Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Turecko : Island - 6. října 2017   20:45

Turecko
Turecko
0:3
(0:2)
Island
Island
32' Gudmundsson  (Bödvarsson) • 39' B. Bjarnason  (Bödvarsson) • 49' Árnason  (Gunnarsson)
Turecko
Babacan – K. Ayhan, Topal, Söyüncü, Erkin – Şahin (46. Tufan), Belözoğlu (C) (78. Malli) – Tosun, Özyakup, Arda Turan (60. Mor) – Yılmaz.
S. Marciniak – P. Sokolnicki, T. Listkiewicz (všichni Polsko)
Yeni Eskişehir Stadyumu, Eskişehir
Island
Halldórsson – Sävarsson, Árnason, R. Sigurdsson, Magnússon – Gudmundsson (82. A. Skúlason), Gunnarsson (C) (65. Ingason), G. Sigurdsson, B. Bjarnason – Bödvarsson, Finnbogason (78. Ó. Skúlason).

To je ode mě pro dnešek vše, já se s vámi loučím, přeji příjemný zbytek večera a u dalších onlajnů se těším na počtenou.
6. Kosovo – 1

Finsko ubránilo remízu v Chorvatsku 1:1 a výrazně zamíchalo s pozicemi této skupiny. Vše ve svých rukou má Island, který, když porazí Kosovo, postoupí na mistrovství světa z prvního místa, stačit by mu mohl teoreticky i bod. O druhé místo se popere Ukrajina s Chorvatskem v přímém souboji. Ukrajina musí vyhrát, Chorvatům stačí remíza.
Pozápasové statistiky:
Držení míče: 69 % : 31 %.
Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 6:5. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 12:9.
Duel je u konce, Island se raduje, Turecko smutní. Domácí právě přišli o reálnou šanci na mistrovství světa v Rusku. Island dnes sehrál naprosto bezchybný zápas, domácím udělil lekci v produktivitě a navíc poctivě bránil. Turci se dostali k šancím až ve druhém poločase, ale to bylo pozdě, jelikož ve 49. minutě zvyšoval po rohovém kopu na 3:0 nehlídaný Árnason. Další branka už nepadla, Turecku je tedy udělena na domácí půdě nečekaně vysoká porážka.
90+2'
90+1'
Nastavovat se ještě budou dvě minuty. Turecko drží míč na půlící čáře.
89'
Island se právě výrazně přiblížil k mistrovství světa! Nejen, že si i díky vysoké výhře zlepšil skóre, které rozhoduje při rovnosti bodů, ale také Finsko právě šokovalo Chorvatsko a srovnalo v 90. minutě! Ve druhém duelu právě Ukrajina zvýšila vedení v Kosovu na 2:0.
87'
Yilmaz obdržel přihrávku na pravé straně, v tísni proti Ragnaru Sigurdssonovi se pokusil vystřelit, ale míč netrefil vůbec dobře.
86'
Yilmaz se snažil najít centr z levé strany, ale hrál v ofsajdu.
84'
Utkání se už jen dohrává. Necelých deset minut i s nastavením, Turecko kombinuje na útočné polovině.
82'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Johann Gudmundsson, přichází Ari Skúlason.
82'
Island se ubránil bez problémů.
81'
Malli vybojoval pro Turecko další rohový kop.
80'
Pěkný centr Gylfiho Sigurdssona nakonec netečoval nikdo z nabíhajících hráčů.
79'
Žlutou kartu dostává Caner Erkin (Turecko), který přišel o míč a zastavoval unikajícího Bödvarssona.
79'
Z rohového kopu nebezpečí pro Island nepřišlo.
78'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Emre Belözoğlu, přichází Yunus Malli.
78'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Alfred Finnbogason, přichází Ólafur Skúlason.
77'
Turecku dnes není branka přána, Özyakup napřáhl ke střele za hranicí vápna. Krásně zakroucený míč mířil k pravé tyči, ale Halldórson ho vytáhnul konečky prstů na rohový kop!
77'
Tosun přišel o míč na hranici vápna a Ragnar Sigurdsson ho odpálil daleko do bezpečí.
76'
Ten domácí rozehráli nakrátko.
76'
Tosun se dostal k míči ve vápně, vybojoval jen rohový kop.
74'
Dobrý centr z levé strany, Söyüncü šel do souboje s Halldórssonem, kterého sestřelil. Pískal se faul tureckého obránce, který může být rád, že neobdržel druhou žlutou kartu, jelikož poté ještě hloupě protestoval.
74'
Mor stihl míč na hrací ploše a vybojoval pro Turky rohový kop.
73'
Hra má stále stejný obrázek, Turecko kombinuje, Island brání. Je to takový zmar domácích směrem dopředu, seveřané dnes hrají takřka bezchybný zápas.
71'
Dobrá hlavička Topala, který si vypracoval pozici, ale těsně přestřelil islandskou branku! První velká šance Turecka ve druhém poločase, vlastně v celém utkání.
71'
Yilmazův centr srazil Ragnar Sigurdsson na rohový kop.
69'
Magnusson si při výskoku pomohl faulem a u míče jsou tak znovu domácí.
68'
Faul Yilmaze ve středu hřiště, míč pro Island.
67'
Turecko se ještě sympaticky snaží o zázrak, Island nepouští k míči, ale seveřané brání opravdu skvěle a k dispozici mají luxusní náskok.
65'
Poslední duely ve skupině budou ještě hodně zajímavé, jelikož Ukrajina se dostala do vedení proti Kosovu.
65'
Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Aron Gunnarsson, přichází Sverrir Ingason.
64'
Belözoğlu vysoko přestřelil.
64'
Střídající Mor faulovaný, standardka pro Turecko.
63'
Özyakup se dostal k míči na hranici šestnáctky, už se tlačil ke střele, ale přes obránce se mu vypálit nakonec nepovedlo. S další akcí si Island poradil.
62'
Ragnar Sigurdsson předvedl dobrý obranný zákrok a sklepl míč pro islandského gólmana.
61'
Dobrý centr Mora, který přivedl novou energii pro Turecko. Probouzí se i domácí fanoušci a Turci se ještě snaží utkání zdramatizovat.
60'
Arda Turan právě dohrál svůj stý zápas za Turecko, takhle si ho asi nepředstavoval. Přichází Emre Mor.
60'
Centr Arda Turana proplachtil až k Halldórsonovi.
58'
Erkin málem při kličkování před vlastní šestnáctkou o míč přišel, ale s pomocí spoluhráčů to nakonec zvládl.
58'
Špatná zpráva pro oba týmy, Chorvatsko se dostalo proti Finsku do vedení.
57'
Turecko drží míč na kopačkách, ale jakýkoliv jejich pokus zodpovědně bránící Islanďané ihned zastaví. Tosun nyní nestihl dlouhou přihrávku na hrací ploše.
56'
Erkinovu napůl střelu, napůl centr, dokázal Halldórson ukrýt v rukavicích.
55'
Faul Ragnara Sigurdssona na druhé straně, přímý kop pro Turecko.
54'
Centr Sigurdssona však nenašel nikoho z hráčů v bílých dresech.
54'
Gudmundsson byl poslán k zemi Erkinem a je tu zajímavý přímý kop pro Island.
52'
Na stadionu je nyní takřka ticho. Opaření Turci se snaží něco vymyslet, avšak pas Arda Turana nenašel nikoho v červeném.
49'
Island právě vstřelil branku!
Turecko naprosto zapomnělo bránit tento rohový kop, konkrétně kapitána Gunnarssona, který hlavičkoval naprosto osamocený. Jeho pokus do sítě uklidil dobře postavený KÁRI ÁRNASON a Island vede už 3:0! Asistence: Aron Gunnarsson.
49'
Nepříjemná tečovaná střela FInnbogasona a Babacan se musel rychle natáhnout, aby dokázal míč vyrazit!
48'
Bjarnason vyrazil dopředu a pěknou ranou provětral Babacana, který musel rychle na zem. Finnbogason se ještě snažil dorážet, ale byl v ofsajdu.
48'
Domácí se dožadují penalty po pádu Yilmaze ve vápně. Rozhodčí zůstává v klidu s Gylfi Sigurdsson odklízí míč daleko.
47'
Bödvarsson zastavil odkop domácích, poté však neodcentroval přesně. Island se snaží vysoko napadat.
46'
Turecko rozehrávalo, teď kombinuje na vlastní polovině.
46'
Střídání v týmu Turecko: ze hřiště odchází Nuri Şahin, přichází Ozan Tufan.
46'
V dalších dvou duelech této skupiny zatím gól nepadl. Finsko drží remízu v Chorvatsku a Kosovo doma s Ukrajinou. Tyto výsledky zatím tedy jasně vyhovují Islandu a zanechávají naději pro Turecko.
Island má velice slušně nakročeno k přímému postupu do Ruska, nebo alespoň do baráže. V Turecku hraje bojovný fotbal se zajištěnou obranou a smrtícími brejky. Turecko se nedostalo do jediné šance, naopak Island by dnes mohl učit lekci produktivity. V páté minutě sice ještě Gilfy Sigurdsson se svou ranou neuspěl, ale seveřané se mohli radovat po půl hodině hry. Gudmundsson zužitkoval krásný pas Bödvarssona a Island vedl. Místo zvýšené aktivity domácích však přišla nečekaná druhá branka. Byl u níc znovu Bödvarsson, který udržel míč, se štěstím našel Bjarnasona a ten už se nemýlil. Jestli se chce Turecko podívat na mistrovství světa, bude muset ve druhém poločase hodně přidat. Jestli se domácím podaří utkání zdramatizovat, to zjistíme už ve 21:48, kdy začne druhá půle.
45+1'
45+1'
Míč nyní dostal až k Halldórssonovi, avšak ne příliš přesně a islandský brankář měl co dělat, aby doběhl míč směřující do branky.
45+1'
Island zakončuje poločas v útoku.
45'
Gunnarsson musí být ošetřován, nastavovat se bude jedna minuta.
45'
Žlutou kartu dostává Arda Turan (Turecko), za ostrý skluz zezadu na Gunnarssona.
44'
Arda Turan to vzal na sebe, protlačil se až k šestnáctce, ale k centu už se nedostal a raději vrátil míč obráncům.
43'
Island si poradil s centrem do šestnáctky, ale domácí zůstávají u míče.
42'
Finnbogason se dostal k míči na pravé straně, snažil se nejspíš ještě najít někoho ze spoluhráčů, ale pro jeho pokus si došel brankář Babacan.
42'
Po nepřesné přihrávce Halldórsson odkopává od branky.
41'
Turecko se ubránilo a míří dopředu, nelehká situace pro domácí.
40'
Po faulu je tu standardka pro Island. Žlutou kartu za zahození míče navíc dostává Söyüncü.
39'
Neskutečné, seveřané vedou v Turecko o dvě branky! Bödvarsson se štěstím udržel míč a posunul ho za obranu na BIRKIRA BJARNASONA, který to udělal naprosto bezchybně a napálil míč pod břevno, bez šance pro Babacana. Snový první poločas pro Island! Asistence: Jón Bödvarsson.
38'
Teď je u míče opět Turecko, ale nedokáže se dostat blíže k šestnáctce.
37'
Magnússon hlavičkoval dobře na zadní tyč, ale Babacan se stihl položit na tem a míč ukryl v rukavicích.
37'
Gylfi Sigurdsson se pokusil prosadit střelecky z dálky, tečovaná rána končí mimo, rohový kop pro Island.
36'
Island má k dispozici autové vhazování na půli hřiště. Domácí se zdají opaření, naopak seveřané hýří aktivitou.
35'
Turecko drží míč pod kontrolou, ale Islanďané brání poctivě. Není kudy.
32'
Vzápětí je tu nečekaná branka hostů! Bödvarsson táhl pěknou akci Islandu po levé straně, přihrál před branku, kde bylo hned několik nehlídaných hráčů v bílém. Míč nakonec doskákal až na zadní tyč, kde byl JOHANN GUDMUNDSSON, který uklidil míč do sítě a poslal Island do vedení.. Asistence: Jón Bödvarsson.
31'
Turecko dlouho kombinovalo, poté hrál Yilmaz v těsném ofsajdu. Domácí to nemají vůbec lehké, Island poctivě brání a zatím čekáme na první branku nebo výraznější gólovou šanci.
29'
Yirmaz fauloval ve středu hřiště, Island rozjíždí další útočnou akci.
28'
Gylfy Sigurdsson našel pěknou přihrávkou Finnbogasona, který se však nedokázal dostat v šestnáctce k zakončení. K tomu se dostal o malou chvíli později Gunnarsson, ale o hodně přestřelil.
27'
Domácí se dobře uvolnili, pěkným signálem se dostali k přihrávce do vápna, kterou však odvrátil dobře postavený Bjarnason.
27'
Árnason si pomohl faulem proti Yilmazovi, standardka pro Turecko z levé strany.
25'
Bjarnasonovi se centr z levé strany nepovedl, Babacan má odkop od brány.
25'
Tosun hledal vpředu Yilmaze, který na míč těsně nedosáhl.
24'
Bjarnason odcentroval, trefil jen Ayhana, tedy jeho ruku. Ta však byla neúmyslná a u těla, rozhodčí zůstává v klidu.
23'
Belözoğlu odcentroval nepřesně a následně poslal k zemi Gunnarssona.
22'
Özyakup se zmocnil míče, ale nabíhajícího Yilmaze nedokázal najít přesnou přihrávkou.
21'
Míč rozehrál Ragnar Sigurdsson, snažil se dlouhým pasem najít někoho ze spoluhráčů, to se mu nepovedlo.
20'
Yilmaz přišel o míč a následně fauloval Gylfiho Sigurdssona u půlící čáry.
19'
K dalšímu zakončení z dálky se dostal Erkin. Trefil sice bránu, ale mířil jen do míst, kde byl připravený Halldórson.
18'
Arda Turan s Yilmazem se dostali do šestnáctky, ale k zakončení ne. To se povedlo až Özyakupovi, který si připravil míč na pravačku, ale pálil nepřesně.
17'
Yilmaz byl kolenem poslán k zemi Gudmunssonem, avšak hodně zákroku přidal a faul se nepíská. Turci však pokračují s míče na kopačkách.
16'
Gudmundsson zastavil unikajícího Yilmaze a dostává žlutou kartu.
15'
Turecko se ubránilo rohovému kopu i následnému autovému vhazování.
14'
Zajímavá šance pro Island! Magnússon vrátil míč zpět do ohně, Sigurdsson hlavičkoval osamocený, ale nedokázal míči dát dostatečnou razanci a Özyakup na zadní tyči odvrátil míč na další roh.
14'
Sigurdsson našel jen hlavu Ayhana, který odvrací na roh.
13'
Bjarnason faulován u postranní čáry, standardka pro Island. Sice z velké dálky, ale ostrované se snaží využít jakoukoliv příležitost pro skvělé hlavičkáře.
13'
Gudmundsson se protlačil k hlavičce, ale byl v záklonu a branku minul.
12'
Bjarnason se dostal k míči na levé straně, snažil se najít Finnbogasona, domácí odvrátili na roh.
10'
Znovu Tosun, tentokrát se dostal do vápna, ale jeho přihrávka na Yilmaze byla sražená. Odražený míč se snažil sklopit při střele na branku Belözoğlu, ale přestřelil.
10'
Ayhan vysunul na pravé straně Tosuna, ten byl dobře bránění.
9'
Bjarnason přišel o míč, ale Island ho rychle vybojoval zpět.
8'
Bodvarsson šel dopředu, snažil se vybojovat aut, ale podle rozhodčích právě od něj zamířil míč do zámezí.
8'
Turecko kombinovalo na útočné polovině, s přihrávkou na Yilmaze si hosté poradili.
6'
Islanďané jsou ze standardek nebezpeční. Hlavičce Magnússona teď však chyběla přesnost.
5'
První větší šance utkání! Sigurdsson se dostal k odraženému míči a z první ho napálil na bránu. Babacan ukázal dobré reflexy a vyrazil míč na roh.
5'
Sigurdsson podržel Belözoğlem Island rozehrává z vlastní poloviny.
4'
Turecko se opět dostalo do šestnáctky, hosté zblokovali střelecký pokus a následný centr domácích z levé strany přeletěl všechny hráče ve vápně.
3'
Arda Turan odcentroval do vápna. Island míč odvrátil, poté čelil lehkému tlaku, ale situaci zvládl.
2'
Finnbogason hrál v ofsajdu, Turecko může rozjet první útočnou akci.
2'
Island se dostal k centru, který domácí odvrátili k Árnasonovi, jenž pálil z první velice nepřesně.
1'
Rozehrávku mají hosté.
1'
Pro Arda Turana to dnes bude stý zápas za národní tým.
Turecko dnes bude hrát v červených dresech, hosté z Islandu v modrých.
Hymny obou celků již dozněly, domácí fanoušci vytáhli obrovskou vlajku přes celou šíři stadionu. Atmosféra v Turecku se dnes dá očekávat opravdu bouřlivá, utkání se snad vyhnou incidenty známé od tureckých fanoušků.
Hráči jsou již nastoupeni na hrací ploše a stadionem zní islandská hymna.

Turecko: Babacan – K. Ayhan, Topal, Söyüncü, Erkin – Şahin, Belözoğlu (C) – Tosun, Özyakup, Arda Turan – Yılmaz.
Náhradníci: Kirintili, Tekin – Inan, Köybaşı, Malli, Mor, Toprak, Tufan, Ünal, Yazıcı, Yokuşlu, Sarioglu.

Island: Halldórsson – Sävarsson, Árnason, R. Sigurdsson, Magnússon – Gudmundsson, Gunnarsson (C), G. Sigurdsson, B. Bjarnason – Bödvarsson, Finnbogason.
Náhradníci: Kristinsson, Rúnarsson – Fjóluson, Gíslason, Hermannsson, Ingason, Kjartansson, Sigurjónsson, Ó. Skúlason, A. Skúlason, Smárason, Traustason.

Rozhodčí: S. Marciniak – P. Sokolnicki, T. Listkiewicz (všichni Polsko).
Tito dva soupeři se potkali i v kvalifikaci na poslední Euro. Ve skupině, kde byla mimo jiné i Česká republika, zvítězil nejdříve doma Island 3:0 a poté Turecko 1:0. V letošní kvalifikaci se rovněž radovali domácí, Island porazil Turecko po dvou gólech za tři minuty 2:0. Zatím tedy vždy zvítězil domácí tým. Uvidíme, jestli dnes Turci využijí domácí atmosféru a vybojují potřebnou výhru, nebo Island zvládne duel v těžkém prostředí a získá pro něj alespoň cenný bod.
Tabulka skupiny I:
1. Chorvatsko – 16 bodů
2. Island – 16
3. Turecko – 14

4. Ukrajina – 14.
5. Finsko – 7

Tato skupina je opravdu velice našlapaná a není vůbec jasné, kdo nakonec vybojuje první místo zaručující přímý postup do Ruska, a kdo postoupí do baráže z místa druhého. Dnešek může velmi napovědět. Chorvatsko hraje doma s Finskem a Ukrajina v Kosovu, u těchto týmů můžeme očekávat výhru. Z týmů na druhém a třetím místě tabulky však dnes jistě někdo ztratí. V posledním duelu bude hrát Turecko ve Finsku, Island doma s Kosovem a Ukrajina s Chorvatskem. Postupující tedy lze jen velmi těžko předvídat.
Turecko
Turci dokázali v novém roce i s Arda Turanem, který se vrátil do reprezentace, vyhrát tři zápasy ze čtyř a drží se ve hře o postup. 2:0 porazili Finsko, 4:1 vyhráli v Kosovu, poté 0:2 prohráli důležitý duel na Ukrajině, vše ovšem napravili naposled s Chorvatskem, které dokázali udolat 1:0. Aktuálně jsou na třetím místě tabulky, ve které je důležitý každý bod.

Island
Ostrované se po senzační cestě na mistrovství Evropy snaží kvalifikovat i na mistrovství světa do Ruska. Zatím si nevedou vůbec špatně a mají vše ve svých rukou, dnes to však budou mít seveřané na horké turecké půdě hodně těžké. Island v novém roce nejdříve vyhrál v Kosovu, ale jen těsně 2:1, poté přišla veledůležitá výhra doma s Chorvatskem. Následně ale Islanďany šokovalo Finsko, které doma vyhrálo 1:0. Island to však naposledy napravil, když 2:0 porazil doma Ukrajinu. Seveřané se prezentují hlavně dobrými hlavičkáři, spoustou centrů i dlouhými auty.
Přeji krásný páteční večer, vítejte u kvalifikačního duelu na MS 2018 v Rusku, ve kterém se v rámci skupiny I střetne Turecko s Islandem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.