Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Wales : Rakousko - 2. září 2017   20:45

Wales
Wales
74' Woodburn
1:0
(0:0)
Rakousko
Rakousko
Wales
Hennessey – Gunter, A. Williams (C), Chester – J. Richards (46. A. King), Ramsey, D. Edwards, Davies – Lawrence (69. Woodburn), Bale – Vokes (69. Robson-Kanu).
Haţegan – Șovre, Gheorghe (všichni Rumunsko)
Cardiff City Stadium, Cardiff
Rakousko
Lindner – Lainer, Dragović, Prödl (27. Danso), Hinteregger – Baumgartlinger (C), Alaba – Arnautović, Sabitzer (78. Gregoritsch), Ilsanker – Harnik (81. Janko).

To by bylo z mé strany všechno. Já se s vámi loučím, přeji vám příjemný zbytek sobotního večera a u dalšího fotbalového přenosu zase někdy na počtenou.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 2:1. Střely mimo: 9:4. Rohy: 5:8. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 14:22.
Je dobojováno! Wales uhájil svůj domácí trávník a připsal si veledůležité tři body do tabulky za výhru 1:0. O jedinou branku v utkání se postaral pět minut po svém příchodu na hřiště Ben Woodburn.

V dalším kole se Wales představí na hřišti Moldavska, které dnes prohrálo v Srbsku rozdíl třídy 0:3. Naopak Rakousko bude hrát s nepředvídatelnou Gruzií. Poslední zápas skupiny D obstarají průběžní lídří, první Srbové pojedou do Irska, které je momentálně druhé.
90+4'
90+3'
Gareth Bale vystřihnul parádní nůžky, které posléze zlikvidoval rakouský brankář Heinz Lindner. Další překrásný moment tohoto zápasu.
90+2'
Marc Janko si nepohlídal své postavení, rozhodčí neváhá a píská rakouskému celku ofsajd.
90+1'
Rozhodčí dnešního zápasu nastavil ve druhém poločase tři minuty nad rámec základní hrací doby.
90'
Gareth Bale si míč vzal k rohovému kopu, kde zkušeně drží míč a své protihráče k němu nepouští. Rozběhnula se nám poslední minuta základní hrací doby tohoto zápasu.
89'
Další nebezpečný centr z kopačky domácích hráčů vystrašil rakouského brankáře, který míč vyrazil do zámezí.
88'
Ben Woodburn hledal svým přízemním centrem svého kolegu z útoku, ale dříve u míče byl pozorný obránce, který tento míč odkopnul do autu.
87'
Aaron Ramsey byl na začátku 87. minuty faulován ve středu hřiště. Domácí tým opět nikde nespěchá, spíše tlačí čas ke zdárnému konci.
86'
Marc Janko se tlačil k hlavičce, ale u míče byl dříve domácí brankář, který míč pokryl ve svých rukavicích.
85'
Rozehrávka přímého kopu byla provedena nakrátko, jenže Bale poté o míč proti přesile přišel. Rakousko opět spěchá do útoku.
84'
Žlutou kartu dostává Julian Baumgartlinger (Rakousko).
83'
Střelec zatím jediné branky Ben Woodburn se dral k míči, jenže přitom si pomohl útočným faulem. Rozhodčí odpískal útočný faul.
82'
Akce Walesu končí neúspěchem. Rakouský brankář spěchá pro míč a bude rychle rozehrávat na útočnou polovinu svého celku.
81'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Martin Harnik, přichází Marc Janko.
80'
Wales by mohl v následujících minutách využívat otevřené okýnka v rakouské obraně. Hostům nic jiného nezbývá než útočit.
79'
Ani tento rohový kop nevyšel podle rakouských představ, míč pouze proletěl vápnem a skončil v zámezí.
78'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Marcel Sabitzer, přichází Michael Gregoritsch.
78'
Marko Arnautović se dostal v pokutovém území ke střele, kterou pohotově vyrazil domácí brankář. Rakousko má další rohový kop.
77'
Wales je i nadále u míče, tlačí se za pojišťovací brankou. Jenže proti je rakouská obrana, která se z předchozích šancí doslova poučila.
76'
Heinz Lindner nám ukázal další výborný zákrok proti centrovanému míči, který vyslal Aaron Ramsey. Gareth Bale se po tomto míči marně natahoval.
74'
Wales právě vstřelil branku!
Tohle byla nádhera! BEN WOODBURN, který je na hřišti necelých pět minut se dostal zpoza hranice vápna ke střele, která zapadnula těsně k levý tyči rakouské branky. Heinz Lindner byl proti této střele bez šance. Wales jde tedy v 74. minutě do vedení 1:0.
73'
Teď fauloval Gareth Bale, který se ztratil ve svých kličkách a jeho následný faul byl pouze vysvobozením.
72'
Gareth Bale byl dost nevybíravým způsobem sraže na trávník. Tento faul měl na svědomí Martin Hinteregger.
71'
Rakousko je čím dál blíž na dostřel domácí branky. Vzápětí ovšem přichází útočný faul Davida Alaby.
69'
Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází Sam Vokes, přichází Hal Robson-Kanu.
Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází Tom Lawrence, přichází Ben Woodburn.
69'
U míče je domácí Wales, který se nedokáže dostat na útočnou polovinu svého soupeře. Druhý poločas je opravdu vyrovnaný.
68'
Rakousko se skvělým napadáním dostalo k míči a následně se taky dostalo ke střele, ale ta skončila mimo domácí branku.
67'
Marcel Sabitzer byl sražen k zemi, rozhodčí píská domácím faul a ukazuje směrem na jejich branku. U postranní čáry vidíme dva nové domácí hráče, kteří za malou chvíli přijou na trávník.
66'
Aaron Ramsey vystřelil takovou schovanou střelu, kterou Lindner musel vyrazit. Rozhodčí ovšem ukazuje na odkop od rakouské branky.
65'
První poločas byl více nakloněn pro hosty, jenže druhý poločas je dost vyrovnaný. Stát se může cokkoliv.
64'
David Alaba se postavil k rozehrávce tohoto rohu. Jeho centr byl moc dlouhý, poté si ho našel domácí obránce, který míč odkopnul daleko od své branky.
63'
Marko Arnautović vymyslel zajímavou přihrávku pod sebe na rozběhnutého spoluhráče, který následně vybojoval pro svůj tým výhodu rohového kopu.
62'
Aaron Ramsey si pohotově připravil míč ke střele, jenže ta se nepovedlo. Míč skončil vysoko nad rakouskou brankou.
61'
Rakousku zvyšuje obrátky v útočné fázi, ale na domácí obranu to stále nestačí. Ta pracuje i nadále výborně.
60'
Sam Vokes zariskoval a poslal míč zpět ke svému brankáři. Stefan Ilsanker byl blízko tomu, aby tuto malou domů vystihnul.
59'
Rakousko se snaží držet míč na vlastních kopačkách. Hosté vymýšlí kloudný způsob jak překonat domácí obranu, která je ve druhé půli výborná.
58'
Wales se nadvakrát dostal v pokutovém území Rakouska ke střele, ale hostující obrana nadvakrát jejich střely zablokovala. Z následného rychlého brejku, který vedl David Alaba nic nebezpečného nebylo.
57'
Martin Harnik je na útočné polovině úplně sám, proti přesile domácích hráčů nemá moc šancí uspět. Dost mu chybí podpora od vlastních spoluhráčů.
56'
Heinz Lindner převedl parádní robinsonádu proti střele domácího Garetha Balea. Wales bude rozehrávat další rohový kop v tomto utkání.
56'
Přetažený centr dopadnul na hlavu domácího kapitána, ale ten se zároveň nebezpečně srazil s Kevinem Dansem.
55'
Stefan Lainer poslal nevybíravým zákrokem Aarona Ramseyho na trávník. Wales bude mít další zajímavou příležitost k ohrožení rakouské branky.
54'
Domácí rohový kop moc vzruchu před Lindnerovou brankou nepřinesl. Hosté jsou na balonu a postupují směrem na útočnou polovinu.
53'
K exekuci přímého kopu se postavil Gareth Bale, ten svým centrem našel hlavičku svého kapitána. Ashley Williams ještě oslovil Aarona Ramseyho, ale jeho střela byla zablokována na roh.
52'
Domácí trenér zřejmě měl o přestávce důrazný rozhovor se svými hráči. Ve druhém poločase vidíme úplně jiný Wales než v první části zápasu.
51'
Tom Lawrence se už v pokutovém území natahoval ke střele, ale na poslední chvíli stačil zasáhnout David Alaba, který míč odkopnul do středu hřiště.
50'
Rakousko je poprvé ve druhém poločase na delší dobu u míče, jenže to netrvá příliš dlouho. Wales skvěle napadá a míč si bere zpět pod vlastní kontrolu.
49'
Tom Lawrence se snažil pohrát se svým soupeřem, ale o míč rychle přišel. Tohle byly dost naivní kličky od tohoto domácího hráče.
48'
Gareth Bale nám ukázal velmi dlouhé autové vhazování, které dopadnulo až někde do míst penaltového puntíku. Rakouská obrana si s tímto nebezpečím poradila.
47'
Wales začal druhý poločas velmi aktivně, domácí akci ovšem přerušuje výborný zákrok Martina Hintereggera, který odehrál míč do zámezí.
46'
Střídání v týmu Wales: ze hřiště odchází Jazz Richards, přichází Andy King.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:49.
Máme za sebou úvodní poločas dnešního střetnutí mezi domácím Walesem a hosty z Rakouska. V prvním poločase jsme se sice první branky nedočkali, ovšem fotbal to rozhodně nebyl nudný. Největší šanci v první půli měl zřejmě Marko Arnautović, ale jeho střele na zadní tyč chyběla potřebná přesnost.

Statistiky prvního poločasu

Držení míče: 41% – 59%
Střely celkem: 5 – 8
Přímé kopy: 9 – 7
Rohové kopy: 1 – 5
Fauly: 7 – 9
45+3'
45+2'
Sam Vokes se ocitnul po zákroku jednoho z rakouských hráčů na trávníku. Následný přímý kop bude zřejmě poslední věc, která se v prvním poločase stane.
45+1'
Rozhodčí dnešního zápasu nastavil v prvním poločase dvě minuty nad rámec základní hrací doby.
45'
Wales je rozhodnutý ukončit tento poločas s míčem na kopačkách. Rakousko se zatáhnulo za míč, nechci riskovat takzvaného "šaťnáka".
44'
Míč se dostal až k rakouskému brankáři, který byl pod enormním tlakem. Míč stihnul odkopnout opět do autu.
43'
David Alaba se nedohodnul se svým spoluhráčem, který se rozběhnul o něco dřív. Míč skončil v zámezí, Wales bude vhazovat.
42'
Akce střídá akci. Koncovka prvního poločasu je velmi zajímavá. Marcel Sabitzer zhruba z třiceti metrů napřáhnul ke střele a jenom těsně domácí branku netrefil.
41'
Wales zahrával svůj vůbec první rohový kop v dnešním utkání, ale ten rozhodně nevyšel. Aaron Ramsey se snažil zatočit míč přímo do branky, ale moc se to nepovedlo.
40'
Rakousko volí kombinaci na krátké přihrávky. Domácí hráči nechávají prostor na jejich polovině a opět se stahují ke vlastnímu vápnu.
39'
Tom Lawrence si vyšlápnul na jednoho z hostujících obránců. Aleksandar Dragović se tomu dost diví, že tento zákrok nebyl potrestán žlutou kartou.
38'
David Edwards se do míče opřel hned z první. Jeho faleš poslala míč daleko od rakouské branky. Heinz Lindner bude odkopávat od své branky.
37'
První poločas se nám pomalu, ale jistě blíží ke svému konci. Na ukazateli skóre i nadále svítí nerozhodný stav.
36'
Na centrovaný míč si naběhnul Jazz Richards, ale ten si při svém zakončení pomohl faulem. Rozhodčí odpískal útočný faul.
35'
Hra opět pokračuje, ale ne moc dlouho. Jeden z hostů se provinil proti pravidlům. Wales má další volný přímý kop.
34'
Tom Lawrence je opět na trávníku, žádá si ošetření. Hra je tedy na malou chvíli přerušena. Hráči využívají tuto minipřestávku a jdou se občerstvit.
33'
Velká příležitost i na druhé straně. Marko Arnautović si naběhnul na kolmou přihrávku a tlačil míč na zadní tyčku, jenže nepřesně.
32'
Aaron Ramsey byl úplně sám před rakouským brankářem, kterého se snažil přelobovat. Míč ovšem skončil na břevně.
30'
Máme za sebou úvodní půl hodinu dnešního střenutí. Hosté z Rakouska jsou stále více aktivnějším týmem, domácí tým sází na rychlý protiútoky, kterým ovšem schází finální zakončení.
29'
Wales se snažil o kloudnou kombinaci, ale ta byla nepřesná. Ashley Williams byl pod tlakem, proto míč odehrál do autu.
28'
Heinz Lindner se snažil o rozehrávku, ale jeho dlouhá přihrávka nebyla vůbec přesná. Míč z jeho kopačky skončil v autu.
27'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Sebastian Prödl, přichází Kevin Danso.
27'
Gareth Bale krásně posunul patičkou na rozběhnutého Bena Daviese, ale toho neposlechlo zpracování.
25'
Žlutou kartu dostává Sebastian Prödl (Rakousko).
24'
Wales se nebezpečně zatáhnul před vlastní branku. Takový styl hry se může domácím vymstít.
23'
Stefan Lainer se dostal k hlavičce, která se poté ukázala jako dost nepřesná. Domácí brankář bude opět odkopávat.
22'
Rakousko doslova zamknulo svého soupeře v okolí jejich vápna. Hosté budou rozehrávat další rohový kop v prvním poločase.
21'
Sam Vokes se v pokutovém území Rakouska rychle zorientoval a vypálil. Jenže jeho střela chyběla přesnost.
20'
Rakouskou akci končí zvednutý praporek asistenta rozhodčího, který odmával ofsajdové postavení jednoho z hostů.
19'
Až teď si může Wayne Hennessey odpočinout, protože bude mít na starost odkop od vlastní branky.
18'
Z rohového kopu nic závratného pro domácí branku nevzniklo, jenže hosté jsou i nadále u míče. Domácí brankář musí zůstat v pozoru.
17'
Střílený centr Marka Arnautoviće jenom těsně prolétnul vedle levé tyčky domácí branky. Rakousko bude mít další rohový kop v utkání.
16'
Rakušané rychlé přešli do útoku, ale Wales se dokázal zformovat a útok Rakouska zabrzdit.
15'
Rakušané získávají územní převahu, ale domácí tým zatím pečlivě brání a hosty k ničemu nepouští.
14'
Sam Vokes se ocitnul v rakouském vápně úplně sám, o míč posléze přišel a musí se vrátit.
13'
Tom Lawrence opět zůstal na trávníku, tentokrát po souboji s Marcelem Sabitzerem. Hra je přerušena.
12'
Marko Arnautović se zbavil Jamese Chestera a centroval do domácího vápna. Jenže tam někdo z rakouských hráčů zahrál rukou, tato akce tedy končí.
11'
První varování pro welškou obranu si připravil Martin Harnik, ale míč z jeho střely skončil mimo tři tyče domácí branky.
10'
Aaron Ramsey se dostal na hranici pokutového území ke střele, ale ta minula rakouskou branku jenom o vlásek. Stadionem to jenom zahučelo.
9'
Rakousko je u míče, postupnou kombinací se dostává na domácí polovinu. Domácí fanoušci, kteří dnes dorazili na stadion bučí.
8'
Hned v prvních minutách je zjevné, že by domácí chtěli udávat tempo hry. Uvidíme, jak dnešní zápas bude celkově probíhat.
7'
Tom Lawrence se opět ocitnul na trávníku, ale tentokrát se nepíská. Hra může pokračovat dál.
6'
Rakousko na začátku první půle vysoko napadá, to dělá domácí rozehrávce velké problémy.
5'
Aaron Ramsey rozehrál standardku, jenže dost nepřesně. Míč putuje na rakouské kopačky.
4'
Stefan Lainer se provinil proti pravidlům, když na trávník poslal Toma Lawrence. Wales bude zahrávat standardní situaci.
3'
Gareth Bale se dostal ke střele, ale ta mu nesedla. K míči se poté málem dostal Sam Vokes, ale ten nebyl vůbec v pohybu.
2'
Domácí tým je momentálně u míče a snaží se vymyslet nějakou kloudnou akci. Rakousko skvěle napadá.
1'
Rakousko se zhostilo úvodního výkopu dnešního zápasu, zápas tedy může začít.
1'

Wales: Hennessey – Gunter, A. Williams (C), Chester – J. Richards, Ramsey, D. Edwards, Davies – Lawrence, Bale – Vokes.
Náhradníci: Davies, D. Ward – A. King, Robson-Kanu, Evans, Ampadu, Ledley, Lockyer, Collins, Jonathan Williams, Woodburn, Watkins.

Rakousko: Lindner – Lainer, Dragović, Prödl, Hinteregger – Baumgartlinger (C), Alaba – Arnautović, Sabitzer, Ilsanker – Harnik.
Náhradníci: Kuster, Bachmann – Schaub, Grillitsch, Kainz, Danso, Janko, Gregoritsch, Laimer, Wöber, Hierländer, Bauer.

Rozhodčí: Haţegan – Șovre, Gheorghe (všichni Rumunsko).
Rakousko
Naši sousedé jsou na tom podobně. Rakouska se krčí o skóre na čtvrtém místě právě za dnešním soupeřem. Tento tým si zatím dokázal rozdělit šest zápasů na dvě výhry, prohry a remízy. Z posledních pěti zápasů přišla jediná výhra, v březnovém termínu rakouský výběr porazil ten moldavský 2:0. O rakouské branky se zatím nejvíce stará Marko Arnautović, který už dal tři góly.

Wales
Tento tým můžeme nazvat remízovým králem skupiny D. Jako jediný tým dokázal v šesti zápasech nasbírat pět remíz, proto také Wales je na průběžném třetím místě se ziskem osmi bodů. Za posledních pět zápasů 3x 1:1 a po jedné bezbrankové remíze a jedné dvoubrankové. Wales dosavadním průběhem kvalifikace táhne hvězda madridského Realu Gareth Bale, který dokázal nasbírat čtyři branky.

Srbsko – Wales 1:1
Irsko – Wales 0:0
Wales – Srbsko 1:1
Wales – Gruzie 1:1
Rakousko – Wales 2:2
Hezký den, evropská kvalifikace na MS v Rusku pokračuje svým dalším programem. Ve skupině D se podíváme na zápas mezi domácím Walesem a hostujícím Rakouskem. Tento duel bude pro oba velmi důležitý, protože oba celky mají stejný počet bodů a taky stejný počet bodů ztrácí na vedoucí dvojici jejich skupiny. Úvodní výkop je naplánován na 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.