Barcelona tedy zvládla roli favorita a v zápase s Realem Zaragozou vyhrála přesvědčivě 4:1. Na výhře hostů měl lví podíl Lionel Messi, který dvě branky vstřelil a na jednu přihrál. Minimálně do zítřejšího večera se Barcelona dotáhla na Real Madrid na rozdíl tří bodů.
90+4
Je tu konec a zaplněný stadion v Zaragoze tleská. Domácí sice vysoko prohráli, přesto především v prvním poločase hosty z Barcelony hodně potrápili.
90+3
Za faul na polovině hřiště dostal žlutou kartu hostující Thiago.
90+2
Barcelona právě vstřelila branku! Po krásném rychlém protiútoku Lionel Messi nahrál elegantně PEDRO RODRIGUEZOVI, který pohodlně placírkou k levé tyči zvýšil na 4:1 pro hosty.
90+1
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
90
Hosté střídají. Odešel Fábregas a nahradí ho Xavi.
89
Žlutou kartu za faul na polovině hřiště dostal nyní Montoya.
87
Teď už se bude utkání vyloženě dohrávat.
86
Barcelona právě vstřelila branku! LIONEL MESSI zamířil tvrdě nahoru a brankář Roberto tak neměl sebemenší šanci. Je to osmatřicátá trefa argentinského kouzelníka v letošním ročníku Primera Division.
85
Po faulu na Alexise Sáncheze je tu penalta pro Barcelonu! Zahrávat ji bude Messi.
83
Domácí naposledy střídají. Odešel Ruben Micael a nastupuje Juan Carlos.
83
Po faulu na Pedra dostal žlutou kartu Lanzaro.
82
V ještě větší šanci byl nyní Messi, z bezprostřední blízkosti se snažil přehodit brankáře, jenže spolu s brankářem přehodil i břevno.
81
Po centru z pravé strany dostal balon až na malé vápno Thiago, nedokázal ale míč lépe usměrnit do brány.
79
Barcelona to stále nemá úplně jasné. Sice vede a kontroluje balon, jenže stačila by jedna povedená akce domácích a může být vše jinak.
77
Fábregas lehkým obloučkem hledal ve vápně Messiho, před ním ale obránce odvrátil na roh.
76
Hosté měli možnost kopat přímý kop, centr do pokutového území chytil v pohodě Roberto.
74
Messi nyní ukázal svou genialitu, když obelstil hned čtveřici hráčů. Přes ty dokázal přihrát do křídla, jenže jeho spoluhráči celou akci pokazili.
72
Domácí Postiga zkusil upadnout ve vápně a nyní může být hodně rád, že nedostal žlutou kartu za nafilmovaný pád.
71
Domácí vůdce se po krátkém ošetření rychle vrací na hřiště.
70
Carles Puyol má na obočí krvavý šrám a musí mimo hřiště.
68
Nyní střídali i hosté, když Daniho Alvese nahrazuje Martin Montoya.
66
Následuje ještě jedno střídání. Odešel Ivan Obradović a nastupuje Maurizio Lanzaro.
66
Domácí tým střídá. Odešel Carlos Aranda a nastupuje Helder Postiga.
64
Další útočné snažení Barcelony skončilo ofsajdem Pedra.
63
Následně kopala Barcelona rohový kop, hosté zvolili rozehrávku nakrátko a nyní opět krouží kolem brány Zaragozy.
62
Nyní měl třetí gól Barcelony na kopačce po přihrávce Messiho Sánchez, nechal ale vyniknout brankáře Roberta.
60
Další zajímavá akce hostů. Do vápna se k míči hrnul Adriano, k balonu měl ale blíže gólman Roberto.
59
Následný přímý kop poslal Messi do zdi.
58
Za vzájemnou potyčku před zahráváním přímého kopu dostávají žlutou kartu Ruben Micael a Adriano.
58
56
Hosté střídají. Odchází Seydou Keita a nastupuje Sergio Busquets.
55
Hosté hrají aktivně a snaží se přidat třetí uklidňující branku.
53
Již se ale pokračuje znovu ve hře.
52
Na hrací ploše leží Obradović a musí být ošetřovaný.
50
S centrem do vápna si hostující obrana poradila.
49
Další šance domácího týmu, po zákroku hostující obrany následuje roh.
48
Domácí i v početní nevýhodě začali aktivně a v palebné pozici byl Obradović. Zamířil ale mimo.
47
Domácí trenér Jiménez byl nyní vykázán z lavičky, když se očividně dopustil nějakých nepřístojných poznámek směrem k rozhodčímu.
46
Je tu konec poločasu, který přinesl hodně vzruchu. Domácí fotbalisté začali dobře. Penaltu ze 25. minuty sice neproměnili, přesto se dostali do vedení ve 30. minutě, když se prosadil Aranda. Hosté ale hodně přidali a do konce poločasu výsledek otočili. Navíc v samém závěru byl vyloučený Abraham Minero a domácí to tak budou mít hodně těžké.
45
Navíc velká nepříjemnost pro domácí. Druhou žlutou kartu a následně červenou dostává nyní Abraham Minero.
43
Žlutou kartu za nepříjemný šlapák nyní dostal Seydou Keita.
41
Hosté do konce poločasu nechtějí již v obraně chybovat a snaží se kontrolovat balon.
40
Barcelona rázem hodně ožila a nyní se hraje na polovině domácího celku.
39
Barcelona právě vstřelila branku! Hosté obracejí vývoj zápasu, když se po přihrávce Sáncheze uvolnil LIONEL MESSI a nechytatelnou střelou přímo do šibenice dokonává obrat!
36
Barcelona právě vstřelila branku! Hosté se přeci jen po rohu prosadili, když gólman Roberto vyrazil míč pouze k noze CARLESE PUYOLA, který pohodlně srovnal.
35
Žlutou kartu nyní dostal Abraham Minero.
34
Hosté měli nyní velký tlak a velké šance. Nakonec je z toho ale jen rohový kop.
32
Hosté se snaží přidat, zatím se jim ale vůbec nedaří.
30
Zaragoza právě vstřelila branku!A je tady logické vyústění dění na hřišti. Domácí vedou 1:0, když únik na Valdése proměnil v úvodní gól nadvakrát CARLOS ARANDA. Míč se snažil z brankové čáry vykopávat ještě Puyol, už tam byl ale pozdě.
29
Po faulu na Micaela budou u balonu stále domácí.
28
Za faul na polovině hřiště uviděl žlutou kartu Zuculini.
27
Hosté pokračují v nepříliš přesvědčivém výkonu. Určitě se nedá říci, že by byla Barcelona lepší.
25
Jenže Víctor Valdés předvedl proti střele Arandy parádní zákrok a penaltu vyrazil!
24
Velká nepříjemnost pro Barcelonu. Žlutou kartu dostal Víctor Valdés a po faulu na Lafitu je tu navíc penalta!
23
Aranda měl na kopačce gól, v těžké pozici ale trefil tyč!
23
Nyní jsou u balonu více domácí a tlačí se do útoku.
21
Opět byl u balonu Messi, jenže ani tentokrát domácího brankáře příliš neohrozil. Ten v pohodě chytil jeho střelu doprostřed brány.
19
Hosté zatím nejsou rozhodně tak dominantní, jak je běžně známe. Je vidět, že Zaragoza má v posledních zápasech dobrou formu a Barcelona to bude mít těžké.
18
Messi se poprvé dostal s míčem do vápna soupeře, jeho střela byla zblokována na roh.
16
Aranda se zkusil prosadit přes dvojici Puyol - Alves. Míč se nakonec dostal až Obradovićovi, který ale přes Alvese ani napodruhé nepřešel.
15
Domácí rozehráli roh nakrátko a nakonec míč dopravili až před vlastního brankáře. To se domácím moc nepovedlo.
14
Barceloně se zatím vůbec nedaří proniknout před bránu soupeře. Naopak domácí budou nyní kopat roh.
12
Aranda se snažil centrovat do vápna, míč ale zastavil Puyol.
11
Dani Alves trefil jen domácí zeď, míč má stále pod kontrolou Barcelona, jenže je nyní na vlastní polovině.
10
Nyní budou mít hosté možnost kopat přímý kop z dobré pozice. U míče je Dani Alves a Messi.
8
Zatím sledujeme hodně vyrovnaný fotbal ve středu hřiště.
6
Messi ve velkém asi třímetrovém ofsajdu, balon budou mít domácí.
5
Po zaváhání hostující obrany se na levém křídle uvolnil Micael, který rychle poslal míč na penaltový puntík na Arandu, ten ale nedokázal přes obranu zakončit.
5
Valdésovi se nepovedl odkop od brány a domácí budou vhazovat.
4
Barcelona má míč pod kontrolou a svého soupeře pomalu tlačí na vlastní polovinu.
3
Aranda to přehnal s důrazem a fauloval Puyola. Míč budou mít hosté.
2
Hosté začali podle očekávání hodně aktivně a tlačí se do útoku.
1
Hráči obou týmů jsou již na hrací ploše. Utkání za pár chvil začne.
Úvodní sestavy: Real Zaragoza: Roberto - Álvarez, da Silva, Paredes, Minero - Lafita, Pintér, Micael, Zuculini, Obradović - Aranda FC Barcelona: Víctor Valdés - Dani Alves, Mascherano, Puyol, Adriano - Fábregas, Thiago, Keita - Sánchez, Messi, Pedro. Rozhodčí: Álvarez - Del Palomar, Castañer.
O favoritovi dnešního zápasu není pochyb. Hosté bojují o titul mistra Španělska a naopak domácí fotbalisté usilují o setrvání v nejvyšší soutěži. Barcelona má na druhém místě tabulky na kontě 72 bodů, Zaragoza je až na osmnácté sestupové příčce se ziskem 28 bodů.
Dobrý večer při sledování online reportáže ze zápasu 32. kola španělské Primera Divison mezi Realem Zaragoza a FC Barcelona.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.