A je dobojováno. Atlético Madrid porazilo Real Valladolid 2:1. Domácí poslal do vedení hezkou střelou Godin a na konci první půle zvýšil náskok z penalty Falcao. Ve druhém poločase se hosté tlačili před branku domácích a po zaváhání brankáře Courtoise snížil na rozdíl jedné branky Bueno. Další branka už ale nepadla a domácí tak vybojovali další cenné tři body. To je z mé strany vše a těším se u dalších on-line přenosů. Přeji hezký zbytek víkendu.
90+3
Vypadá to, že domácí to už zvládnou a dnes vybojují cenné tři body.
90+2
Valladolidu se nedaří dostat před branku domácích.
90+2
Domácí se osvobodili dlouhým odkopem.
90+1
Hlavní rozhodčí nastavil tři minuty.
90+1
Hosté se usadili na polovině domácích. Atlético se brání, jak může. Uvidíme, zda se dočkáme ještě nějaké branky.
90
Ale z rohu nic nebylo a dopředu pospíchají hráči Valladolidu.
90
Rohový kop pro domácí Atlético.
89
Domácí naposledy střídají. Dohrál Costa a přišel Rodriguez.
88
Do konce utkání zbývá už pouze pár minut, ale domácí to budou mít ještě velmi těžké, protože Valladolid nyní tlačí.
87
Další centr do vápna Atlética odvrátila pozorná obrana.
86
Hosté se hnali dopředu, ale jejich snažení ukončila nepřesná přihrávka.
85
Domácí se rozhodli pro centr do vápna, ale pro míč si opět skvěle došel Jaime.
84
Atléticu se stále daří držet míč na polovině hostů.
83
Z hranice velkého vápna napřáhl Tiago, ale jeho slabou střelu v pohodě chytil Jaime.
82
Domácí borci sbírají cenné vteřinky a kombinují na polovině Valladolidu.
81
Sám před hostujícím Jaimem se zjevil Adrian, ale podle rozhodčí byl v ofsajdu a akce tedy nemohla pokračovat.
80
Domácí drží míč, ale nedaří se jim dostat na polovinu Valladolidu. Hosté hrají nyní velmi dobře.
79
Míč má ve své moci domácí brankář, který nikam samozřejmě nepospíchá.
78
K míči se postavil Bueno, který vyslal parádní střelu do levého horního rohu. Skvělý zákrok ale předvedl opět Courtois a drží svému týmu cenný náskok!
77
Hosté vybojovali přímý volný kop zhruba z dvaceti metrů. To je výborná palebná pozice.
76
Jeden z hostujících hráčů poslal do vápna domácích střílený centr, který propadl až k brankáři. Courtois ale předvedl parádní zákrok a míč vyrazil. Nyní madridský brankář svůj tým podržel!
75
Hosté se stále drží na polovině Atlética.
74
Po tvrdém souboji zůstali ležet na trávníku dva hráči a rozhodčí hru raději přerušil.
73
Další útočnou akci domácích zastavil opět pomezní rozhodčí, ofsajd.
72
Hosté naposledy střídají. Dohrál Omar a přišel Lolo.
71
Střídající Manucho uviděl žlutou kartu.
70
A dopředu se opět ženou hosté z Valladolidu. Uvidíme, zda něco vymyslí.
69
Centrovaný míč opět skvěle vyboxoval brankář Jaime.
68
Rohový kop pro Atlético Madrid.
67
Hosté jsou nyní o poznání nebezpečnější, než před vstřelenou brankou. Jejich útoky ale zatím končí před velkým vápnem Atlética.
66
Atlético šlo do velmi rychlého brejku, ale nakonec akci ukončil pomezní rozhodčí, ofsajd.
65
Hosté opět výborně kombinovali na polovině domácích, ale nakonec to přehnali a o míč přišli.
64
Střídají i hosté. Ze hřiště odešel Guerra a přišel Manucho.
63
Ve vápně hostů se dostal k hlavičce jeden z domácích borců, ale poslal míč mimo tři tyče.
62
Domácí střídají. Odešel Gabi a přišel Suarez.
61
... ale pro centrovaný míč si opět skvěle došel brankář Jaime. Ten je dnes velkou oporou Valladolidu.
60
Dopředu se vydali i domácí ...
59
Hosté stále útočí, ale nyní jejich snažení ukončil nepřesný centr na nabíhajícího Buena.
57
Stále se hraje na polovině domácího celku.
56
Domácí inkasovaná branka hodně zaskočila a hosté jsou nyní aktivnější.
55
Real Valladolid právě vstřelil branku!
Hosté šli do rychlého brejku a nakonec se radují z první branky. ALBERTO BUENO napřáhl z hranice velkého vápna, střela mu vůbec nesedla a míč letěl pouze doprostřed branky. Jeho slabý pokus ale domácí brankář neudržel a srazil si kulatý nesmysl za svá záda. Obrovská hrubka domácího brankáře, které nevěří ani trenér Atlética, který se hodně zlobí.
55
Atlético vybojovalo rohový kop, ze kterého ale nic nevytěžilo. Přesto jsou domácí borci stále u míče a motají hostům z Valladolidu hlavu.
54
Po pravé straně parádně utekl Turan, který následně poslal přízemní přihrávku do vápna Valladolidu. Míč ale opět skvěle vyrazil brankář Jaime, který své spoluhráče opět podržel.
53
Ve druhé půli je zatím k vidění hodně nepřesností.
52
Ale dobře zasáhl jeden z domácích obránců a z rychlého brejku nic nebylo.
51
Jenže domácí to s přihrávkami mnohdy přehání a pak o míč přicházejí a hosté chodí do brejku, jako nyní.
50
Domácí začínají další útok od svého brankáře.
49
Do vápna hosté centroval Tiago, ale míč propadl až do náruče Jaimeho.
48
Domácí začali stejně, jako skončili v prvním poločase. Stále drží míč a tlačí se před branku hostů.
47
Domácí v poločase střídali. Z trávníku odešel překvapivě Falcao a zahraje si Adrian.
46
Vítejte zpět na stadionu Vicente Calderóna. Hráči se už pomalu vrací na trávník a utkání bude za malý okamžik pokračovat. Lépe se do druhého poločasu určitě vstoupí hráčům Atlética, které po brankách Godina a Falcaa vede 2:0.
První poločas je minulostí. Domácí Atlético v něm bylo jasně aktivnější a zaslouženě vede 2:0, když se v 31. minutě prosadil chytrou střelou Godin a na konci poločasu zvýšil z penalty Falcao. Hosté si téměř nic nevytvořili a nebýt brankáře Jaimeho, tak prohrávají o víc branek. Uvidíme, co nám nabídne druhý poločas, který začne přibližně v 19.02.
45+3
Míč směřoval opět na Falcaa, který byl atakován, ale přesto se k němu dostal. V těžké pozici ho ale poslal nad branku Valladolidu.
45+2
Tak ještě roh pro Atlético.
45+1
Domácí kombinují na své polovině a nikam nepospíchají.
45
Atlético právě vstřelilo branku!
K nařízenému pokutovému kopu se postavil kdo jiný, než RADAMEL FALCAO. Ten zvolil technickou střelu a poslal míč po zemi k levé tyči. Hostující brankář sice vystihl směr, ale míč chytil nedokázal. Falcao vstřelil už pátou branku v této sezoně a třetí z pokutového kopu!
45
Za penaltový zákrok uviděl žlutou kartu Bueno.
44
Byla nařízena penalta, kterou budou zahrávat domácí!
43
Domácí to stále zkoušejí a hosté si nevydechnou.
42
Šestá žlutá karta v prvním poločase. Tentokrát ji uviděl Gabi.
41
Další žlutou kartu uviděl hostující Antonio Rukavina.
40
Hostům se směrem dopředu vůbec nedaří a všechny jejich útoky končí daleko od branky Madridu.
39
Domácí Tiago to zkoušel patičkou, ale po této parádičce skončil míč v zámezí.
38
Atlético diktuje tempo hry a opět se žene dopředu.
37
Aktivní Falcao je téměř všude. Nyní obehrál dva protihráče, dostal se do vápna, ale místo střely volil další kličku a o míč přišel.
36
Falcao si pomohl ve vápně faulem a rozhodčí to moc dobře viděl. Míč mají ve své moci hosté.
35
Stále se hraje na polovině Valladolidu.
34
Na centrovaný míč si opět naskakoval aktivní Falcao, ale i nyní dobře zasáhl Jaime.
33
Žlutá karta pro hostujícího Omara.
32
Atlético stále tlačí a vymýšlí jednou útočnou akci za druhou.
31
A domácím se to konečně povedlo a jdou do vedení. Po krásné kolmé přihrávce se dostal míč k DIEGU GODINOVI, který se řítil sám na Jaimeho. Domácí borec to vyřešil nejlépe, jak mohl. Počkal si co hostující brankář udělá, ten šel brzo na zem a Godin ho parádním obloučkem přehodil.
29
Další centrovaný míč na Falcaa, ale před ním skvěle zasáhl brankář Jaime.
28
Další žlutou kartu uviděl hostující Pérez.
27
Jeden z domácích borců poslal do vápna hostů centr, ale po závaru se k němu nikdo z Atlética nedostal a nakonec kulatý nesmysl odkopl jeden z obránců Valladolidu.
26
Atlético Madrid stále kombinuje na polovině Valladolidu.
25
Domácí by potřebovali něco změnit. Všechny přihrávky totiž stále směřují na Falcaa, ale hosté to vždy tuší a domácího borce hlídají hodně natěsno.
24
Další žlutou kartu uviděl domácí Miranda.
23
Z dálky vystřelil Omar, ale jeho střelu vyrazil Courtois na rohoý kop. Z toho ale hosté nic nevytěžili. Pěkná střela hostujícího borce.
22
Další dlouhý pas na Falcaa, ale obráncům nyní pomohl brankář Jaime, který vyběhl a kulatý nesmysl odkopl do zámezí.
21
Všechny dlouhé přihrávky domácích záložníků i obránců hledají Falcaa, což je ale logické. Hostující obránci se od něj ale nehnou ani na krok a madridský borec se zatím do ničeho nedostal.
20
Hra má zatím tempo a spád, což se musí divákům líbit. Většina z nich by si ale určitě přála branku, a to do sítě hostujícího celku.
19
Tiago našel přesným centrem Falcaa, ale domácí střelec hlavičkoval zhruba z hranice penalty a poslal míč pouze doprostřed branky, kde byl připravený Jaime.
18
Po rychlém brejku vybojovali domácí hráči rohový kop.
17
Už se opět hraje a u kulatého nesmyslu jsou hráči Atlética. Těm se zatím ale v útočné fázi příliš nedaří.
15
Na trávníku zůstal po tvrdém střetu ležet Juanfran a rozhodčí hru raději přerušil.
14
Útočnou akci hostů ukončila nepřesná přihrávka a dopředu se opět ženou domácí.
13
Domácí to zkouší dlouhými autovými vhazováními do vápna Valladolidu, ale hostující obránci jsou zatím pozorní a vyhrávají osobní souboje, což je klíčové.
12
První žlutou kartu uviděl hostující Óscar.
11
Hra se nyní malinko vyrovnala a dopředu se tlačí i hosté z Valladolidu.
10
Na centrovaný míč si naskočil aktivní Falcao, ale hlavou ho poslal vedle branky, kterou střeží Jaime.
9
Rohový kop pro Atlético.
8
Hosté museli poprvé střídat. Sastre měl nějaké zdravotní komplikace, takže ho nahradil Alvaro Rubio.
7
Do šance se dostával Falcao, ale skvěle zasáhl Jaime, který domácímu střelce sebral míč z pod nohou.
6
Domácí se usadili na polovině hostujícího celku.
5
Na centrovaný míč si naskočil Tiago, ale v těžké pozici ho poslal vedle branky Valladolidu.
4
Ale nyní vše zastavil útočný faul Costy.
3
Hráči Atlética rozjíždějí další útočnou akci.
2
Domácí jsou zatím aktivnější a drží od úvodních vteřin míč na svých kopačkách.
1

Atlético Madrid: Courtois - Leal, Luis, Juanfran, Miranda, Tiago, Koke, Turan, Gabi, Falcao, Costa

Real Valladolid: Jaime - Rukavina, Valiente, Sereno, Balenziaga, Óscar, Omar, Sastre, Pérez, Guerra, Bueno

Rozhodčí: César Muñiz Fernández‎.
VZÁJEMNÉ ZÁPASY

V loňské sezoně vyhrálo oba vzájemné zápasy Atlético. To nejdřív vyhrálo ve Valladolidu 0:4 a poté i v domácím prostředí, a to 3:1.
REAL VALLADOLID

Hostům vstup do nové sezony vyšel parádně, pak to ale začalo malinko skřípat. V prvním kole dokázal Valladolid vyhrát na hřišti Zaragozy 1:0, pak doma porazil 2:0 Levante, ale následně přišla série porážek. Nejdřív prohra na hřišti Bilbaa, a to 2:0 a následně prohra v domácím prostředí s Betisem Sevilla, a to 0:1.

Klub byl založen v roce 1928. Během 40 sezón v La Lize si zajistil 13. místo v její historické tabulce. Nejlepším umístěním bylo 4. místo v sezóně 1962/63. Největším mezinárodním úspěchem klubu je čtvrtfinále Poháru vítězů pohárů 1989/90.
ATLÉTICO MADRID

Domácí mají na svém kontě zatím pouze tři zápasy a nasbírali sedm bodů. Atlético v prvním utkání remizovalo na hřišti Levante 1:1, poté vyhrálo na svém stadionu nad Bilbaem 4:0 a následně opět doma přestřílelo Rayo Vallecano 4:3.

Ve své historii zvítězil devětkrát v La lize a Copě del Rey včetně doublu v roce 1996. V roce 1962 zvítězil v Poháru vítězů pohárů, v roce 1974 se stal vítězem Interkontinentálního poháru. V roce 2010 získal trofej pro vítěze Evropské ligy, když v prodloužení finále porazil anglický Fulham FC. Stejný úspěch zopakoval o dva roky později (2012), kdy tentokrát pokořil španělský Athletic Bilbao. Trenérem mužstva je Diego Pablo Simeone.
Přeji krásné odpoledne všem fotbalovým fanouškům. Španělská Primera Division pokračuje pátým kolem a my budeme sledovat utkání mezi Atléticem Madrid a Realem Valladolidem. Favoritem zápasu je domácí celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.