Je tu konec utkání mezi Athleticem Bilbao a Granadou. Veselejší budou dnes rozhodně domácí, kteří dotáhli vyrovnané utkání k vítězství 1:0. Jediný gól vstřelil po rohovém kopu v 67. minutě Aritz Aduriz.
90+4
Ander Herrera poslal míč do odkryté brány, jenže bylo to ve chvíli, kdy se nemělo hrát, protože na trávníku byly dva balony. Gól tedy neplatí.
90+3
Po centru z pravé strany se k hlavičce dostal Nolito. Byl ale v záklonu a míč poslal nad bránu.
90+2
Hosté se v závěru přeci jen dostali k tlaku, domácí jsou sevřeni na vlastní polovině.
90+1
Tvrdou jedovkou nyní trefil San José tyč domácí brány!
90+1
Hosté mají na vyrovnání ještě čtyři minuty. Tolik bude ve druhém poločase nastaveno.
90
Domácí střídají. Otřeseného Muniaína nahrazuje Toquero.
89
Nervy na uzdě neudržel Íñigo López a po zákroku na protihráče u postranní čáry dostává žlutou kartu.
88
Domácí již nic nevymýšlejí a soustředí se na odkopávání míčů mimo velké vápno.
87
Ander Herrera se pokusil vystřelit z velké dálky, mířil ale mimo. Rozehrávat bude brankář Toño.
86
Zápas spěje ke svému konci. Začínají trochu plát emoce a závěr bude zajímavý.
84
Ander Herrera za zdržování před rozehrávkou rohového kopu dostal žlutou kartu.
83
Hosté se stále nemohou dostat k závěrečnému tlaku. Naopak jsou to domácí, kteří se dostávají k rychlým protiútokům.
82
Pokus o rychlý brejk domácího celku skončil ofsajdem Llorenteho.
81
Nyní mají tedy hosté početní výhodu. Uvidíme, zda jí dokážou využít.
80
Domácí Markel Susaeta se dopustil školáckého faulu zezadu a dostává druhou žlutou a následně červenou kartu v dnešním zápase.
78
Domácí tým střídá. Odstupuje střelec jediné branky Aduriz a nastupuje Llorente.
77
Z levé strany centroval Nolito, míč v pohodě lapil do rukavic gólman Iraizoz.
76
Po centru na hranici vápna se faulu dopustil Aduriz a rozehrávat budou hosté.
75
Rychle se blíží konec zápasu. Hosté musí dotahovat jednobrankové manko, což se jim ale zatím moc nedaří.
74
Do šance se už už dostával Aritz Aduriz, je mu ale mávaný a pískaný ofsajd.
72
Ke střele se sice dostal Íñigo López, jeho pokus ale postrádal přesnost.
71
Hosté kopali následně ještě jeden roh, ani tentokrát z toho nic nebylo.
70
Hosté kopali rohový kop, k ohrožení brány soupeře se ale nedostali.
69
Střídání v týmu Granada: ze hřiště odchází El-Arabi, přichází Carlos Aranda.
69
Následuje střídání hostů. Odešel Nyom a nastupuje Buonanotte.
68
Domácí tým střídá. Odešel Ibai Gómez a nastupuje Iker Muniaín.
67
Bilbao právě vstřelilo branku!
Po nakrátko rozehraném rohovém kopu přišel centr do vápna, kde se na zadní tyči nejlépe zorientoval ARITZ ADURIZ a jeho hlavička o zem končí až v síti – 1:0!
65
Po dlouhém nákopu a několika kontaktech s balonem propadl míč až k Adurizovi. Ten sice vstřelil gól, ještě před tím byl ale mávaný ofsajd.
64
Po faulu na polovině domácího celku bude rozehrávat gólman Iraizoz.
62
Na druhé straně hřiště zahrozil Aduriz, po centru z pravé strany byl sice v dobré pozici, rána z voleje mu ale nesedla.
61
Z hranice vápna zkusil střelou zády k bráně překvapit brankáře Nolito, Iraizoz byl ale na svém místě.
61
Máme za sebou hodinu hry a stav utkání je stále nerozhodný 0:0. Ani o jednom z mužstev se nedá říci, že by bylo blíže ke gólu.
60
V dobré pozici byl Aduriz, jehož rána byla zblokovaná přímo k nohám Ibaie, ten ale z velkého úhlu svou střelu mířící na zadní tyč poslal mimo.
59
Hosté zkusili rychlý protiútok. Jenže Brahimi nepochopil myšlenku spoluhráče a nenabíhal na pas na pravou stranu.
58
Po další útočné akci domácího celku skončil balon až za brankovou čárou a odkopávat bude Toño.
57
De Marcos zkoušel křížným pasem najít Iraolu, ten ale nestihl míč na hrací ploše.
56
U míče jsou znovu domácí fotbalisté, kteří se snaží hrát hodně aktivně.
55
Hra se rychle přesunula na polovinu domácího celku, Ighalo byl ale dobře střežený a k zakončení se nedostal.
54
K hlavičce se dostal Aymeric Laporte, jeho pokus nebyl ale dostatečně důrazný na to, aby skončil gólem.
52
Oba celky hrají pěkně od podlahy, ve druhém poločase tomu ale trochu chybí fotbalovost.
51
Athleticu se ale dnes nedaří překonat pozornou obranu hostujícího celku. Dnes je jen potvrzuje, že doménou hostů je precizní defenziva.
50
Hra se přesunula opět do středu pole, u míče jsou domácí fotbalisté.
49
Také roh rozehrál Angulo, jeho centr byl ale přetažený a nikoho ze spoluhráčů nenašel.
48
Hosté kopali Angulem přímý kop, centr do pokutového území odvrátili domácí na roh.
47
Druhý poločas začaly oba celky opatrně. Hraje se ve středu pole.
46
Je za námi první poločas zápasu mezi Athleticem Bilbao a Granadou. Viděli jsme spíše jen průměrný fotbal s minimem šancí na obou stranách. Tu největší měl po trochu krkolomném zakončení hostující Nolito, jenže trefil pouze břevno, a tak je stav zápasu po poločase nerozhodný 0:0.
45
Ke střele se v závěru dostal ještě Nolito, ani tentokrát z toho ale gól není.
43
Poločas spěje ke svému konci, zatím to na nějakou další šanci nevypadá.
42
Rychle se blíží závěr poločasu a stav utkání je stále nerozhodný 0:0.
41
Prvním žlutě potrestaným hráčem zápasu je domácí Markel Susaeta.
39
S protihráčem na zádech se dostal Ighalo k centru, následné zakončení ale nepřišlo.
38
Hosté nyní nepřesně zakombinovali a velmi lacino darovali balon soupeři. Ten bude rozehrávat aut přibližně z půlící čáry.
37
Když už se k útočné akci dostali domácí, je mávaný a pískaný ofsajd De Marcosovi.
36
K přímému kopu se postavil El-Arabi, ani tentokrát z toho ale přímé ohrožení brány není.
35
Po faulu kousek za vápnem budou hosté kopat přímý kop.
33
K zakončení se dostal znovu dnes aktivní Nolito, jeho rána byla ale nepřesná.
31
Hraje se ve středu pole. Více u balonu jsou stále hosté, šance se ale postupně vytratily a čekáme na další zajímavou akci.
29
Domácí hráči stále hledají skulinku v defenzivě soupeře. Zatím se jim nedaří.
27
Paradoxně jsou to hosté z Granady, kteří jsou v posledních minutách hra aktivnější. Domácí se musí soustředit na defenzivu.
26
Stále sledujeme boj ve středu pole. Na další zajímavou akci čekáme.
24
Po centru Ighala se míč dostal k Nolitovi, po jehož akrobatickém zakončení končí balon na břevně domácí brány!
23
Ve velmi zajímavé pozici byl nyní hlavičkující Susaeta, ani tentokrát z toho ale gól není.
22
K zakončení se dostal na druhé straně Ander Herrera, nebezpečné ohrožení brány z toho ale nebylo.
21
Další rohový kop Granady k ničemu nevedl.
19
Domácí kopali Ibaiem přímý kop. Po centru do vápna zatáhl Nyom jednoho z útočících hráčů k zemi, penalta se ale nepíská.
18
Po centru Nolita ale odpískal hlavní rozhodčí faul ve skrumáži na malém pokutovém území. Rozehrávat bude Iraizoz.
17
Teď tady bude rohový kop pro hostující celek.
16
Hráči Granady také zabrali a nastěhovali se na polovinu soupeře.
15
Stále sledujeme hodně vyrovnaný fotbal. Na vyloženou šanci nebo gól zatím čekáme.
14
Domácí přeci jen trochu přidali a nyní jsou to oni, kdo je více u balonu.
13
Po rychlém protiútoku vyzkoušel z plného běhu vystřelit Susaeta, jeho povedená rána šla ale jen do boční sítě.
11
Na druhé straně si opět zahraje i gólman Toño, který bude rozehrávat odkop od brány po nepovedené kombinaci domácího celku.
10
Míč se dostal znovu až k domácímu gólmanovi Iraizozovi, který v pohodě rozehrál na své obránce.
9
Domácí sice pěkně zakombinovali na polovině hřiště. Dlouhý pas Iraoly ale nebyl přesný a hosté se ubránili.
8
Domácí fotbalisté jsou nyní trochu pod tlakem. Hraje se na jejich polovině.
7
Ve vápně ale při zpracování balonu zahrál rukou Ighalo a hra je přerušena.
7
Po centru Nyoma byl balon zblokovaný na rohový kop.
6
U míče jsou opět domácí fotbalisté. Zatím nikam nepospíchají.
5
Dobrou hru nohami musel nyní předvést také domácí gólman Iraizoz, ten před dorážejícím Ighalem také musel odkopávat mimo velké vápno.
4
Po dlouhém nákopu až na polovinu soupeře musel nyní míč nohou rychle odehrávat gólman Toño.
3
Do náznaku šance se dostával Ibai, byl mu ale odmávaný a odpískaný ofsajd.
2
Před zaplněným stadionem Bilbaa sledujeme opatrný úvod zápasu, míč momentálně kontrolují hosté, zatím jen v okolí půlící čáry.
1

Athletic Bilbao: Iraizoz – Gurpegi,Ekiza, Laporte – Iraola, San José, Ander Herrera, De Marcos – Susaeta, Aduriz, Ibai

Granada: Toño – Nyom, Íñigo López, Mainz, Angulo – Brahimi, Mikel Rico – Juanma Ortiz, El-Arabi, Nolito – Ighalo

Rozhodčí: Del Cerro – Sobrino, Zancada.
Ani jedno z mužstev nebude moci do zápasu nastoupit v nejsilnějším složení. Na straně domácích budou kvůli zdravotním problémům chybět Amorebieta, Iñigo Pérez a Ruiz de Galarreta. Trest za deset žlutých karet nepustí na hřiště ani Iturraspeho. Hostům bude chybět hned sedm hráčů ze základního kádru. Kvůli zraněním nemohou hrát Iriney Santos, Yebda, Dani Benítez, Fran Rico a karetní tresty na hřiště nepustí ani Torjeho a Siqueiru (všichni pět žlutých karet).
Hosté z Granady jsou na tom z pohledu posledních výsledků ještě hůře. V posledních pěti zápasech uhráli pouhé dva body – minulý víkend remízovali doma s Levanta 1:1 a týden před tím na hřišti Realu Zaragoza 0:0.
Ani jedno z mužstev nemá nijak oslnivou formu. Domácí Bilbao v posledních pěti kolech uhrálo šest bodů za výhry nad Osasunou a Valencií (shodně 1:0). Ve vůbec posledním ligovém zápase pak Bilbao prohrálo na hřišti Getafe 0:1.
Dobrý večer při sledování online reportáže ze zápasu 29. kola španělské Primera División mezi Athleticem Bilbao a Granadou. Dnes nás čeká souboj dvou celků z dolní poloviny tabulky. Lépe jsou na tom domácí, kteří mají na svém kontě dvaatřicet bodů a jsou čtrnáctí. Hosté mají osmadvacet bodů a patří jim šestnácté příčka.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.