Ve druhém poločase dostal hosty do vedení v 67. minutě Agirretxe. O deset minut později se podařilo San Sebastianu navýšit vedení na konečných 3:1, trefil se Vela. Domácí pak již nedokázali snížit či vyrovnat stav utkání.
To je z dnešního online přenosu vše, hosté dnes zahráli velice taktický výkon, na nějž Athletic Bilbao nedokázal najít "recept" a tak není divu, že v tomto zápase prohrál.
90+3
Běží poslední minuta nastavení.
90+1
Rozhodčí nastaví tři minuty nad rámec základní hrací doby.
90
Běží poslední minuta řádné hrací doby.
89
Poslední střídání v sestavě Realu San Sebastian, Asier Illarramendi ze hřiště odchází, nahradí ho Ruben Pardo.
88
Nakonec míč končí nad bránou, Bravo může vykopávat.
88
Hosté faulují ve vzdálenosti zhruba osmadvaceti metrů od vlastní brány, domácí budou zahrávat nepřímý volný kop.
87
Bilbao nyní těžce přechází před zahuštěný střed hřiště, hosté sice brání, ale jsou při tom aktivní, není to pasivita.
86
Než k němu dojde, sledujeme ale kombinaci domácích na vlastní polovině.
85
Hosté připravují další střídání.
83
Nepřesný nákop domácích, Carlos (Real) si nakonec ještě doskočil na míč, ale "trkl" ho mimo hřiště.
82
A i když se tam Iturraspe dostal k hlavičce, míč, padající do branky Realu, nakonec chytá Bravo.
81
Bilbao zahrává rohový kop z pravé strany.
80
Začíná poslední desetiminutovka druhého poločasu.
79
Domácí budou s přibývajícími minutami čím dál nervóznější!
77
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Další z řady rychlých brejků které hosté využívají ke vstřelení třetí branky! Tu hostů dává CARLOS VELA, který si nejlépe naběhl na centr z levé strany a hlavičkou dává třetí gól Realu San Sociead.
76
Tentokrát střídají hosté, hřiště opouští Gonzalo Castro, nahrají ho David Zurutuza.
75
Gólman Raúl si již staví "zeď", hosté budou zahrávat další dobrou situaci ze vzdálenosti zhruba pětadvaceti metrů.
74
Další střídání v sestavě Bilbaa, hřiště opouští Aduriz, nahradí ho Fernando Llorente.
73
Centr z levé strany Ibai Gomeze, končí v náruči gólmana Claudia Brava.
72
Nyní musela obrana soupeře zastavovat protiútoky domácího týmu.
70
Pokus domácích o prověření pozornosti Claudia Brava z pravé strany, ten chytá.
69
Rohový kop San Sebastian.
68
Domácí střídají, ze hřiště odchází střelec prvního gólu San Sebastianu, Agirretxe, kterého nahradí Vela.
67
A je to gól! Dobře kopnutý kop Gonzala Castrana dopadl těsně před Raúla, který jen neoparně vytěsnil míč před sebe, kde ho dokázal dotlačit do brány pohotovou dorážkou IMANOL AGIRRETXE.
66
Hosté budou zahrávat nepřímý volný kop z pravé strany.
65
Avizované střídání je tady, hřiště opouští Jon Aurtenetxe, kterého nahradí Iker Muniain.
64
V týmu Athletic Bilbao se připravuje střídání.
63
Ale nejlépe si s touto situací poradil gólman Bravo.
62
Z pravé strany, z těsné blízkosti pravého rohového praporku, budou hosté rozehrávat nepřímý kop po předchozím faulu domácích.
61
Hosté pronikají směrem k bráně domácích díky přesným a rychlým přihrávkám, které dělají soupeři problémy.
60
Je za námi již hodina hry a stále platí, že se hraje nerozhodně, když obě dosavadní branky padly v prvním poločase.
58
Athletic vhazuje na polovině soupeře, ale míč rychle ztrácí.
57
Ovšem ani San Sebastian se nedostal ke střele, ale díky zásahu obrany Bilbaa budou hosté rozehrávat další rohový kop z pravé strany.
56
Svižně rozehrávaný signál, ale je z toho "pouze" rohový kop pro Real Sociedad.
55
San Sebastian má výhodu, až nyní se píská faul na polovině soupeře, Agirretxeho faulovat Mikel San José.
54
Ani šestý domácí rohový kop neskončil gólem, obrana soupeře si s touto situací dokázala poradit.
53
Rohový kop pro Athletic.
51
Athletic ztrácí nyní hodně míčů při nepřesné kombinaci.
50
U postranní čáry se rozcvičují náhradníci obou týmů.
49
Asier Illarramendi fauluje na polovině hřiště domácího Susaetu, dostává za to žlutou kartu.
48
Imanol Agirretxe si naskakoval ne centr z pravé strany, ale nakonec svůj hlavičkový souboj prohrál, míč sbírá gólmana Athletica Raúl.
47
Ofsajd a v něm domácí Aduriz, hosté mohou rozehrávat.
46
Sledujte i dál náš online přenos, druhý poločas začne přibližně ve 22:32 hodin.
Po prvním poločase je stav utkání nerozhodný. Athletic Bilbao sice vedlo po brance Ibai Gomeze ze třicáté minuty, ovšem již čtyři minuty na to byl stav opět nerozhodný, když vyrovnávací branku hostů dal Griezmann. Tento stav se již do konce poločasu nezměnil.
Hlavní sudí Mallenco nenastavil ani vteřinu nad rámec základních pětačtyřiceti minut, první poločas je již minulostí.
45
Další žlutá karta pro domácího hráče, tentokrát je potrestá za faul na polovině Athletica domácí Iturraspe.
45
Běž poslední minuta řádné hrací doby prvního poločasu.
43
Domácí faulují na polovině soupeře v blízkosti rohového praporku, hosté rozehrávají.
42
Statistika držení míče je vyrovnaná - 48% : 52% v neprospěch Athletica.
41
Hosté nepřesně hlavičkují po centru z pravé strany, domácí mohou rozehrávat.
40
Začíná poslední pětiminutovka prvního poločasu.
39
První žlutá karta v utkání, za faul v blízkosti středového kruhu je potrestán Aymeric Laporte.
38
Souboje na polovině hřiště, rozehrávají hosté.
37
Razantní odkop domácí obrany, míč se ale rychle na polovinu Athletica vrací zpět.
36
Tak nakonec jsme se branek dočkali, věřme, že to není veškeré gólové představení dnešního utkání.
34
Ojedinělý protiútok hosté a ANTOINE GRIEZMANN dává podobnou brankou, jako před pár minutami domácí. Také z voleje trefuje, ovšem tentokrát hlavou z levé strany, přesně k protější tyči a je vyrovnáno"
34
Bravo vykopává od své branky.
33
Další útok se doslova "valí" na branku soupeře, obrana Realu je v nejvyšší permanenci.
32
Domácí při chuti, při souboji u levého rohového praporku míč ztrácí, rozehrávat budou hosté.
30
Bilbao právě vstřelilo branku!
No vida. Je tu první gól utkání! Domácím se povedlo přečíslit obranu soupeře a na centr z levé strany Laporteho si nejlépe do šestnáctky naběhl IBAI GOMEZ, který dává střelou z voleje, z pravé strany, první branku utkání!
30
Je za námi půlhodina hry, zatím si na první branku musíme stále počkat, sledujeme ale pohledný fotbal. Více šancí si vypracovali domácí.
28
Odpískaný ofsajd končí útočné snahy domácího týmu.
27
Série chyb obou mužstev na polovině San Sebastianu, Athletic zůstává u míče.
26
Athletic ohrožuje branku soupeře hlavně centry z pravé strany, s nimiž si zatím soupeř dokázal poradit.
24
Obrana odvrací, vykopává Bravo.
24
Rohový kop pro Bilbao.
23
K míči se dostává San José, ale hlavičkuje jen do dobře připraveného gólmana Realu Sociedad.
23
Do třetice - volný kop Athletica z pravé strany.
22
Nákop Athletica nepřesný, míč končí v autu, hosté vhazují.
21
A tentokrát nebyl míč, snášející se před gólmana Brava, dostatečně kvalitní, hosté rozehrávají.
20
Athletico zahrává další přímý volný kop.
19
Aurtenetxe odkopává míč pryč z pokutového území, hosté mají nebezpečné brejky!
18
Domácím utíká míč při snaze o útočnou kombinaci, hrát mohou hosté.
17
Hosté začínají přebírat iniciativu na hřišti.
15
Dlouhý nákop hostů, míč hlavou posouvá Griezmann na nabíhajícího Agurretxe, který se již při zakončení dostává z výhodného střeleckého úhlu a zahrává jen do boční sítě.
14
Protiútok domácích přerušuje hvizd rozhodčího, ofsajd.
13
Andoni Iraola musí odkopávat před nebezpečně nabíhajícím Markelem Bergarou ve vlastním pokutovém území.
12
Pro ten si ale nejlépe "došel" gólman Claudio Bravo.
11
Iturraspe si běží pro míč, také Athletico bude zahrávat první rohový kop.
10
Rohový kop rozehraný "na krátko" však domácí obrana dokázala odvrátit.
10
Hosté budou zahrávat rohový kop z pravé strany.
9
Ibai Gomez poslal do pokutového území dobrý míč, ten se snaží Aduriz hlavičkovat do sítě, ale míč letí těsně vedle pravé tyče, první šance utkání.
8
První dobrou příležitost budou mít domácí, kteří budou z pravé strany zahrávat přímý volný kop.
7
Míč se ocitá až u domácího gólmana Raúla, ten rozehrává.
6
Iturraspe je prvním hráčem, který střílí na bránu soupeře, míč ale končí hodně vedle mimo bránu Realu.
5
Autové vhazování Athletica na vlastní polovině, ani jeden z týmů se zatím nedostal k ohrožení branky.
3
Iturraspe prohrál hlavičkový souboj na vlastní polovině a hned z toho málem bylo ohrožení domácí brány.
1
Athletic posílá první nákop směrem k brance soupeře, ale bez výsledku.
1
Oba týmy jsou již na hrací ploše, utkání za malý okamžik začne.

Athletic Bilbao: Raúl - Aurtenetxe, San José, Laporte, Iraola - Ibai, Ander Herrera, Iturraspe, Susaeta - De Marcos - Aduriz

Real Sociedad San Sebastian: Bravo - C. Martínez, Mikel, I. Martínez, De La Bella - Griezmann, Bergara, Illarra, Castro - Xabi Prieto - Agirretxe

Rozhodčí: Mallenco - Guadamuro, Martínez.
Domácímu týmu se poslední zápasy nedaří a trenér Marcelo Bielsa doufá, že jeho svěřenci zlomí smůlu právě proti Realu Sociedad. Ten ale prohrál naposledy na začátku ledna.
Prohry s Espanyolem a Málagou zapříčinily pád slavného týmu ze San Mamés až na patnáctou pozici. To je pro fanoušky, zvyklé na evropské poháry, celkem negativní zpráva. Další šanci na revanš budou mít Bielsovi svěřenci v páteční předehrávce, kdy na jeho stadion zamíří Real Sociedad. Hlavně prohra s celkem z Katalánska bude hráče ještě dlouho trápit - barcelonský tým jim vstřelil čtyři branky a soupeři nedovolil skórovat ani jednou.
Sociedad naopak prožívá velmi úspěšné chvíle, ambiciózní klub nyní sídlí na šestém místě. A to mu zaručuje šanci na evropské poháry, takže o motivaci mají hráči postaráno. To si uvědomuje také francouzský trenér Philippe Montanier, když říká: "Rádi bychom tento zápas vyhráli pro naše fanoušky, protože víme, jak moc by si výhru přáli. Zároveň ale nesmíme Bilbao podcenit a doufat, že výsledek se dostaví. Bez tvrdé práce a dobré hry nebude ani dobrý výsledek," ví Montanier.
"Athletic je velmi silný tým s mezinárodními zkušenostmi a myslím, že jejich současné postavení vůbec neukazuje jejich možnosti. Derby s Athleticem je pro všechny speciální zápas, nemůžeme se v něm spoléhat na naši aktuální pozici, to jde prostě stranou. Domácí jsou stále nebezpečným týmem a já si myslím, že jejich nejlepší zápas sezony by mohl nastat právě proti nám," nepodceňuje Lvy Montanier.
Utkání těchto dvou rivalů mají dlouhodobě velmi atraktivní průběh, naposledy se v šestém kole radoval právě Sociedad. Hráči domácího celku tedy přirozeně touží po odvetě. Obránce Andoni Iraola ale dobře ví, že při současné herní nestabilitě nečeká jeho tým nic snadného.
"Derby je vždy velmi speciální událost, můžeme v něm zazářit, ale prohra by nás mohla ještě dlouho mrzet. Kvůli našemu nešťastnému postavení v tabulce ale nutně potřebujeme stálý přísun bodů. A právě toto utkání by nás mohlo správně nastartovat. Jsou za námi dvě těžké porážky, my se ale díváme dopředu a chceme vyhrát," tvrdí sebevědomě Iraola. (eurofotbal.cz)
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.