A je dobojováno. Viděli jsme zajímavé utkání, ve kterém padly dvě branky a hlavní rozhodčí udělil dvě červené karty. Domácí poslal do vedení Sola, ale o pár minutek později vyrovnal hostující střelec Hemed. Týmy si tedy body rozdělily a podle mého názoru, je remíza spravedlivá, protože zápas byl vyrovnaný. To je z mé strany vše a těším se u dalších onlajn přenosů. Přeji hezký zbytek víkendu. Na shledanou.
90+2
Ale ani z této šance nic nebylo, přesto jsou domácí stále u míče.
90+2
Další rohový kop pro domácí celek.
90+1
Ale ani domácím se tento rohový kop nepovedl a stav utkání se tak nemění.
90
Po rychlém brejku roh na druhé straně.
90
Ale z rohového kopu hosté nic nevytěžili.
89
Rohový kop pro hosty.
88
Žlutou kartu uviděl domácí Damia.
87
Poslední střídání dnešního zápasu. Odešel domácí Cejudo a přišel Nino.
86
Domácí hráči to zkouší dlouhými nákopy, ale hostující obrana je pozorná a vysoké míče sbírá.
85
Ke střele se dostal hostující Joao Victor, ale míč poslal pouze do břevna!
84
Hosté jsou aktivnější, ale nemohou se dostat do šance.
83
Mallorca je stále u míče, ale domácí pozorně brání.
82
Vymysleli pouze nepřesnou přihrávku a nyní útočí hosté.
81
Dopředu pospíchají domácí hráči. Uvidíme, zda se jim podaří něco vymyslet.
80
Konec utkání bude tedy ještě zajímavý.
79
Mallorca právě vstřelila branku!
Ale hosté míč rychle vybojovali a pospíchali dopředu. Poté přišel centr z levé strany, na míč si perfektně naskočil střelec TOMER HEMED, který hezkou hlavičkou vyrovnal!
79
Ale z rohu nic nebylo a míč má ve své moci brankář Fernandez.
78
Hráči Osasuny ale míč ztratili a dopředu šli hosté, kteří vybojovali rohový kop.
77
Domácí vybojovali faul na polovině hostujícího celku.
76
Hosté na inkasovanou branku reagují střídáním. Hřiště opustil Navarro a přišel Arizmendi.
75
Žlutou kartu uviděl domácí Oier.
74
Ani z této příležitosti Osasuna nic nevytěžila.
73
A následuje další, akorát z druhé strany.
72
Rohový kop pro Osasunu.
70
Osasuna právě vstřelila branku!
Domácí borci se nakonec přeci jen dočkali. Po centru z levé strany si na míč naběhl střídající ENRIQUE SOLA, který pěknou hlavičkou překonal brankáře hostů.
69
Další střídání domácích. Sisiho nahradil Lamah.
68
Hosté střídají. Odešel Pina a přišel Joao Victor.
67
Ani z desátého rohu nic nebylo. Hosté stále drží cenou remízu.
66
Velký tlak domácích, kteří vybojovali další roh.
65
Ale ani nyní domácí hráči neohrozili branku hostů a stav utkání se tedy nemění.
64
Další roh pro domácí borce.
63
Ale ani z tohoto rohu domácí borci nic nevytěžili. Navíc při své snaze faulovali hostujícího brankáře.
62
Další rohový kop pro Osasunu.
61
Tak to byla obrovská šance, ve které se zjevil domácí Sisi. Ten vyslal na hostující branku hezkou přízemní střelu, kterou brankář Aouate pouze vyrazil nad sebe. Domácí hráč se snažil míč dorazit do prázdné branky, ale skvěle zasáhli dva hostující obránci, který Sisiho zablokovali.
60
Osasuna střídá. Ze hřiště odešel Armenteros a zahraje si Sola.
59
Domácí zkoušeli signál, ale střelu z vápna zblokoval jeden z hostujících obránců.
58
Rohový kop pro domácí.
57
Stále se hraje na polovině hostujícího celku.
56
Ve druhém poločase je odehráno přes deset minut a my stále čekáme na první branku tohoto vyrovnaného zápasu.
55
Hosté vybojovali faul a šetří cenné vteřinky.
54
Střídající Geromel uviděl za svůj faul žlutou kartu.
53
Následný útok domácích zastavil útočný faul.
52
Mallorca se ubránila jen za cenu dlouhého odkopu.
51
Hosté ještě ve druhém poločase nebyli u míče a domácí začali tak, jako v prvním poločase, tedy velkým tlakem.
50
Domácí to zkoušeli dlouhým pasem, ale i tentokrát míč skončil v zámezí.
49
Další útok Osasuny ukončila nepřesná přihrávka.
48
Hráči Osasuny stále tlačí, ale hosté pozorně brání a zatím se domácí nedostali ani ke střele.
47
Domácí jsou od úvodních vteřin druhého poločasu aktivnější a tlačí se před branku hostů.
46
První poločas je minulostí. Příliš mnoho šancí nám nenabídl a tak na první branku stále čekáme. Na začátku utkání byli aktivnější domácí hráči, ale hosté hru vyrovnali. Viděli jsme také dvě červené karty. Na straně domácích ji uviděl útočník Llorente a na straně hostů obránce Nunes. Druhý poločas bude tedy ještě hodně zajímavý. Začne přibližně v 19:02.
45+2
Útok domácích zastavila nepřesná přihrávka.
45+1
Hlavní rozhodčí nastavil dvě minuty.
45
Vypadá to, že v prvním poločase se už zřejmě nic nestane.
44
Z velkého úhlu to chytře zkoušel Nsue, ale brankář Aouate byl na svém místě.
44
Domácí kombinují před pokutovým územím hostů.
43
Hosté střídají. Ze hřiště odešel Alfaro a zahraje si Geromel.
42
Na centrovaný míč si naskočil jeden z domácích hráčů, ale poslal ho pouze vedle branky hostů.
41
40
Z velké dálky to zkusil Lolo, ale jeho slabou střelu v pohodě chytil brankář Aouate.
39
Ale o míč přišli a nyní ho mají na svých kopačkách domácí borci.
38
Dopředu se tlačí hosté.
37
Nyní to bude zajímavé. Uvidíme, kolik bude víc místa na hřišti vyhovovat.
36
Ale pozor, po debatě rozhodčích uviděl červenou kartu i hostující Nunes, který zřejmě v tom souboji také použil loket.
35
Tak to je velká komplikace pro domácí celek. Llorente při souboji zbytečně udeřil protihráče loktem a rozhodčí mu za to udělil červenou kartu!
34
Domácím se ale v posledních minutách nedaří a nemohou se dostat ze své poloviny.
33
Další útočnou akci hostů zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
32
Tento centrovaný míč byl o poznání nebezpečnější, ale opět skvěle zasáhl brankář Fernandez.
31
A následuje další roh pro hosty.
31
A vybojovala další rohový kop.
30
Mallorca stále kombinuje na polovině Osasuny.
29
Hosté jsou nyní aktivnější a stále častěji se derou dopředu. Uvidíme, zda se jim podaří něco vymyslet a třeba vstřelit první branku tohoto duelu.
28
Ale tento centr se hostům nepovedl a míč má ve své moci brankář Fernandez.
27
Rohový kop pro Mallorcu.
26
To bylo nebezpečné. Za pokutovým územím napřáhl jeden z hostujících hráčů, ale jeho střelu ještě ve vápně tečoval hlavou Hemed. Domácí brankář ale předvedl dobrý zákrok a podržel svůj tým.
25
Hra se nyní malinko vyrovnala, ale stále čekáme na první větší šanci tohoto zápasu.
24
A ti ho zahráli o poznáni nebezpečněji. Centrovaný míč musel vyboxovat brankář Fernandez, který měl co dělat, aby se ke kulatému nesmyslu dostal.
23
Rohový kop vybojovali i hosté.
22
Už několik minut se hraje na polovině hostů, ale domácí se zatím nedostali ani ke střele.
21
Ani z jednoho rohu nic nebylo. Přesto se hraje stále na polovině hostů.
20
A následuje okamžitě další.
20
Další roh pro Osasunu.
19
Ale i nyní byla hostující obrana pozorná.
18
Následuje další roh pro domácí. Ti nyní hodně tlačí.
17
Ale ani ze druhého rohu domácí borci nic nevytěžili, přesto jsou pořád u kulatého nesmyslu.
17
16
Domácí to zkoušeli centrovaným míčem, ale hostující obrana ho odvrátila.
15
Hostům se nedaří držet míč a jsou neustále pod tlakem.
14
Ve vápně hostů upadl Armenteros, ale rozhodčí nepíská.
13
Jenže ani hosté se daleko nedostali a míč už mají opět hráči Osasuny.
12
Ale vše ukončila nepřesná přihrávka a dopředu jdou hosté.
11
Domácí se tlačí před branku hostů. Uvidíme, zda nyní něco vymyslí.
10
Útok domácích zastavil výborným vyběhnutím brankář Aouate.
9
Kombinace zatím vázne, takže hráči vše řeší dlouhými nákopy. Z těch ale zatím nic nebylo.
8
Nakonec se rozhodli pro dlouhý nákop, ale míč sebrala domácí obrana.
7
Nyní drží míč hosté, ale kombinují zatím pouze na své polovině.
6
Ale z této příležitosti hráči Osasuny nic nevytěžili.
5
Už se opět hraje a domácí vybojovali rohový kop.
4
Na trávníku zůstal ležet jeden z hostujících hráčů a rozhodčí hru raději přerušil.
3
Poprvé zasahoval hostující brankář, který sebral centrovaný míč.
2
Hráči se zatím oťukávají a nikdo se nikam příliš nežene.
1
VZÁJEMNÉ ZÁPASY

V loňské sezoně skončily oba dva vzájemné zápasy nerozhodně. Nejdřív se hrálo v Osasuně, kde utkání skončilo 2:2 a poté se hrálo na Mallorce, kde si týmy body rozdělily za remízu 1:1.
RCD MALLORCA

Mallorca začala výborně a po třech kolech má na svém kontě slušných sedm bodů. V prvním kole totiž porazila na svém hřišti 2:1 Espanyol, ve druhém remizovala 1:1 na půdě silné Malagy a v posledním utkání porazila na svém stadionu 1:0 Real Sociedad San Sebastian.

Klub byl založen v roce 1916 a své domácí zápasy hraje na Iberostar Stadium. V současnosti tým trénuje bývalý slavný dánský fotbalista Michael Laudrup. Mezi největší úspěchy Mallorcy se řadí vítězství ve španělském poháru Copa del Rey (2003), vítězství ve Španělském superpoháru (1998) či finálová účast v Poháru vítězů pohárů (1999). Mallorca strávila celkem 26 sezón v nejvyšší soutěži.
CA OSASUNA

Osasuně začátek nové sezony vůbec nevyšel. Tým nemá na svém kontě ještě ani bod a krčí se na posledním místě tabulky. Osasuna prohrála v prvním kole 2:0 na hřišti Deportiva La Coruňa, poté doma prohrála 1:2 s Barcelonou a v posledním zápase nestačila na Celtu Vigu, kde prohrála 2:0.

Klub byl založen roku 1920. V sezoně 1931/32 vyhrál nižší soutěž Tercera División a o tři roky později po vítězství v Segunda División prvně postoupil do La ligy. Tam však vydržel pouhou jednu sezónu a na dlouhých osmnáct let sestoupil zpět do nižších soutěží. Stabilizace a usazení mezi španělskou elitou nastalo až v roce 1980, od kterého odehrála Osasuna celkem 26 sezon ze 32 v Primera División. Nejlepším umístěním klubu je 2x čtvrté místo z let 1991 a 2006. V roce 2005 dokráčela Osasuna až do finále španělského poháru Copa del Rey. V něm padla až po prodloužení a výsledku 1-2 s andalůzským soupeřem Real Betis Sevilla. To je dosud největší úspěch Osasuny na domácí fotbalové scéně. Klub se i čtyřikrát podíval do Evropských soutěží, když ve všech případech nastupoval v Poháru UEFA. Naposledy to bylo v sezoně 2006/07, kdy klub po vítečné cestě turnajem došel až do semifinále. Tam vypadl s pozdějším vítězem soutěže - krajanem Sevilla FC. V loňské sezoně obsadila Osasuna deváté místo.
Přeji krásný odpoledne všem fanouškům dobré kopané. Španělská Primera Division dnes pokračuje čtvrtým kolem a my budeme sledovat utkání mezi Osasunou a Mallorcou. Podle odborníků je mírným favoritem tohoto zápasu domácí celek.