Máme za sebou neuvěřitelnou podívanou. Ve druhém poločase se sice místy objevovala hluchá místa, ta však byla vynegována famózním zváěrem, který nabídl hned čtyři branky během deseti minut! Chvilku vedl Espanyol, pak zase Valenci a nakonec skončil zápas nádhernou remízou 3:3. Kéž by takových zápasů bylo více. Přeji vám příjemný zbytek dne.
90+4
Espanyol právě vstřelil branku!
To je naprosto neuvěřitelné, co se děje na Espanyolu! Poslední nákop do pokutového území v zápase se snesl k SERGIO GARCIOVI, který přetlačil střídajícího Ruize a mordou pod břevno zajistil pro svůj tým spravedlivou remízu.
90+2
Nastavují se tři minutky.
90+1
Valencia právě vstřelila branku!
Nevídané věci v Barceloně! Za obranou domácích si počíhal na další skvostnou přihrávku Banegy si počíhal ROBERTO SOLDADO a hosté dokonce vedou! Studená sprcha pro Espanyol!
89
Domácí málem oěpt vedli! Tentokrát však jejich gólovou radost uhasil zdvižený praporek pomezního Rubia, který odmával postavení mimo hru zakončujícího Stuaniho.
87
Hlouček hostujících fanoušků přítomných na stadionu je v extázi. Přivedl je do ní JONAS, který po vyzrání na ofsajdovou past Espanyolu zařizuje vyrovnání na 2:2. Show pokračuje.
85
Právě Verdú má pro dnešek odpracováno, pouští do hřiště Baenu.
84
A pro hosty mohlo být ještě hůře, při chuti hrající Stuani opět zatápěl obraně Valencie, ta si ale tentokrát poradila.
82
Ještě, že mám zvláštní dar věci zakřikávat! Ihned poté, co jsem dokončil větu, se totiž dopředu vydal Wakaso, vyměnil si balon se Sergio Garciou, ten následně odcentroval zpět na Wakasa, který hlavou předložil úplně volnému VERDÚOVI a domácí opět vedou! Krásná akce a třetí gól zápasu je na světě.
81
Jdeme do posledních deseti minut zápasu, tempo hry ovšem poněkud bohužel skomírá.
79
Valencia obléhala pokutové území Espanyolu a Banega nakonec vykouzlil krásnou přihrávku na Soldada, který však v zakončení selhal.
76
Zraněného Mattioniho nahrazuje v sestavě Espanyolu Javi Lopez.
73
Hra se přelévá ze strany na stranu, výsledek však spěje k remíze 1:1.
71
Na druhé straně se naopak pořádně zapotil Guaita, kterého pořádně vylekal svou schovanou střelou Verdú.
70
Espanyol v posledních minutách kupí laciné chyby ve středu pole a dává tím záodky pro útočné akce Valencie, té však zatím chybí přesnější příhra.
69
Verdú zkoušel zajímavě odcentrovat, nakonec vybojoval alespoň roh.
67
Opět se na hřišti rozhořely emoce, po jejich zkrocení přišel centr Banegy do šestnáctky, Ruiz však v další akci už pokračovat nemohl. Stál totiž v ofsajdu.
65
Druhá půle je opravdu oboustranně hodně nervózní, Espanyol však přece jenom přejímá iniciativu.
63
Opět se domácí dožadovali penalty, ale tentokrát dost možná oprávněně! Stuani byl v pokutovém území stažen Albeldou, ale ani tentokrát se pětka nepíská. Sánchez navíc vidí za řeči žluté napomenutí.
61
Pořádnou paseku v pokutovém území doácích nadělal rohový kop v podání Banegy! Blízko ke gólu byl Soldado, ale fantasticky ho vychytal Casilla.
59
U rohového praporku dostal prostor k centru Pereira, ale balon opustil při svém letu vymezený prostor určený ke hře.
57
Trochu hluchá pasáž hry, domácí jsou pochopitelně vyrovnáním poněkud zaskočeni.
55
Espanyol se pokouší o odpověď. Po nabídce Verdúa se do míče opřel Sergio García a tribunami to jen zašumělo.
53
Banega poslal zničehonic nádhernou průnikovou přihrávku na SERGIA CANALESE, který zkrotil balon a trefil se přesně mezi nohy zkoprnělého brankáře Casilly. Jednoduchá akce a máme srovnáno.
51
Espanyol však zatím hraje chytře, soupeře do žádného tlaku nepouští, alespoň prozatím.
49
Victor Sánchez vyslal pozdrav směrem ke Guaitovi, ten zasahovat nemusel.
48
Úvod druhé půle je zatím opatrný, dá se ovšem očekávat nápor Valencie a její snaha o vyrovnání.
46
Albelda nahradil do druhé půle Costu.
46
Máme za sebou konec poločasu, v němž sice územní převahu měli fotbalisté Valencie, šance naopak jejich soupeř. V nastaveném čase první půle se však dokázal prosadit Wakaso Mubarak, a proto domácí vedou 1:0. Za patnáct minut pokračujeme.
45+3
Složitá kombinace Valencia na její vlastní polovině k ohrožení branky zatím nevede.
45+2
Na druhé straně jsme registrovali neúspěšný pokus o centr v podání Guardada.
45+1
Tak nakonec udeřil jako první Espanyol! Perfektní centr Sergia Garcii do pokutového území přetavil v gól WAKASO MUBARAK!
45+1
Skutečně nastavujeme nad rámec první půle ještě tři minuty.
45
Centr však Guardadovi vyšel prachmizerně.
45
Balon nyní poletí do vápna Espanyolu, Valencia bude zahrávat zajímavou standardku.
43
Garcia pronikal do vápna zprava a byl zastaven Victorem Ruizem. Espanyol možná chtěl trochu více než pouze roh, ale sudí Gonzalez si alespoň vymyslel nesmyslný roh, který možná poškodil řadu sázkařů.
43
Valencie se snaží uklidnit hru a kombinuje na své polovině.
42
Po delší době se dotkl balonu Casilla, sebral ze vzduchu nákop Pareja.
41
Vidíme sice velmi zajímavý fotbal s množstvím šancí, hatí ho však poměrně častá přerušení. Sudí González asi bude nastavovat okolo tří minut.
40
První střídání Valencie je na světě. Zraněného Ricarda Costu střídá Ruíz.
38
Šikovnou levačku nám ukázal Wakaso Mubarak, který se na levé straně zbavil protihráče a odcentroval, obrana Valencie si poradila. Ale vidíme z obou stran velmi aktivní herní pojetí.
37
Krásný fotbalový moment, kterých je v posledních minutách stále více! Bomba Sergia Garcíi zpoza vápan donutila k parádnímu zákroku Guaitu, dorážející Stuani už stál v ofsajdu.
36
Valencia bude střídat, u postranní čáry se už rozcvičoval Víctor Ruiz.
35
Chvíli se nehrálo, ale ošetřovalo. Míč mají fotbalisté Espanyolu.
33
Den otevřených dveří v obraně Valencie pokračuje. Tentokrát se na zteč vydal Sergio Garcia, našel přesným centrem Morena, jehož polonůžky těsně minuly odkrytou branku.
32
Jenže pak přišla obrovská chyba valencijské obrany, po níž se z boku sám na Guaitu řítil Sergio Garcia, svou střelu na vzdálenější tyč ovšem do sítě neumístil.
31
Máme za sebou půlhodinu hry, hosté častěji drží míč na svých kopačkách, patřičný efekt v podobě gólu to ale zatím nepřináší.
30
Valencii zatím chybí předfinální fáze. Centry postrádají přesnost.
29
Centr sice nebyl špatný, žádné větší starosti ovšem obraně barcelonského mužstva nezpůsobil.
28
Banega protancoval obranou domácího celku až do pokutového území a vybojoval pro svůj tým rohový kop.
27
Ovšem ani levačka Tina Costy si se zdí neporadila.
26
Sudí González je zatím opravdu hodně úzkostlivý. Další zajímavý přímý kop nabízí Valencii, Parejo faulován nějakých osmadvacet metrů od branky.
25
Capdevilla se do míče opřel vší silou, ale zeď hostujících borců nepropálil.
24
Teď ale zahrál rukou před pokutovým územím valencijský Banega a domácí budou zahrávat opravdu zajímavý přímý kop! Vzdálenost nějakých dvaadvacet metrů.
22
Jonas faulován ve vzdálenosti nějakých čtyřiceti metrů od branky Casilly, další standardka pro hosty.
21
Hraje se nahoru dolu, na opravdu vyloženou šanci ke skórování ale stále čekáme. Tino Costa hledal Jonase, domácí stoperská dvojice se však měla na pozoru.
19
Z něho ale žádné nebzpečí nevzniklo, protiútok Valencie naopak táhl Canales a vybojoval na svou osobu faul.
17
Otěže zápasu nyní přejímá Espanyol, vytěžil rohový kop.
15
Pořádné vášně nyní vzplály na hřišti poté, co Stuani upadl v pokutovém území a domácí se vehementně dožadovali odpískání penalty. Jejich touhy ale rozhodčí González protentokrát neukojil.
13
Valencia soupeře tlačí na jeho polovině, prostor se otevíral před Dani Parejem, ale jeho střela byla sražena.
11
Jako uragán teď vlétl na hranici pokutového území Sergio Garcia, jeho pokus o střelu ale obránci Valencie přečetli včas.
9
Nadějný balon nyní posílal do pokutového území z pravého křídla Jonas, ale balon i přesto, že proskočil snad třemi bránícími hráči, nakonec skončil v moci domácích.
7
Jinak jsou ale úvodní minuty spíše opatrné.
5
Na druhé straně se odpískání alespoň rohového kopu dožadoval Canales, jeho prosby ovšem zůstaly sudím Gonzálezem nevyslyšeny.
3
Ve třetí minutě jsme měli možnost vidět první větší příležitost utkání. Stuani dostal v pokutovém území hostů chvilku prostoru, místo střely ale volil nepřesný zpětný centr.
1

Espanyol Barcelona: Casilla – Colotto, Moreno, Capdevilla, Mattioni – Forlín, V. Sánchez – Mubarak, Verdú, Stuani.

Valencia CF: Guaita – R. Costa, Mathieu, Pereira, Guardado, Banega, A. Costa, D. Parejo, Canales, Soldado, Jonas.

Rozhodčí: González – Sánchez, Rubio.
Čeká nás zápas dvou týmů, které momentálně disponují kvalitní formou. Valencia však navíc bojuje o účast v předkole Ligy mistrů, jelikož je zatím na pátém místě. Dá se i tentokrát očekávat ofenzivní fotbal, ve vzájemných utkáních však mívají navrch domácí celky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.