Ode mě je to prozatím vše. Přeji hezký zbytek neděle a budu se těšit zhruba za hodinu u utkání Palermo - FC Turín.
Levante se výhrou posunulo na aktuální pátou pozici, Getafe je jedenácté. V dalším kole hostí Levante Granadu, Getafe pak bude cestovat do Bilbaa.
Tři body si tak odváží se štěstím fotbalisté Levante, kteří dnes rozhodně nebyli lepším týmem. Domácí však na druhou stranu nedokázali svou herní převahu zúročit v nějaké vážnější šance. Utkání tak končí výsledkem 0:1 pro hosty a my doufejme, že takovýchto nezáživných zápasů uvidíme v budoucnu co nejméně.
Tento duel nebyl zrovna nejlepší reklamou na španělský fotbal, a to spolu hrály dva celky ze středu tabulky! Nuda, nuda a ještě jednou nuda, kterou však rozhodla výstavní trefa Michela z 87. minuty. Utkání trochu připomínalo souboj Atletica Madrid s Plzní, kterému rovněž chybělo tempo i šance, nakonec však rozuzlení přinesla krásná trefa.
90+3
Do konce avizovaného nastavení zbývá půlminuta, u míče jsou hosté.
90+2
Zblokovaná střela domácích znamená roh. S tím přišel vypomoci také brankář Moya.
90+2
Fotbalisté Levante se výborně brání.
90
Hrát se bude ještě tři minuty.
89
Domácí fanoušci začali v hloučcích opouštět stadion. V Getafe zřejmě nepanuje zrovna optimistická nálada.
87
Levante právě vstřelilo branku!
Nudný průběh nakonec přináší výstavní trefu, o kterou se zasloužil MICHEL! Levante se tak krátce před vypršením čisté hrací doby ujímá vedení.
86
Hra je hodně kouskovaná.
84
Troufám si říci, že duel spěje k bezbrankové remíze. Dělba bodů bude v tomto případě asi spravedlivá, na druhou stranu by mohl leckdo namítnout, že za předvedený výkon si oba týmy nezaslouží bod ani jeden.
82
Řady karetních hříšníků obohatil Ballesteros, který bude svému týmu v dalším utkání chybět.
81
Akci Levante vedenou středem hřiště zakončil nepřesnou ránou Diop.
80
Moya si připsal další, tentokráte rutinní zákrok.
77
Výčet střídání je uzavřen. Zelený pažit opouští za potlesku sporadicky zaplněných tribun Gavilan, místo něhož si zahraje Colunga.
73
Vzápětí hned poslední střídání hostujícího mančaftu. U finálního hvizdu bude chybět Juanlu, který přepustil místo v sestavě Garciovi.
74
Moya si připsal dobrý zákrok po přízemní dělovce Riose.
73
Levante provádí druhou změnu v sestavě. Duel skončil pro Barkera, jehož místo na hrací ploše zaujal Michel.
72
Na druhé straně byl v ofsajdu přichycen Martins.
71
Hlavička střídajícího Vazqueze končí v rukavicích hostujícího gólmana.
69
Čtvrtý roh v krátkém časovém sledu, dvanáctý celkově. Getafe vede v této herní činnosti 12:2.
69
Neujala se ani střela Lacena. Ta přinesla pouze jedenáctý rohový kop Getafe.
68
Tentokrát zakončoval Rafa, je z toho ale jen další roh.
68
Nakrátko rozehraný rohový kop domácích přinesl střílený centr na zadní tyč, který musel Munua konečky prstů vyrazit na další roh!
67
Žlutým napomenutím je potrestán hostující Juanfran.
65
A opět klidnější fáze utkání. I když na druhou stranu, kdy dnes nebyla?
61
Hosté okamžitě reagují a posílají do hry rovněž čerstvého hráče. Tím je Pedro Rios, který nahradil El Zhara.
60
Následně je stažen také Alcacer, místo kterého si zahraje Castro.
60
Domácí lavička přichystala dvojité střídání. Nejprve opustil hrací plochu Lafita, jehož místo na hřišti převzal Vazquez...
58
Torresova přízemní střela se otřela o nohu jednoho z obránců a Getafe tak bude rozehrávat svůj osmý roh.
56
Na rohový kop Levante Moya nedosáhl, vadit mu to ale nemusí, jelikož se hosté do zakončení stejně nedostali.
55
Již se ale opět postupně vracíme ke stereotypu z první půle, kdy je na trávníku k vidění jen bezhlavá nakopávaná a přehlídka zmařených kombinací.
51
Getafe je zatím v úvodu druhého poločasu aktivnějším týmem. Domácí akce však tentokrát ztroskotala na zvednutém praporku pomezního sudího, který signalizoval ofsajd.
49
Torres poslal míč pouze do rukavic hostujícího brankáře.
49
Centr Leona jen proletěl pokutovým územím. Nechybělo však mnoho a málem jej do sítě usměrnil Valera!
48
Lafita byl faulován Navarrem a Getafe tak bude mít možnost kopat standartku z nebezpečné pozice.
46
Dočkáme se ve druhé pětačtyřicetiminutovce lepší podívané? To se dozvíme po přestávce.
Je za námi velice nezáživná první půle, ve které byli aktivnějším týmem domácí fotbalisté, vyloženou šanci si však nedokázali vytvořit. Největší možnost měl Gavilan ve 32. minutě, když se dostal do dobrého úniku, střílel ale z úhlu a šance na úspěch tak nebylo kdovíjaká. Na straně Levante stojí za zmínku pouze rána Barkera z 10. minuty, kterou vytěsnil Moya mimo brankový prostor.
45+1
Nastavuje se jedna minuta.
45
Juanfran byl faulován Lafitou a druhý jmenovaný si tímto zákrokem za hranicí fotbalových pravidel vykoledoval kartu žluté barvy.
44
Leon hlavičkoval mimo tři tyče, navíc zřejmě ve výskoku fauloval brankáře Munuu.
43
Navarro odvracel míč před nabíhajícím Miguelem Torresem. Je z toho další roh pro domácí celek.
41
Po centru z rohu hrací plochy se ke hlavičce dostal Valera. Jeho pokus byl ale zblokován pozornou obranou.
39
Hra se přesunula do středu hřiště, kde se nečistým zákrokem prezentoval Juanlu. Hostující záložník vidí za své počínání žlutou kartu.
38
Stejnou herní situaci si vyzkoušejí také hosté, kteří tak učiní vůbec poprvé v tomto zápase.
36
Hra pokračuje rohovým kopem Getafe. Domácím se však nepodařilo přinést vzruch před bránu soupeře ani na pátý pokus.
35
Na chvíli se nehraje. Diop potřebuje podstoupit menší ošetření.
34
Ani ten domácím nevyšel. Hostující brankář Munua však teď důrazně domlouvá svým spoluhráčům, kteří jsou v posledních okamžicích poněkud laxní.
33
Getafe ožilo. Leon hledal přihrávkou ze strany před bránou jednoho ze spoluhráčů, protihráč v černém dresu však srazil míč na další roh.
32
S tím si Levante poradilo.
32
Gavilan se z ničeho nic zjevil sám za obranou a sprintoval si to z levé strany na hostujícího brankáře. Ten však jeho střelu z úhlu vyráží na roh!
31
Přenesení hry v podání domácích končí v autu. Stadionem se už začíná ozývat pískot. Na tohle se opravdu nedá koukat.
30
Pokus Diopa letěl přímo doprostřed brány, kde stál připravený gólman Moya.
27
Mizerně. Centr se snesl až do zámezí. Tohle jasně podtrhává mizérii, kterou na hrací ploše necelou půlhodinu sledujeme. Atmosféra v ochozech je navíc taky vcelku ponurá.
26
Hosté budou kopat přímý kop ze střední vzdálenosti. Jak s ním naloží?
24
A opět totální bezzubost v přechodové fázi. El Zharovi utíká balon daleko od nohy a akce Levante je u konce.
23
Levante se prezentovalo další nepovedenou rozehrávkou své akce. Míč se tak dokutálel opět jen do rukavic brankáře Getafe.
22
Prvním karetně trestaným hráčem v tomto utkání je domácí Rafa.
21
Akce hostů je u konce, Barkero utekl míč. Následuje tak pouze odkop od Moyovy brány.
20
Z pravé strany zkoušel vystřelil levou nohou Valera, jeho rána ale našla jen tělo bránícího protihráče.
18
Ani fotbalisté Levante ale v útoku nic zdárného nevymysleli.
17
Domácí se teď vlastní nepřesností připravili o zakončení z velice dobré pozice. Dopředu mohou jít hosté.
15
Hraje se v blízkosti středového kruhu. Duel postrádá tempo a s ním i spojenou fotbalovou krásu.
12
V úvodních minutách byl značně aktivnější domácí celek, nyní už se hra vyrovnala. Svědky vážnější šance jsme však dosud nebyli.
10
Neujala se ani Barkerova levačka na protější straně hrací plochy.
10
Skákavá rána Pedra Leona skončila v náručí brankáře Levante.
8
Na míč si nejvýše vyskočil gólman Munua, který jej vyboxoval do bezpečných míst.
7
Druhý roh pro Getafe.
7
Slibnou akci Levante končí hvizd sudího. Jednalo se o pozdě, avšak správně odpískaný ofsajd, ve kterém se ocitl Barkero.
5
Rafa jej rozehrál nakrátko, kombinace ale Getafe vůbec nevyšla a hosté se tak v pohodě ubránili.
5
Domácí hráči vybojovali premiérový rohový kop.
2
Na začátku druhé minuty se prvním střeleckým pokusem prezentoval Pedro Leon. Jeho rána z větší vzdálenosti se ale neujala a zamířila vedle levé tyče.
1

Getafe CF: Moya - Torres M., Rafa, Abraham, Valera - Lacen, Torres X., Gavilan, Lafita, Pedro Leon - Alcacer

Levante UD: Munua - Lopez, Ballesteros, Navarro, Juanfran - Diop, Iborra, El Zhar, Barkero, Juanlu - Martins
Vzájemné zápasy bývají vesměs velice vyrovnané. V loňské sezóně se vedlo více Getafe, které nejprve doma s Levante remizovalo 1:1 a následně dokázalo v odvětě na hřišti soupeře zvítězit 2:1. Kdo se bude radovat dnes?
Levante UD

Levante má naprosto shodnou bilanci, tedy tři výhry, jednu remízu a tři prohry. Celkově to dělá rovněž deset bodů, fotbalisté hostujícího celku jsou však vlivem horšího skóre na dvanácté pozici. Také Levante si před reprezentační přestávkou připsalo výhru 1:0. Stalo se tak na domácí půdě s Valencií.

Getafe CF

Fotbalisté Getafe uzavírají v tabulce první desítku se ziskem, jak jinak, než desíti bodů. Tento tým si připsal tři výhry, tři prohry a jednu remízu. Zajímavostí je fakt, že Getafe se daří více na hřištích soupeřů, než v domácím prostředí. To potvrdili hráči Getafe také v minulém kole, kdy zvítězili 1:0 na trávníku Zaragozy.

Hezké nedělní poledne u sledování španělské fotbalové soutěže a pokud právě obědváte, přeji rovněž dobrou chuť. V tomto textovém přenosu se podíváme na střetnutí dvou celků ze středu tabulky. Půjde o duel mezi Getafe a Levante.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.