Tak a je tu konec zápasu, na jehož konci si tříbodový zisk připíše Málaga, která vyhrála v poměru 2:3.
Skóre otevřel v 10 minutě Saviola a o pět minut ho doplnil Isco. Snížení přinesl ještě v poločase Víctor. Druhá půle přinesla klid na kopačky hráčů Málagy, když skóre navýšil Monreal. Utkání zdramatizoval Giovani dos Santos, který snížil. To však bylo vše, co utkání nabídlo.

90+3
Ještě jedno ohrožení branky na závěr a jedna z posledních šancí k vyrovnání. Rohový kop pro Mallorcu.
90+1
Naservírováno dostal Pedro Geromel a čert ví, co ještě chce. Dostal míč přímo na nohu uprostřed vápna, ale přestřelil bránu.
90
Nastaveny jsou tři minuty.
89
Málaga střídá. Ittura nahradí Portilla.
89
K vidění bylo přečíslení a v něm Roque Santa Cruz, pro něhož to byla snad první akce v dnešním zápase. Nedokázal však zkoordinovat dráhu letu míče a neusměrnil jej mezi tři tyče.
88
Stále se hraje na polovině hostů a sledujeme jednostrannou záležitost, kdy se prosadit snaží Mallorca, zatím dlouho bez úspěchu.
87
V ofsajdu byl Tomas Pina.
87
Ve vápně byl od míče odstaven Giovani dos Santos a jeho střela neměla šanci na průnik. Málaga skvěle brání a asi je to její dnešní cesta ke třem bodům.
86
Hra se vrací do starých kolejí a opět jsou hosté pod velikým tlakem. Mallorca by opravdu moc chtěla vyrovnání, na připravenou defenzivu soupeře je ale krátká.
84
Willy Caballero bude nakonec v pořádku a hra v klidu pokračuje dál. Málaga měla míč a šla vpřed. Dlouho jí trvalo, než se dostane do vápna a když už to vypadalo, že se někdo ve vápně blýskne střelou, byl centr odvrácen.
83
Willy Caballero si připsal skvělý zákrok, když lapil míč při protiútoku soupeře, byl však zraněn a hra byla přerušena. Uvidíme, zda dnešní zápas dochytá.
82
Při předchozím rohovém kopu hlavou zakončoval Tomer Hemed, ale jeho koncovka nebyla nijak efektivní a mezi tři tyče se nevešla. Málaga se stále brání a soupeř jí pořádně zatápí.
80
Do konce utkání zbývá něco málo přes deset minut a zatím sledujeme vyrovnané utkání, o čemž také vypovídá výsledek. Zda se bude měnit ještě uvidíme, ale zdá se, Mallorca ten recept na skórování nenajde. Teď propásla šanci a kope roh.
78
Kdepak. Tudy cesta nevede. Mallorca zoufale přemýšlí, jak projít přes pozornou obrannou linii Málagy. Ta dnes sice nechal projít dva góly, teď však funguje na jedničku a vstřebává celou řadu náporů soupeře.
76
Zatím se jakožto aktivnější celek prezentuje Mallorca, která uhání obranu soupeře a pokouší se o vyrovnání. Zatím se jí to však nedaří a uvidíme, zda najde recept na to, jak překonat obranu soupeře. Šanci má při zahrávání přímého kopu.
74
Dva rohové kopy pro Mallorcu toho moc neřešily a vyrovnání z toho nebylo. Uvidíme, co přinese příštích patnáct minut, to už by o vítězi mělo být rozhodnuto.
73
Další změna v sestavě na straně hostů. Za Isca přijde Camacho.
72
Arbitr se vůbec nerozmýšlel. Jen, co viděl Martina Demichelise, jak ošklivě zfauloval protihráče, ihned vytasil červený kartónek.
70
Mallorca právě vstřelila branku!
K volnému přímému kopu se postavil GIOVANI DOS SANTOS a nemýlil se. Nekompromisně zavěsil a nedal tak Caballerovi šanci - 2:3!
69
Diego Lugano je tím dalším, kdo dostal trest v podobě žluté karty.
67
Málaga také provádí změny v sestavě. Na hřiště se podívá Eliseu, který nahradí Saviolu.
66
Gólman Málagy Willy Caballero dostal žlutou kartu.
65
Tak sice přišla střelba, ale nikterak přesná. V přečíslení s míčem operoval Giovani dos Santos a následně vypálil z velkého úhlu, branku však přestřelil.
64
Uvidíme, dle jakého scénáře se hra bude dále odehrávat. Vypadá to však, že se měnit příliš nebude. Hra je pořád divoce na středu hřiště a je vidět, že jsou hráči hladoví po gólu, chtělo by to však více střelby.
62
Málaga právě vstřelila branku!
Málaga přetlačila svého soupeře a zatlačila jej hluboko na jeho polovině. Následně se proběhnuvší NACHO MONREAL zmocnil míče a z úhlu poslal míč za záda bezmocného gólmana - 1:3!
61
Mallorca střídá. Hřiště opustil Pereira a přenechal místo Alfarovi.
60
Z dnešního zápasu uběhla už hodiny hry a skóre se od snížení ještě neměnilo. Před malou chvilkou jsme sledovali nepřesnou ránu Michaela Pereiry, který napálil míč mimo. Hra je velmi rychlá a dlouho už sudí neuděloval karetní tresty. Uvidíme, zda už žádné nebudou, nebo to zase začne, jako v první půli, kdy padaly žluté karty jedna za druhou.
58
Z volného přímého kopu se nestřílelo, avšak nahrávalo. Míč se pomalu snášel do vápna a naskakovalo pod něj trio hráčů, nakonec byl tento centr odvrácen. Chvilku poté následoval tlak a čekalo se nějaké ohrožení branky, ale Málaga se ubránila a následně přišel faul domácích.
56
Mallorca už nevěděla jak, tak to zkusila vzduchem, ale to bylo bezduché zbavení se míče a odkop nazdařbůh. K míči šla následně Málaga, ale po její chybě v rozehrávce byl k vidění faul a teď pochopitelně volný přímý kop pro domácí.
54
Vyběhnout musel Calatayud, aby zažehnal nebezpečí. Sklouzl pod nohy čtyřem hráčům, mezi nimiž byli také jeho spoluhráči. Hlavní však bylo, že nebezpečí pominulo.
54
Hra je velmi rychlá a sledujeme kvalitní fotbal, odpovídající úrovni a kvalitě této soutěže. Nicméně sledujeme také mnoho chyb hráčů, kteří někdy až moc spěchají a míče se zbytečně zbavují, čímž se vpřed dostává soupeř.
52
Přišlo hned trio rohových kopů pro Mallorcu. Bohužel jsem se ale ničeho zajímavějšího, než zásahu Caballera nedočkali. Uvidíme, co přinesou následující minutky, Mallorca drží soupeře pod tlakem.
50
Hra se často přelévá z jedné poloviny na druhou po individuálních chybách hráčů, kteří se nezastavitelně derou vpřed, ale vždy chybují. Na první střelu ve druhé půli stále čekáme.
48
Mallorca zahrávala volný přímý kop, ale místo branky byl ohrožen jeden z hráčů stojící ve zdi.
46
Ani jeden z týmů nestřídal a tak buďme zvědavi, čeho se dočkáme. Hned v úvodu druhé půle se vpřed drala Mallorca, ale neúspěšně.
46
Hra měla parádní tempo a uvidíme, co přinese poločas druhý. K vidění bylo mnoho šancí na obou stranách a také několik různých přečíslení či jiných podobných příležitostí.
Úvodní gól přišel po deseti minutách hry a trefil Saviola. Navýšením náskoku se o pět minut později blýskl Isco a hosté měli pohodlný náskok. Snižoval však ještě Víctor, který obelstil gólmana přízemní střelou.
Sudí ukončil první půli, na jejímž konci je stav 1:2 ve prospěch Málagy.
45+1
Ke střele se dostal dos Santos a branku přízemní střelou minul.
45+1
Následuje volný přímý kop ve vápně z nějakých devíti metrů.
45+1
Do vápna hostů se snášel dlouhý centr vyslaný z prostoru půlící čáry, tam jej musel odrazit jeden z obránců. Posléze se ve vápně zranil jeden z hráčů a hra byla přerušena.
45
Nastaveny byla pouze jedna minuta.
45
Střelou se blýskl dos Santos, který vypálil z hranice pokutového území, neměl však srovnaná mířidla a branku přestřelil.
43
Ofenziva domácích teď pořádně zatopila hostům pod kotlem. Nejprve míč cestoval kolem vápna a pak přišel rohový kop. Nic z toho však nenapomohlo domácím ke vstřelení branky.
41
Mallorca se ubránila proti náporu soupeře a vydala se vpřed, moc toho ale nevytěžila, jelikož byla k vidění nepřesná střela.
40
Do konce prvního poločase zbývá něco málo přes pět minut a uvidíme, co nám hra ještě nabídne. Mírně navrch má opět Málaga, nic vážného zatím ale netěží.
38
Žluté karty dnes rozhodčí rozdává jako na běžícím páse a dalším viníkem byl Kevin.
38
Zajímavou příležitost měla Mallorca. Málaga se nestíhala bránit a ve vápně prolétl míč hned několika směry, na konci této akce však nedokázal nikdo z hráčů v červeném najít cestu k míči a případnému skórování.
Držení míče: 59% - 49%.
37
Sudí ukázal žlutý kartónek Víctoru Casadesúsovi.
36
Arbitr rozkouskovává hru svými častými hvizdy a často tak hra přichází o svou rychlost a tempo, které bylo velmi vysoké. Sudí ale nejen píská, ale zdá se, že se bude znovu žlutit.
34
Trio hráčů muselo v cestě vpřed zastavit rozběhnutého dos Santose, který nakonec v kroužku hráčů o míč přišel. Nutno také dodat, že hra nabrala velmi vysoké tempo a obrany obou týmů jsou otevřeny jako vrata do stodoly, tak je jen otázka času, kdy přijde další šance, případně gól.
32
Do vápna Málagy se servíroval parádní centr, ale už ne tolik parádně stál v ofsajdu Tomer Hemed a akce domácích končí.
30
Další šanci domácích doslova zazdil Tomer Hemed, který dostal míč na vápno a pálil, ale hodně nepřesně.
30
Máme za sebou půlhodinku hry a osobně jsem tedy zvědav, jak se bude hra nadále vyvíjet a kterou cestou se bude taktika obou týmů ubírat. Nicméně hra je to vyrovnaná, kdy ani jeden z celků nemá navrch a šancí je tu více, než dost.
27
Martin Demichelis také uviděl žlutý kartónek.
26
Mallorca už delší dobu utlačovala soupeře a snažila se zakončit. Teď se ale střelou ve vápně blýskl VÍCTOR, který přízemní střelou snižuje - 1:2!
25
Pina je tím prvním, kdo v dnešním zápase dostal žlutou kartu.
23
Málaga zahrávala dva rohy v řadě, ale ani jeden z nich neskončil nijak zajímavě. To už se ale na druhé straně dobře vyvíjela nová nadějná akce domácích, ale bohužel pro ně nebyl nikdo schopen zakončit.
21
Tak to je škoda! Málaga rozjela parádní akci a míč se po zemi nesl napříč celým pokutovým územím před odkrytou branku, tam si k němu nikdo cestu nenašel. Posléze přišla střela zpoza vápna v podání Francouze Jeremyho Toulalana, ale nebyl přesný trefil pouze jednoho z obránců. Následuje rohový kop.
20
Taky nic. Mallorca jednoduše neví, jak překonat obrannou linii soupeře a zoufale se tlačí vpřed. Defenziva Málagy si teď mohla oddechnout, střela domácích letěla nad.
20
Rohový kop číslo jedna proměněn nebyl, uvidíme, co pro Mallorcu bude znamenat roh číslo dvě.
19
Tak přece jenom se domácí hráči na něco vzmohli. Soupeře zatlačili v jeho pokutovém území a zahrají rohový kop.
17
Mallorca jen těžko reaguje na dvě inkasované branky a uvidíme, co s míčem vymyslí. Zahraje totiž volný přímý kop.
15
Nádherná akce v podání Málagy, kterou rozjel Nacho MonrealI, jenž poslal míč do vápna, kde nikdo nestál, a tam si cestu našel ISCO a nekompromisně zavěsil - 0:2!
14
Defenzivní síly domácích byly zatlačeny ve svém pokutovém území a útočná linie Málagy jim pořádně zatopila. Nakonec se Mallorca ubránila a snaží se napadat rozehrávku soupeře.
13
Málaga učebnicově brání a s klidem přežívá nápor soupeře, na který odpovídá další protiútokem. Uvidíme, co z něj vytěží. Nikam však nespěchá a operuje s míčem v klidu a pohodě.
12
Mallorca se snaží nějak zareagovat na inkasovanou branku, defenziva hostí se ale má na pozoru a jen tak něco za svá záda nepustí.
10
Málaga zahrávala volný přímý kop a míč mezi hráči propadl, načež se dostal k JAVIERU SAVIOLOVI, který přízemní střelou doprostřed brány posílá svůj tým do vedení - 0:1!
10
První desetiminutovka je za námi a zatím sledujeme pohledný fotbal. Oba týmy se zatím prezentují velmi aktivně, avšak na vážnější ohrožení brány stále čekáme. Uvidíme, co přijde po přímém kopu Málagy.
8
Míče se ujal dos Santos a ihned poté, co vkročil do vápna, se rozhodl pro lobovanou střelu, ta však končí nad brankou.
8
Mallorca se dostala pod tlak a čelila také rohovému kopu, avšak ten pro ní neznamenal nejmenší nebezpečí a v klidu se mu ubránila.
6
Hra pokračuje a v držení míče je Málaga.
6
Mallorca musí střídat. Zraněného Bigase nahradí Kevin. Bigas si nejspíše poranil stehenní sval.
5
Hra byla chvilku rozháraná a následně přišlo nějaké zranění. Raněným je domácí Bigas, který bude nejspíše střídán.
4
Mallorca měla příležitost, kdy zpoza vápna pálil jeden z útočníků, ale protože trefil krčícího se rozhodčího byla hra přerušena a z téhož místa odkopne míč Caballero.
4
Hráči obou týmů vyzařují aktivitou, která zatím nepolevila. Doufejme, že tomu tak bude minimálně příštích osmdesát minut.
3
Přišel také první rohový kop. Na starost si jej vzala Mallorca, bůhví jak úspěšný však nebyl, střela šla nad. Caballero odkopává od své svatyně.
2
Úvod zápasu přinesl aktivní a rychlou hru už od počátku v podání obou celků. Pro oba týmy to dnes budou důležité body a tak uvidíme, čeho se nakonec dočkáme.
1

RCD Mallorca: Calatayud — Nsue, Pedro Bigas, Javi Márquez, Jose Nunes — Pina, Pedro Geromel, Pereira, Víctor, Hemed — dos Santos

Málaga CF: Caballero — Lugamo, Demichelis, Nacho Monreal, Sergio Sánchez — Toulalan, Weligton, Saviola, Isco — Santa Cruz, Portillo

Rozhodčí: Velasco - Yuste, Alonso.
Mallorca: (Utkání s Espanyolem Barcelona v minulém kole): Gól Raúla Baeny v závěru utkání dokonal obrat Espanyolu nad Mallorcou a zařídil barcelonskému mužstvu důležité tři body v přímém boji o záchranu. Domácí sice vedli zásluhou Simaa, ovšem branky Dos Santose a Javiho Márqueze ještě do poločasu znamenaly vedení hostů. V druhé půli však domácí skrze Verdúa vyrovnali a v 83. minutě zařídil výhru již zmíněný Baena.

Málaga: (Utkání s Celtou Vigo v minulém kole): Malaga propásla možnost posunout se v tabulce na čtvrté místo a se Celtou Vigo pouze remizovala 1:1. A nutno dodat, že si Celta tento bod vysloužila zodpovědným výkonem, který nenarušila ani branka Demichelise sedm minut před koncem první půle. O vyrovnání se čtvrthodinu před koncem postaral Augusto Fernández.
Málaga si chce zajistit účast v evropských pohárech a tak by dnes ráda bodovala. Při pohledu na tabulku se však zdá, že je to samozřejmostí, Mallorca se totiž nachází na předposlední příčce před Deportivem La Coruňa. Málaga prožívá pohádkovou sezonu a v Lize mistrů nesmí určitě chybět ani příští rok, předvedla totiž pozoruhodné výkony. V tabulce španělské nejvyšší soutěže se nachází na šestí příčce s 32 body.
Hezký den. Vítám Vás u sledování online přenosu ze španělské Primera División, kde se dnes v rámci 21. kola utká domácí RCD Mallorca a favorit utkání Málaga CF.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.