Je tu konec zápasu, který ještě více zdramatizoval boj o záchranu ve španělské lize. Dvě kola před koncem se Mallorca z posledního místa posunula před Celtu Vigo a na nesestupové příčky momentálně ztrácí tři body. Přesto jsou domácí stále ve velice složité situaci, protože v příštím kole jedou na hřiště Atlética Madrid, kde se jim bude vyhrávat jen velmi těžko.
90+4
Hosté hrají v poslední minutě hry vabank. Jsou všichni na polovině domácího celku.
90+3
Po faulu na Nacha budou ještě rozehrávat hosté.
90+3
Domácí všemožně šetří čas a chtějí zápas dohrát v klidu.
90+2
Aouate za zdržování při rozehrávce přímého kopu dostává žlutou kartu.
90+1
Druhý poločas se bude nastavovat o čtyři minuty.
90
Domácí tým střídá. Odešel dos Santos a nastupuje Nsue.
90
U rohového praporku na polovině Realu Betis zůstal ležet Hemed a také on nebude chvátat na nohy.
89
Již se pokračuje ve hře, u míče jsou domácí, kteří šetří čas na polovině soupeře.
88
Jose Martí zůstal s bolestivou grimasou kvůli křeči ležet po faulu na svou osobu na hrací ploše. Nikam asi nebude chvátat.
87
Teď se balon dostal až do vápna k rozběhnutému Molinsovi, jeho zpětnou přihrávku ale pokryl Pedro Geromel.
86
Hosté vrhají zbytky sil do útočení, ale zatím jim není přáno. Domácí v pohodě drží balon daleko od brány.
85
Po faulu na polovině hřiště dostal žlutou kartu Arizmendi.
84
Zasahovat nyní musel domácí gólman Aouate, který bez větších problémů pokryl centr z levé strany.
83
Střídali také hosté. Odešel Sevilla a nastupuje Molins.
82
Domácí střídají. Odstupuje Javi Márquez a zahraje si Arizmendi.
80
Do konce zápasu chybí něco málo přes deset minut a u balonu jsou hosté. Rychle se jim ale krátí čas a potřebovali by ještě větší tlak.
78
Javi Márquez pádu na polovině hřiště hodně přidal a přestože byl ošetřovaný, již se hlásí o návrat na hrací plochu.
77
Na hrací ploše zůstal ležet Javi Márquez a hosté se hodně zlobí, že musí přerušovat hru.
76
Domácí se soustředí na defenzivu a nikam se neženou.
75
Hra je nyní často přerušovaná, zatím se ale hraje celkem v poklidu ve středu pole.
74
Nacho hodně tvrdě trefil na polovině hřiště Pedra Geromela a dostává žlutou kartu.
72
Domácí jsou stále více zatažení a hodně si koledují. Hraje se stále na jejich polovině.
70
Beñat kopal další rohový kop, centr do vápna vyboxoval mimo vápno Aouate.
69
Domácím se ve druhé půli nedaří a jak byli hosté v první půli pod velkým tlakem, tak se musí nyní bránit domácí.
67
Stále jsou ve druhém poločase aktivnější hosté a nyní jsou to domácí, kteří se musí soustředit na defenzivu.
66
Po rohu Beñata se jeden z hostujících hráčů ve skrumáži dostal k hlavičce, míč ale poslal hodně nad bránu.
65
Hodně horko bylo nyní před bránou domácího celku, kde měl Aouate plné ruce a nohy práce. Hosté se ale k přímému zakončení nedostali a následuje rohový kop.
63
Poprvé ve druhém poločase se připomněl také Casadesus, jeho střelecký pokus ale mířil nad bránu.
61
Po centru z levé strany musel ve vlastním zápase hlavou zasahovat Pedro Geromel. Domácí se nakonec ubránili.
59
Domácí se dostali k rychlému protiútoku, který faulem za žlutou kartu zastavil Rubén Pérez.
58
Do zakončení se dostal špatně hlídaný Pabón, z první bez přípravy ale poslal míč nad bránu.
57
Hosté podruhé vystřídali. Odešel Juan Carlos a nastupuje Vadillo.
57
Roh mířil opět pouze na přední tyč, kde zasáhla hostující obrana.
56
Ve vápně při souboji s protihráčem podklouzl Hemed, na penaltu to ale rozhodně nebylo. Následně Nacho raději poslal míč do zámezí a následuje roh pro domácí.
55
Beñatův rohový kop mířil na zadní tyč, hlavičkující Amaya byl ve složité pozici a míč poslal jen do boční sítě.
54
Hosté kopali přímý kop, Beñatovu střelu zblokovala zeď na rohový kop.
53
Na pravé straně byl u balonu dos Santos, jeho zpětný centr od brankové čáry nebyl nijak nebezpečný.
52
Centr na přední tyč ale nebyl pro hostující obranu nebezpečný.
52
Adrián nedokázal udržet na hrací ploše balon a domácí mají výhodu v podobě rohového kopu.
51
Stále jsou to hosté, kteří jsou v úvodu druhé půle lepší. Nyní ale míč do rukavic skryl Aouate a může rozehrávat.
49
Domácí začali druhý poločas hodně pasivně a nyní se musí bránit. Hosté dostali o poločase od svého kouče rozhodně co proto a snaží se hrát lépe než v první půli.
48
Hosté jsou v úvodu druhé půle přeci jen aktivnější a tlačí se na polovinu soupeře.
47
Do druhého poločasu vstoupily oba týmy opatrně a zatím se hraje ve středu hřiště.
46
Máme za sebou první poločas zápasu mezi Mallorcou a Realem Betis. Domácí fotbalisté byli jasně lepší a měli velký tlak. Hosté mohou děkovat jen velké porci štěstí a také brankáři Adriánovi, že prohrávají pouze o jednu branku.
45+1
V závěru poločasu mají míč ve své moci domácí fotbalisté. Ti se snaží zápas dohrát na polovině soupeře.
45+1
První poločas se bude nastavovat o jednu minutu.
45
První důležitý zákrok si připsal Tissone, který od míče ve vlastním vápně odstavil Sevillu.
44
Po standardce hlavičkoval v pádu Mario, míč poslal mimo a odkopávat bude Aouate.
43
Hutton zajel u rohového praporku do Juana Carlose a dostává žlutou kartu.
42
Jose Martí poslal centr do vápna z pravé strany, hlavičkující Hemed posla míč nad břevno.
41
Po faulu na Pabóna rozehrávali hosté, jenže domácí rychle získali míč a na pravé straně měl hodně prostoru dos Santos. Jeho přihrávka našla Hemeda, který ale zamířil mimo.
40
Amaya podklouzl ve vlastním vápně a málem z toho byla šance domácích. Hemed si ale s Casadesusem neporozuměl.
39
Nyní se spíše bojuje ve středu hřiště, míč mají ale stále domácí.
38
Hostující trenér Pepe Mel také střídá, v jeho případě je to ale z taktických důvodů. Jeho týmu se nedaří a místo Campbella nastupuje Pabón.
37
Po centru do vápna si Casadesus míč zpracoval na hrudi a následně vystřelil. Míč zamířil těsně mimo.
36
Domácí pokračují v aktivním pojetí hry a stále soupeři nepůjčují balon.
35
Domácí tým musí vynuceně střídat. Kulhajícího Pinu střídá Tissone.
33
Po rohu se hosté dostali k rychlému protiútoku a skvělým skluz na hranici vápna předvedl Javi Márquez, který čistě zastavil Rubéna Castra.
33
Skluzem se nyní po přihrávce z pravé strany snažil zakončit Casadesus, hostující obrana zblokovala míč na rohový kop.
32
Stále se hraje na polovině Betisu, domácí fotbalisté zcela ovládají zápas.
30
Do dalšího zakončení se dostal aktivní Casadesus, jenže nezamířil přesně. Následně se k zemi poroučel Hemed a jen těžko se zvedal z hrací plochy.
29
Po faulu hostujícího Sevilly mohou domácí pokračovat v útočení.
28
Hosté měli možnost kopat rohový kop. Gólman Aouate měl lehké problémy, nakonec míč zkrotil.
27
Centrovat do vápna Betisu se snažil Jose Martí, míč ale ideálně netrefil a odkopávat bude Adrián.
26
Hostům se stále nedaří prakticky cokoliv vymyslet. I za stavu 1:0 jsou domácí jasně aktivnější.
24
Nyní byl Rubén Castro faulovaný na polovině hřiště a rozehrávat budou hosté.
23
Hosté jsou hodně pasivní a dostávají se pod velký tlak. Do další střelecké pozice se dostal Casadesus, míč ale po přihrávce z pravé strany ideálně netrefil.
22
Domácí jsou znovu u balonu. Nyní se snaží kontrolovat hru a nikam se neženou.
21
Mallorca právě vstřelila branku!
Domácí se dostávají do vedení, když se zcela sám před brankářem zjevil TOMER HEMED, který bez problémů do brány dorazil Casadesusovu střelu!
20
Hra se plynule přesunula na polovinu domácího celku. Hosté se ale zatím do tak výrazných šancí jako Mallorka nedostávají.
18
Centr do vápna opět hostující obrana odvrátila.
17
Z ničeho nic se do velké šance dostali domácí. Ve vápně se nejlépe zorientoval Víctor Casadesus, kterého ale dalším bravurním zákrokem vychytal Adrián!
16
Domácí se snaží hrát stále aktivně, jejich snahy jsou ale zatím hodně nepřesné.
15
Rubén Pérez musel být navíc ošetřovaný, nyní je již ale zpět na hrací ploše.
14
Domácí Jose Martí fauloval Rubéna Péreze a dostává žlutou kartu.
13
Na levé straně byl u balonu hostující Juan Carlos, jeho pas do vápna byl ale nepovedený.
13
S centrem do vápna si hostující obrana v pohodě poradila.
12
Po faulu na dos Santose budou domácí kopat přímý kop. Je to ale daleko od brány soupeře.
11
Nyní jsou u balonu sice hosté, jenže domácím trochu narostlo sebevědomí a hodně vysunuli presink.
10
Obrovské šance domácích. Hlavičku Víctora Casadesuse vyrazil Adrián pouze před sebe a následně dorážející Hemed poslal v akrobatické pozici míč do břevna!
9
Z pravé strany chtěl do vápna Betisu centrovat Hutton, jeho pas byl ale hodně nepovedený.
8
Domácímu celku se stále nedaří dostat se na delší čas k balonu, hraje se ve středu pole.
6
Hosté se dostali k zahrávání přímý kop, domácí měli co dělat, aby míč odvrátili mimo vápno. Nakonec z toho bude po snaze Amayi odkop od brány Mallorky.
5
U míče jsou nyní hosté, rozhodně ale nikam nepospíchají a balon se dostal až k brankáři Adriánovi.
4
Na domácím celku je patrná velká nervozita. Zatím se hraje spíše ve středu pole.
3
Domácí kapitán Jose Martí se pokusil vystřelit z velké dálky. Mířil vysoko nad a přestože se dožadoval rohu, bude z toho jen odkop.
2
O míč na levé straně nyní ale bojoval Rubén Castro a domácí obrana musela být v pozoru.
2
V červených dresech hrající domácí začali pochopitelně aktivně a tlačí se do útoku.
1

RCD Mallorca: Aouate – Hutton, Luna, Pedro Geromel, Pedro Bigas – Pina, Jose Martí, Javi Márquez – Hemed, Víctor, dos Santos

Real Betis: Adrián – Javi Chica, Mario, Antonio Amaya, Nacho – Campbell, Rubén Pérez, Salva Sevilla, Beñat, Juan Carlos – Rubén Castro

Rozhodčí: Pérez – Cote, Marco.
Real Betis na tom není před dnešním zápase s formou o moc lépe. Hosté také získali v posledních pěti zápase pouhých pět bodů za jednu výhru a dvě remízy. Během tohoto období měl Real Betis ale výrazně složitější los, protože hrál mimo jiné na hřišti Barcelony i Realu Madrid. Body za remízy získal v zápasech se Sevillou (3:3), Deportivem (1:1), vítězství si připsal v posledním zápase minulý víkend doma proti Celtě Vigo (1:0).
Ani jedno z mužstev nemá před závěrem sezony nijak oslnivou formu. Domácí fotbalisté v posledních pěti zápasech získali pět bodů za jednu výhru a dvě remízy. Mallorca vyhrála naposledy 15. dubna nad Celtou Vigo (1:0) a od té doby čtyři zápasy v řadě nevyhrála. Doma Mallorca dvakrát remízovala 1:1 (s Rayo Vallecano a Levante), venku pak prohrála se Zaragozou 2:3 a o minulém víkendu také s Bilbaem 1:2.
Dobrý pozdní večer při sledování online reportáže ze zápasu 36. kola španělské Primera División mezi domácí Mallorcou a Realem Betis. Dnes nás čeká rozhodně velice zajímavé utkání. Domácí jsou v tabulce poslední a pokud si chtějí zachovat naději na záchranu, musí vyhrát. Naopak Betis je momentálně na sedmé příčce s dvoubodobou ztrátou na místa zaručující účast v Evropské lize a i proto tedy mají hosté o co hrát.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.