Ode mě je to pro dnešek vše. Přeji všem čtenářům dobrou noc a příjemně strávený víkend.
Oba týmy si tak dnes rozdělily po bodu, za dění ve druhé půli by si ale oba celky zasloužily body tři. Mallorca se díky remíze posunula na sedmnáctou příčku, jakožto na první nesestupovou pozici. Vallecano je v tuto chvíli osmé.
Konečný stav 1:1 je tak produktem dění v první čtvrthodině, kdy se nejprve krásně z voleje prosadil Piti, aby o pět minut později srovnal ve 12. minutě po skrumáži, který vznikla po centru z rohu hrací plochy, Alfaro. Poté se již stav neměnil, ačkoliv k tomu bylo mnohdy velice, velice blízko! Za vše mluví tři tyče Vallecana!
Velice dramatické utkání je za námi. Ačkoliv druhý poločas branku nepřinesl, byl doslova přeplněný zajímavými okamžiky, ale i fauly. Když pomineme právě ony nečisté zákroky, byl tento duel krásnou ukázkou toho, že skvělý fotbal ve Španělsku nemusí nutně znamenat pouze souboj Barcelony s Realem.
90+4
Po centru jednoho z hráčů se míč do hostující brány snažili uklidit Arizmendi s Dos Santosem, ale Vallecano odolalo a balon nakonec končí s obrovským štěstím v moci brankáře Rubena!
90+4
Zbývá posledních třicet vteřin. Domácí jsou u míče a mají k dispozici autové vhazování na půli hřiště.
90+3
Vallecano kombinuje okolo domácí šestnáctky.
90+2
Je za námi téměř polovina nastaveného času. I nadále sledujeme atraktivní herní styl nahoru dolů.
90+1
Hrát se budou ještě čtyři minuty.
90
To je fotbal! Na druhé straně obdržel přihrávku do běhu Pereira a jestliže byl předchozí centr Carlose těsný, tady byla rána Pereiry nejtěsnější, jaká jen mohla být. Stačil snad centimetr a míč už by lízl tyč.
89
Střílený centr Jose Carlose zaplul těsně za vzdálenější tyč. Na míč si snažil naskočit také jeden ze spoluhráčů, ale balon byl příliš vysoko.
88
Tomás Pina vidí žlutou kartu.
87
Závar před bránou Vallecana. Hosté si nakonec se situací poradili a osvobozují se.
87
A to ani po šanci Pitiho, který poslal z dobré pozice kulatý nesmysl jen těsně vedle pravé tyče!
86
Své štěstí v zakončení zkoušel Pereira, stav se ale nemění.
84
Už se opět pokračuje. Vlastně ne, vidíme další faul. Tenhle zápas není v tomhle ohledu zrovna ideální reklamou.
83
Tito potřebuje ošetření. Hra je na malý moment přerušena.
82
Tak to je neskutečné! Lass orazítkoval opět jen tyčku domácí svatyně! Branková konstrukce už dnes zachránila Mallorku snad potřetí!
80
Duel skončil pro Delibasiče, místo kterého si na posledních deset minut zahraje Tamudo.
79
Chystá se poslední střídání v celku hostů.
78
Nechybělo moc a střídající Arizmendi se mohl stát hrdinou! Brance zabránil na poslední chvílí skvělým vyběhnutím brankář Ruben.
77
Marqueze nahrazuje Javier Arizmendi. Mallorca tímto vyčerpává své druhé střídání.
76
Udeřit mohlo i na druhé straně! Za obranu se dostal Lass a střelou z úhlu poslal míč jen do tyče! Domácí teď měli obrovské štěstí.
75
Dos Santosovi teď scházel k zakončení krok, možná dva!
75
Mallorca zahrávala rohový kop, z toho ale nic zajímavého nevzešlo.
74
Dalším příjemcem žluté karty je Jose Manuel Casado.
73
V dobré šanci mohl pálit Piti, míč mu však v klíčový moment utekl.
72
Hrací plochu opustil Jordi Amat, zatímco opačným směrem putuje Anaitz Arbilla.
72
Rayo má výhodu přímého kopu, ještě před tím ale dojde ke změně v sestavě.
71
Hra pokračuje, u míče jsou fotbalisté v bílých dresech.
70
Aktuálně se nehraje. Martimu je pískán faul, avšak domácí záložník s verdiktem nesouhlasí a pořádně se na rozhodčího zlobí.
69
Novým mužem na hřišti je Michael Pereira, který nahradil Hemeda.
69
S tím si ale fotbalisté Vallecana poradili. Následuje střídání.
68
Nebezpečná situace vyrezultovala v rohový kop.
67
Žlutou kartu obdržel Lass. Mallorca bude kopat standardku z dobré pozice.
66
Registrujeme první střídání. Do hry se již nevrátí zraněný Carrilho, místo kterého si zahraje Jose Carlos.
66
Střela Roberto Trashorrase letěla jen těsně vedle levé tyče!
65
Carrilho byl nucen podstoupit ošetření za postranní čárou.
63
A opět pár nevybíravých zákroků. Carrilho v jednom takovém schytal nepěkný úder do ramena.
61
Opakuje se situace z koncovky prvního poločasu. Dos Santos se po jedné z kliček v pokutovém pásmu poroučel k zemi, penalta se ale nepíská ani tentokrát. Diváci z tohoto faktu příliš nadšení nejsou a dávají to rázně najevo.
58
Alfarova střela byla nepřesná.
58
Hráči jedou ve vyšlapaných kolejích z první půle a také v té druhé je k vidění řada ostrých zákroků. Vůbec bych se nedivil, kdyby dnes hlavní rozhodčí Javier Estrada Fernandez sáhl do kapsičky i pro nějakou tu kartu červené barvy.
57
Další kop z rohu hrací plochy pro Vallecano, dnes v pořadí třetí.
56
Z toho už se žádné vážnější nebezpečí nezrodilo.
55
Po rozehrání se ke střele z bezprostřední blízkosti dostal Carrilho, Calatayud ale vytáhl parádní zákrok a vyráží míč na roh!
55
Faul tentokrát na druhé straně. Vallecano má k dispozici standardku zhruba ze stejné pozice, jako před chvílí domácí soupeř.
54
Přímý kop v podání Martiho doskákal až do rukavic brankáře Rubena.
53
Za obranou Mallorky se zapomnělo hned trio hráčů Vallecana, což logicky neušlo pozornosti pomezního rozhodčího.
52
Oba týmy pomalu, ale jistě chystají střídání.
51
Po faulu Marqueze se míč dostává na kopačky borců v bílých dresech.
50
Hra už se odebrala poblíž středovému kruhu. Domácí budou vhazovat.
49
Mallorca obléhá hostující šestnáctku, zatím však bez výsledku.
47
Carrilho byl načapán v ofsajdu.
47
Krátce po začátku druhého dějství se mezi karetní hříšníky zapsal Hemed.
46
Sledujeme velice zajímavý a vyhrocený zápas, který má své tempo. Oba mančafty jsou si vědomy, že v sázce je hodně. Skóre otevřel v 7. minutě Piti, který trefil v akrobatické pozici míč přímo z voleje a poslal hosty z Vallecana do vedení. Odpověď domácích však na sebe nenechala dlouho čekat, již ve 12. minutě bylo srovnáno. Po rohovém kopu se ve skrumáži nejlépe zorientoval Alejandro Alfaro a stanovil poločasový výsledek.
45+1
Hraje se poblíž domácí brány, do zakončení se ale Vallecano stále dostat nedokáže.
45+1
Nastavovat se bude jedna minuta.
45
Dos Santos se po souboji ve vápně skácel k zemi a domácí se dožadují pokutového kopu. Hlavní rozhodčí je ale proti a nechává hru pokračovat. Stadion bouří.
43
Tomer Hemed obdržel z pravé strany centrovaný míč, v dobré pozici ale nezakončil podle svých představ.
42
Nejprve solidní možnost Vallecana, které však nedokázalo potrestat laxní přístup domácí obrany. Následně se zrodil protiútok Mallorky, ale ani v tomto případě nebyl centr ze strany zrovna optimální.
42
Útočný faul domácího týmu.
41
Rychlou akci domácích zbrzdil Dos Santos, který posléze zvolil zpětnou přihrávkou. Mallorca nakonec o míč přichází.
40
A další střet ve středu hřiště. Rozhodčím dnes opravdu není co závidět.
39
Vallecano je v posledních minutách častěji u míče, do přímého ohrožení domácí klece se ale nedokáže probojovat. V tomto směru jsou nebezpečnější hráči Mallorky, kteří hrozí zejména z rychlých brejků.
38
Piti si nepohlídal své ofsajdové postavení a místo autového vhazování je to míč pro domácí tým.
37
K vidění je jeden nečistý zákrok za druhým, duel je hodně vyhrocený.
36
Nadějně se rozvíjející atak Vallecana zastavil odpískaný útočný faul.
35
Posléze se do míče opřel Tito, ale balon letěl vysoko nad.
34
Vallecano bude zahrávat svůj premiérový rohový kop v tomto utkání. Hosté vůbec nikam nespěchají a sklízí za své počínání hlasitý pískot.
32
Již pátá karta v průběhu dvaceti minut. Tentokrát je jejím adresátem domácí Kevin.
32
Akci Dos Santose zastavila píšťalka sudího, který reagoval na zdvižený praporek kolegy na pomezí. Byl to ofsajd.
32
Faulem v bezpečných místech se provinil Piti. Ten však s výrokem rozhodčího nesouhlasí a ještě domlouvá i protihráči.
30
A málem z toho byla vedoucí branka! Delibasič poslal kulatý nesmysl do vzdálenější tyče, teď stáli při domácích všichni svatí!
29
Míč končí v náručí Rubena. Zaútočit budou moci hosté.
29
Situace se bude opakovat, je zde další centr od rohového praporku.
28
Domácí mají k dispozici roh. Po jednom takovém se jim dnes podařilo skórovat.
27
To, co se nepovedlo Casadovi, za malý moment "napravil" Robert Román alias Tito.
26
Faul na polovině hřiště v podání Casada oceněn žlutou kartou nebyl, zákrok to však byl zcela na hraně.
25
Vallecano zůstává na míči, do zakončení se ale dostat nedokáže.
23
Nyní se dostal míč zpátky dokonce až k Rubenovi, který pohledným "dloubáčkem" vrací balon přes napadajícího hráče Mallorky ke svému spoluhráči v obraně.
23
Hosté kombinují na polovině hřiště a nikam se neženou.
21
Jeden ze spoluhráčů adresoval Dos Santosovi přihrávku do běhu, u míče byl však o chloupek dříve vyběhnuvší brankář Ruben.
20
Pokračuje se ve hře. Vallecano svou standardku neproměnilo, následuje pouze odkop od domácí svatyně.
19
Bigas nakonec vidí za své počínání kartu žluté barvy.
19
Po souboji s Bigasem leží na zemi Carrilho.
18
Střelou z větší vzdálenosti se prezentoval kapitán Vallecana Piti, jeho pokus se ale neujal a skončil nad bránou.
16
S rychlou akci Vallecana si Mallorca poradila. Nyní už jsou u balonu opět borci v červených dresech, kteří mají celkově více ze hry.
15
Alfaro hlavičkoval mimo tři tyče.
15
Prvním karetně potrestaným hráčem je hostující Jordi Amat.
13
Na druhé straně zkoušel štěstí Trashorras, avšak bez úspěchu.
12
Mallorca právě vstřelila branku!
Domácí srovnávají po rohovém kopu. V nepřehledné skrumáži před bránou se nejlépe zorientoval ALEJANDRO ALFARO a vyrovnal tak na 1:1.
11
Dlouhý centr Huttona nebyl zrovna z dílny těch povedených, i tak jej ale pro jistotu Tito uklidil hlavou na autové vhazování.
10
Alfarovi je pískán ofsajd, míč putuje na kopačky hostů.
10
Hra se přesunula do okolí středového kruhu.
9
Akce po pravé straně vedená Dos Santosem nabídla nadýchaný centr, na který však jeden ze spoluhráčů v dobré pozici nedosáhl.
7
Vallecano právě vstřelilo branku!
Ta se ale Mallorce příliš nevydařila a dopředu mohli jít hosté. Celá akce nakonec končí pěknou brankou, o kterou se postaral PITI. Ten uklidil Casadův centr z levé strany za záda brankáře Calatayuda rovnou z voleje!
5
Po faulu na Huttona budou kopat domácí další standardku.
4
Před Hemedem se otevíral zajímavý prostor, nakonec ale sprintérský souboj vyhrál obránce Vallecana.
3
Hra je na chvíli přerušena. U postranní čáry se srazili dva hráči, po jednom z každého týmu.
2
Nebezpečná situace brankou neskončila. Útok mohou založit hosté, kteří se dnes navlékli do bílých dresů s červeným pruhem.
1
Domácí hrající v rudých dresech mají hned zkraje zápasu výhodu přímého kopu z velmi dobré pozice.
1

RCD Mallorca: Calatayud – Kevin, Bigas, Geromel, Hutton – Marquez, Marti, Pina – Dos Santos, Hemed, Alfaro

Rayo Vallecano: Ruben – Tito, Amat, Figueras, Casado – Fuego, Trashorras, Lass, Carrilho, Piti – Delibasic
Sázkové kanceláře mírně favorizují domácí borce, kteří budou mít důležitou výhodu vlastního stadionu. Celkově se ale dá říci, že se očekává vyrovnané utkání, které může klidně skončit remízou.
VZÁJEMNÉ ZÁPASY

V posledních pěti vzájemných zápasech se hned ve čtyřech případech radovali domácí, pouze jednou se podařilo zvítězit hostům. V tomto ohledu triumfovala třikrát Mallorca, Vallecano poté ovládlo zbylé dva zápasy.

RAYO VALLECANO

Vallecano je na tom tabulkově podstatně lépe. Tamější fotbalisté jsou v těchto chvílích na osmnácté příčce, avšak i kdyby dnes vyhráli, do vyšších pater by se neposunuli. Aktuální ztráta na sedmý Betis činí čtyři body, Vallecano tak bude muset spíše odrážet útok Getafe a Sevilly ze zadních pozic.

V posledním kole hostilo Vallecano doma Real Sociedad. Z duelu odešli vítězně hosté, kteří vyhráli 0:2.

RCD MALLORCA

Mallorca je letos podstatě za očekáváním. Fotbalisté tohoto celku jsou v současnosti třetím nejhorším týmem soutěže a mají na krcích nůž v podobě hrozícího sestupu. Osmnáctý mančaft tabulky dosud získal v jednatřiceti zápasech 27 bodů.

V posledním odehraném zápase si však Mallorca své bodové konto podstatně vylepšila, když získala všechny tři body v souboji s Vigem. To zdolala na svém hřišti v nejtěsnějším poměru 1:0.

Příjemný páteční večer u sledování špičkové španělské fotbalové soutěže s názvem Primera Division. V tomto textovém přenosu se zaměříme na duel, který obstará Mallorca a Rayo Vallecano.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.