A je tu konec sevillského derby, které končí výsledkem 3:3. Remíza je to zasloužená, jelikož hosté byli efektivní v koncovce, déle s míčem však operovali a i si více šancí připsali domácí. Většina protiútoků domácího celku nebyla nikterak zázračně řešená a defenziva hostů fungovala převážně na jedničku. Real Betis odvrátil soupeřovo vedení o tři branky, když nejprve v první poločase snížil, a poté dokázal po penaltě a následném soupeřově vyloučení vsítit další dvě branky.
90
Nastaveny jsou čtyři minuty a o vítězi dnešního utkání není rozhodnuto. Real Betis má obrovský tlak a nyní zahraje volný přímý kop.
90
Real Betis právě vstřelil branku!
A je vyrovnáno! Sevilla nakonec neustála početní oslabení a inkasovala, čímž se rozhodlo, že se ve dnešním sevillském derby budou body dělit. Třetí domácí branku vsítil NOSA IGIEBOR, který vběhl na hřiště před osmi minutami. Nigerijský útočník se prosadil přesnou hlavičkou a vyrovnal na 3:3!
89
Obrovská šance domácích nekončí gólem! Výborně zapracoval jeden z obránců, jenž odkopl míč pryč a zažehnal nebezpečí.
88
Volný přímý kop pro Real Betis z pravé strany.
87
Domácí celek má zcela jednoznačně navrch a hosté si drží mírný odstup od soupeře.
86
Stále se hraje na polovině Sevilly a Real Betis marně hledá recept na skórování.
86
Faziova rána jde mimo.
85
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Kondogbia, přichází Maduro.
82
Navrch má Real Betis a hosté brání svůj těsný náskok seč jim síly stačí.
82
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Paulao, přichází Igiebor.
81
Javi Chica si připsal další ránu, ale opět neověřil gólmana Beta.
80
Dnešní sevillské derby potrvá ještě přibližně deset minut. Hosté hrají od pětapadesáté minuty o deseti a Real Betis se marně snaží o srovnání. Nedovolené zákroky už nejsou tolik k vidění a arbitr delší dobu neuděloval karty. Uvidíme, jak dlouho to vydrží.
Držení míče v procentech: 57 – 43.
78
Centr Chica z pravé strany odrazil jeden z obránců Sevilly, a tak z něj žádné nebezpečí nevyzařovalo.
78
K míči se znovu staví Real Betis a jde vpřed.
78
...ale neúspěšný.
77
Rohový kop pro hosty.
74
Branka Beta je jako nedobytná pevnost! Domácí celek se blýskl řadou střel, které však pokaždé zablokoval nebo odrazil někdo z obránců na poslední chvíli.
73
Jorge Molina minul soupeřovu branku svým prvním dnešním pokusem.
71
Benatovi (Real Betis) dnes opravdu není přáno. Jeho rána z volného přímého kopu znovu letěla jen o kousek mimo, a tak se stav utkání nemění.
70
Do konce zápasu zbývá přibližně dvacet minut, během kterých se bude snažit Real Betis srovnat krok se soupeřem, který od pětapadesáté minuty hraje v početním oslabení.
68
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Reyes, přichází Perotti.
67
67
Rohový kop pro Real Betis.
66
Scénář hry se nemění a k vidění je mnoho faulů, nedovolených zákroků i řada dalších aspektů, které častokrát přeruší vývoj hry a zbrzdí tak její tempo. Sevilla přestože hraje v deseti lidech tak výborně brání a nedává najevo, že je v početním oslabení.
64
Střelu Rubéna Castra zablokovala pozorná soupeřova obrana.
64
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Campbell, přichází Vadillo.
63
Další žlutá karta! Tentokráte ji vyfasoval Joel Campbell (Real Betis).
61
Hra se opravdu vyostřila a utkání je kouskováno častými nedovolenými zákroky. Uvidíme, zda se Realu Betis podaří vyrovnat. Zatím to tak však nevypadá. Sice hrají hosté o deseti, přesto však domácí celek nepouštějí do žádných závratných příležitostí.
60
Hodina hry dnešního sevillského derby je za námi a k vidění už bylo opravdu mnoho. Padlo pět branek a přišlo několik karet, mezi nimiž nechybí také červená. Sevilla hraje v deseti a Real Betis musí stáhnout soupeřův náskok, pakliže chce pomýšlet na alespoň bod.
58
Konflikt je, zdá se, vyřešen, a tak snad bude moci hra pokračovat ve sportovním duchu.
57
Žlutý kartónek uviděl Canas (Real Betis).
56
Po Medelově faulu a následném vyloučení se strhla potyčka, kterou se snaží trio sudích rozehnat a situaci uklidnit.
55
Gary Medel oslabuje svůj tým svým vyloučením! Hostující hráč zbytečně fauloval poté, co byl obrán o míč, a tak míří do sprch.
54
RUBÉN CASTRO proměnil pokutový kop, když usměrnil míč k pravé tyči, čímž snižuje!
53
Žlutou kartu dostal Fazio (Sevilla).
53
Penalta pro Real Betis! Hráč ve vápně zcela bezmyšlenkovitě, i přesto, že byl míč úplně mimo vápno, fauloval, a tak arbitr píská pokutový kop pro domácí celek.
52
V dnešním derby hostující Sevilla těží z efektivity ze svých protiútoků, kterých bývá o poznání méně, než těch, které vysílá Real Betis. Domácí celek měl již mnoho šancí, ale pouze jednou to stačilo na gól.
50
O dovršení hattricku se pokusil Chorvat Ivan Rakitić, ale míč mezi tři tyče neusměrnil.
49
V úvodu druhého poločasu jsme již byli svědky prvních šancí na obou stranách, na pokoření gólmanů to však nebylo.
47
Rohový kop domácích byl neúspěšný, k míči jdou hosté.
46
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Juan Carlos, přichází Molina.
46
46
O první protiútok druhé hrací části se postaral Real Betis.
46
Ani jeden z týmů do druhé půle nepřipravil žádné střídání.
46
První poločas vypjatého derby končí výsledkem 1:3 pro hostující celek a Real Betis bude mít určitě o čem přemýšlet.

Skóre utkání v sedmé minutě otevřel Chorvat Ivan Rakitić, na což navázal i o dvanáct minut později další trefou. Třetí zářez do domácí sítě zaznamenal Álvaro Negredo. V závěru první hrací části se však po chybě v obraně dokázali domácí prosadit a snížit tak na rozdíl dvou branek.

Na obou stranách byly k vidění velké šance a příležitosti, jak vsítit branku, avšak buď se činil fenomenální Adrián, nebo šla rána vedle.
45
Volný přímý kop hostů byl zahrán dlouhým centrem na vzdálenější tyč, tam si však nikdo z hráčů cestu nenašel.
45
Nastavena byla jedna minuta.
44
V závěrečným minutkách první půle s míčem operuje Sevilla a Real Betis se brání. Hosté se však do žádným unáhlených protiútoků neženou a uvidíme, jak nyní naloží se standardní situací.
42
Tak to je fotbalová paráda, co teď předvedl DORLAN PABÓN! Po fatální soupeřově chybě sebral míč a pelášil sám na Beta, načež jej přehodil parádním lobem a snížil tak na rozdíl dvou branek.
41
Domácímu celku se stále nedaří dostávat se s míčem daleko a v jeho podání sledujeme zcela bezduché tápání a snahu najít recept a cestu přes defenzivu soupeře.
39
S míčem již několik minut permanentně operuje domácí Real Betis, který by určitě rád odpověděl na tříbrankový úděl soupeře. Zatím je však hostující obranná linie bezchybná a Beto zasahovat nemusel.
37
Konec první půle dnešního derby již klepe na dveře a netřeba dodávat, kdo má v tomto vypjatém duelu navrch. Vše se odráží na výsledkové tabuli a uvidíme, zda na to Real Betis najde odpověď.
35
Z volného přímého kopu se nesla hodně tvrdá a zároveň přesná rána na branku Beta, který dnes do hry takřka nezasáhl. Znovu však nemusel, jelikož šla střela domácího hráče jen o malý kousíček vedle.
33
Sevilla právě vstřelila branku!
Hosté navyšují svůj náskok na rozdíl tří branek a upevňují si vedení. Na konci pohledného protiútoku stál ÁLVARO NEGREDO, jenž v klidu vyzrál na Adriána. Podruhé dnes na gól nahrával José Antonio Reyes.
31
K míči se propracovali domácí a Real Betis se musí bránit, jelikož je jeho branka obléhána.
30
Půlhodinka hry je za námi a v derby zatím mírně dominuje hostující Sevilla, která se po brankách Ivana Rakitiće dostala do dvoubrankového vedení. Protiútoky domácích nebývají nikterak nebezpečné a Beto takřka nemusel zasahovat.
30
Antonio Amaya (Real Betis) po svém nemilém počínání vůči soupeři uviděl žlutou kartu.
27
Delší dobu čekáme na vážnější střelecký pokus či jiný závratný moment, který by jakkoliv mohl zacloumat s aktuálním stavem skóre.
25
Po sporném zákroku u autové čáry na polovině domácích hra pokračuje.
23
Nebezpečně střílel Benat Etxebarria (Real Betis), ale dobře postaveného protihráče nepropálil.
22
Domácí Real Betis dostal svého soupeře pod mírný tlak a snaží se pochopitelně snížit aktuální stav skóre. Zatím však hostující defenziva funguje na jedničku a soupeři toho moc nedovolila.
20
Úvodní dvacetiminutovka přinesla hned dvě branky a mnoho dalších šancí, které mohly zcela jinak zamotat skóre utkání. Zatím se však daří pouze hostům, respektive Ivanu Rakitićovi.
19
Hosté vedou o dvě branky! Parádní souhra Sevilly končí skvělým zásahem, dnes druhým, IVANA RAKITIĆE. Chorvatský útočník dostal míč za obranu, po čemž si znovu vychutnal Adriána, tentokráte lišáckým lobem, a navyšuje tak náskok svého týmu.
17
Další střelecký pokus se připíše na konto Realu Betis. Pokus to však nebyl přesný, jelikož se střelci, Javimu Chicovi, nepovedlo trefit soupeřovu branku.
16
Další ofenzivní snažení je uťato sudím. Tentokráte se do ofsajdové pasti chytil Jesús Navas, jehož protiútok končí.
15
Na obou stranách byly k vidění obrovské šance! Nejprve musel dvakrát zasahovat Adrián (Real Betis), který nejprve vyrazil míč na tyč, následně odrazil další tvrdou ránu soupeře a nedovolil mu tak skórovat. Na druhé straně z dálky pálil Benat, ale míč neusměrnil mezi tři tyče.
13
Real Betis byl blízko skórování! Po chybě hostující defenzivy byla k vidění hned řada střel i jiných pokusů, jak srovnat aktuální stav skóre. Obranná linie hostů však své zaváhání napravila a Beto zasahovat nemusel.
12
Ofsajd! Protiútok Sevilly uťal arbitr poté, co uviděl Álvara Negreda v postavení mimo hru.
10
Po vstřeleném gólu se hra vrací do starých kolejí a na další šanci si budeme muset počkat. Na obou stranách byl k vidění pokus o skórování, ale zatím bezúspěšný.
7
Hosté se po obrovském zaváhání gólmana Adriána dostávají do vedení! Domácím nevyšla standardní situace, po čemž se Sevilla přesunula do útoku. Na levé straně seběhl k míči IVAN RAKITIĆ, od kterého Adrián čekal, že bude centrovat. Domácí gólman značně vykročil z branky, po čemž RAKITIĆ pohodlně skóroval do odkryté branky.
7
Hra se velmi rychle přesouvá na polovinu domácích a Sevilla se žene kupředu.
6
Žlutou kartu dostal Benat Etxebarria (Real Betis).
6
Volný přímý kop pro Real Betis z pravé strany, hned vedle pokutového území Sevilly.
5
Krásný pas do vápna převzal Campbell (Real Betis), který posouval míč ke spoluhráči, jenž mohl neohroženě střílet. Domácím se však tato akce nepovedla, znovu totiž nevyzrála na obranu Sevilly.
4
Stále se hraje na polovině hostujícího celku a domácí se snaží pokořit soupeřovu obrannou linii. Zatím však bezúspěšně.
4
Další odražený míč a rohový kop pro Real Betis.
3
Real Betis založil své první dnešní ofenzivní tažení, na jehož konci byl Juan Carlos, po jehož naložení s míčem následuje roh pro domácí.
2
Mírně navrch má Sevilla, nicméně převážně se hraje pouze na středu hřiště a na první šanci čekáme.
1
Hned v úvodu zápasu je k vidění tvrdý faul na Negreda. Španělský útočník se však oklepal a ve hře pokračuje.
1
Real Betis nastoupil klasicky v zelenobílém. Sevilla v červeném.
1

Real Betis: Adrián – Javi Chica, Paulao, Antonio Amaya, Alex Martínez – Campbell, Canas, Benat, Juan Carlos – Pabón – Rubén Castro

Sevilla FC: Beto – Fazio, Coke, Botía, Alberto Moreno – Jesús Navas, Kondogbia, Medel, Reyes – Rakitić – Negredo

Předpokládané sestavy:

Real Betis: Adrián – Chica, Paulao, Amaya, Nacho – Pabon, Caňas, Beňat, Juan Carlos – Castro, Molina

Sevilla FC: Beto – Koke, Fazio, Botia, Moreno – Kondogbia, Medel – Reyes, Rakitič, Navas – Negredo
VZÁJEMNÁ BILANCE

Sevilla 5:1 R. Betis – 2012
Sevilla 1:2 R. Betis – 2012
R. Betis 1:1 Sevilla – 2012
Sevilla 1:2 R. Betis – 2009

Příjemný dobrý večer u sledování online přenosu ze španělské Primery Division. V rámci jednatřicátého kola se dnes proti sobě postaví Real Betis a Sevilla FC.
O vítězi letošního ročníku je, jak vidno, rozhodnuto. O tom, kdo si však zahraje v evropských pohárech ještě jasno není. Momentálně desátá Sevilla bude mít co dělat, aby se dotáhla na příčky hodné účasti v Evropské lize na příští sezonu. Podobně je na tom i její dnešní vyzyvatel – Real Betis, který se drží na sedmé příčce těsně za Málagou, která ve středu vypadla z Ligy mistrů po dvou rychlých brankách v samotném závěru utkání na stadionu Borussie Dortmund.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.