Je tu konec zápasu, který skončil velmi překvapivou remízou 2:2. Domácí fotbalisté Realu Madrid jako velký favorit po půl hodině hry prohrávali, aby následně ve 48. minutě dokonali obrat. Jenže dvě minuty před koncem zápasu udeřil střídající Albín, který rozhodl o dělbě bodů.
90+4
Özil v samém závěru vyzval ke skórování Moratu, ten si ale na hranici vápna nedokázal míč zpracovat.
90+4
Centr do pokutového území pokryl v pohodě Casilla.
90+3
Domácím se nedaří natlačit se před bránu soupeře.
90+3
Hosté rozehráli nakrátko a chtěli šetřit čas. Domácí jim balon ale vzali a hned se hnali do útoku. Morata ale o balon také rychle přišel.
90+2
Po útočné akci Alfonsa musel na roh balon odvrátit Pepe.
90+1
Po strkanicích ve vápně domácí rozehráli roh, centr Özila ale mířil přímo do rukavic Casilly.
90+1
Nastavovat se budou čtyři minuty.
90
Strhnout vedení na stranu domácích mohl nyní Özil, jeho tvrdá rána byla ale zblokovaná jen na rohový kop.
89
Za přehnané oslavy gólu dostal žlutou kartu Juan Albín.
88
Espanyol právě vstřelil branku!
Po rohovém kopu hostů došlo ve vápně Realu k velkému závaru a po sérii hlaviček se míč dostal k JUANU ALBÍNOVI, který protlačil míč do brány.
87
Hosté nyní svému soupeři hodně zatápěli. Po přímém kopu Simãa se k zakončení dostal García, ale nakonec je z toho roh.
87
Po rychle rozehraném autu se pokusil Ronaldo z dálky překvapit brankáře Casillu, ten byl ale na svém místě.
86
Domácí jsou opět u balonu a snaží se šetřit cenné vteřinky.
85
Po centru do vápna se k balonu dostal Capdevila a hned z toho byla gólová šance. Hostující fotbalista ale v pádu poslal míč mimo.
84
Arbeloa fauloval Simãa a teď budou přímý kop od postranní čáry kopat také hostující fotbalisté.
83
Ronaldo svou jedovkou napálil jen zeď domácí brány.
82
Simão poslal při dalším zákroku k zemi Moratu a nyní budou domácí kopat další přímý kop. Je to sice daleko, ale dobrá pozice pro Ronalda.
81
Arbeloa byl faulovaný Simãem a míč mají tak ve své moci domácí.
81
Domácí fotbalisté již nikam nepospíchají a snaží se hlavně hodně držet balon.
80
U lavičky Espanyolu prošlápl Ronaldo hostujícího Alfonsa a dostává žlutou kartu.
79
Sergio Ramos nyní parádně přečetl hru a odehrál míč před Garcíou
78
Po faulu na polovině hřiště dostal žlutou kartu Víctor Sánchez.
76
Centr Özila do pokutového území si již hostující obrana pohlídala a balon odvrátila.
75
Ronaldo poslal do levého křídla Özila, ten lehkým obloučkem vyzval ke skórování Moratu. Jeho hlavičku ale odvrátila hostující obrana na roh.
73
Domácí tým střídá. Odešel Callejón a nastupuje Alvaro Morata.
72
Arbeloa byl hostujícímu útočníky vyhnán až na vlastní polovinu a následně si pomohl také přihrávkou až na Casillase.
71
Pár vteřin po příchodu na hřiště byl právě Albín v gólové pozici, jenže nedokázal přesně zakončit.
70
Následně hosté potřetí střídají. Odešel Joan Verdu a nastupuje Juan Albín.
70
Xabi Alonso skluzem zastavil protihráče. Jeho zákrok byl označený za faul a navíc je z toho žlutá karta.
69
Po povedené individuální akci centroval z levé strany do vápna Ronaldo, nikoho ze spoluhráčů ale nenašel.
67
Rohový kop si po delší době vyzkoušeli také hosté, ani tentokrát ale po pasu Simãa nezahrozili.
66
Po faulu na Özila budou rozehrávat domácí. Je to ale daleko od brány soupeře.
66
Po chybě hostující obrany se k míči dostal Ronaldo, než se stihl rozběhnout, je mu mávaný ofsajd.
64
Domácí kopali již devátý roh v zápase. Po centru Özila je ale pískaný útočný faul Realu a míč mají hosté.
62
Další šanci Realu měl Özil, který si dobře naběhl na pas di Maríi. Německý reprezentant nechal opět vyniknout gólmana Casillu.
61
Míč při následném přímém kopu posílal do vápna Alonso, hosté ale dokázali balon odvrátit.
61
Alfonso přidržel Ronalda za dres a dostává žlutou kartu.
60
Do vápna soupeře se snažil centrovat hostující Alfonso, jeho pas ale nebyl dostatečně přesný.
59
Hosté střídají. Odešel Víctor Álvarez a nastupuje Joan Capdevila.
57
Ronaldo je dnes všude. Ani ne za půl minuty byli domácí již před bránou soupeře a zakončoval právě Ronaldo. Po sprintu přes celé hřiště ale nedokázal trefit přesně balon.
57
Centr na přední tyč odvracel Ronaldo.
57
Až nyní se také hráči Espanyolu dostali na polovinu soupeře. Měli možnost zahrávat aut, kterém Coentrão odvracel míč na další rohový kop.
56
Domácí fotbalisté jasně dominují a svého soupeře nepouštějí k balonu.
54
Další velká šance hráčů Realu! Po krásné kombinaci pálil di María a jeho ránu vyrazil konečky prstů alespoň na roh Casilla!
53
Özil při rychlém brejku vyzval ke skórování di Maríu, toho ale vychytal výtečný Casilla. Následně pálil ještě Ronaldo, ten ale pro změnu trefil rozhodčího.
52
Po centru do vápna Realu musel nyní míč na roh odvrátit Coentrão.
51
Özil se dostával do zakončení, jenže po kontaktu s protihráčem padl k zemi a chtěl si vymodlit faul. Ten se ale nepíská.
50
Alonso chtěl obejít Ramose, proti zkušenému stoperovi ale neměl šanci na zakončení.
50
Domácí pokračují v hodně aktivní hře. Vidět je zatím především střídající di María.
48
Real právě vstřelil branku!
Pepe od levé lajny nahrál Ronaldovi, ten výbornou kolmou přihrávkou našel FÁBIA COENTRÃA, který podél vybíhajícího Casilly dokonává obrat v zápase - 2:1!
48
Po dalším centru di Maríi museli hosté odehrát míč na rohový kop. S ním si ale poradili.
47
Právě di María pěkně postupoval po pravé straně, jeho centr do vápna ale odvrátila hostující obrana.
46
Domácí o poločase vystřídali. Hrát nebude Luka Modrić a nastupuje Angel di María.
46
Je za námi konec první půle, která měla velmi nečekaný průběh. Hosté totiž od 31. minuty vedli na hřišti Realu 1:0 a svému soupeři toho mnoho nedovolili. Až v samém závěru nastavení ale odcentroval Khedira a jeho gólovou pobídku přetavil ve vyrovnávací gól Cristiano Ronaldo.
45+1
Těsně před vypršením minutového nastavení poslal Khedira centr do vápna na CRISTIANA RONALDA, který z bezprostřední blízkosti srovnává stav zápasu na 1:1.
45+1
Nastavovat se bude jedna minuta.
45
Hraje se poslední minuta prvního poločasu, míč mají domácí, ale zatím hodně daleko od brány soupeře.
44
Centr do pokutového území odvrátil gólman Casilla.
44
Další rohový kop domácího týmu.
43
Hosté měli možnost zahrávat další přímý kop, z něj tentokrát nezahrozili.
42
Rychle se blíží závěr poločasu a hosté stále bez větších problémů drží jednobrankové vedení.
40
Po střele Ronalda kopali rohový kop také domácí, další z mnoha centrů do vápna ale k ničemu nevedl.
40
Po rohu hostů se krátce hrálo ve vápně Realu a akci zakončil García. Mířil mimo.
39
García měl na pravé straně až příliš prostoru a dokázal získat míč pro Alfonsa. Ten vybojoval rohový kop.
38
Hráčům Realu se nedaří nijak překvapit hostující obranu. Hráči Espanyolu jsou zataženi v defenzivní ulitě a současný stav jim maximálně vyhovuje.
36
Coentrão posílal do vápna hostů dva centry, oba ale pokryla pozorná hostující obrana.
35
Hráči Realu pochopili, že musí hodně přidat a tlačí se do útoku.
33
Fábio Coentrão poslal míč jen do zámezí a vhazovat mohou hosté.
32
Hráči Realu musí hodně přidat, protože s touto hrou se budou proti dobře bránícímu soupeři prosazovat jen těžko.
31
Šok pro Real! Podruhé v zápase šel SERGIO GARCÍA s dvěma obránci na zádech sám na Casillase. Ani Pepe a ani Ramos ho nedokázali zastavit a hostující útočník překonal ranou k tyči domácího gólmana!
30
Stále sledujeme zajímavou podívanou. Na domácích je patrné, že nejsou ve zcela optimální formě a mají problém dostat se do šance.
29
Hosté vynuceně střídají. Odešel odchází Mubarak Wakaso, místo něj nastupuje Alfonso.
27
Domácí měli velkou šanci ke skórování. Kousek za vápnem napřáhl Modrić a jeho parádní rána skončila na tyči!
26
Domácí fotbalisté znovu přidali a tlačí se do útoku.
25
Do velké šance se dral Ronaldo, jeho průnik ale zastavil Moreno.
24
Míč na pravou stranu dostal Arbeloa, přes Álvareze ale přejít nedokázal.
23
Další centr do pokutového území neměl takové parametry, aby ohrozil hostující bránu. Fotbalisté Espanyolu se ubránili.
22
Domácí svého soupeře zatlačili a po snaze Modriće je tu další rohový kop.
20
Fábio Coentrão musel nyní zasahovat před Garcíou, který se tlačil do zakončení.
19
Tlak domácího celku z ničeho nic ovadl a nyní jsou to i hosté, kteří se dostávají k balonu.
18
Fábio Coentrão se při pádu na zem ošklivě udeřil hlavou o zem, měl by být ale v pořádku a bude pokračovat ve hře.
16
Z ničeho nic měli šanci také hosté. Míč na levou stranu dostal Simão a jeho křížná rána z plného běhu proletěla metr vedle levé tyče Casillsovy brány!
15
Domácí fotbalisté se opět ženou na polovinu soupeře. Ten je zatažený v defenzivní ulitě.
14
Domácí pokračovali v útočném snažení a po dalším centru do vápna zakončoval Pepe. Je mu mávaný ofsajd, ten ale patrně nebyl.
14
Po dalším centru do vápna zasahoval hostující obránce Álvarez.
13
O rozehrávku se postaral tradičně Ronaldo a následuje další rohový kop.
13
Mubarak Wakaso fauloval Khediru a dostává žlutou kartu.
12
Centr do pokutového území mířil znovu na Ramose, ten tentokrát ale nezakončil a následně je hra přerušena po faulu Ronalda.
11
Po centru do vápna vybojoval Ramos další roh pro Real.
10
Stále sledujeme stejný obraz hry. Domácí jasně drží balon. Teď budou kopat další přímý kop z výhodné pozice.
9
Ronaldovu ránu z velkého úhlu odvracel téměř z brankové čáry jeden z bránících hráčů.
8
Nyní bude mít Real možnost kopat přímý kop z výhodné pozice.
7
Domácí fotbalisté stále pokračují v jasné dominanci v dnešním zápase. Hosté se ale zatím dobře brání.
5
Když už se hosté dostávali k vápnu Realu, dobře zasáhl stoper Pepe.
4
Hráči Realu mají velkou územní převahu, hosté se zatím prakticky nedostali k balonu.
4
Přes Arbelou a Ronalda se míč dostal až k Modrićovi, jehož pohotová rána šla také mimo.
2
První střelecký pokus si na konci druhé minuty připsal Ronaldo, jeho přízemní skákavá rána šla těsně mimo.
1
Fotbalisté Realu samozřejmě hned od úvodního hvizdu zcela ovládají hru a hodně drží balon.
1
Výkop budou mít domácí fotbalisté.
Hráči právě nastupují na hrací plochu. Domácí fotbalisté budou hrát jako tradičně v bílých dresech. Hosté mají modré dresy.

Real Madrid: Casillas - Arbeloa, Pepe, Sergio Ramos, Fábio Coentrão - José Callejón, Khedira, Modrić, Xabi Alonso, Özil - Cristiano Ronaldo

Espanyol Barcelona: Francisco Casilla - Javi López, Colotto, Moreno, Víctor Álvarez - Simão, Víctor Sánchez, Verdú, Forlín, Mubarak - Sergio García

Rozhodčí: Mateu - Cebrián, Núnez.
Poslední vzájemné utkání vyšlo jednoznačně lépe pro Real, který na domácím hřišti vyhrál nad Espanyolem v březnu letočního roku vysoko 5:0. Střelecky se prosadili Higuaín (2), Cristiano Ronaldo, Khedira a Kaká. Také podzimní zápas loňské sezony jednoznačně ovládl Real Madrid, který svého soupeře porazil také drtivým rozdílem 4:0.
Vzájemné zápasy obou dnešních soupeřů patří k tradičním soubojům ve španělské lize. V posledních letech ale těmto utkáním jasně dominují fotbalisté Realu, kteří mají na svém kontě momentálně nad Espanyolem sedm vítezství v řadě. Alespoň bod získali Barcelonští nad Realem naposledy v roce 2008, z výhry se radovali v říjnu 2007.
Oba celky se pochopitelně nacházejí v naprosto opačném rozpoložení. Přestože se Realu vstup do sezony ideálně nepodařil, pravidelně získává ligové body a v posledních pěti utkáních má na svém kontě čtyři výhry a jednu porážku. Hosté z Barcelony jsou na tom o poznání hůře. Z posledních dvou zápasů získali pouhé dva body za dvě remízy s Granadou a Sevillou.
Dobrý podvečer všem fotbalovým příznivcům při sledování online reportáže ze zápasu 16. kola španělské Primera Division mezi Realem Madrid a Espanyolem Barcelona. Dnes nás čeká souboj dvou celků z opačných konců tabulky, zatímco domácí jsou momentálně na třetím místě tabulky, hostům patří až předposlední devatenácté místo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.