Je tu konec utkání, které nakonec přineslo vysoké vítězství Realu Madrid v poměru 5:1. Domácí fotbalisté byli celý zápas jasně lepším celkem, přesto od 31. minuty prohrávali, když se prosadil po brejku Míchel. Ještě před koncem poločasu ale Real vývoj zápasu díky gólům Higuaína a Kaká obrátil. Po změně stran sice dlouho gól k vidění nebyl, v závěrečné desetiminutovce se ale prosadili Ronaldo a dvakrát Özil.
90+2
Hrají se poslední vteřiny dnešního zápasu. U míče jsou hosté, ale jen na vlastní polovině.
90+1
Real právě vstřelil branku!
Dnešní zápas končí pro hosty až příliš krutým debaklem. Do vápna se prokličkoval di María a jeho přihrávku opět před odkrytou bránou usměrnil za záda hostujícího gólmana MESUT ÖZIL – 5:1!
90+1
Nastavovat se budou dvě minuty.
90
K zakončení se dostal Valdo, míč ale poslal z dálky hodně nad bránu.
88
U míče jsou sice nyní hráči Levante, ani oni se už ale nikam neženou a zápase se opravdu jen dohrává.
87
Do otevřené obrany vtrhl Ronaldo a po jeho zpětné přihrávce byl sám před poloodkrytou bránou MESUT ÖZIL, který pohodlně zvyšuje na rozdíl tří branek.
87
Fotbalisté Realu dnešní zápas zvládli velmi dobře. A v pohodu kráčí za vítězstvím.
86
Zápas se jen dohrává. U míče jsou opět domácí.
84
Gonzalo Higuaín skvěle prošel s míčem do vápna a následně ho poslal na penaltu na CRISTIANA RONALDA, který bez problémů zvýšil na 3:1!
83
Nyní jsou u balonu hosté z Levante, jen těžko se ale dostávají na dostřel Lópezovy brány.
82
Özil si elegantně narazil balon s Marcelem, pak se dostal ale do velkého úhlu a nedokázal zakončit.
81
Hra je nyní hodně rozháraná a oba celky kazí své akce nepřesnými přihrávkami. Lépe jsou na tom ale stále domácí, kteří udržují své vedení.
79
Akce Realu pokračovala, po centru do vápna byl ale Higuaín v ofsajdu.
78
Domácí jsou zase při chuti. Nyní se k zakončení na hranici vápna dostal Ronaldo, jeho přízemní dělovku ale Munúa vyrazil.
77
Střídají také hosté. Odešel Míchel a nastupuje Barkero.
76
Domácí naposledy střídají. Odešel Benzema a nastupuje Mesut Özil.
76
Velké šance domácího celku. K zakončení se dostal i Ronaldo, je ale pískáno. Pravděpodobně kvůli hře rukou domácího ostrostřelce.
74
Ve vápně soupeře se k zemi poroučel Ronaldo, penalta se ale nepíská.
72
Domácí fotbalisté přestali prakticky hrát. Nikam se neženou a snaží se zápas dohrát v poklidu.
71
Benzema měl hodně času a prostoru k zakončení, míč ale poslal hodně mimo.
71
K balonu se dostali nyní hosté, pokus Valda ale nebyl nebezpečný.
70
Do vápna se dostával Marcelo, míč mu ale v rozhodující chvíli odskočil a ze šance nic nebude.
68
Dvojité střídání hostů. Odešli Pedro Ríos a Acquafresca, zahrají si Valdo a Nabil El Zhar.
68
67
Luka Modrić poslal míč na zadní tyč a hosté měli nyní velké štěstí, že žádný domácí hráč nedokázal zakončit.
66
Po centru do vápna se míč odrážel k Benzemovi, před ním ale Pedro Ríos odvrátil na roh.
65
Domácí fotbalisté stále v pohodě drží vedení, jejich jednobrankový náskok je ale hodně nevyzpytatelný.
64
Hosté kopali přímý kop z pravé strany, centr do vápna odhlavičkoval Higuaín na aut.
63
Domácí předvedli krásnou rychlou akci, po které Ronaldo našel od brankové čáry Benzemu, který chtěl zakončovat efektivně patičkou. Míč ale poslal mimo.
62
Di María poslal do vápna balon na Higuaína, ten ale zamířil z otočky vysoko nad bránu.
61
Žlutou kartu dostal nyní domácí Sergio Ramos.
60
Na druhé straně hřiště si na balon sáhl Diego López, v pohodě jen ale rozehrál odkop od brány.
59
Domácí kopali rohový kop, bránu soupeře ale neohrozili.
58
Domácí tým podruhé v zápase střídá. Odstupuje Kaká a zahraje si di María.
57
Z ničeho nic se v dobré střelecké pozici ocitl hostující Acquafresca, míč z jeho levačky prolétl těsně vedle pravé tyče domácí brány!
56
Domácí fotbalisté již asi více myslí na úterní odvetu Ligy mistrů. Druhý poločas se hraje ve velkém poklidu.
54
Ronaldo již na levé straně měl nyní dost prostoru ke střele, svou ránu z rohu velkého vápna nasměroval ale hodně mimo.
53
Další střelecký pokus si připsal Kaká, jeho pokus o technickou ránu skončil vysoko nad bránou.
52
Ronaldo elegantně obelstil dva obránce a následně z kroku tvrdě vypálil. Gólman Munúa měl velké štěstí, že míč mířil přímo na něj.
51
Centr Pedra Ríose z pravé strany v pohodě lapil gólman Diego López.
50
Po centru Ronalda se k hlavičce dostal Benzema, míč ale poslal jen do náruče připraveného hostujícího gólmana.
49
Domácí jsou stejně jako v první půli výrazně aktivnější a drží balon na polovině soupeře.
48
Ke střele zpoza vápna se dostal Modrić, tvrdý projektil z jeho kopačky prolétl těsně mimo.
47
K míči se dostal Higuaín. Byl ale ve velkém úhlu a míč poslal jen do boční sítě.
47
Ronaldo začal druhý poločas netradičně na pravém kraji zálohy. Uvidíme, zda se postupně přesune na své tradiční místo na levé straně.
46
Domácí o poločase střídali. Místo Callejóna si zahraje Cristiano Ronaldo.
46
Je tu konec první půle, která přinesla hned tři branky. Domácí byli jasně lepším celkem, ale po rychlém hostů Levante od 31. minuty prohrávali. Ani to je ale nijak nevyvedlo z rytmu a po gólech Higuaína a Kaká ještě před koncem poločasu otočili vývoj utkání. Ve druhém poločase to budou mít hosté těžké, protože Real i ve značně kombinovaném složení jasně dominuje.
45
Začala poslední minuta první půle a u balonu jsou opět domácí. Ti se snaží poločas dohrát v klidu.
44
Rodící se šanci hostů zastavil precizním skluzem Sergio Ramos. Je z toho jen aut pro Levante.
43
Centr do vápna chtěl posílat Marcelo, jeho pas ale nikoho ze spoluhráčů nenašel.
42
Domácí poločas dohrávají v klidu a nikam se moc neženou.
41
Na hranici vápna Levante se Benzemovi přimotal míč pod nohy a francouzský reprezentant nedokázal zakončit.
40
Nyní musí tedy tempo zvýšit hosté. Během tří minut dvakrát inkasovali a musí dotahovat.
39
Brazilec KAKÁ pokutové kop střelou k tyči bezpečně proměňuje a domácí vedou 2:1!
38
Ballesteros zahrál ve vlastním vápně rukou a je z toho penalta.
38
Již třetí zblokovanou střelu zaznamenal Kaká, domácí jsou nadále u míče.
36
Po pasu Xabiho Alonsa se uvnitř vápna do centru krásně položil GONZALO HIGUAÍN a po jeho krásném pohotovém zakončení je tu gól na 1:1!
35
Domácí hráči svého soupeře znovu zatlačili, z velkého úhlu jen do boční sítě nyní vystřelil Callejón.
34
Po pasu od Modriće se do velké šance dostal Benzema. Dokázal i zakončit, avšak se zpožděním je mávaný a pískaný ofsajd.
33
Po centru Xabi Alonsa musel nyní míč vyboxovat gólman Munúa. Domácí budou samozřejmě zvyšovat svůj tlak.
33
Po faulu na Kaká budou kopat přímý kop domácí.
32
Domácí tedy musí hodně přidat, pokud chtějí s výsledkem něco udělat.
31
Levante právě vstřelilo branku!
Tak to je šok pro domácí! Hosté předvedli parádní rychlý protiútok, po kterém se míč dostal k MÍCHELOVI, který díky teči jednoho z bránících hráčů dopravil míč až do brány – 0:1!
29
Následně pálil z hranice vápna Kaká, jeho rána byla ale zblokovaná obranou.
28
Nyní jsou to již domácí, kteří se znovu ženou do útoku. Z pravé strany se snažil centrovat Higuaín, přízemní pas ale nebyl přesný.
27
Po dalším rohovém kopu Levante se už už k zakončení dostával Acquafresca, pomezní asistent ale odmával ofsajd.
26
Po dalším centru z levé strany v pohodě zakročil gólman Munúa.
25
Domácí zatím velmi těžko hledají okénka v defenzivě soupeře. Hosté z Levante se soustředí na defenzivu a zatím jim to vychází.
23
Po rohu byl ve velké šanci Higuaín. Na zadní tyči si ale asi lehce sáhl při zpracování na balon a navíc byl v ofsajdu. Rozehrávat bude hostující gólman Munúa.
22
Po další pěkné narážečce měl Kaká co dělat, aby stihl míč na hrací ploše. Získal alespoň roh pro domácí.
21
Míč do vápna se pokoušel protlačit Alonso, hostující obrana byla ale pozorná.
20
Stále sledujeme naprosto stejný obraz hry. Hosté se k míči dostávají naprosto sporadicky a domácí jasně diktují tempo hry.
19
Po již tradičně následujícím protiútoku se k míči dostal José Callejón, jeho rána ale mířili jen nad břevno hostující brány.
19
Na druhé straně je tu další roh pro Levante.
18
A další střelu v podání Realu zaznamenal Kaká. Ten dokázal míč nasměrovat na bránu, jenže s nepříliš přesným pokusem neměl gólman Munúa problémy.
17
U balonu jsou opět domácí, kteří se postupným útokem blíží k bráně soupeře.
16
Stejně jako v prvním případě následoval rychlý protiútok Realu. Ani tentokrát z toho ale nebezpečné zakončení nebylo.
16
Po centru z pravé strany nyní obránce Arbeloa raději odhlavičkoval míč na druhý roh hostů v dnešním zápase.
15
Dalším zakončujícím domácím hráčem byl Karim Benzema, ani jeho přízemní rána se ale mezi tři tyče nevešla.
14
Z dálky vypálil tvrdě Higuaín, míč ale mířil vysoko nad bránu hostujícího týmu.
13
Domácí opět kroužili okolo vápna soupeře, další centr Alonsa skončil ale jen v zámezí.
12
Xabi Alonso ale poslal do vápna soupeře jen polovysoký centr, se kterým si hostující obrana poradila.
11
Po faulu na Marcela budou domácí rozehrávat přímý kop ze zajímavé pozice. Bude to na centr do vápna.
10
Domácí svému soupeři zatím prakticky nepůjčili balon, stále se hraje na polovině Levante.
9
Velká šance Realu. Po velkém tlaku se dostal míč na pravou stranu ke Callejónovi, který zkoušel tvrdě centrovat do vápna. Higuaínovi chyběl malý kousek k tomu, aby se dostal zcela nehlídaný k zakončení hlavou.
8
Na levé straně se k míči snažil dostat Benzema, míč ale na hrací ploše nestihl.
7
Domácí jsou stále aktivnější a jasně dominují. Hosté se jen brání.
6
José Callejón našel kolmým pasem Higuaína, jehož zpětná přihrávka ale nikoho ze spoluhráčů nenašla.
5
Domácí fotbalisté bez větších problémů kombinují na polovině soupeře a hledají skulinku v obraně Levante.
4
Místo šance Levante následoval rychlý protiútok Realu, který ale jen střelou do obránce zakončil Kaká.
3
Poprvé musel zasahovat také Diego López, ránu zpoza vápna vyrazil na rohový kop.
2
Marcelo zkusil vystřelit slabší pravou nohou, míč šel hodně mimo.
1
U balonu jsou v úvodu zápasu pochopitelně domácí fotbalisté, zatím ale nikam nepospíchají.
1
Hráči obou celků jsou již na hrací ploše, utkání může začít.
Trenér domácího týmu José Mourinho oproti středečnímu zápasu Ligy mistrů výrazně zamíchal se sestavou. V základní jedenáctce není vedle Fábia Coentrãa, Varaneho, Özila, Khediry, Essiena, di Maríi ani hvězdný Cristiano Ronaldo. Mourinho dává jasně najevo, že prioritou bude pro tým úterní odvetný zápas proti Galatasaray Istanbul.

Real Madrid: Diego López – Arbeloa, Pepe, Sergio Ramos, Marcelo – José Callejón, Modrić, Kaká, Xabi Alonso, Benzema – Higuaín

Levante UD: Munúa – Lell, Ballesteros, Vyntra, Juanfran – Pedro Ríos, Iborra, Míchel, Diop, Rubén García – Acquafresca

Rozhodčí: Clos – Aguilar, Marco.
Fotbalisté Realu mají ale v posledních kolech dobrou formu i ve španělské lize. O minulém víkendu sice jen remízovali na hřišti Realu Zaragoza 1:1, před tím ale šest zápasů v řadě vyhráli. Bilance Levante rozhodně tak pozitivní není. Tým vedený Juanem Ignaciem sice v posledním kole vyhrál doma nad Sevillou 1:0, byla to ale první výhra od 26. ledna.
Real se po vlažném vstupu do sezony rozjel k výborným výkonům. Cíl v podobě zisku titulu pro šampiona Primera División se sice madridským fotbalistům již rozplynul, přesto mají na dosah ještě dvě trofeje. V květnu je čeká finále španělského poháru Copa del Rey a tým vedený koučem Mourinhem se také zatím prezentuje výbornými výkony v Lize mistrů, kde v osmifinále vyřadil Manchester United a po výhře 3:0 nad Galatasaray Istanbul jsou jednou nohou už v semifinále.
Favoritem budou bezpochyby ve velmi dobré formě hrající Real Madrid, kterému patří momentálně druhé místo tabulky. Hosté z Levante jsou v současné chvíli v klidném středu tabulky. Aktuálně jim patří desátá příčka tabulky.
Dobrý podvečer všem fotbalovým příznivcům při sledování online reportáže ze zápasu 30. kola španělské Primera División mezi domácím Realem Madrid a hostujícím Levante.