Máme za sebou velice zajímavé a dramatické utkání mezi Realem Madrid a Realem Betis. Domácí fotbalisté byli lepší a zaslouženě vyhráli, přesto se prakticky až do samého závěru o výsledek třásli, když v 73. minutě snižoval na 2:1 z pokutového kopu Jorge Molina. Definitivní uklidnění pro domácí přišlo až v 90. minutě, kdy svůj druhý gól v zápase vstřelil Mesut Özil.
90+3
V gólové šanci byl ještě po přihrávce od Ronalda Higuaín, také on ale zamířil mimo brankový prostor.
90+3
Ke střele se dostal Pepe, jeho dalekonosná pumelice šla mimo.
90+2
Hodně rychlé nohy předvedl Ronaldo, po jeho následném pasu do vápna trvalo Callejónovi moc dlouho, než si míč zpracoval a jeho rána byla zblokovaná.
90+1
Druhý poločas se bude nastavovat o tři minuty.
90
Real právě vstřelil branku!
Ronaldo poslal balon přímo na nohu Callejóna a po jeho střele se míč po lehké teči dostal k MESUTU ÖZILOVI, který pohodlně zvýšil na 3:1!
90
Definitivně mohl rozhodnout Ronaldo, jeho ránu z levé strany ale dobře pokryl Adrián.
89
Obrovské šance hostů! Po chybě Carvalha se dostal do zakončení Rubén Castro a trefil břevno. Od něj se míč odrazil k volnému Pabónovi a na brankové čáře zasahoval Albiol!
88
Özil posílal balon na rozběhnutého Higuaína, ten byl ale v ofsajdu.
87
Beñat poslal tvrdý centr přímo do brány, López se ale nenechal překvapit a míč lapil.
87
Nyní lehce zaváhal Albiol a je z toho rohový kop pro hosty.
86
Po přihrávce z pravé strany se k míči nyní dostal Pabón, jeho rána bez přípravy byla ale zblokovaná.
84
Závěr zápasu je hodně vypjatý. Hráči Realu stále zvládají míč držet daleko od vlastní brány, ale dost možná je ještě čekají perné minuty.
83
Domácí se snaží v závěru poločasu šetřit čas. Zatím se jim to celkem daří a balon drží daleko od Lópezovy brány.
81
Žlutou kartu nyní dostal domácí Cristiano Ronaldo. Kouč José Mourinho se hodně zlobí.
80
Hosté vrhají poslední zbytky sil do ofenzivy. Čeká nás zajímavá závěrečná desetiminutovka.
79
Rychle se blíží závěr zápasu, ale čas teď domácímu celku asi ubíhá hodně pomalu. Real je pod tlakem a nedaří se mu.
78
Žlutou kartu nyní dostal domácí Gonzalo Higuaín.
77
Ronaldo vypálil hodně tvrdě, míč šel ale přes zeď víceméně doprostřed brány, kde byl připravený Adrián. Ten míč vyrazil mimo vápno.
76
Nyní byl ale faulovaný Pepe a domácí celek bude kopat přímý kop ze zajímavé pozice. U míče Cristiano Ronaldo.
76
Hosté samozřejmě po vstřelené brance hodně ožili a tlačí se do útoku.
75
Centr Mesuta Özila hostující obrana odvrátila.
74
Domácí se snaží rychle odpovědět, nyní budou kopat rohový kop.
73
Real Betis právě vstřelil branku!
JORGA MOLINA nezakončil penaltu nijak hvězdně a Diego López si na míč dokonce sáhl, nakonec je z toho ale přesto gól a je zaděláno na drama – 2:1!
73
Ještě před penaltou domácí střídají. Odešel Benzema a nastupuje Higuaín.
72
Nacho fauloval ve vápně Rubéna Castra. Dostává žlutou kartu a navíc je z toho penalta!
72
Po rohu se domácí neprosadili a míč mají hosté.
71
Ronaldo s Benzemou zle zatápěli obraně soupeře, nakonec je z toho jen roh.
69
Ke střele se dostal Pabón a jeho pokus lehce tečoval Albiol. Gólman Diego López byl ale pozorný a míč v pohodě lapil.
67
Hosté naposledy střídají. Odešel Cañas a nastupuje Rubén Pérez.
67
Levačkou do vápna centroval Özil, zakončení z toho nakonec nebylo.
66
Ronaldo zkoušel nastřelit ruku protihráče ve vápně, nakonec je z toho rohový kop.
65
Další velká šance Realu nyní skončila ofsajdem. Hra je v posledních minutách hodně rozháraná a plné nečekaných akcí.
64
Teď pro změnu na hrací ploše leží Benzema, který se zranil po souboji s Amayou.
63
Místo Modriće nastupuje Pepe.
62
Hrací plochu kvůli zdravotním problémům opouští Luka Modrić. Má problémy se zadním stehenním svalem.
61
Álvaro Vadillo se pokusil zakončit, mířil ale mimo.
60
Domácí nyní nikam nepospíchají a čekají, s čím přijde soupeř.
59
Hosté podruhé střídají. Odešel Campbell a zahraje si Álvaro Vadillo.
58
Özil zahrál podle rozhodčího rukou a hra je přerušena.
57
Od Özila se míč dostal k Ronaldovi, ten parádním pasem do vápna našel KARIMA BENZEMU a ten z mírného úhlu propálil gólmana Adriána.
55
Po faulu na Özila budou u míče domácí. Navíc žlutou kartu dostal Cañas.
54
Do šance se dostával Benzema, jeho ránu z úhlu ale lapil Adrián.
53
Po rohu má ale zdravotní problémy Ricardo Carvalho, nevypadá to, že by mohl pokračovat ve hře. Rozcvičovat se jde Pepe.
52
Hosté kopali rohový kop, po kterém musel zasahovat gólman López. Celou situaci ale v pohodě zvládl.
51
Hosté teď sice drží balon, jenže na dostřel domácí brány se nedostávají.
49
Také domácí se ale snaží hrát hodně aktivně a stejně jako v první půli sledujeme zajímavý fotbal.
48
Hosté se snaží hrát hodně aktivně, chtějí očividně v úvodu druhé půle zabojovat o vyrovnání.
47
Domácí kopali v úvodu druhé půle přímý kop ze zajímavé pozice, Modrićův centr ale mířil do rukavic Adriána.
46
Hosté o poločase vystřídali. Odešel Igiebor a nastupuje Jorge Molina.
46
První poločas přinesl podle očekávání celkem vyrovnanou podívanou. Domácí byli mírně aktivnější, přesto to dlouho vypadlo, že první půle skončí 0:0. Těsně před koncem se ale prosadil Özil, čímž strhl vedení právě na stranu madridského týmu. Nepříjemností pro Real je, že se hned v úvodu zranil levý bek Marcelo..
45+2
Domácí si své vedení hlídají a poločas chtějí dohrát v klidu.
45+1
První půle bude nastavená o dvě minuty.
45
Domácí se pět vteřin před koncem normální hrací doby první půle prosazují, když Benzema parádní kolmou přihrávkou mezi obránce našel MESUTA ÖZILA, který chladnokrevně zakončil – 1:0!
44
Na druhé straně se jako již tradičně dnes v ofsajdu ocitl José Callejón.
43
Po přihrávce od Beñata se ke střele z první odhodlal Pabón a jeho rána se otřela o horní tyč domácí brány!
42
Po souboji s Amayou zahrál Özil ve vápně soupeře rukou a je pískáno. Míč pro hosty.
41
Ronaldo z levé strany centroval na Callejóna, ten byl ale dobře pokrytý obranou.
40
Domácí trochu ožili a tlačí se zase na polovinu soupeře.
39
Z dobrých třiadvaceti metrů vypálil skvěle Ronaldo, jeho ránu ale zastavila tyč. Následně se k míči dral Benzema, tomu je ale mávaný a pískaný ofsajd.
38
Další šanci si připravil Beñat, jeho přízemní rána šla ale také mimo.
37
Teď se ale gólman Diego López hodně zlobí, když po centru z pravé strany hlavičkoval z deseti metrů zcela osamocený Rubén Castro. Míč z jeho hlavy ale mířil těsně nad bránu a López zasahovat nemusel.
36
José Callejón se vystavil do dalšího ofsajdu a hosté tak lacino získávají zpět balon do své moci.
35
Po centru z levé strany se do míče efektivně opřel Campbell, míč ale střelou přes hlavu poslal mimo.
34
Po rychlém protiútoku Betisu se pokusil z dálky zakončit Beñat, Diego López si s jeho ranou v pohodě poradil.
33
Ani další přihrávka stoperů Realu byla dlouhá za obranu, ani tentokrát ale k ničemu nevedla.
32
Do vápna spěchal Callejón, k balonu měl ale blíže gólman Adrián, který v pohodě zasáhl.
31
Varane poslal nadýchaný centr na Ronalda, ten chtěl centrovat do vápna, jenže trefil jednoho z bránících hráčů. Chtěl penaltu za ruku, ta se ale opět nepískala.
30
Na levé straně si nabíhal Ronaldo, míč od Özila byl ale moc rychlý a Ronaldo ho na hrací ploše nestihl.
29
Problémy s pravou nohou má hostující Cañas, bude ale pokračovat ve hře.
28
Sledujeme hodně bojovné utkání a přestože je stav 0:0, tak je rozhodně na co koukat.
26
Přihrávku za obranu dostával Ronaldo, ve vápně měl ale blíže k balonu gólman Adrián.
24
Hráči Realu jsou stále o něco aktivnější, do velkých šancí se ale nedostávají.
22
Domácí přeci jen přidali a jsou nyní aktivnějším týmem.
21
Po centru Modriće se k hlavičce dostal Ronaldo a Adrián musel zasahovat. Následuje další roh.
20
Z pravé strany centroval do vápna Varane, jeho pas byl zblokovaný na roh.
19
Tempo hry nyní trochu povadlo. Domácí vypadají, jako by byli zaskočeni nepříjemným zraněním Marcela.
17
Hraje se nyní ve středu pole, na další zajímavou šanci čekáme.
16
Marcelo je na tom opravdu špatně, hrací plochu opouští na nosítkách a tvář má zakrytou rukama.
15
Zraněného Marcela střídá Varane.
14
Domácí bek Marcelo se nyní při odkopu míče nezaviněně zranil a nevypadá to s ním dobře. Bude muset střídat.
13
Po rohovém kopu se domácí nijak neprosadili a u míče jsou zase hosté.
12
Ronaldo hezky patičkou našel na levé straně rozběhnutého Marcela, jeho přízemní přihrávka byla zblokovaná roh.
12
Po dalším pasu za obranu byl do ofsajdové pasti lapený Benzema. Míč tedy budou mít hosté.
11
S přihrávkou mířící na hranici velkého vápna si nedokázal poradit Özil, Real o míč přišel.
10
Po přízemní přihrávce do vápna se k balonu dostával Benzema, místo zakončení ale padl k zemi. Penalta se ale nepíská.
9
Po centru do vápna se k zakončení dral Ronaldo, míč se ale odrazil nakonec jen ke Carvalhovi, který z úhlu vypálil mimo.
8
Po nepříliš přesné střele Casemira odrazil Adrián míč raději na roh.
8
Po rohu předvedl Diego López skvělý zákrok, následně Rubén Catro poslal míč do brány, jenže je mu pískaný ofsajd.
7
Po přízemním centru z levé strany musel míč na roh odvracet Carvalho.
6
Zatím se hraje s velkým důrazem a v úvodních minutách jsme viděli již řadu ostrých zákroků na obou stranách.
5
Na dlouhý pas za obranu si naběhl José Callejón, je mu ale mávaný a pískaný ofsajd.
5
Centr do vápna ale domácí defenziva odvrátila.
4
Další ostrý zákrok nyní předvedl Marcelo, teď se už píská a je z toho standardka pro hosty.
3
Modrić před zmiňovanou akcí Realu prošlápl v souboji o míč ošklivě Paulãa. Rozhodčí faul neviděl a neudělal tedy ani kartu.
2
Domácí o balon přišli a následně ho pro ně zpět vybojoval Ronaldo. Chtěl přihrávat na levou stranu Benzemovi, svou přihrávku ale poslal jen do obránce.
2
Domácí dlouze kombinují na vlastní polovině a hledají skulinku v obraně soupeře.
1
Výkop měli domácí fotbalisté.
1
V základní sestavě Realu se trochu netradičně objevili obránce Nacho a záložník Casemiro. Ti toho letos moc neodehráli.
Hráči jsou již nastoupeni na hrací ploše. Domácí jsou jako tradičně celí v bílém, hosté mají zelenobílé pruhované dresy a zelené trenýrky.

Real Madrid: Diego López – Nacho, Albiol, Ricardo Carvalho, Marcelo – José Callejón, Casemiro, Özil, Modrić, Cristiano Ronaldo – Benzema

Real Betis: Adrián – Álex Martínez, Antonio Amaya, Paulão, Javi Chica – Campbell, Beñat, Igiebor, Cañas, Pabón – Rubén Castro

Rozhodčí: Álvarez – Gallego, Barranco.
Forma hostujícího celku tak oslnivá není. Real Betis z posledních pěti zápasů uhrál osm bodů za dvě výhry, dvě remízy a jednu porážku. V posledním zápase na domácí půdě ale pro fanoušky připravil zajímavou gólovou přestřelku se Sevillou, když ve 33. minutě prohrával 0:3, aby nakonec díky gólům Pabóna, Rubéna Castra a Igiebora vybojoval remízu 3:3.
Aktuální forma ve španělské lize jasně hovoří ve prospěch Realu, který neprohrál již devět utkání v řadě. Co víc, z těchto zápasů uhrál pětadvacet bodů za osm výher a jednu remízu. V posledním ligovém zápase na hřišti Bilbaa v pohodě vyhrál 3:0, když se střelecky prosadili Cristiano Ronaldo (2) a Gonzalo Higuaín.
Dobrý podvečer při sledování online reportáže ze zápasu 32. kola španělské Primera División mezi Realem Madrid a Realem Betis. Oba celky sice v tabulce španělské ligy dělí propastných dvacet bodů, přesto se dá očekávat vyrovnané utkání. Real je v tabulce na druhém místě, hosté jsou sedmí a usilují o účast v evropských pohárech.