To je z mé strany vše a těším se u dalších sportovních přenos. Třeba hned v noci, kdy je na programu NHL. Přeji dobrou noc.
A je dobojováno. Sevilla přehrála na svém hřišti Granadu 3:0 a vybojovala důležité 3 body. Skóre otevřel ve 32. minutě Kondogbia, který se prezentoval krásnou hlavičkou. Druhá branka padla až v 71. minutě, kdy se trefil domácí Negredo. O čtyři minutky později rozhodl o vítězi tohoto duelu domácí Medel. Sevilla byla dnes lepším celkem a zaslouženě zvítězila. Hosté se téměř k ničemu nedostali a odjíždí tedy s prázdnou.
90+3
Hosté se ještě snaží a tlačí se před branku domácích.
90+2
Z rohu nic nebylo, přesto zůstali hosté stále u míče. Jejich další akci ale zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
90+1
Rohový kop pro Granadu.
90+1
Hlavní rozhodčí nastavil tři minuty.
90
Hraje se poslední minuta základní hrací doby.
89
Za faul na Navase uviděl Ortiz žlutou kartu.
88
Držení míče: 60% - 40%
87
K hlavičce se dostal střídající Stevanovič, ale s jeho slabým pokusem si Roberto poradil.
86
Rychlou kombinaci domácích zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
85
Na ostrý centr si naběhl Kondogbia, ale po jeho hlavičce skončil míč jen těsně vedle pravé tyče!
84
Poslední střídání domácích. Odešel Rakitič a zahraje si Stevanovič.
82
Ale z rohu nic nebylo. O míč se hosté následně připravili útočným faulem.
81
Z velkého vápna napřáhl Brahimi a domácí brankář jeho pokus vyrazil na rohový kop.
80
Do konce zápasu zbývá zhruba deset minut. O vítězi je rozhodnuto, ale hosté to pořád ještě zkouší.
79
Navas se krásně uvolnil ve vápně Granady, poté vystřelil, ale míč proletěl těsně vedle pravé šibenice!
78
Kapitána Negrada nahradil Maduro.
76
Hosté kombinují na své polovině.
75
Sevilla právě vstřelila branku!

A už je to o tři branky. Míč poslal do vápna hostů Rakitić, kulatý nesmysl propadl až na malé vápno, kde byl nikým nehlídaný GARY MEDEL, který prostřelil Roberta.
75
Po rychlém brejku vybojovali domácí rohový kop.
74
Hosté to ještě zkouší, ale domácí výborně brání a vypadá to, že o vítězi tohoto duelu je rozhodnuto.
73
Reyese nahradil Manu.
71

A domácím se povedlo vstřelit zřejmě rozhodující branku. Z levé strany centroval Rakitić, na centrovaný míč si naskočil ÁLVARO NEGREDO, který už neměl problém poslat kulatý nesmysl za záda Roberta.
71
Rico fauloval Reyese a uviděl za to žlutou kartu.
70
Do slibné šance se hnal Navas, ale zastavil ho pomezní rozhodčí, který odmával ofsajd.
69
Z hranice velkého vápna to zkusil aktivní Kondogbia, ale střela mu vůbec nesedla a Roberto zasahovat nemusel.
68
Hosté naposledy střídají. Odešel Nyom a zahraje si Torje.
67
Sevilla se opět jen brání a domácí fanoušci na to reagují pískotem.
66
Hosté jsou v posledních minutách aktivnější, ale domácí zatím výborně brání.
64
Hosté střídají. Odešel Ighalo a zahraje si Aranda.
63
Cicinho po souboji upadl ve vápně hostů, ale rozhodčí nepíská a hraje se dál!
63
Hosté to zkusili dlouhým nákopem, ale míč sebrali domácí zadáci.
62
Cicinho si vyšlápl na jednoho z hostujících hráčů a uviděl za to žlutou kartu.
61
Na hřišti se hodně přiostřilo.
60
Hosté to nyní sehráli parádně. Na konci celé akce byl Nyom, která pálil z velkého vápna. Jeho projektil ale nebyl přesný a Cuesta zasahovat nemusel.
58
A následnou akci Granady zastavila nepřesná přihrávka. Těch je nyní k vidění opravdu hodně.
57
Rakitič opět nezvládl centr a míč i tentokrát skončil v zámezí.
56
Diakhaté trefil ve výskoku loktem Medela a uviděl za to žlutou kartu.
55
Hostující Siqueira není schopen pokračovat. Nahrazuje ho Ortiz.
53
Hra má nyní tempo, to se musí divákům líbit.
52
Do vápna hostů nyní centroval Reyes, ale Roberto vysoký míč sebral.
51
Navas centroval do vápna Granady, ale příliš se mu to nepovedlo a hosté budou nakonec vhazovat.
50
Siqueira je zpět na trávníku, tak uvidíme, zda bude pokračovat.
49
Hostující Siqueira zůstal ležet na trávníku a vypadá to, že nebude schopný pokračovat.
48
Další slibnou akci domácích zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
47
Navas nezvládl přihrávku a akce Sevilly rychle skončila.
47
Hlavička jednoho z domácích hráčů byla hodně nepřesná a Roberto zasahovat nemusel.
46
Domácí se hned vydali dopředu, ale první akce k ničemu nevedla.
46
Druhý poločas začne zhruba v 22:34.
První poločas je za námi. Sledujeme zajímavý zápas, který zatím lépe zvládli hráči Sevilly. Ti si vytvořili několik dobrých šancí a jednu dokázali i využít. Krásnou hlavičkou se v 32. minutě prezentoval Kondogbia, který tak poslal Sevillu do vedení. Hosté se k ničemu nedostali a Sevilla tak zaslouženě vede.
45+1
Hlavní rozhodčí nastavil v prvním poločase jednu minutu.
45
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
44
Z dálky to nakonec zkusili Rakitič, ale jeho rána nebyla přesná a Roberto nemusel zasahovat.
44
Domácí v klidu kombinují na své polovině a vypadá to, že v prvním poločase se už žádné další branky nedočkáme.
42
Reyes nezpracoval vysoký míč a ten skončil v zámezí. Hosté si mohou zase chvíli oddechnout.
41
Navas to zkoušel chytře patičkou, hostující Orellana zasáhl míč rukou a uviděl za to žlutou kartu.
40
Hosté dobře napadají a domácí se nemohou dostat před pokutové území Granady.
39
Domácí kombinují na polovině Granady.
38
Domácí to zkusili dlouhým nákopem, ale míč sebrali hostující zadáci.
37
Míč skončil v zámezí a hostující brankář s rozehrávkou vůbec nepospíchá. Domácí mají nyní obrovský tlak a hosté neví, kam dřív skočit.
36
Centrovaný míč odkopl co nejdál od své branky hostující Siqueira.
35
Jesus Navas vystřihl z hranice velkého vápna parádní nůžky a míč vyrazil Roberto na rohový kop. To mohla být nádherná branka!
33
Kondogbia se prodral až do vápna Granady, kde měl ještě dva spoluhráče. Jenže domácí hráč ani jednomu nepřihrál a o míč ho obral poslední obránce.
32

A domácí se přeci jen dočkali a jdou zaslouženě do vedení. Od rohového praporku centroval Rakitič, který našel na přední tyči GEOFFREYHO KONDOGBIU, který nechytatelnou hlavičkou překonal Roberta!
31
Na druhé straně vybojovali rohový kop domácí.
30
Z rohu ale nic nebylo a u míče jsou opět hráči Sevilly.
29
Nyom pálil z pravé strany a Cuesta jeho pokus zneškodnil. Hosté vybojovali alespoň rohový kop.
28
Hostující Ighalo se prokličkoval až do vápna domácích, ale se střelou váhal a nakonec o kulatý nesmysl přišel.
26
Hosté kombinují na své polovině a vůbec nikam nepospíchají.
25
Domácí borci faulovali a přišli o míč.
24
Rakitič hledal Navase, který mohl postupovat sám na Roberta, ale míč sebral jeden z hostujících obránců.
23
Míč mají na svých kopačkách opět hráči Sevilly, kteří se snaží něco vymyslet. Zatím jim to vázne hlavně v koncovce.
22
Negredo se řítil sám na hostujícího brankáře, udělal mu kličku, ale dostal se do úhlu a nakonec z této šance nebylo vůbec nic!
21
Orellana centroval z pravé strany, ale žádný z hostujících hráčů se k míči nedostal.
20
Domácí Reyes fauloval a za svůj zákrok uviděl žlutou kartu.
19
Fazio ani tentokrát nenašel Navase. Domácí jsou ale stále u kulatého nesmyslu.
18
Kondogbia nyní čaroval u lajny, ale nakonec se dostal s míčem do zámezí. Jeho technika ale zvedla fanoušky domácího celku ze sedadel.
17
Fazio hledal dlouhou přihrávkou Navase, ale i tentokrát míč skončil v zámezí.
16
Reyes našel svým centrem opět Fazia, ale jeho hlavička nebyla přesná a branku Granady nakonec ani neohrozila. Celou akci poté ukončil pomezní rozhodčí, ofsajd.
15
Rohový kop pro Sevillu.
15
Dopředu se vydali i hosté, ale jejich akci zastavil útočný faul.
14
Domácí vybojovali míč a podnikli rychlou akci. Reyes parádně načasoval přihrávku do vápna, k míči se dostal Negredo, ale s jeho pokusem si brankář Roberto poradil. Nutno dodat, že hostující brankář měl velké štěstí, protože míč ho spíš trefil.
13
Ale Cuesta nezvládl rozehrávku a poslal míč pouze do zámezí.
13
Sevilla začíná další akci od svého brankáře.
13
Medel hledal Navase, ale ten míč nestihl a kulatý nesmysl skončil v zámezí.
12
Ale i jim v této fázi zápasu vázne kombinace. Jejich akce skončila daleko před pokutovým územím Granady.
12
Ale nic nevymysleli a míč už mají domácí.
10
Nyní se hostující hráči usadili na polovině Sevilly a snaží se něco vymyslet.
9
To byla tutovka! Fazio si naběhl na centrovaný míč, jeho hlavičku Roberto zneškodnil, ale míč vyrazil zpět k domácímu hráči, jenže ten nedokázal poslat míč do odkryté branky Granady!
9
Až do vápna se prodral Navas, ale jeho přihrávku vyrazil brankář Roberto na rohový kop.
8
Domácí poslali do vápna Granady několik centrů, ale ani jeden se neujal. Sevilla je přesto stále u kulatého nesmyslu.
7
Na centrovaný míč si naskočil nikým nehlídaný Navarro, ale branku Granady z hranice penalty netrefil.
7
Z obrovské dálky napřáhl Reyes, ale hostující hráč předvedl výborný zákrok a míč vyrazil na rohový kop!
6
Domácí jsou opět u míče a tlačí se dopředu. Zatím diktují tempo hry, ale šanci si ještě nevytvořili.
5
Do vápna hostů centroval Navarro, ale nenašel žádného ze svých spoluhráčů.
4
Stále se hraje na polovině Granady, ale domácí se nemohou prokombinovat do žádné šance.
4
Domácí borci se opět usadili na polovině Granady.
3
Ke střele z vápna se dostal Reyes, ale branku hostů netrefil.
2
Domácí stále kombinují na polovině Granady.
2
Hraje se několik desítek vteřin, ale k vidění už byla řada tvrdých osobních soubojů.
1
Domácí ale okamžitě výborně napadají a hned získali míč.
1
Úvodní výkop obstarali hosté.
1

Sevilla FC: Cuesta - Navarro, Spahić, Fazio, Cicinho, Reyes, Navas, Rakitić, Medel, Kondogbia, Negredo

Granada: Roberto - Diakhaté, Siqueira, Nyom, Mainz, Santos, Brahimi, Rico, Recio, Ighalo, Orellana

Rozhodčí: Gil - Álvarez, Nevado.
Absence

Seville dnes bude chybět určitě zraněný Perotti a Trochowski.

Granada dnes nastoupí bez zraněných Hurtada a Beníteze.
Vzájemné zápasy

Oba týmy se v této sezoně už jednou utkaly. Zápas, který se hrál na hřišti Granady, skončil nerozhodně 1:1. Domácí tehdy poslal do vedení Mikel Rico, ale těsně před poločasem srovnal Alvaro Negredo. Poté už branka nepadla a týmy si tak body rozdělily.
Granada

Hosté odehráli stejný počet zápasů a na svém kontě mají o tři body méně, tedy 20. Jsou na 17. místě a na poslední La Coruňu mají náskok čtyři body. Granada v této sezoně zatím dokázala 5x vyhrát, 5x remizovala a už 10x prohrála.

Založen byl roku 1931. Domácí zápasy hraje na stadionu Estadio Nuevo Los Cármenes. Granada byla po Sevilla FC a Real Betis Sevilla třetím klubem z Andalusie, který nastoupil v La lize. Trenérem mužstva je Fabri.
Sevilla FC

Domácí mají na svém kontě po 20 zápasech 23 bodů a nachází se na 12. místě tabulky. Sevilla dokázala v této sezoně zatím 6x vyhrát, 5x remizovala a už 9x prohrála. Určitě se tedy domácím nedaří podle představ.

Mezi španělskými kluby patří mezi ty nejtradičnější a nejúspěšnější. Mezi největší úspěchy klubu se řadí 2 vítězství v Poháru UEFA, dosažené ve dvou posobě následujících sezonách. Dále pak je vítězem Primera División z roku 1946, pětinásobným vítězem poháru Copa del Rey (naposledy roku 2010) a vítězem Supercopa de España z roku 2007. Tento klub byl založen již 14. října 1905 a domácí zápasy hraje na stadionu Ramóna Sáncheze Pizjuána v Seville. Tradičním rivalem je městský soused Betis Sevilla, taktéž významný španělský klub.
Přeji krásný večer všem fanouškům fotbalu. Španělská Primera Division měla o víkendu na programu 21. kolo, které dnes uzavře duel mezi Sevillou a Granadou. Jasným favoritem tohoto zápasu je podle sázkových kanceláří domácí celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.