Pro dnešek je to vše. Od komentování zápasu 17. kola španělské Primera Division mezi Valencií a Getafe se s Vámi loučí komentátor Tomáš Reiner. Věřím, že jste se bavili a přeji Vám krásné prožití vánočních svátků a šťastný nový rok 2013!
Getafe se po snížení na rozdíl jedné branky snažilo o vstřelení vyrovnávacího gólu, nakonec se mu to však nepodařilo a výhru Valencie zpečetil v nastaveném čase střídající Antonio Valdéz. Konečný výsledek. Valencia - Getafe 4:2.
Radost hostujících fanoušků však netrvalo dlouho, přesně po půl hodině hry vrátil Valencii dvoubrankové vedení přesnou hlavičkou Ricardo Costa. Po poločase tedy vedli domácí 3:1. V druhé pětačtyřicetiminutovce útočný koncert pokračoval a Getafe se v jejím úvodu vrátilo podruhé zpět do zápasu, když se prosadil hlavičkou po rohovém kopu Alexis.
Hráči Valencie se ujali vedení již po 40 vteřinách, když se prosadil Salgado. To však nebylo vše. Již v 7. minutě zvyšoval na 2:0 Jonas a zdálo se, že se zápas stane exhibicí Valencie. Nakonec tomu tak ale nebylo, pouhých pět minut na to totiž vrátil Getafe do hry Rami.
Valencia porazila ve velmi atraktivním a na šance bohatém zápase Getafe 4:2 a bodově se dotáhla na svého dnešního soupeře. Oba týmy mají na svém kontě shodný počet 24 bodů.
90+5
Na stadionu Mestalla je dobojováno!
90+4
Valencia právě vstřelila branku!
ANTONIO VALDÉZ 4:2!! Dva střídající hráči zpečetili výhru Valencie. Jonathan Viera si naběhl na přetaženou přihrávku na zadní tyč a poté předložil míč Valdézovi, který ho uklidil do prázdné brány.
90+4
STŘELY CELKEM: Valencia 31 - Getafe 29
90+3
Dnešní střelecké statistiky připomínají hokejové utkání. Posuďte sami...
90+2
Xavi Torres se snažil dlouhým pasem roztáhnout hru doprava, ale jeho přihrávka byla nepřesná.
90+1
Nad rámec zápasu bylo nastaveno 5 minut.
90
Valencia využila poslední změnu. Piatti přepustil místo Valdézovi.
88
Piatti rozehrál volný přímý kop z nebezpečné pozice a vyslala na bránu Getafe tvrdou přízemní střelu, s níž si ale Moya poradil.
87
Hlavní rozhodčí dlouho komunikoval s pomezním rozhodčím a nakonec udělil dvě žluté karty. Jednu Salgadovi a druhou Álvarovi, který byl s rozhodnutím pana Carlose Delgada velmi nespokojený.
87
85
Miguel Torres se dopustil tvrdého faulu v blízkosti šestnáctky a uviděl žlutou kartu.
83
Costa se dostal ke střele, jeho pokus ale skončil mimo.
82
Piatti mohl rozhodnout! Hráči Getafe předvedli katastrofální přihrávku ve vlastním vápně a Piatti mohl vstřelit rozhodující gól, jenže jeho střela byla sražena a prolétla těsně vedle vzdálenější tyče!
81
Piatti se snažil přejít přes Gavilána, ten si s ním ale poradil a útok Valencie ztroskotal.
80
Éver Banega si zpracoval míč na prsa a zpoza rohu šestnáctky pohotově vypálil. Jeho nebezpečný projektil prolétl těsně nad břevnem!
77
Ze hřiště odešel Barrada, kterého nahradil Pablo Sarabia. Getafe využilo všechna střídání.
76
Druhé střídání využila také Valencia. Hřiště opustil zřejmě nejlepší hráč dnešního zápasu. Jonase nahradil Jonathan Viera.
75
Salgado se dopustil útočného faulu a Xavi Torres mohl rozehrávat.
73
Brankář Diego Alves byl zezadu nepříjemně atakován hráčem Getafe a zůstal ležet na trávníku. Po pár okamžicích se však zvedl a vypadá to, že bude v pořádku.
73
Míchel odešel ze hřiště a na trávník místo něj vyběhl Gavilán.
72
ROHOVÉ KOPY: Valencia 7 - Getafe 6
71
Hosté po rohovém kopu bránu Valencie neohrozili a domácí mohli přejít do rychlého protiútoku, který ale zastavila nepřesná přihrávka na Salgada.
70
Getafe vybojovalo rohový kop, který odvrátil na zadní tyči na další roh Ricardo Costa.
69
Xavi Torres se snažil vysunout Álvara, jeho přihrávka ale směřovala na paty a útočník Getafe byl poté lehce odzbrojen.
68
Střídající Banega hledal přesnou kolmou přihrávkou Salgada, který by se řítil sám na bránu, vzrušení ale bylo zbytečné. Pomezní rozhodčí odmával ofsajd.
65
Valencia sáhl k prvnímu střídání. Ze hřiště odešel Feghouli, jehož nahradil Éver Banega.
64
Getafe během posledních minut zvýšilo obrátky a dokázalo se dostat opět na dostřel.
63
STŘELY NA BRÁNU: Valencia 10 - Getafe 11
62
STŘELY CELKEM: Valencia 21 - Getafe 24
61
Rafa se dopustil faulu a Feghouli mohl v klidu rozehrávat.
59
Getafe právě vstřelilo branku!
ALEXIS RUANO DELGADO snížil na 3:2!! Diego Castro si srovnal míč na pravou nohu a poté vyslal na bránu Valencie zpoza šestnáctky nebezpečnou přízemní střelu, brankář Diego Alves ale převedl skvělý zákrok a jeho pokus směřující k tyči vyrazil na rohový kop, po němž se následně prosadil přesnou hlavičkou Alexis! Asistenci si připsal Barrada, jehož centr byl velmi přesný.
58
Getafe vybojovalo rohový kop a hosté se dostali k zakončení hlavou, to však bylo příliš slabé a Diego Alves míč v klidu chytil.
56
Valencia je v dnešním zápase evidentně při chuti!
53
Jonas dostal nádhernou kolmou přihrávku za obranu a poté chytře obstřelil vybíhajícího Moyu, který už byl překonán, ale Jonasova střela nakonec orazítkovala levou tyč!
52
Lafita se snažil u pravé postranní čáry přejít přes Guardada, ten se ale oklamat nenechal.
51
Valencia se usadili na polovině Getafe a vybojovala tři rohové kopy v řadě, ani z jednoho ovšem domácí hráči bránu Moyi neohrozili.
51
Álvaro se ocitl v obrovské šanci, ale Diego Alves ho dokázal v tváří v tvář vychytat!
50
STŘELY NA BRÁNU: Valencia 8 - Getafe 6
49
STŘELY CELKEM: Valencia 18 - Getafe 15
48
Budu se sice opakovat, ale zápas zatím nabídl velmi pohledný a ofenzivní duel, což dokonale potvrzují následující statistiky...
47
Druhých pětačtyřicet minut rozehráli hráči Valencie, kteří přešli ihned do útoku. Feghouliův pas byl ale příliš dlouhý a domácí se v klidu ubránili.
46
Vše už je připraveno k výkopu druhého poločasu.
Vítejte zpět na stadionu Mestalla, kde po prvním poločase vede Valencia nad Getafe 3:1. Zatím jsme sledovali velmi pohledný ofenzivní fotbal, věřme, že ve stejném duchu se ponese i poločas druhý.
Úvodních pětačtyřicet minut nabídlo skvělý ofenzivní fotbal z obou stran. Efektivnější a nebezpečnější byli hráči Valencie, kteří vedou zaslouženě 3:1. V domácím dresu je velmi nebezpečný Jonas, zatímco na straně Getafe pohybem hýřící Lafita, který se však na rozdíl od Jonase zatím neprosadil.
Valencia vstoupila do zápasu velmi zostra a již po 7 minutách vedla 2:0 zásluhou brzkých branek Salgada a Jonase. Ve 13. minutě sice vrátil Getafe do hry Rami, ale po půl hodině hry se prosadil po rohovém kopu Ricardo Costa, který vrátil domácí zpět do dvoubrankového vedení. Valencia - Getafe. Po prvním poločase 3:1.
45+1
Nad rámec prvního poločasu byla nastavena 1 minuta, během níž Valencia zatlačila Getafe do jeho vlastní šestnáctky a vytvořila si obrovský tlak. Žádná střela ale k Moyovi neprošla.
45
Hosté rozehráli rohový kop na krátko, ale pozornou domácí obranu tímto způsobem nikterak nezaskočili a Valencia se v pohodě ubránila.
44
Xavi Torres se dostal po rychlém protiútoku Getafe ke střele, která byla sražena na rohový kop.
43
Rafa Lopez si pomohl v souboji rukama a za držení uviděl kartónek žluté barvy.
42
Z následného rohového kopu už hosté bránu Valencie neohrozili.
41
Lafita dostal krásný centr na zadní tyč a předvedl pohotový vojel, který dokázal Diego Alves fantastickým zákrokem vyrazit na rohový kop!
40
Prvním potrestaným hráčem zápasu se stal Adil Rami, který uviděl žlutou kartu.
38
Jonas v šanci! Fotbalisté Valencie rozjeli nádhernou kombinační akci, po níž se ocitl v šestnáctce Getafe úplně osamocený Jonas, jehož následná střela skončila mimo.
37
Střídající Rafa poslal krásný centr na zadní tyč, kam si naběhl Míchel, jehož následná hlavička skončila těsně mimo. Velmi dobrá šance!
36
Akci Valencie zastavil útočný faul, kterého se dopustil Salgado.
35
ROHOVÉ KOPY: Valnecia 4 - Getafe 0
34
Albelda fauloval Xavi Torrese a Getafe mohlo v klidu rozehrávat.
33
Valencia vybojovala rohový kop, po němž se ale nakonec do zakončení nedostala. Jeden z domácích hráčů v rozhodující chvíli podklouzl.
32
Domácí fanoušci jsou pochopitelně spokojeni, obzvláště, když jejich tým pokračuje v ofenzivní hře.
30
RICARDO COSTA 3:1!! Alberto Costa rozehrál rohový kop, po němž Ricardo Costa předskočil Alexise a přesnou hlavičkou do pravého dolního rohu vrátil Valencii dvoubrankové vedení.
29
Lafita se dostal ke střele, kterou Diego Alves v pohodě kryl.
28
Salgado poslal do šestnáctky Getafe centr, na který si nabíhali hned tři jeho spoluhráči, jeho pas byl ale příliš dlouhý a skončil v zámezí.
27
Costa rozehrál rohový kop, po němž se dostal do zakončení Rami. Jeho následný pokus ale skončil mimo.
26
Zatím sledujeme velmi pohledný útočný fotbal, který musí nezaujatého diváka bavit.
25
Útok domácího týmu zastavil ofsajd, do něhož byl lapen Costa.
24
Lafita se ocitl v obrovské šanci! Jeho střela z velmi dobré pozice ale skončila nad břevnem.
22
Míchel fauloval v blízkosti šestnáctky Guardada a Valencie rozehrávala volný přímý kop z velmi nebezpečné pozice. Brankář Moya ale mohl zůstat v klidu.
21
Xavi Torres zvolil rozehrávku na krátko, ale domácí hráči byli pozorní a v pohodě se ubránili.
21
... a vybojovalo rohový kop.
20
Getafe přešlo do útoku...
18
Tino Costa napřáhl zpoza šestnáctky ke tvrdé střele. Ta ale směřovala pouze doprostřed brány, kde byl připravený Moya, který jeho pokus vyrazil.
17
Valencie přešla do útoku.
16
Jonas v šanci! Albelda poslal na přední tyč pěkný centr, na který si skvěle naběhl Jonas a dostal se k hlavičce. Brankář Moya byl ale tentokrát pozorný.
15
Na Mestalle se zatím fanoušci rozhodně nenudí. Během úvodních 13 minut padly již 3 góly! Valencie vede nad Getafe 2:1.
13
ÁLVARO VÁZQUEZ snížil na 1:2! Xavi Torres našel v šestnáctce Valencie nádhernou kolmicí Álvara, který následně přeloboval bezmocného Diego Alvese a vrátil hosty zpět do hry.
12
... Diego Gastro se snažil prosadit, v šestnáctce Valencie byl ale odzbrojen.
11
8
Míchel se dopustil faulu, po němž mohl Jonas v poklidu rozehrávat.
7
JONAS GONCALVES OLIVEIRA 2:0!! Domácí hráči rozjeli nádhernou kombinační akci, po níž si na hranici šestnáctky narazil Jonas míč se Salgadem a přesnou střelou ho uklidil do levého dolního rohu.
6
Útočnou akci hostujícího týmu zastavil ofsajd, v němž se ocitl Xavi Torres.
5
Getafe sáhlo k nucenému střídání. Zraněný Mané přepustil místo Rafovi.
4
Valencie u míče...
3
Domácí Valencie nastoupila v tradičních bílých dresech, zatímco hosté z Getafe v červené kombinaci.
2
Getafe sice rozehrálo zápas, jenže míč snadno odevzdalo soupeři a ten ho za to po pouhých 40 vteřinách potrestal.
1
ROBERTO SALGADO!! Domácí útočník si naběhl na krásný centr z pravé strany a přesnou hlavičkou do protipohybu Moyi poslal Valencii do bleskového vedení.
1
Oba týmy jsou již připraveny na hrací ploše a zápas bude moci za pár okamžiků začít.
Dnešní duel bude řídit hlavní rozhodčí Carlos Delgado.
Hostujícímu Getafe chybí na rozdíl od Valencie pouze jeden hráč, a to suspendovaný Juan Valera, který si musí odpykat trest za červenou kartu.
Trenér Valencie González Salvador se dnes musí obejít bez trojice zraněných hráčů. Gago, Mathieu a Canasales jsou mimo hru, zatímco Valdéz a Víctor Ruiz se vrací po zranění zpět a jsou připraveni na lavičce.

Valencia CF: Diego Alves - Joao Pereira, Rami, Ricardo Costa, Guardado - Albelda (C), Costa - Feghouli, Jonas, Piatti - Soldado. Střídající hráči: Banega, Guaita, Barragán, Jonathan Viera, Valdéz, Víctor Ruiz, Dani Parejo.

Getafe CF: Moya - Miguel Torres, Alexis, Lopo, Mané (C) - Xavi Torres, Míchel - Diego Castro, Barrada, Lafita - Álvaro. Střídající hráči: Lacen, Pablo Sarabia, Gavilán, Codina, Rafa, Abraham, Hugo Fraile.

Rozhodčí: Carlos Delgado.
FORMA: Valencie dokázala z posledních 5 zápasů jen dvakrát zvítězit a hned třikrát svému soupeři podlehla. To Getafe je na tom mnohem lépe, když během posledních 5 zápasů nepoznalo chuť porážky. Bilance: 3 výhry a 2 remízy.
Getafe je v tomto duelu mírným favoritem. Klub prezidenta Angela Torrese Sáncheze se nachází na 7. místě s 24 body, zatímco Valencii se v letošním ročníku zatím příliš nedaří a s 21 body je na 11. místě.
POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ STŘETNUTÍ: Oba kluby se střetly naposledy 25. března 2012, kdy Getafe doma přehrálo Valencii snadno 3:1.
V pátek večer pokračuje 17. kolo španělské Primera Division zápasem, v němž se na stadionu Mestalla střetne domácí Valencie s Getafem. Duelem Vás bude provázet komentátor Tomáš Reiner.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.