Domácí se ve druhé půli snažili o zdramatizování zápasu, ale Valencie byla z protiútoků nekompromisní přidala dva další přesné zásahy a zcela ovládla toto utkání. Stav střentuí 0:4. Děkujeme za pozornost!
Valencia právě vstřelila branku!
Parádním lobem za obranu se prezentoval Feghouli, který vyslal do úniku NELSONA VALDEZE, který tvrdou ránou pod břevno pečetí stav utkání.
90+2
Valencie však zůstává nastěhovaná na polovině soupeře.
90+2
Centr od rohového praporku zakončoval na zadní tyči hostující Ricardo Costa, ale jeho střele scházela přesnost.
90+1
Do slibné možnosti se dostával opět Guardado z levého křídle. Jeho ránu vyráží Rubén na rohový kop.
90
Hlavní rozhodčí nastavuje ještě tři minuty nad základní hrací dobu ve druhém poločase.
89
Za nedovolený zákrok na Lasse dostává žlutou kartu hostující Sofiane Feghouli.
88
Do zakončení se ještě dostával Banega, jeho rána zblokována obranou soupeře.
87
Valencie kontroluje závěr zápasu zřejmě již rozhodnutého zápasu.
85
Na trávníku zůstává ležet domácí Delibasič a je nutné ošetření útočníka Vallecana.
83
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Soldado, přichází Valdez.
82
Do velké šance na druhé straně se dostával hostující Feghouli, kterého posílal do úniku Soldado, ale ofenzivní hráč Valencie trefuje pouze břevno Rubénovy brány!
80
Ale v zápětí přichází další střelecký pokus Delibasiče, který předskočil ve vápně Mathieua. Jeho hlavička jde však nad Guaitovu bránu.
79
Valencii se daří zastavovat narůstající tlak domácího týmu, který ještě neskládá zbraně.
78
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Albelda, přichází Ruiz.
76
Domácí se marně snaží prokombinovat do střelecké možnosti. Zformovaná obrana soupeře jim toho příliš nedovoluje.
74
Také postavení mimo hru na druhé straně. Soldado si nepohlídal svou pozici za obranou.
74
V postavení mimo hru domácí Delibasič po Pitiho přihrávce.
72
Hostující Lass zkusil ránu z větší dálky, která však Rubéna v domácí svatyni neohrozila.
71
Za nedovolený zákrok na soupeře dostává žlutou kartu domácí Jordi Amat.
70
Na protější straně se dostal Piti po centru od rohového praporku do šance. Ale jeho hlavička šla těsně nad Guaitovu bránu.
69
Ale hráči Raya se bez problémů centru od rohového praporku ubránili.
68
Hosté vybojovali zásluhou Cissokha rohový kop.
67
Hráči Valencie zkušeně a jednoduše kontrolují průběh zápasu.
65
Pitiův centr na zadní tyč mijí všechny hlavy hráčů ve vápně. Rubén bude vykopávat od vlastní brány.
64
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází José Carlos, přichází Lass.
64
Po úniku Josého Carlose po pravém křídle a zásahu posledních střelce Guardada budou domácí zahrávat rohový kop.
63
Po další akci v offsidové pasti Soldado.
62
Po parádní přihrávce za obranu se dostal ANDRES GUARDADO do zakončení. Jeho přízemní ránu vyrazil reflexivně Rubén před sebe, ale na dorážku od stejného hráče již nestačil. Hostující zadák tak definitivně pojišťuje výsledek svého týmu.
60
Při pokusu o únik nedovoleně sražen Soldado, po kterém dostává žlutou kartu domácí Nacho Martinez.
59
Také hráči Valecia CF se nikam neženou a zkušeně kontrolují míč krátkýma přihrávkama.
58
José Carlos se nedostal po pravém křídle k centru, který výtečně zblokoval Cissokho.
57
Hráči Vallecano si přihrávají na vlatní polovině a snaží se vysunout zataženou obranu soupeře.
56
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Piatti, přichází Cissokho.
55
Piatti nacentroval na malé vápno, kde bez problémů bere míč Rubén.
55
Hostující Banega se řítil do otevřené obrany Vallecana, klička Amatovi, ale jeho gólovou střelu výborně zblokoval skluzem Figueras. Následuje rohový kop.
54
Hosté příliš neotvírají hru a nechávají hrát soupeře, kterému se nedaří proniknout do uzavřené a zformované obrany Valencie.
53
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Arbilla, přichází Perea.
52
Který je však záhy parádně a hlavně čistě zastaven Domínguezem.
52
Piti si však neporozuměl se spoluhráčem, hru otáčí hostující Guardado.
51
Hostující Soldado se neprosadil po přesném centru, hrají domácí.
50
Valencii se daří dostávat hru opět pod kontrolu a zastavit tak úvodní tlak soupeře.
48
Po centru od rohového praporku se dostal do zakončení na zadní tyči Figueras, který těsně přestřeluje Guaitovu bránu.
47
José Carlos vybojoval pro svůj tým rohový kop.
47
Domácí zahajují úvodní minuty druhé části zápasu aktivně.
46
Zahajovací výkop druhého poločasu obstarají hráči domácího týmu.
Oba celky se již vrací na hrací plochu, kde za stavu 0:2 pro hosty z Valencie rozehrajou druhý poločas.
Od prvních minut diktovali tempo zápasu hosté, kteří si vytvořili řadu tutovek. Prosadit se však dokázali až po penaltě po hraní rukou domácí Figuerase. Poté obrana Vallecana v zadu hodně hořela a dostala po řadě velkých šancí další branku. Stav utkání po první části 0:2.
45+2
Za hraní rukou ve vápně protivníka dostává žlutou kartu Andrija Delibasič.
45+2
Rohový kop zahraný na krátko poslal José Carlos na Delibasiče, který rukou ve vápně dostává míč za hostujícího brankáře Guaita. Je ale pískáno.
45+1
Hlavní rozhodčí nastavuje ještě minutu nad základní hrací dobu.
45+1
První velká možnost domácích, když se na levém křídle uvolnit Piti a posílá střílený centr do vápna, kde fantasticky zasahuje Guaita. Rohový kop.
45
Míč si postavil před zeď Parejo, kterému se však rána hodne nepovedla. Rubén bude vykopávat od vlastní brány.
44
Hosté na druhé straně vybojovali trestný volný kop po faulu na Soldada.
43
V postavení mimo hru domácí Delibasič.
43
Hráči hostující Valencie výrazně povolili v nasazení a sami čekají se závěrečnýma minutama první části klání na poločasový hvizd.
41
Hra je kouskována velkým počtem nedovolených zákroků a nepřesných přihrávek.
40
Také na druhé straně dostává žlutý trest domácí Alejandro Domínguez. Na hřišti se nyní hodně jiskří.
40
Vallecanu se nyní daří držet míč dál od vlastní brány a zastavovat tak narůstající tlak soupeře.
39
Za nedovolený a hlavně ostrý zákrok na soupeře dostává žluté napomenutí hostující Andres Guardado.
38
Centr na přední tyč odvrací opět Martinez.
38
Po další útočné akci získali hosté standartní situaci těsně vedle rohového praporku.
37
Pas od rohového praporku odvrací Martinez.
36
Domácí v zadu hodně hoří. Další tutovku spálil Piatti, který místo střely volil přihrávku na zadní tyč, jeho pas zblokoval v poslední chvíli Amat. Následuje rohový kop.
34
Parádní pas za obranu, kterým vyslal Piatti Guardada, ten se prohnal po levém křídle a naservíroval míč na zadní tyč, kde stál úplně volný ROBERTO SOLDADO a posílá svůj tým střelou do prázdné brány do dvougólového vedení.
34
Hosté však nadále pokračují v obléhání brány protivníka.
33
Domácí Figueras se snažil napravit své penaltové počínání, ale Rikiho centr od rohového praporku posílá nad bránu Guaita.
33
Po menší odmlce na polovině soupeře také hráči Vallecana, kteří zásluhou José Carlose vybojovali rohový kop.
31
V další velké možnosti hostující Banega, který se dostal po levém křídle do zakončení. Prostřelil vyběhnutého Rubéna, ale míč mijí levou tyč hostující brány.
30
Další slibná možnost pro hostujícího Pareju, který ovšem střílí hodně nepřesně. Valencie mačká svého soupeře před jeho šestnáctkou.
29
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Casado, přichází Martinez.
29
V další velké možnosti Soldado, který si zabíhal na zadní tyč, ale těsně mijí pas. Domácí jsou evidentně zaskočeni obdrženou brankou.
28
Míč si staví ROBERTO SOLDADO, který posílá brankáře na druhou stranu brány a tvrdou ránou posouvá svůj tým z pokutového puntíku do vedení.
27
Za předcházející hraní rukou dostává první žlutou kartu v zápase domácí Jordi Figueras.
27
Obrovská hrubka domácího Figuerase, který zahrál rukou ve vápně. Penalta!
26
Valencia nastěhovaná na polovině soupeře.
24
Casado se následně zranil při zpětném obranném zákroku. Dochází k ošetření domácího zadáka.
23
Ale o levé postranní čáry se nedokázali prokombinovat.
23
Přesto zůstávají domácí nastěhováni před vápnem protivníka.
22
Domácí Piti se pokoušel opět rozhýbat obranu soupeře, ale znovu jej zastavuje jeho dnešní strážce.
21
Na protější straně pálil přímo do prostřed brány José Carlos.
20
Velká šance nabíhajícího Banegy na zadní tyč, který neuvěřitelně netrefuje míč ve vyložené brankové příležitosti.
20
Feghouli jej bude zahrávat od levé postranní čáry.
19
Ovšem hostující Piatti získává standartní situaci na polovině soupeře.
18
V postavení mimo hru hostující Casado. Vallecano se dostává opět z náporu soupeře.
18
Následný rohový kop bez problémů zvládla hostující obrana.
17
Po delší době v útoku domácí, kteří se dostali zásluhou jesliček José Carlose Guardadovi do vápna, ale následná střela byla zblokovaná.
16
Pas na nabíhajícího Piattiho tentokrát nebyl přesný. Přesto znovu hrají hosté od vlastní brány při odkopu soupeře.
15
Valencia nadále ovládá hru a dostává domácí pod tlak.
14
Obrovská hrubka domácí obrany, která nechala Piattiho vyhnout se offsidové pasti a pelášit do samotného nájezdu. Ovšem fantasticky zabránil brance gólman Rubén, který vytahuje střelu hostujícího střelce.
14
Nakonec je z toho pouze odkop od brány.
14
Casado ubránil Albeldu pouze za cenu rohového kopu.
13
Ti se však i za cenu rychlého přístupu k soupeři ubránili. Přesto se hosté vrací k postupné kombinaci.
13
Hosté se usadili na polovině Raya Vallecana.
12
Domácí Arbilla obral o míč Soldada a z vlastní poloviny se pokusil překvapit Guaita, který byl ven z brány. Jeho pokus však končí vysoko nad.
12
Valencia kombinuje na vlastní polovině.
11
Na protější straně bylo přenesení hry na volného Pitiho úspěšnější, ale ihned byl u něj Pereira a bere mu míč.
10
Herně očekávaný centr na Soldada postrádal přesnost.
9
Hra se výrazně zpomalila, oba celky mají problémy s přechodem přes zhuštěný střed hřiště.
7
Hosté už na druhé straně po rychlém úniku z pravého křídla, ale centr přízemní centr sbírá Rubén.
7
Vallecano vyrovnalo hru a další akci vedli opět přes Pitiho, který se ani napodruhé nedostal přes svého strážce Pereiru.
6
Domácí Domínguez však výborně vystihl přihrávku na půlící čáře. Ale také jeho pas na Delibasiče nebyl přesný.
5
Ale již ošetřený Piti se neprosadil u levé postranní čáry.
5
Domácí poprvé nastěhováni na polovině protivníka.
4
Hosté od prvních minut získávají územní převahu nad svým dnešním protivníkem, který se snaží o rychlé úniky po křídelních prostorech.
4
Na hrací ploše zůstává ležet domácí kapitán, a zřejmě bude nutné ošetření.
3
Piatti se pokoušel projít podél levé postranní čáry, ale neprosadil se.
2
Pas do vápna před Rubéna z pravé strany však nebyl přesný, hrají znovu hosté, kteří rychle získali míč do vlatního držení.
2
Hra zatím probíhá převážně uprostřed hrací plochy, kde získává větší prostor Valencie pro svůj ofenzivní útok.
1
Ještě menší zdržení kvůli odklízení naházeným konfetám na hrací ploše.
Úvodní výkop obstarají hráči hráči hostující Valencie.
Hlavní aktéři dnešního zápasu již vstupují na hrací plochu.

Rayo Vallecano: Rubén – Arbilla, Amat, Figueras, Casado – Trashorras, Fuego – José Carlos, Domínguez, Piti – Delibasič.

Valencia CF: Guaita – Pereira, Ricardo Costa, Mathieu, Guardado – Parejo, Albelda – Feghouli, Banega, Piatti – Soldado.

Rozhodčí: Ferreiro – Pérez, Cermeño.
Vítám Vás na fotbalové bitvě z Pyrenejského poloostrova, na kterém změří své síly týmy Vallecana a Valencie. Přípravy na samotné zahájení jsou již v plném proudu. Utkání za několik desítek minut začne.
Druhý květnový víkend nabídne již 35. kolo španělské nejvyšší fotbalové soutěže. Ve kterém se také utkají celky z horní poloviny tabulky. Zvedající se tým z Valencie zavítá na horkou půdu nedařícího se Vallecana. Vzájemné podzimní střetnutí skončilo těsný a překvapivým vítězstvím hráčů ze španělského hlavního města Madridu, kde Vallecano zvítězilo po nařízené penaltě v 83. minutě. Odplatu můžete sledovat v pravé nedělní poledne.
RAYO VALLECANO:
Domácí již čtyři kola čekají na výhru, když před týdnem nestačili na Zaragozu, kde prohráli 3:0. Po fantastickém úvodu sezóny se opomíjený celek z Madridu dostal až na pohárové příčky, ze kterých v únoru pomalu ale jistě sešplhal dolů. Nyní na desáté pozici před 35. kolem s 46 body ztrácí na vysněnou Evropu již sedm bodů. Vallecano se spoléhá především na domácí prostředí, ve kterém překvapili nejednoho favorita, ovšem z posledních pěti klání uhráli pouze čtyři body.

Nejlepší střelci:
Piti (15)
Leo Baptistão (7)
Alejandro Domínguez (4)

Pravděpodobná sestava:
Rubén – Arbilla, Amat, Figueras, Casado – Trashorras, Fuego – Bangoura, Domínguez, Piti, Delibasič.

VALENCIA CF:
Hosté se na rozdíl od svého aktuálního soupeře rozjížděli do letošního ročníku pozvolněji, ovšem neztratili větší kontakt s předními pozicemi, na které se po vynikajícím probíhajícím finiši mohutně dotahují. Jejich jasným cílem je uhrát čtvrté místo zaručující start v kvalifikaci o Ligu mistrů. Na Real Sociedad ztrácí pouze dva body před 35. kolem. Hráči z Valencie sází hlavně na domácí prostředí, ve kterém patří ke špičce ligy. Na venkovních hřištích však počítají bolestivé ztráty. S bilancí 4-5-7 se řadí k průměru ligy, a ani ve stíhací závěrečné jízdě si tuto statistiku příliš nevylepšují. Z posledních šesti klání na půdě soupeře nezvítězili, v minulém utkání na konci dubna prohráli na hřišti právě Realu Sociedad 4:2.