To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Je konec, Barcelona vítězí na hřišti Zaragozy jasně 3:0, a to po brankách Alcântary z dvacáté minuty a dvou přesných zásazích Tella, který se prosadil v devětatřicáté a ve třiapadesáté minutě. Domácí se dnes nedokázali prosadit, jejich taktika nakopávaných míčů k úspěchu nevedla, zvlášť, když na "hrotu" byl osamocený Postiga, který neměl s obranou Barcelony žádnou šanci a byl dnes doslova "utopen".
90+3
Poslední minuta nastavení, Barcelona se již nepouští do útočení, hrají domácí. Ale opět nepřesný nákop, jako většina v dnešním zápase, tudy cesta k úspěchu dnes nevedla.
90+1
Před Villou na levé straně skvěle skluzem zachránil Rochina!
90+1
Tři minuty nakonec nastaví rozhodčí nad rámec devadesáti minut, Barcelona kombinuje na polovině hřiště.
90
Běží poslední minuta řádné hrací doby, hosté kontrolují svůj tříbrankový náskok.
88
Nenápadná akce hostů, na jejímž konci je pohotová střela Alexise Sáncheze z levé strany, výtečný zákrok Jiméneze!
87
Rohový kop rozehrávají hosté "na krátko", důležité je, zůstat u míče, což se ale hostům nedaří, míč končí u Jiméneze, který bude vykopávat.
86
Mezitím je tu rychlý brejk Barcelony, je z toho rohový kop z pravé strany.
85
Rodri se dostává po levé straně až do pokutového území, Bartra ho nedokázal od míče odstavit, domácí hráč střílí, ale má to "přes nohu", míč letí mimo bránu FCB.
84
Hosté rozehrávají volný kop z pravé strany nepřesně, obrana Zaragozy odvrací.
84
Ještě před rozehráním volného kopu z pravé strany hosté střídají, hřiště opouští Cristian Herrera Tello, hrdina dnešního dne a střelec dvou gólů, nahradí ho David Villa.
83
Snahu rozhodčího, ocenit tento faul "pouze" žlutou kartou, se nezdá Danielu Alvésovi, který nemístně diskutuje s rozodčím, ten mu dává také žlutou kartu za řeči.
82
Hosté v pokutovém území soupeře, nakonec je z toho faul domácího Alvara Gonzaleze Soberona, který doslova svalil Alexise Sáncheze, navíc ho zřejmě, jak se zdá, ještě kopl do obličeje, když se svalil na zem, jasná žlutá karta!
81
Barcelona podruhé střídá, ze hřiště odchází Xavi, přichází Sergi Roberto.
80
Začíná poslední desetiminutovka, utkání se již bude pouze dohrávat, i domácí vědí, že na soupeře, prostě a jednoduše, nemají.
79
U srdce zahřálo neskutečně sportovní gesto zaplněného La Romareda, kdy domácí ve stoje vítali Abidala, moc pěkné gesto!
78
Velká chvíle pro Abidala, který za bouřlivého potlesku stojícího publika vbíhá na hřiště, kde střídá Adriana – držíme palce, Éricu!
77
U postranní čáry je již připravený Éric Abidal, který tak nastoupí do dalšího utkání, po dlouhé rekonvalescenci po nepříjemném nádorovém onemocnění.
76
Statistika střel na bránu vyjadřuje převahu Barcelony – 2:6 z pohledu Zaragozy!
75
Na konci útočné snahy domácích je střela Rubén Rochiny ze vzdálenosti zhruba pětadvaceti metrů, míč letí nad bránu.
74
Alexis Sánchez ztrácí míč u vápna Zaragozy, domácí mohou postupovat do protiútoku.
73
Săpunaru bojuje o míč na pravé straně u rohového praporku soupeře, ale prohrává souboj, domácí přichází o míč.
73
Barcelona s míčem na polovině hřiště.
72
Ale míč posílá domácí hráč vysoko nad bránu, druhý dobrý volný kop v tomto poločase domácí doslova "zahazují".
71
Alexis Sánchez fauluje v blízkosti vlastní šestnáctky a dostává za to žlutou kartu, navíc mají domácí velmi dobrou standartní situaci.
70
Obrana domácích odvrací.
69
Hosté zahrávají šestý rohový kop, tentokrát z levé strany, ale pro míč si "došel" Jiménez.
68
Pak však přijdou jedna, dvě, přesné přihrávky hosté jsou rázem před brankou Zaragozy, typická hra FCB.
67
Barcelonští kombinují na vlastní polovině, nezdráhají se ani "malé domů" na Valdése.
65
V hlavičkových soubojích se hraje hodně tvrdě, běžné jsou lokty a údery do jakékoliv části těla, hlavičkové souboje bolí.
64
Ofasjd při útočné snaze Zaragozy, hrát mohou hosté.
63
Poslední střídání v sestavě Zaragozy, Hélder Postiga odchází, nahradí ho Rubén Rochina.
63
Barcelona odvrací a domácí si musí dávat velký pozor na rychlý protiútok hostů.
62
Rohový kop pro Real Zaragozu z levé strany.
61
Paredes centruje z levé strany, míč dopadá přesně na nohu Rodriho, který střílí "z první", ale míč mu nesedl dobře na nohu, nepovedená střela.
60
Po hodině hry je jasné, kdo si z tohoto duelu připíše tři body, Barcelona jasně kontroluje průběh utkání.
59
Odkop od brány Zaragozy, hostům se nepovedla kombinační akce po pravé straně.
58
Hosté nepůjčují domácím míč, fotbalisté Zaragozy běhají víceméně bez míče.
56
Ale to nebylo dobře kopnuté, obrana Barcelony odvrací.
55
Zajímavá standartní situace pro Zaragozu, domác zahrávají volný kop z těsné blízkosti pokutového území.
53
Apono ještě dostává žlutou kartu za nemístné řeči po vstřeleném gólu.
53
Barcelona právě vstřelila branku!
Druhou brankou zvyšuje CRISTIAN HERRERA TELLO již na 3:0 pro Barcelonu, obrana nedokázala Tella zastavit a ten z levé strany zvyšuje.
52
Barcelonští napadají rozehrávku soupeře, z publika se ozývá pískot.
50
Dlouhý nákop domácích na osamoceného Postigu, ve čtyřčlenné přesile obránců FCB se sám nedokáže prosadit.
50
Obrana Zaragozy odvrací.
49
Alexis Sánchez se v pokutovém území již připravuje na další rohový kop FCB z pravé strany.
48
Ale ani z následného centru z levé strany se hosté neprosazují.
47
Barcelona vybojovala hned v úvodu druhé půle rohový kop z pravé strany.
46
Domácí provádí o poločasové přestávce dvě změny v sestavě, José Mariho nahradí Antonio Apono a Jorge Ortí pak na hřišti nahradí Rodrigueze.
46
46
Oba týmy jsou již nastoupené v "tunelu", za malý okamžik nastoupí na trávník.
Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhý poločas začne přibližně ve 20:03 hodin.
První půle právě končí, z dvoubrankového vedení se mohou těšit hosté, kteří zatím domácí fotbalisty jednoznačně přehrávají, a to i přesto, že Barcelonu nehrají Puyol, Mascherano (oba zranění), Villa, Piqué nebo Pedro Rodriguez. Ani na lavičce pak není největší hvězda FCB, Lionel Messi! I přesto jsou hosté jasně lepší a domácí již zřejmě po prvním poločase ztrácí šanci na tříbodový zisk.
45+1
Rozhodčí Fernández Borbalán nastaví jednu minutu nad rámec základní hrací doby. Barcelona s míčem na kopačkách na polovině soupeře.
45
Probíhá poslední minuta prvního poločasu, centr z pravé strany byl do ofsajdu, v němž byl Alexis Sánchez.
44
Další nepřesnost ve hře Zaragozy, z čehož těží skvěle technicky připravení hráči Barcelony.
43
Kombinaci domácího týmu na polovině soupeře končí hvizd rozhodčího.
42
Po chvilce se míč dostává k Alexi Sánchezovi, který z dobré pozice uvnitř vápna, skvělý reflexivní zákrok Jiméneze!
41
Ohrožení pro domácí bránu, Xavi rozehrává z pravé strany rohový kop.
40
Začíná poslední pětiminutovka první půle, hosté si již vypracovali pohodlné vedení.
39
Má slova jako by chtěl podtrhnout CRISTIAN HERRERA TELLO, který z levé strany vstupuje do pokutového území Zaragozy, po skvělé kolmici s Alexi Sánchezem a elegantně překonává Jiméneze.
39
Zaragoza zatím marně hledá cestu k brance soupeře, hosté si dělají doslova, co chtějí.
38
Dlouhý výkop až na polovinu FCB, ale míč se rychle vrací na domácí obranu.
37
Odpískán faul hostům, Roberto Jiménez může rozehrávat.
37
Barcelona bude zahrávat rohový kop z levé strany.
36
Již se opět hraje, Rodríguez je ošetřován za postranní čárou.
35
Je však patrné, že domácí záložník inkasoval "běžný" úder rukou do obličeje, při hlavičkovém souboji s Montoyou, vzrušení v hledišti i na domácí lavičce, která si žádá pokutový kop. Sudí Borbalán je však jiného názoru.
34
Pozor, rychlý brejk domácích, Montoya uvnitř pokutového území stahuje Víctora Rodrígueze, ten se těžce zvedá ze hřiště.
33
Nyní jsou domácí "přikováni" k vlastnímu pokutovému území a Paco Montañés odkopává.
32
Thiago Alcântara zkouší střelu ze střední vzdálenosti, míč je ale zblokován.
31
Hosté kombinují na polovině Zaragozy.
30
Víctor Rodríguez se nedostal ke střele, míč končí u Valdése.
30
Zaragoza se posouvá blíže k brance FCB, další vhazování z pravé strany.
29
Valdés odkopává před nabíhajícím Postigou, domácí zůstanou u míče, který končí v autu.
28
Nepřesná přihrávka domácích na polovině hostů, ti se dostávají k míči.
27
Přesto jsou domácí stále u míče, Barcelona hraje pouze to, co musí.
26
Dani Alvés zastavuje průnik domácího Paco Montañése, který na levé straně na polovině FCB teatrálně padá, sudí píská v neprospěch Zaragozy, dobré posouzení.
25
Postiga byl opět ubráněn před šestnáctkou FCB, jediný útočný hrot Zaragozy to nebude mít lehké v souboji s obranou.
23
Útok Barcelony zastavuje neskutečně tvrdým skluzem domácí Movilla, který za tento zákrok dostává zaslouženě žlutou kartu, to byl likvidační faul!
23
Adriano zastavuje na hranici pokutového území FCB pronikajícího Postigu, hrají hosté.
22
Volný kop hostů, ze vzdálenosti zhruba pětatřiceti metrů, dlouhý nákop chytá do svých rukavic Jiménez.
20
Rychlý protiútok do rozvrácené obrany Zaragozy, která se nestihla vrátit z pokutového území FCB po rozehrávní rohového kopu, kombinace Alexise Sáncheze a THIAGA ALCANTARA, který se nakonec dostává do zakončení uvnitř pokutového území, střílí a míč končí v síti!
20
Real Zaragoza rozehrává "na krátko", ale míč získávají hosté.
19
Vzrušení před pokutovým územím FCB musí "hasit" odkopem na roh Montoya.
18
Ofsajd přerušuje útočnou akci FCB, což se příliš nelíbilo Tellovi.
17
Nakonec končí míč u Jimeneze, který vykopává až na polovinu FCB.
17
Dobrý nákop na pravou stranu pokutového území domácích, kde je připraven Alesis Sánchez, ale Paredes dobře zapracoval, přesto hosté zůstávají u míče.
16
Rodri nedovoleně zastavuje Alvése na polovině hostů, rozhodčí píská faul.
15
Hraje se převážně ve středu hřiště.
14
Dani Alvés ve spolupráci s Montoyou vrací míč k Valdésovi, před sprintujícím Rodriguezem.
13
Fotbalisté Realu Zaragoza rozehrávají z levé strany. Míč ale získává soupeř.
13
Zápasnicky zastavuje Rodriho Marc Bartra na půlící čáře, při snaze Zaragozy o rychlý protiútok.
12
Daniel Alvés byl nepříjemně udeřen do levého boku, ovšem útočnou akci Zaragozy končí odpískaný ofsajd.
11
Alexandre Song fauluje na polovině Zaragozy, Barcelona se připravuje o šanci zaútočit.
10
Úvodní desetiminutovka za námi, hosté zatím mírně aktivnější, ale hraje se bez větších šancí.
9
Zaragoza překonává středovou řadu dlouhými nákopy, nicméně tato taktika zatím nevede k úspěchu.
8
Domácí vhazují z levé strany na vlastní polovině, Barcelona zatím nepředvádí svou typickou hru.
6
Ale domácí Postiga u pravého rohového praporku nedovoleně atakuje bránícího Adriana, sudí píská faul.
5
Domácí budou rozehrávat z půlící čáry volný kop z pravé strany, po nedovoleném zákroku hostů.
4
Již od úvodních minut je patrné, jakou taktiku domácí pro dnešní duel volí – rychlé protiútoky. V jednom takovém se málem ocitl Rodri, ale dostal se k míči později, nákop byl nepřesný.
3
Hosté před pokutovým územím Zaragozy, Song vytlačen s míčem až k půlící čáře.
2
Barcelona s míčem na vlastní polovině, sledujeme postupnou kombinaci.
1
Tello v první dobré příležitosti, střílí z levé strany z hranice pokutového území, míč letí těsně vedle domácí brány.
1

Real Zaragoza: Jimenez – Paredes, Soberon, Loovens, Sapunaru – Movilla, Mari – Montaňes, Rodri, Rodriguez – Postiga

FC Barcelona: Valdés – Alvés, Bartra, Adriano, Montoya – Xavi, Song, Thiago Alcantara – Sánchez, Fábregas, Tello

Rozhodčí: Fernández Borbalán – Martínez, Prieto.
Vítejte u onlajn přenosu utkání dvaatřicátého kola španělské Primera Divisón, v němž domácí Real Zaragoza přivítá FC Barcelonu.
Real Zaragoza
Domácí vstupují do dnešního utkání z pozice sedmnáctého týmu španělské Primera Divisón, když ve třiceti odehraných utkáních nasbírali sedmadvacet bodů, za sedm výher a šest remíz. Sedmnáctkrát odešli hráči Zaragozy ze hřiště poraženi. S touto bilancí není divu, že se nachází těsně nad pásmem sestupu. Navíc bodový odstup od poslední Mallorcy a předposlední Celty je pouze tříbodový. Zatím také sestupující La Coruňa ztrácí dokonce pouze bod! Je jasné, že proti možná nejlepšímu týmu světa mnoho šancí domácí nemají, přesto se jim může povést něco podobného, co se povedlo Celtě Vigo, která vybojovala na svém hřišti s FCB bod! Ten by se domácím hodil, v blížícím se závěru ligy bude hrát každý získaný bod roli!
FC Barcelona
Barcelona vede tabulku Primera División, když v doposud odehraných třiceti zápasech pětadvacetkrát vyhrála a třikrát remizovala. Pouze dvakrát Barcelona prohrála a s osmasedmdesáti body je akutálně na prvním místě. Před druhým Realem Madrid, který se "konečně" probojoval před městského rivala Atlético, má náskok již třinácti bodů a jistý titul "v kapse"! Navíc Barcelona nemusí šetřit opory svého kádru, když napínavý semifinálový souboj v Lize Mistrů s Bayernem Mnichov, je na pořadu až za více než týden, v úterý 23. dubna.
02.03.2013 / 26. kolo / Real Madrid – Barcelona 2:1
09.03.2013 / 27. kolo / Barcelona – La Coruña 2:0
17.03.2013 / 28. kolo / Barcelona – Vallecano 3:1
30.03.2013 / 29. kolo / Vigo – Barcelona 2:2
06.04.2013 / 30. kolo / Barcelona – Mallorca 5:0