Máme za sebou utkání 18. kola Primera División, ve kterém tři body za výhru 2:1 získali hostující fotbalisté Realu Betis Sevilla. Celý první poločas byli lepší ale domácí. Branku ale nevstřelili a trest přišel těsně před koncem poločasu, kdy se po protiútoku trefil Rubén Castro. Ve druhém poločase pak zvýšil střídající Molina a bylo prakticky rozhodnuto. Za domácí sice čtvrt hodinky před koncem snížil Paco Montañés, ale to bylo ze strany Zaragozy vše a tři body si tak připisují hosté.
90+3
Snaha domácích se v posledních minutách proměnila v křeč a nyní to budou mít již hráči Zaragozy hodně těžké.
90+3
Čas nyní šetřil také Campbell, který zůstal ležet na hranici vápna Zaragozy. Na nohy mu pomohl Jiménez a málem z toho byla strkanice.
90+2
Z velké dálky pálil Pozuelo. Jeho rána šla do brány, ale Roberto Jiménez neměl problém a míč v pohodě lapil.
90+1
Hosté ale opět nikam nechvátají a snaží se šetřit cenné vteřinky.
90+1
Další žlutou kartu dostal nyní domácí Abraham Minero.
90+1
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
90
Hosté již nic nevymýšlejí a snaží se pouze míče odkopávat co nejdále od Adriánovy brány.
89
Po centru z levé strany dobře nyní zasáhl hostující gólman Adrián.
88
Další žlutou kartu dostal nyní hostující Nacho, který tělem zastavil Alama.
88
Adrián ale nyní dlouhým odkopem přenesl hru na polovinu Zaragozy.
87
Domácí se ale rychle dostali znovu k míči a ženou se za vyrovnáním.
86
Postiga fauloval Maria, který se z hrací plochy zvedá jen velmi pomalu.
85
Domácí potřetí střídají. Odešel Víctor Rodríguez a nastupuje Alamo.
84
Molina posílal z levé strany balon do pokutového území, nikoho ze spoluhráčů ale nenašel.
82
Hosté se snažili držet balon na polovině soupeře. To se jim celkem dlouho dařilo, ale teď jsou již u balonu opět domácí.
81
Domácí Álvaro González musel zastavit protiútok hostů a za svůj přečin dostává žlutou kartu.
80
Fotbalisté Betisu se snaží držet balon daleko od vlastní brány a momentálně se jim to daří.
79
Hosté potřetí střídají. Odešel Beñat a nastupuje Rubén Pérez.
77
Zaragoza právě vstřelila branku!
Naděje pro domácí tým ještě žije. Z dálky vystřelil PACO MONTAÑÉS a balon z jeho kopačky končí až v síti - 1:2!
76
Domácí stále dělají vše pro to, aby alespoň snížili.
74
Podruhé v zápase střídají také domácí. Odešel Cristian Sapunaru a přichází Jorge Orti.
73
Hosté spoléhají na rychlé brejky a ty dělají domácímu celku velké problémy.
72
Hosté podruhé v zápase střídají. Odešel Salva Sevilla a nastupuje Alejandro Pozuelo.
71
Beñat zastavil rychlý útok domácích a dostává žlutou kartu.
70
Domácí brankář Roberto Jiménez předvedl dva výborné zákroky a udržel alespoň malou naději pro Zaragozu.
69
Domácí fanoušci se stále snaží hnát své miláčky do útoku, těm se ale za stavu 0:2 nedaří.
67
Víctor Rodríguez si nyní zpracoval balon rukou, což neuniklo rozhodčímu Teixeirovi. Balon pro hosty.
66
Z dálky pálil nyní domácí Víctor Rodríguez, jeho křížná střela šla ale mimo brankový prostor.
65
Apoño posílal dobrý centr na Postigu, ten si ale musel míč zpracovat ve skluzu, což ho hodně zbrzdilo. Následně ani nevystřelil.
64
Domácí se stále snaží vstřelit kontaktní gól. Jenže hosté se velmi dobře brání a soupeře k ničemu nepouštějí.
62
Víctor Rodríguez to zkusil sám z dálky, jeho rána ale postrádala přesnost.
61
Domácí střídají. Odstupuje Edu Oriol a nastupuje Franco Zuculini.
61
Postiga se snažil poslat balon na Paco Montañése, ten byl ale dobře pokrytý obranou Betisu.
60
Až na polovinu soupeře dokázal nyní balon vyvézt Campbell, a to je přesně to, co hosté potřebují.
59
Hosté se snaží hrát stále aktivně a nechtějí domácím dávat šanci na snížení.
58
Real Betis právě vstřelil branku!
Domácí až příliš mnoho otevřeli obranu, a to se jim vymstilo. Svou druhou velkou šanci po svém příchodu nyní dokázal proměnit JORGE MOLINA a hosté vedou již 2:0!
57
Na druhé straně kopal další roh hostů Beñat, domácí se ale dokázali ubránit.
56
Ve vápně Betisu padl k zemi Postiga, penalta se ale nepíská.
54
Po zaváhání domácí obrany měl obrovskou šanci ke skórování střídající Molina, po přihrávce z levé strany ale z první zamířil těsně mimo.
53
Nosa Igiebor odstupuje a zahraje si Jorge Molina.
52
Heldér Postiga je dalším žlutě potrestaným hráčem.
51
Domácí tým měl možnost kopat rohový kop, centr do vápna ale lapil v pohodě Adrián.
50
Stejně jako v první půli se hraje v režii domácího celku, jenže skóre je stále 0:1.
49
Další žlutou kartu dostal za šlapák Igiebor.
47
Do druhého poločasu vstoupili znovu aktivně domácí fotbalisté. Chtějí očividně něco s nepříznivým výsledkem něco udělat.
46
Je za námi první poločas, který měl hodně zajímavý průběh. Domácí byli výrazně lepší a měli více šancí než soupeř. Jenže hráčům Betisu se povedl jeden protiútok, po kterém skóroval Rubén Castro a všechno je zase jinak.
45
Poločas se dohrává, u míče jsou znovu domácí, ale inkasovaná branka je hodně zaskočila.
44
Hosté se celý poločas brání, ale v závěru se prosazují. Po rychlém protiútoku dokázal míč pod brankářem protlačit RUBÉN CASTRO a hosté vedou!
42
K následné standardce z dobré pozice se dostal Apoño, jenže trefil jen zeď hostujícího týmu a následně je proti domácím pískaný ofsajd.
41
Antonio Amaya fauloval Postigu a dostává žlutou kartu.
40
Domácí fotbalisté stále drží svého soupeře sevřeného před jeho vápnem.
39
Nejistý Adrián byl nyní na štěstí pro hosty faulovaný Postigou. Adrián bude rozehrávat z vlastního vápna.
38
Po centru do vápna měli domácí velkou šanci, jenže míč ani tentokrát nedotlačili míč do brány.
37
Domácí zvyšují svůj tlak a tlačí se do útoku. Hosté jsou pod tlakem. Další rohový kop.
35
Z levé strany pálil křížně Paco Montañés, jeho rána šla ale mimo.
34
Další rohový kop ale již k ničemu nevedl.
34
Domácí kopali další roh a obrovskou šanci ke skórování měl Postiga. Jeho rána z malého vápna byla tečovaná na další roh.
32
Po centru z levé strany se k hlavičce dostal Álvaro González, mířil ale těsně mimo. Každopádně to byla první velká šance domácích.
31
Nabídnutou standardní situaci ale domácí využít nedokázali.
30
Postiga se nyní dostal s míčem do vápna, obelstil i brankáře Adriána, jenže dobře zasáhl Nacho a nakonec je z toho jen roh.
29
Po delší době se dostal balon do vápna Realu Betis, jenže nikdo z domácích zakončit nedokázal.
28
Po následném rohu Beñata hlavičkoval nepřesně Sevilla. Míč budou mít domácí.
27
Hosté kopali Beñatem další přímý kop. Na zadní tyč byl Javi Chica, ale dobře zasáhl Paco Montañés.
26
Rubén Castro byl znovu v ofsajdu a znovu akci zbytečně dohrával. Ani tentokrát ale kartu nedostal.
26
Další žlutou kartu nyní dostal za faul na polovině hřiště domácí Movilla.
25
Rozhodčí nyní odpískal faul v neprospěch domácích. Přitom to byl spíše Campbell, kdo fauloval.
24
Stále sledujeme hlavně boj ve středu pole, míč mají sice stále domácí, jenže zakončení nepřichází.
22
Hráči Zaragozy spoléhají na dlouhé nákopy. Ty jim ale zatím vůbec nevycházejí.
21
Domácímu mužstvu se stále nedaří. Teď byl sice faulovaný Edu Oriol, ale jinak se hraje ve středu pole.
19
Hostující Cañas zahrál podle rozhodčího úmyslně rukou a dostává žlutou kartu.
17
Hosté zatím velmi dobře brání a svého soupeře k ničemu nepouštějí.
15
Hra se přesunula do středu hřiště, míč mají ale stále v moci domácí.
14
Hostující Beñat posílal z přímého kopu centr do vápna soupeře, dobře zasáhl brankář Jiménez.
13
Další ofsajd je nyní mávaný a pískaný Igieborovi, byla to ale hodně hraniční situace.
12
Další pas do vápna posílal Paco Montañés, jenže balon byl moc dlouhý a skončil v moci brankáře Adriána.
10
O útočný výpad se pokusili také hosté, jenže míč poslali do zámezí a hráči Zaragozy budou vhazovat.
9
Domácí v úvodu míří jako již tradičně všechny míče do vápna na Postigu, ten je ale zatím velmi dobře hlídaný.
8
Domácí jsou v úvodu zápasu více u balonu. Oriol posílal míč do vápna na zadní tyč na Paco Montañése, ten se ale k míči nedostal.
6
O žlutou kartu si říkal nyní Rubén Castro, který po odpískání ofsajdu akci dohrál a poslal míč do brány. Rozhodčí Teixeira byl tentokrát ale benevolentní.
5
Do vápna opět mířil další míč na Postigu a tentokrát musel zasahovat Adrián.
4
Dlouhý balon směřující na Postigu dokázal odvrátit na poslední chvíli Mario.
3
Centrovaný míč do pokutového území nakonec doputoval až do náručí domácího gólmana.
3
Teď ale po faulu domácího týmu je tu standardka pro hosty. Rozehrávat bude Beñat.
2
Domácí šli do rychlého útoku, přihrávka na Movillu byla ale nepřesná.
2
Přestože je stadion Zaragozy velmi solidně zaplněn, zatím se hraje spíše před komorní atmosférou.
1

Real Zaragoza: Roberto Jiménez - Săpunaru, Álvaro González, Loovens, Abraham - Edu Oriol, Movilla, Víctor Rodríguez, Apoño, Paco Montañés - Hélder Postiga

Real Betis: Adrián - Javi Chica, Mario, Antonio Amaya, Nacho - Campbell, Igiebor, Beñat, Cañas, Salva Sevilla - Rubén Castro

Rozhodčí: Teixeira - Lamsfús, García.
Oběma soupeřům půjde dnes o hodně. Hosté mají na pátém místě tabulky na kontě osmadvacet bodů a pokud by uspěli, upevnili by si své místo zajišťující účast v Evropské lize. Naopak domácí mají momentálně bodů dvaadvacet a pokud by vyhráli oni, mohli by se před dalšími víkendovými zápasy výrazně posunout tabulkou vzhůru, dokonce až na dělenou sedmou příčku k dvojici Real Sociedad, Rayo Vallecano.
Dnes domácí fotbalisté Realu Zaragoza uhráli v posledních pěti kolech celkem sedm bodů za dvě výhry, jednu remízu a dvě porážky. Také Zaragoze se v posledních týdnech dařilo hlavně na hřištích soupeřů. Všech výše zmiňovaných sedm bodů uhrála totiž venku (remíza s Mallorcou 1:1 a výhry nad Rayo Vallecano a Athleticem Bilbao shodně 2:0). Naopak v domácím prostředí tým dvakrát prohrál - s Levante a Celtou Vigo 0:1 a dnes tak bude chtít navázat spíše na poslední domácí úspěšný zápas s Deportivem, které porazil v polovině listopadu vysoko 5:3.
Oba celky mají v posledních týdnech přibližně stejnou formu. Hosté dokázali v posledních pěti ligových zápasech uhrát celkem devět bodů za tři výhry a dvě porážky. Zajímavé je, že poslední dva domácí zápasy Real Betis prohrál (s Mallorcou a Barcelonou shodně 1:2), ale na hřištích soupeřů naopak dvakrát vyhrál (nad Deportivem 3:2 a Celtou Vigo 1:0). Na konci listopadu si tým také připsal velice cennou domácí výhru nad Realem Madrid 1:0.
Dobrý pozdní večer při sledování online reportáže za zápasu 18. kola španělské Primera División mezi Realem Zaragozou a Realem Betis Sevilla. Dnes nás čeká souboj dvou celků ze středu tabulky. Lépe jsou na tom hosté, kterým patří pátá příčka. Domácí fotbalisté jsou momentálně dvanáctí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.