Díky za pozornost a příště na počtenou.
Divoký závěr, ale tři body jsou Almeríi nesmírně důležité. Nakonec je získává a dělá tak dobrý krok k záchraně.
1:0, 1:2 a 3:2. Takový byl průběh dnešního zápasu, který byl dramatický až do konce. První poločas dobrý, druhý ještě lepší. Červená karta, pět gólů a pořádná zápletka. Domácí to i v deseti nezabalili a neuvěřitelným způsobem v poslední minutě nastavení získali tolik potřebné tři body.
90+6
Žlutou kartu dostává Léo Baptistão (Real Betis).
90+6
Žlutou kartu dostává Jordi Figueras (Real Betis).
90+6
Žlutou kartu dostává Jonathan Zongo (UD Almería).
90+5
Žlutou kartu dostává Mané (UD Almería).
90+4
Almería právě vstřelila branku!
Tak to je neuvěřitelné. Domácí hrají v oslabení, přesto i potřetí udeřili. RAMON AZEEZ si naběhl na krásný centr Soriana a hlavičkou trefil míč přesně do sítě. Na hřišti i v hledišti je radost, jako kdyby tým vyhrál titul. Chvíli se nebude hrát, hráči se navzájem pošťuchují, někteří diváci dokonce vtrhli na hřiště. Co si budeme povídat, pěkná horkokrevná divočina. Asistence: Fernando Soriano.
90+2
Žlutou kartu dostává Javier Matilla (Real Betis).
90
Ještě čtyři minuty se bude hrát nad plán tohoto zápasu. Času to je tedy dost.
89
Carlos si dal míč hodně daleko od svých kopaček, domácí i v deseti podnikají rychlé útočné akce.
88
Už se blíží závěr, uvidíme, kolik rozhodčí nastaví nad rámec poločasu.
87
Poslední minuty patří hostujícímu týmu, který měl na kopačkách třetí branku, ale gólman Esteban dělá vše možné, aby zachránil alespoň bod.
86
Domácí to zkouší nakopávanými míči, ale nedaří se souhra.
85
Deset minut před koncem odpískán ofsajd domácího mužstva.
84
Čas běží, bod pro oba celky nic moc neřeší.
83
Pokud se dotkne míče Perquis, diváci na něj bučí a pískají. Ani se nedivím. Vyfauloval se na něm Suso a jak se zdá, nic vážného to nebylo.
82
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Juanfran, přichází Javi Chica.
80
Na hřišti zase polehává jeden z hráčů Betisu a šetří tím čas.
79
I na střídačkách panuje hodně nervozity, rozhodčí dokonce poslal trenéra domácích na tribunu. UD jde o hodně, to je jasné.
78
První poločas bez gólů, ale ve druhé části nám to tam začalo pořádně padat.
77
Dějí se zajímavé věci. V deseti dokázali domácí vyrovnat po rychlém brejku. Střídající Azeez uvolnil na levé straně ALEIXE VIDALA a ten se dokázal v tísni prosadit. Brankář si sice na míč sáhl, nic mu to nebylo platné. Asistence: Jonathan Zongo.
77
Matillova střela byla sražená na roh, Esteban zůstal jen stát ve svém brankovišti.
75
Střídání v týmu UD Almería: ze hřiště odchází Corona, přichází Ramon Azeez.
75
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Braian Rodríguez, přichází Léo Baptistão.
75
Střídání v týmu UD Almería: ze hřiště odchází Rodri, přichází Fernando Soriano.
75
Tedy možná, ještě není konec. Ovšem Betis bude zahrávat standardku.
74
Tohle už je pro domácí hodně špatné, vyloučení Susa je stál zápas.
71
Real Betis právě vstřelil branku!
Jenže je zde výrazná komplikace. SALVA SEVILLA se dostal k míči na hranici velkého vápna a vypálil přesně do Estebanovy sítě. Asistence: Braian Rodríguez.
71
To Almería je ve špatné situaci, potřebuje naplno bodovat, protože hraje o záchranu.
71
Betis je při chuti a stále dotírá před pokutovým územím.
71
Ve vápně šel k zemi velice ochotně Ruben Castro, ale ukazuje, že to faul nebyl. Sympatické přiznání, hned si uvědomil, že to bylo zbytečné upadnutí.
70
Standardku ze zhruba třiceti metrů před Adánem zahrával kapitán Corona. Což o to, zeď obstřelil, ale přepálil i horní tyč.
68
...která málem skončila gólem. To by však Molina nemohl být v ofsajdové pasti. Střela mu vyšla a skončila v síti, nic platné.
67
Nebylo to nic moc platné, hosté jdou do rychlé protiakce...
66
Rohový kop pro Almeríu, která se po delší době nastěhovala před Adánovu svatyni.
65
Vidal hledal v dobré pozici střídajícího Zonga, tomu chyběl kousek.
63
Střídání v týmu UD Almería: ze hřiště odchází Óscar Díaz, přichází Jonathan Zongo.
63
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Alfred N'Diaye, přichází Salva Sevilla.
62
Je jasné, že teď budou na koni hráči hostů, kteří si vyrovnání zasloužili. Nehrají vůbec špatně a navíc mají k dispozici dlouhou přesilovku.
60
Po hodině hry je vyrovnáno. Prakticky to byla totožná akce jako na druhé straně. Také z toho byl gól. Z pravé strany odcentroval Carlos a BRAIAN RODRÍGUEZ uklidil míč z malého vápna do sítě. Asistence: Juan Pérez Carlos.
59
Žlutou kartu dostává Damien Perquis (Real Betis).
59
Žlutou kartu dostává Rodri (UD Almería).
59
Ale z utkání se po červené kartě stává bojiště. Nervozita stoupá a Rodri si něco vysvětloval s Perquisem, který teď bude trnem v oku některých hráčů.
58
Prozatím ta přesilovka není nikterak vidět, domácí hrají pozorně v obraně.
57
Rodriquéz kombinoval Diázem, nicméně byl druhý jmenovaný v ofsajdu.
56
Hostující hráč je zpátky na hřišti, což se fanouškům vůbec nelíbí. Je v pořádku.
55
Perquis je v péči lékařů a možná bude muset střídat. Tak či tak, hosté budou hrát přesilovku.
55
Tak to je velká komplikace. Zatímco se domácí ujali vedení, tak o minutu později ostrým skluzem zajel Suso do Perquise a rozhodčí ihned vytáhl červenou kartu.
54
Červenou kartu dostává Suso (UD Almería).
52
Domácí jsou do vedení, i když to nevypadalo z jejich strany vůbec dobře. Pochvalu zaslouží perfektní centr Vidala, který přihrál z pravé strany hřiště a našel přesně ÓSCARA DÍAZE. Ten šel do tvrdého souboje s brankářem a uspěl. Asistence: Alex Vidal.
52
Možná byl tohle ten impuls, aby se výkon Almeríe zvedl. Začátek byl hodně vlažný.
52
Až to zkusil Vidal, ale oba dva pokusy byly zablokovány. Hosté pouze odkopávají.
50
Domácí se nemohou dostat zpátky do hry, zatím je jejich výkon ve druhém poločase docela mátožný.
49
Real začal druhý poločas zase velice dobře a prakticky podobně co předváděl v prvním dějství.
48
Žlutou kartu dostává Aleix Vidal (UD Almería).
47
Dle všeho to vypadá, že oba trenéři ponechali stejné sestavy na hřišti. Střídání se tak nekonalo.
46
Máme za sebou první poločas, který byl celkem zajímavý a pohledný. Oba týmy si vytvořily několik tutovek, především u domácích to místy volala po gólů. Jenže brankáři jsou zatím velice dobře připravení. Výsledek tedy 0:0.
Druhý poločas začne přibližně ve 13:03.
45+1
45
Nastavuje se jedna minuta nad rámec prvního poločasu.
44
Už se blíží konec prvního poločasu, šancí bylo na obou stranách spousty, gól však nepadl žádný.
43
Pěkný centr Reyese prošel přesně na hlavičku Rodrígueze a Estaban musel kontrolovat situaci. Nakonec letěl míč těsně vedle.
42
Na druhé straně vypálil hodně nepřesně Vidal. Míč končí v hledišti za bránou.
41
Carlosova střela nebo spíše centr prošel před Estebana. Ten už několikrát ukázal, že centry bezpečně chytá.
40
Zhruba pět minut před koncem poločasu sledujeme nebezpečné útoky Betisu. Celkově to je zajímavý fotbal, stále se něco děje.
39
Juanfran centroval z pravé strany, ale našel jen vyběhnuvšího brankáře.
38
Dva rohové kopy v řadě jsou k vidění před Estaben. Především ten druhý musel nadvakrát likvidovat.
37
Hra se opět přelila na hostující stranu, nějakou dobu tlačila Almería, ovšem teď se snaží něco s nerozhodným výsledkem udělat soupeř.
36
Matillova střela ze zhruba dvaceti metrů měla dobré parametry. Jen to zahučelo, míč zapadl metr nad branku.
35
Po delší době si bude muset dát pozor i Estaban. Castro vybojoval rohový kop.
34
Další ofenzivní výpad předvedl Rodri, byl však zastaven pro ofsajd. Už třetí v tomto mači.
33
Jak byl výkon hostů v posledních minutách sympatický, tak je nutno pochválit celek UD, jenž se rychle zvedl a ukázal několik dobrých tutovek.
32
Tlak domácích je místy obrovský. Jako spalovač šancí se znovu ukázal Diáz, jenž běžel sám na gólmana a chtěl mu udělat kličku. Perfektní práci předvedl Adán, ten nyní drží svůj tým měrou vrchovatou.
31
Další tutovka pro Almeríu, hasit požár musel z brankové čáry obránce Moreno, který zachytil střelu Diáze. Nebýt jeho zákroku, už by se měnilo skóre. Výrazně tak pomohl svému brankáři.
30
Žlutou kartu dostává Alfred N'Diaye (Real Betis).
29
Tohle už však byla velká šance a pochvalu zaslouží Adán, který odhadl záměr Diáze. Ten vyslal střílený centr na malé vápno, který gólman zachytil do rukavic.
28
Fanouškům se také verdikt nepozdává, ale je jim to platné jak hadovi polobotky.
26
Těsný ofsajd Almeríe. No a možná ani nebyl, protože centr na rozběhnutého Rodriho vypadal všelijak. Každopádně domácí borec by jinak běžel sám na bránu.
25
Real působí velice odhodlaně, není na něm vidět žádná nervozita. Zápas si užívá a hraje poměrně odvážně.
24
Vida, hned z toho byla šance, byť po odpískaném ofsajdu. Brankář domácích musel ukázat svůj um při hlavičce Castra. Pak už byl odpískán přestupek proti pravidlům.
23
Další roh pro Real, který vybojoval Juanfran. Esteban bude muset být v pozoru.
22
Poslední minuty se hraje zajímavý fotbal, na obou stranách se něco děje.
21
Po následném rohu se ke střele dostal Molina a jeho prudká rána z voleje končí metr nad. Znovu to nebyla vůbec špatná akce evidentně uvolněných hostů.
20
Protože se dostal ke střele Matilla a nevypadalo to vůbec špatně. Esteban musel zasáhnout rychlým skokem u pravé tyče.
19
To byla další slušná šance domácích, kteří však nesmí zapomenout na zadní řady.
18
Miguel Angel Corona poslal perfektní příhrávku za obranu, kde byl připravený Vidal a sám před Adánem trefil pouze výborně zasahujícího gólmana.
16
Reyesův průnik nevypadal vůbec špatně, chyběla tomu lepší finální přihrávka. Sám byl pokrytý.
15
Nyní začal Real hýřit dobrým pohybem a snaží se hledat prostory, kudy by se dostal před bránu Estebana.
14
Zkušený Juanfran si hledal prostor k zakončení, ale nebylo kudy. Obrana Almeríe byla připravena.
12
Diáz se dobře vyšrouboval do vzdušného souboje, znovu tomu chyběla přesnost.
11
Zatím sledujeme takový opatrný a neurovnaný fotbal, mírnou aktivitu vykazují domácí hráči.
10
Další roh pro Almeríi, která bojuje v posledních třech kolech o život. Naděje stále na záchranu je, zatímco loňský účastník Evropské ligy je již jistým účastníkem příštího ročníku druhé ligy.
9
A zase u toho byl Mané, jehož hlavička šla vysoko nad bránu. Pozice to však nebyla vůbec špatná.
8
Do rychlé akce se tlačil domácí Mané, jeho rejdy utnula obrana. Každopádně z toho bude roh.
7
Corona operoval na hranici vápna, ale těch kliček už bylo mnoho. Do zakončení se nedostal.
6
Takové varování pro UD, které zaspalo trestný kop a vůbec nebránilo.
5
Poprvé o sobě dali vědět také hosté. Po standardce se dostal k hlavičce kapitán Molina a mnoho nechybělo, aby rozvlnil síť. To byla slušná možnost.
4
Musí dnes jednoznačně vyhrát, pokus to myslí s bojem o sestup vážně. Začala rohem, po kterém pálil Suso, ovšem daleko mimo bránu.
3
Především o čest jde poslednímu Betisu, to Almería má ještě stále naději na záchranu.
2
Hraje se v krásném slunečném počasí, návštěva je sice poněkud slabší, tribuny jsou prořídlé, ale i v zápase pouze o "čest" to bude jistě dobrá účast fanoušků.
1
Hráči nastupují na hřiště, za pár chvil začínáme.

UD Almería: Esteban – Rafita, Vélez, Torsiglieri, Mané – Suso, Verza, Corona (C), Vidal – Díaz, Rodri.
Náhradníci: Julián – Nélson, Tébar, Azeez, Zongo, F. Soriano, Barbosa.

Real Betis: Adán – Moreno Juanfran, Perquis, Figueras, J. Carlos – L. Reyes, N'Diaye, Matilla – R. Castro, Molina (C), B. Rodríguez.
Náhradníci: López – Chica, Paulão, Sevilla, Cedrick, D. Ceballos, Baptistão.

Rozhodčí: Ignacio Iglesias – Alfonso Costoya, Enrique Ramos.
Zápas na Estadio de los Juegos Mediterráneos začne v pravé poledne, takže si dejte oběd o něco dříve a sledujte s námi bitvu o prvoligovou účast.

Hlavním sudím tohoto duelu bude Ignacio Iglesias, kterému budou na pomezí pomáhat Alfonso Costoya a Enrique Ramos.
Poslední vzájemný zápas

Naposledy se oba týmy střetly v ligové soutěži 21.12.2013 a Almería tehdy vyhrála na venkovní půdě 1:0

Real Betis

Hosté jsou jasnými sestupujícími, z poslední příčky je už nemůže dostat vůbec nic. Tým pětkrát za sebou prohrál a už jen čeká na konec sezóny. Naposledy hrál Real Betis doma proti Realu Sociedad a podlehl mu 0:1.

Real Valladolid – Almería 1:0
Almería – Osasuna 1:2
Real Madrid – Almería 4:0
Almería – Celta de Vigo 2:4
Espanyol – Almería 1:2
UD Almería

Domácí tým se snaží uniknout z pásma sestupu, momentálně na tyto příčky ztrácí dva body a dnes by je rád získal proti snad neideálnějšímu soupeři. K dobru navíc mají i zvednuté sebevědomí po výhře na Espanyolu v poměru 2:1.
Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Dobré nedělní poledne u španělské Primera División. V rámci 36. kola budeme sledovat zápas mezi týmy UD Almería a Real Betis.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.