Osasuna po parádním vstupu do zápasu nakonec svůj náskok neprohospodařila a zapisuje si do tabulky Primera División velmi důležité body v boji o záchranu.

Já Vám děkuji za pozornost a budu se těšit u dalších fotbalových přenosů někdy příště.
90+4
Fernández zastavil rohový kop a může dalekým výkopem zápas ukončit.
90+3
Čas již téměř vypršel a Vallecano nadále marně hledá, s čím by ještě překvapilo.
90+2
Ten nijak zvlášť k ohrožení branky Vallecana neprospěl.
90+1
Už mohlo být rozhodnuto, ale míč se neskutečným způsobem zastavil na tyči a tak se další branka nekoná. Bude z toho však alespoň rohový kop.
90+1
Hrát se bude čtyři minuty nad rámec základní hrací doby, první z nich již začala plynout.
90
Fernandéz v pohodě pohlídal vysoký centr a nyní se dá již očekávat počet nastavených minut.
89
V pokutovém území zůstal ležet na dobrou půlminutu jeden z domácích hráčů, rozhodčí však tento čas jistě přidá v nastavení.
88
Rýsující se šanci Vallecana ukončil Saúl dosti nepřesnou střelou, která nemohla domácí tým nijak vystrašit.
87
Brankář Rubén se zapojil do hry až téměř na polovině hřiště, ani to však nedodalo do rozehrávky Vallecana potřebné kouzlo.
86
Adrián (VLL) byl poslán tvrdě k zemi, ale tentokrát se karta vytahovat nebude.
85
Zatímco v našem zápase se Vallecano marně snaží vyzrát na pevnou obranu Osasuny, tak ve druhém souběžně hraném zápase vede Real Madrid nad Sevillou neuvěřitelným rozdílem 7:3.
83
Poslední střídání Osasuny v zápase, za potlesku z tribun odchází autor druhého gólu domácích Riera, jenž je nahrazen Onwuem.
82
Hlavně pomocí centrů se snaží hosté překonat pevnou defenzivní zeď soupeře, ta však zatím odolává velmi dobře.
81
Druhé střídání Osasuny v zápase. Ze hřiště odchází Oriol a nahrazuje jej Flaño.
79
Mohl se nám závěr zápasu výrazně zdramatizovat, ale střela Adrián Gonzáleze (VLL) mezi tři tyče neletěla.
78
Dlouho si hostující hráč šteloval míč na centr, ale ani to ničemu nepomohlo.
77
Dlouho rozhodčí čekal s odpískáním ofsajdu, nakonec se odhodlal a připravil tak domácí hráče o míč.
77
Vallecano drží míč, ale čas plyne hrozně rychle a dvě branky hosté stále ztrácí.
75
Kapitán Trashorras (VLL) se snažil po skončení akce vybojovat roh, ale rozhodčí byl naprosto neoblomný.
74
Gólová přestřelka se odehrává také ve druhém současně hraném zápase, Real Madrid vede nad Sevillou už 6:3 a tak jsou našé čtyři branky proti těmto, téměř ničím.
73
Okamžitě po rozehrání se hosté zmocnili míče a otočili hru na útočnou polovinu.
71
Vallecano právě vstřelilo branku!
No jenže stačil jeden centr do nebezpečného prostoru a v tom pohybující dvojice soupeřů. Ze dvou metrů dosáhl na centr nejlépe ALEG GÁLVEZ, který okamžitě vytáhl míč se sítě a odnáší jej na půli hřiště.
70
Momentálně nesledujeme nijak pohledné utkání, Vallecano se snaží zdramatizovat zápas, ale to se zatím příliš nedaří.
69
I přes vyloučení by Osasuna měla v naprostém klidu dokráčet pro tři body z tohoto utkání, které jsou pro domácí tým velmi důležité.
67
V desíti se pochopitelně bude hrát jinak a tak je potřeba i nějaké střídání, ze hřiště šel Cejudo a nahrazuje jej Puňal.
65
Dva ostré zákroky ve středu hřiště a hlavní rozhodčí na ně reaguje okamžitou červenou kartou pro las Cuevase (OSS), jenž zezadu poslal k zemi soupeře a pakuje se tak předčasně do sprch.
64
Na druhé střídání jsme moc dlouho čekat nemuseli, na zelený pažit vyběhl Embarba a naopak zápas skončil pro Falquého (VLL)..
63
Po pravé straně zatáhl Bangoura (VLL) míč a centroval do pokutového území, v tom však převahu měli domácí.
61
První změna zápasu je zde, dolů odešel Bueno a na jeho post se postavil Larrivey.
61
Opět vznikl po standardní situaci zmatek v šestnáctce Vallecana, ten se však protentokrát podařilo vyřešit.
60
Teprve druhá žlutá karta dnešního zápasu putuje na konto Arbilly (VLL), který zastavil rukou rozbíhajícího se Cuevase.
58
Osasuna právě vstřelila branku!
A máme zřejmě definitivně rozhodnuto! Odražený míč se dostal na kopačku ROBERTA TORRESE a ten naprosto nechytatelně zavěsil pod horní tyč. Rubén se snažil s toutou dělovkou něco udělat, ale jednoduše neměl nárok.
57
Na první pohled zajímavá akce Vallecana končí nakonec jen odpsíkaným ofsajdem.
55
Vallecano nadále ve druhém poločase aktivnější tým, který se snaží dohnat špatný úvod zápasu.
54
Z čista jasna se vydala Osasuna s míčem na útočnou polovinu, vše skončilo dobře mířenou střelou, kterou však Rubén zastavil a připsal si další z důležitých zákroků.
52
Následný roh neznamenal pro defenzívu Osasuny výraznější problém.
52
Fernández na opačné straně vytáhl z rukávu famózní robinzonádou, kterou dokázal vyrazit nad břevno dobře mířenou střelu.
51
Rubén se dotkl snad vůbec poprvé ve druhém poločase míče, když dokázal zneškodnit nebezpečný centr.
49
Ve druhém poločase se Osasuna s míčem nedostala z vlastní poloviny. Zatím však hosté nemohou výrazněji Fernandéze zaměstnat.
48
Hlavička padala z velké výšky a dopadla přesně na horní síť brány Fernándeze.
47
Vallecano vstoupilo do druhého poločasu aktivně, do šestnáctky přilétl zajímavý centr, na který však nikdo vel žlutém nezareagoval.
46
Adrián (VLL) sice v souboji s protihráčem upadl, ale podle rozhodčího bylo vše v naprostém pořádku.
46
Po výborném vstupu vede Osasuna nad soupeřem o dvě branky a má tak zápas skvěle rozehrán. Uvidíme, co nám přinese druhý poločas, kteýr začne přibližně ve 23:00.
45+1
V prvním poločase se bude nastavovat jedna minuta a ta se již blíží ke svému konci.
45
Plyne poslední minuta řádné hrací doby. Uvidíme, zda nám rozhodčí přidá.
44
Ofsajd zastavil snahu hostů o případné snížení. Jenže kromě ofsajdu se podařilo obraně Osasuny postavit defenzivní val.
43
Rubén vystartoval z brány a dokázal uhasit rodící se požár ještě před jeho zapálením. Nadále však platí, že je to dnes z obou stran hodně ubojovaný zápas.
41
Bangoura (VLL) se rozhodl o přímé orhožení brány, které však nemělo to hlavní a to přesnost.
40
Přímočará akce Vallecana skončia zajímavou přihrávkou do uličky, ale nikdy toto řešení nečekal.
38
Kapitán Vallecana Trashorras měl problém s jedním z domácích hráčů, vše se nakonec i přes počáteční pošťuchovačku obešlo bez závažnějších problémů.
37
Tempo hry nám malinko upadlo, nyní si s vysokým centrem poradil brankář Rubén, který míč okamžitě poslal na střed hřiště.
36
Ani následný roh nic nemění na tom, že Osasuna vede nadále o dvě branky.
35
Viera (VLL) se s tím nepáral a z místa vyslal nepříjemnou střelu atakujícíc pravou tyč brány Osasuny.
35
Joan Oriol vystihl rozehrávku hostí, no jeho následné zakončení řadíme do kategorie nepovedených – vhazovat budou hosté.
33
Bangoura (VLL) ukázal svou silnou stránku. Prosprintoval kolem třech hráčů a chybělo mu pouze malinko více síly na zakončení.
32
Vallecano nehraje až tak špatně, jenže případné možnosti zůstávají nevyužity a naopak hosté sami pomáhájí soupeři při přechodu do šestnáctky.
30
Ñíguez (VLL) poslal k zemi uhánějícího Cejuda a ten bude zřejmě potřebovat také ošetřit, první žlutá karta zápasu je zde.
29
Slabší pasáž hry je snad definitivně za námi. Hosté ihned po zisku míče vystartovali dopředu v početní převaze, ale ani tentokrát to nepřineslo výraznější ohrožení Fernándeze.
27
S nepříjemným centrem na zadní tyč si Osasuna poradila až překvapivě hladce.
26
Falqué prohrál souboj ve středu hřiště a evidentně jej to rozčílilo, faul se však nepíská.
25
Opět odehrál hlavní roli v útočném postupu Bueno (VLL, ofenzíva Vallecana se sice snažila, ale nakonec vše končí další chybou v rozehrávce.
24
Bueno (VLL) doháněl soupeře, ale ani on nedokázal založit lepší akci.
23
Pro změnu vhazovali hosté, ale jejich kombinace na dvou metrech končí chybou.
22
Saúl (VLL) nejprve sám přečetl přihrávku Osasuny a vydal se na průzkum okolí. Jeho průzkum však končí až za hranicí hřiště.
20
Čekání na rychlý protiútok se vyplatilo, v situaci čtyři na tři však hosté zazmatkovali a o míč nepřesnou přihrávkou také přišli.
19
Míč byl přizvednut přímo před osamělého Arribase (OSS), ten však v parádní pozici zazmatkoval a nakonec zamříil nad bránu.
18
Další rohový kop pro Osasunu a obrana Vallecana tak musí zbystřit.
17
Pohledná akce domácích končí odpískáním dalšího rohu pro Osasunu.
17
Vysoký míč dolétl do náruče připraveného Fernándeze (OSS), který míč okamžitě odkopává na půli hřiště.
15
Oriol (OSS) si doběhl pro míč a bude vhazovat na útočné polovině.
14
Vallecano se okamžitě snaží s výsledkem něco udělat, veškeré snahy o útočení jsou zatím nemilosrdně potrestány.
13
Naopak na druhé straně se skóre mění a to již podruhé dnes. První střela vypadla Rubénovi z rukavic přímo na zadní tyč a tam do prázdné branky poslal míč ORION RIERA.
11
Obrana Osasuny zaspala, stačil jeden vyhraný souboj a nepříjemný centr ihned letěl na Andrése. Ten však nebyl vůbec připraven a může být rád, že míč nepřešel brankovou čáru.
10
Iago Falqué (VLL) se odpoutal od protihráče a namířil si to přímo k bráně soupeře, jeho ostrá střela sice vypadala nebezpečně, ale nakonec skončila mimo třech tyčí.
9
Hosté se snažili překonat přihrávkami střed hřiště, ten však byl až příliš zahuštěn.
8
Rychlá akce Vallecana končí přihrávkou do nebezpečného prostoru, obrana Osasuny situaci zvládla a odehrála míč na roh.
7
Hned trojice hráčů Vallecana byla obehrána pohlednou kličkou, tím posledním byl Adrián.
6
Vallecano se snaží hru malinko uklidnit, ale stále je ve hře až příliš nepřesností na vlastní polovině.
5
Na standardní situaci si naskakoval Aribas (OSS), no míč byl těsně před ním odehrán do bezpečí.
4
Vallecano se po inkasované brance snaží hru oživit, ani jeden z centrů do pokutového území však nenašel nikoho ve žlutém.
1
Tak tomu se říká vstup do zápasu jako z fotbalových učebnic. Na rohový kop Roberto Torrese si nejvýše vyskočil OIER, který míč uklidil do sítě. Osasuna se tak dostává do vedení, které je jistě velmi příjemné na začátek zápasu.
1
Osasuna si připisuje velmi dobrý vstup do utkání, celá akce byla zakončená střelou, která byla tečována. Bude tu první roh pro domácí tým.
1

CA Osasuna: Andrés Fernández – Oier (C), Lotiès, Arribas, Oriol – Cejudo, F. Silva, R. Torres, Loé, de las Cuevas – Riera.
Náhradníci: Riesgo – Flaño, Satrústegui, Lolo, Puñal, Núñez, Onwu.

Rayo Vallecano: Rubén – Tito, Gálvez, Ñíguez, Arbilla – Bangoura, Trashorras (C), Viera, Adrián González, Falqué – Bueno.
Náhradníci: Cobeño – N. Martínez, Baena, Embarba, Perea, Larrivey, Ramiro.

Rozhodčí: Ayza – Martínez, Barbero.
Vzájemné zápasy:

V loňské sezóně se oba celky střetly dvakrát v rámci ligy, ve 14. kole na domácím hřišti zvítězila Osasuna 1:0 a v následné odvetě ve 33. kole se urodila na hřišti Vallecana remíza 2:2.
Rayo Vallecano:

Vallecano v loňské sezóně představovalo příjemné překvapení La Ligy. Nakonec skončilo na osmém místě a s velkým přehledem si tak zajistilo účast v letošním ročníku.

V tom je však situace mnohem komplikovanější, po desíti zápasech totiž drží poslední místo zajišťující záchranu, jenže náskok na dnešního soupeře je pouze dvobodový a tak už po tomto utkání se může situace výrazně změnit.

Poslední odehrané zápasy:

8. kolo: Vallecano – Sociedad 1:0
9. kolo: Almería – Vallecano 0:1
10. kolo: Vallecano – Valladolid 0:3
CA Osasuna:

Po loňské úspěšné záchraně mezi elitou se Osasuně záchranářské práce nevyhnou ani letos. V desíti zápasech uhráli totiž fotbalisté tohoto týmu pouhých sedm bodů za dvě výhry a jednu remízu a to stačí na předposlední příčku, když za Osasunou je pouze trápící se Almería.

V posledních zápasech se však Osasuna přece jen zvedá, po výhře na půdě Malagy přišla překvapivá remíza s Barcelonou doma, v posledním kole však tým prohrál na půdě Sevilly těsně 2:1.

8. kolo: Málaga – Osasuna 0:1
9. kolo: Osasuna – FC Barcelona 0:0
10. kolo: Sevilla – Osasuna 2:1
Španělská Primera División má v tomto týdnu plánováno vložené kolo a jedním ze zápasů bude souboj dvou týmů bojujících o záchranářské body. Předposlední Osasuna přivítá na domácím hřišti sedmnácté Rayo Vallecano.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.