Hlavní rozhodčí dnes naposled foukl do píšťalky a tím ukončil toto utkání, které končí zřejmě zaslouženou remízou. Domácí Elche šlo již ve druhé minutě zápasu do vedení a celý první poločas zvládlo výrazně lépe. Po přestávce však měli více ze hry hosté a odměnou jim bylo také vyrovnání v 74. minutě.

K tomuto utkání je to z mé strany již vše, děkuji Vám za pozornost a budu se těšit u dalších fotbalových přenosů.
90+3
Domácí si chtěli vymodlit standardní situaci, ale rozhodčí žádný faul nepostřehl a tak nechává ve hře pokračovat.
90+3
Již plyne poslední minuta nastavení a Elche bude vhazovat na hranici šestnáctky.
90+2
Kombinace na dvou metrech končí odpískaným ofsajdem Prieta.
90+2
Elche se podařilo udržet míč na útočné polovině a tam strávit téměř celou první minutu nastavení, nyní je však již hra zpět na druhé straně a tak to znamená pro domácí tým maximální obezřetnost.
90+1
Rozhodčí nastavuje tři minuty nad rámec těch devadesáti.
90
Jenže Granero to nyní přehnal s aktivitou při napadání a může být rád, že rozhodčí nechtěl vytáhnout další kartu z kapsičky.
89
Tlak hostujícího družstva se začíná stupňovat, Elche příliš nestíhá a tak se většinou osvobodí pouze za cenu odkopu míče.
88
Vela (RSC) se krásně opřel do míče zpoza šestnáctky a pouze břevno zachránilo Elche od inkasování. Brankář Herrera se sice snažil míč vyrazit, ale byl na něj krátký.
87
Sapunaru (ELC) nenačasoval ideálně souboj o míč a výsledkem je jeho žlutá karta, když zasáhl zcela evidentně nohu protihráče.
86
Hra nyní postrádá potřebné tempo. Míč si předávají hostující hráči mezi sebou a přes střed hřiště se nemohou dostat.
85
V závěru zápasu to již vypadá, že domácí Elche bude s bodem spokojeno a začíná se stále více soustředit na defenzívu.
84
Hodně nepovedený centr končí přímo v náručí Herrery, který se nemusel ani příliš snažit.
83
Sapunaru (ELC) zůstává po jednom ze soubojů ležet na trávníku a drží se za pravý kotník. Oba celky však již vypotřebovaly svá tři střídání a tak to bude muset Sapunaru nějak zvládnout.
82
Jenom to tak zahučelo po poslední akci Sociedadu, hosté totiž dobře zakombinovali a těžit z toho mohl Granero, kterému byl míč poslán do střelecké pozice. Granero ani na vteřinku neváhal a přízemní střelou protáhl Herreru, míč však letěl o nějakých třicet centimetrů vedle pravé tyče.
80
Úplně poslední střídání tohoto zápasu. Utkání skončilo pro střelce úvodní branky Cora a naopak žolíkem trenéra Escriby se stává Giménez Candela.
79
Prieto kombinoval se Sangallim u autové čáry a nakonec se této dvojici podařilo vyškolit obranu Elche, no do výraznější šance tato kombinace nevedla.
78
Po vyrovnání se hraje dosti opatrněji než tomu bylo za stavu 1:0. Hosté sice stále drží míč častěji v moci, ale jejich ofenzivní výpady již mnohem více vychází z pomalé kombinace.
77
Střídá také Sociedad. Utkání skončilo pro Seferoviče, kterého již nahradil Sangalli.
75
Na inkasovanou branku reaguje domácí lavička střídáním. Ze hřiště odešel Sánchez a nahradil jej Mantecón.
74
Real Sociedad právě vstřelil branku!

Toto vyrovnání si hosté za druhý poločas zasloužili. CARLOS VELA stál v pravý čas na pravém místě, obrana Elche na něj zapomněla a tak měl Vela čas v pokutovém území zakončit. Střela mu sice úplně ideálně nesedla, ale co bylo důležité, zapadla přesně k tyči.
74
Ñíguez (ELC) si zasekl míč u čáry a poté se ocitl na zemi po souboji s protihráčem, vše však bylo podle rozhodčích v naprostém pořádku a opravdu to vypadalo, že Ñíguez ztratil rovnováhu sám.
73
Sapunaru se ocitl na zeleném pažitu a bylo to zaviněno zákrokem Granera, který si pomohl v souboji rukama.
71
Sánchez to udělal ve středu hřiště fantasticky, obehrál hned trojici protihráčů a ještě dokázal míč přihrát na své spoluhráče. Elche tak zůstává u míče.
70
Hned dvojice hráčů Sociedadu naskakovala na dobře kopnutý centr, ale i tato dvojička byla v pokutovém území přikryta a neměla tak šanci lépe zakončit.
69
Postupný útok Elche se zastavil už na půli hřiště a hra se okamžitě otáčí na druhou stranu směrem k bráně Herrery.
68
Druhé střídání Sociedadu v utkání je zde. Zápas končí v 68. minutě pro Castra, kterého na hřišti nahrazuje Zurutuza.
67
Hosté šikovně přepustili přihrávku křížem až na Velu (RSC), který měl před sebou chviličku volný prostor, ten využil hostující hráč ke střele, která donutila Herreru jít na zem.
66
Ten však žádné nebezpečí v pokutovém území nepřinesl, hned první obránce Elche odehrál míč do bezpečí.
65
Dvakrát byl nastřelen do břicha Sapunaru a hlavně první nástřel musel pořádně bolet. Z celé akce však Sapunaru vyšel jako vítěz, zabránil totiž míči dostat se do šestnáctky, přesto budou hosté zahrávat rohový kop.
64
Celá akce byla zakončená nepřesnou střelou a ihned poté dochází k prvnímu střídání i u Elche. Hřiště opouští del Moral a nahradí jej Ñíguez.
63
Ve středu hřiště vybojoval míč Sánchez (ELC) a okamžitě zahájil rychlý přechod do útoku.
62
Z ničeho nic se hra přesunula až k bráně Sociedadu, ale střeleckému zakončení opět chybělo to hlavní – přesnost.
62
Sapunaru si vhazování zopakuje a tentokrát je ještě o kousek blíže šestnáctce soupeře.
61
Šikovně odkopnutý míč jednoho z domácích, kulatý nesmysl se totiž otřel o soupeře a tak budou vhazovat fotbalisté Elche.
60
Hodina hry je za námi a stále platí, že Elche vede na domácím hřišti nad Realem Sociedad 1:0 brankou z druhé minuty utkání. Jenže ve druhém poločase sledujeme převahu hostů a tak se může stát s výsledkem téměř cokoliv.
59
Prieto se hned po příchodu na hřiště snažil provětrat defenzívu Elche, ale jeho snažení zastavil ofsajd.
58
První střídání v zápase, ze hřiště jde Pardo (RSC), kterého nahradil Prieto.
57
Sociedad pokračuje v obléhání brány Elche, ale žádný z centrů tentokrát nebezpečí nepřinesl.
56
Seferovič si postavil míč na místo přestupku a přímou střelou se pokusil ohrozit bránu, jenže jeho projektil letěl opět výše než bylo třeba.
55
Lombán (ELC) zastavil pronikajícího protihráče těsně před pokutovým územím a kromě nebezpečné standardní situace dostává i žlutou kartu.
55
Udeřit mohlo z ničeho nic na druhé straně, vůbec první výraznější šance Elche ve druhém poločase a málem z toho byl gól. Výborně si totiž na hlavičku naskočil jeden z domácích hráčů a jen těsně minul levou tyč.
54
Castro přiťukl míč na Seferoviče, ale ten se neobmotal kolem protihráče a nakonec nevybojoval ze souboje ani rohový kop.
53
Castro opět v hlavní roli, ale tentokrát jako přihrávající, jeho centr však byl ještě před příletem do pokutového území sražen.
52
Castro (RSC) dostal dobrý míč k noze, ale musel se otáčet a navíc to měl na levačku. Jeho střela tak vylétla vysoko nad břevno a nijak neohrozila Herreru.
50
Hodně emocí vzbuzují dnes rozhodnutí hlavního rozhodčího, toho jistě nečeká jednoduchý druhý poločas.
49
Nadále platí, že jsou hosté aktivní. Zatím však nejsou schopni přejít přes poslední obranný val soupeře a to udržuje domácí v poklidu.
47
Sociedad ve druhém poločase zatím soupeři moc míč nepůjčil a to se pochopitelně nelíbí domácím příznivcům.
46
Hned v úvodu druhého poločasu se hnali do zajímavé akce hosté, ale centr do pokutového území nenašel adresáta.
46
Máme za sebou první poločas tohoto utkání a ten příliš fotbalové krásy nenabídl, domácí se sice dostali už ve 2. minutě do vedení, ale to bylo z ofenzivního fotbalu vše. Naopak se hraje příliš tvrdě, za první půli bylo uděleno již pět žlutých karet.

Druhý poločas začne přibližně ve 20:01.
45+1
Gil (ELC) schytal slušnou ránu u autové čáry, ale rozhodčí tento zákrok nechal bez povšimnutí. Ostrá hra zřejmě bude pokračovat až do samého konce prvního poločasu.
45+1
Zřejmě i ošetřování v samém závěru způsobuje, že se nastaví jedna minuta.
45
Plyne již poslední minuta prvního poločasu, uvidíme zda rozhodčí ještě něco nastaví.
44
Coro již vstal a pomalu odchází za čáru, kde bude jeho ošetření pokračovat.
43
Nakonec je hra přece jen přerušena a Coro tak může být ošetřen přímo na hrací ploše.
43
Autor zatím jediné branky Coro zůstává po ostrém zákroku ležet na trávníku, ale hraje se dál a tak bude muset domácí fotbalista co nejdříve vstát.
42
Po sérii nedovolených zákroků ve středu hřiště se na útočný výlet vydal Castro (RSC), jeho ostrý centr do pokutového území však nenašel žádného ze spoluhráčů.
40
Z více než dvaceti metrů přišel pozdrav směr brána Sociedadu, Bravo však mohl zůstat v naprostém klidu, střela Gila totiž vylétla vysoko nad.
39
Další ostrý zákrok před pokutovým územím tentokrát hostům prošel, nadále však u míče zůstanou domácí, kteří v posledních minutách soupeře zatlačili.
38
Po chybě v rozehrávce Sociedadu se však balón vrátil domácím, kteří tak mohou vhazováním založit okamžitě nebezpečnou akci.
37
Domácí hráč sice předvedl hodně rychlé nohy, ale podle pomezního rozhodčího již byl míč za autovou čarou.
36
Vela poslal soupeři k zemi a míč se tak vrátí na kopačky hráčů domácího týmu.
35
Hra se nám opět zastavuje na půli hřiště pro nedovolený zákrok, dnešní utkání se hraje opravdu hodně ostře, ani jeden z týmů tomu druhému nedaruje vůbec nic.
34
Následné zakončení Gila z přímého kopu však vylétlo o něco výše než bylo potřeba. Brána Sociedadu tak zůstala v bezpečí.
34
Inigo Martínez (RSC) zatáhl za záchranou brzdu a viděl za to žlutou kartu, těch bylo již k vidění několik.
33
Také obrana Elche musí být na pozoru, nejdříve se ukázal v akci Herrera a po něm i jeden z obránců, který míč poslal definitivně mimo nebezpečné území.
31
Rohový kop žádné nebezpečí nepřinesl a tak se hraje dál bez výraznějšího vzrušení.
31
Opět se domácí snažili překonat obranu Sociedadu centrem do nebezpečného území, obrana hostí si však poradila a odehrála míč na roh.
30
Centrovaný míč do pokutového území na druhé straně zkrotil brankář Bravo.
30
Půl hodina hry je téměř za námi a ukončila ji hodně nepodařená přihrávka Vely (RSC), který chtěl poslat do úniku svého spoluhráče, ale ten měl k míči daleko.
28
Tentokrát se povedlo hráčům v černém dostat míč i do nebezpečného prostoru, ale ve vzdušném souboji měli převahu obránci Elche.
27
Hosté nyní podrželi na delší dobu míč, ale přes zahuštěný střed hřiště se nikam nedostali.
26
Jenom to tak zahučelo po velmi dobře kopnutém míči, který dopadl přesně na hlavu naskakujícího Botía (ELC). Jeho zakončení však skončilo těsně, ale přece jen mimo třech tyčí.
25
De la Bella (RSC) hodně zbytečně vystartoval proti soupeři a místo míče zasáhl nohu. Za takovéto ostré zákroky se dává žlutá karta téměř pravidelně.
24
Vše nakonec končí až u brankáře Sociedadu, který bude rozehrávat.
23
Pasáž plná nepřesností, ve které ani jedno družstvo nebylo schopno déle podržet míč.
22
Z velké dálky přiletěla střela Elustonda (RSC) a ten tak pouze vyprášil rukavice Herrery, který měl čas přemístit se k míči a s přehledem ho zachytit.
20
Vela zřejmě za protesty při předchozí akci vidí žlutou kartu.
19
Už to vypadalo, že se ocitne Vela (RSC) sám před brankářem Herrerou, ale rozhodčí nakonec píská ofsajd a tím přerušuje celou akci hostů.
18
Sociedad se zatím trápí co se týče hry směrem dopředu, obrana Elche pouze sbírá nepřesné přihrávky a to jí práci hodně usnadňuje.
17
Del Moral (ELC) neustál situaci po odpískání, kopl naprosto zbytečně do míče a tak uviděl žlutou kartu. Hodně zbytečná karta pro domácího hráče.
16
Evidujeme další střelecký pokus, který musel Bravo řešit. Nepříjemnou střelu však dokázal hostující brankář vytěsnit na roh.
15
Jenže obrana Elche v naprostém klidu odehrála míč do bezpečí.
14
Na opačné straně si rohový kop vybojovali fotbalisté Sociedadu.
13
Bravo (RSC) musel řešit velmi nepříjemnou střelu z úhlu, ale brankář hostí dokázal jedovatý pokus vytěsnit.
12
Po chybě u postranní čáry se málem dostal do velké šance Coro, ale obrana Sociedadu nakonec stihla zakročit.
10
Domácí tým je nadále mnohem aktivnější, hosté se sice snaží vyrážet do rychlých brejků, ale to se jim zatím vůbec nedaří.
8
Domácí měli výhodu rohového kopu, ale jeho zahrání bylo hodně špatné.
7
První žlutá karta po zbytečném faulu ve středu hřiště putuje na konto Botii (ELC).
4
Po prvním gólu se hra malinko uklidnila, hraje se převážně ve středu hřiště.
2
Elche právě vstřelilo branku!

Tak tomu se říká vstup do zápasu jako z učebnice, po rohovém kopu vznikl v pokutovém území závar, ve kterém se nejlépe zorientoval CORO a s přehledem uklidil míč do odkryté brány.
1
Hned v první minutě zápasu přišla chyba v rozehrávce Sociedadu a tu musel hasit brankář Bravo, který dokázal vyrazit jedovatou střelu z dvaceti metrů na roh.
1
O úvodní výkop se postarali fotbalisté Realu Sociedad, kteří dnes nastoupí v černých dresech. Elche obléklo dresy bílé.
1
-3
Fotbalisté obou týmů jsou již připraveni na hrací ploše, zápas nám za pár minutek začne.

Elche CF: M. Herrera – Sapunaru, Lombán, Botía, Albacar (C) – Pérez, Coro, C. Sánchez – Gil, del Moral, Fidel

Real Sociedad San Sebastian: Bravo (C) – Estrada, Cadamuro, I. Martínez, de la Bella – Vela, Granero, Elustondo, Pardo, G. Castro – Seferović

Rozhodčí: Pérez – Hernaández, Canelo.
Vzájemné zápasy:

Vzhledem k tomu, že Elche ještě do loňského roku hrálo v druhé nejvyšší španělské soutěži, tak se poslední zápas těchto týmů datuje do roku 2010. To ještě v Segunda División odehrály týmy dva zajímavé zápasy. V obou případech se radovalo Elche, které vyhrálo na půdě soupeře 0:1 a poté ve 42. kole také doma vysoko 4:1.

Dnes je však situace v klubech v mnohem jiná a favoritem tak budou jistě hosté. Na Sociedadu se však může podepsat únava z náročného programu v tomto týdnu, každopádně nás čeká zajímavé utkání.
Elche CF vs. Real Sociedad:

Elche jako nováček v nejvyšší španělské soutěži začalo sezónu na půdě Raya Vallecana a vstup to tedy příliš povedený nebyl. Již v poločase Elche prohrávalo 2:0 a nakonec celý zápas prohrálo ještě s jednou inkasovanou brankou navíc.

To Sociedad má program v úvodu sezóny mnohem pernější a to zásluhou dobré minulé sezóny. Tým se umístil v lize na čtvrtém místě a tím si zajistil účast v Lize mistrů. Po prvním úspěšném zápase v lize doma s Getafe tak fotbalisté odjížděli v tomto týdnu ještě na zápas do Lyonu. Zde zvítězili 0:2 a velmi se přiblížili účasti v základní skupině nejprestižnější evropské soutěži klubů.
Španělská Primera Division je na samém počátku, všechny týmy mají odehráno po jednom utkání a dnes je tak čeká druhé kolo. V tomto přenosu se budeme věnovat zápasu Elche CF – Real Sociedad San Sebastian.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.