Mělo to být původně vyrovnané utkání, ale domácí roli mírného favorita přetavili vcelku hladce k zisku tří bodů a je potřeba říci, že zcela zaslouženě.

Elche naopak po porážce míří tabulkou o něco níže a pomaličku si musí dávat pozor na zadní vrátka, aby se nedostalo do souboje o záchranu.

Z mé strany je to pro dnešek vše, děkuji Vám za pozornost a budu se u španělské ligy těšit opět příště.
90+3
V samém závěru se domácí dostávali do dobré pozice, ale Suárez stačil míč odhlavičkovat na roh, který se však již zřejmě rozehrávat nebude.
90+3
V poslední chvíli vložil jeden z domácích obránců nohu do přihrávky a tím zastavil rodící se příležitost Elche.
90+2
Míč je v zámezí a vhazovat budou domácí.
90+2
V nastavení jsou to zatím domácí, kterým se daří držet míč na svých kopačkách.
90+1
Míč doskákal k brankáři Casillovi a startuje první ze tří minut nastavení.
90
Již plyne poslední minuta řádné hrací doby.
89
Hosté se sice snažili rychle dostat míč zpět ke středovému kruhu, ale času je již málo a stále jsou pozadu o dvě branky.
88
Elche právě vstřelilo branku!
V závěru zápasu alespoň malá radost pro příznivce Elche, po zmatku v šestnáctce si míč do sítě srazil nešťastně JUAN FUENTES, který si tak připisuje vlastní branku.
87
Žlutou kartu dostává Juan Rafael Fuentes (ESB).
86
Brankář Herrera si chtěl zahrát v závěru zápasu a tak vyběhl až na hranici šestnáctky a tam vyboxoval míč do bezpečí.
84
Skvěle se stačil zatáhnout do defenzívy jeden z hostů, který centr Garcii odkopl na roh.
83
Domácí fotbalisté kombinují ve středu hřiště a vůbec nikam nespěchají.
82
Na druhé straně musel být pozorný Casilla, který nepříjemný centr dokázal ztlumit v rukavicích.
82
Ofsajd zastavil snažení Espanyolu, ale domácí to rozhodně nemusí mrzet.
81
Před námi je posledních deset minut utkání a zápas se již spíše dohrává.
80
Poslední střídání dnešního zápasu je zde, potlesku tribun si užívá Simão a naopak na hřiště míří Lanzarote.
79
Jeden z hostů dostal křeč a je nyní přímo na trávníku ošetřován.
78
Nejprve Rodriguez (ESB) podběhl míč, následně však stačil zabránit odcentrování a srazil balón na roh.
77
Herrera se dostal do složité pozice na hranici šestnáctky v a dosti prapodivné poloze odehrával míč alespoň do autu.
76
Hřiště opouští autor třetího gólu Pizzi, kterého nahrazuje v domácím dresu Álex.
76
Sergio García se opět potuloval kolem šestnáctky a nakonec dokázal míč i proti dvojici soupeřů udržet a odcentrovat.
75
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Alberto Botía, přichází Sergio Pelegrín.
74
Původně to vypadalo na ofsajd, ale nakonec u míče zůstanou hosté, poněvadž ještě před přihrávkou došlo na nedovolený zákrok.
73
Herrera musel vyběhnout daleko ze své brány, aby zastavil rodící se příležitost domácích. Herrera ukázal velmi rychlé nohy a stačil míč odkopnout do bezpečí a zaslouží za svou odvahu jistě pochválit.
72
Hra již za stavu 3:0 nemá potřebný náboj a již to vypadá, že i hosté jsou smíření s porážkou v tomto zápase.
71
Dobrý centr Garcii, ale tentokrát byla defenzíva Elche připravena a dostala míč do bezpečí.
69
Elche nemůžeme upřít snahu, ale dnes to prostě směrem dopředu nejde a když se k tomu připočte špatná defenzivní práce, tak je výsledek zápasu takový, jaký je.
68
Vysoko na tribunu odkopl míč Moreno (ESB), to však nic nemění na tom, že vhazovat budou na útočné polovině hosté.
67
Domácí se soustředí výhradně na defenzivní činnost a dopředu již budou vyrážet pouze v podobě rychlých protiútoků.
66
Kapitán Espanyolu Sergio García se podle rozhodčích pohyboval v době přihrávky v ofsajdovém postavení.
64
Po dalším rohu zakončoval hlavou Sánchez (ELC), ale jeho hlavička letěla vysoko nad.
63
Standardní situace však v podání Elche nejsou ani zdaleka tak nebezpečné, jako je tomu v případě Espanyolu.
62
Juan Fuentes bojoval u autové čáry, ale nakonec hosté přece jen zůstanou u míče a budou mít k dispozici rohový kop.
61
Hned dvojí střídání si připravil trenér hostů, ze hřiště stáhl del Morala a Herreru a naopak na hřiště poslal Fidela a Boakyeho.
61
61
Herrera musel rychle z brány, ale stačil být u míče před soupeřem.
60
Dokonce to mohlo být už 4:0, ale Botía dokázal fantasticky nůžkami odkopnout míč z brankové čáry a opět všechno nebezpečí vzniklo po prohraném vzdušném souboji.
59
Po třetí inkasované brance aktivita Elche upadla a ten elán se kterým vstupovali hosté do druhého poločasu je rázem pryč.
58
Espanyol právě vstřelil branku!
Espanyol udělal další výrazný krok k dnešnímu tříbodovému vítězství. PIZZI si posunul míč před obránce do střelecké pozice a zásluhou teče dalšího bránícího hráče navyšuje skóre už na 3:0.
57
Dnes dali domácí již dvě branky ze standardní situace a opět se po rohu dostali k zakončení, Colotto však v záklonu hlavičkoval vysoko nad.
56
Tak dlouho Lombán (ELC) šťoural do míče vedle soupeře až mu za to rozhodčí udělil žlutou kartu.
55
Rohový kop Espanyolu byl na přední tyči s přehledem pokryt.
54
Hosté se nadále trápí směrem dopředu a ani po poslední akci se nic zvláštního před Casillou nestalo a ten tak může v klidu odkopávat míč od své svatyně.
53
Naopak na opačné straně to zavánělo pokutovým kopem, nabíhající hráč byl totiž sražen k zemi, ale rozhodčí nechává ve hře pokračovat a to se vůbec nelíbí domácím divákům.
52
Z takových dvaceti metrů to zkoušel Marquez střelou z voleje, ta mu však nevyšla ideálně.
51
Již se opět hraje a Elche drží nadále míč v moci a snaží se vymyslet něco směrem dopředu, k možnému úspěchu dnes potřebují hosté co nejdříve snížit.
50
Zraněným hráčem je Javi Lopéz, který je právě odvážen mimo hrací plochu a zároveň jej vystřídá Rodríguez.
49
Nejvíce schytal předchozí zákrok jeden z jeho spoluhráčů, kterého Casilla tvrdě srazil k zemi a nevypadá to s ním vůbec dobře.
48
Hodně riskantně vyběhl Casilla a nakonec jen tak tak stačil vyboxovat míč do bezpečí.
48
Výtečně se tlačil do gólové šance Coro (ELC), ale byl pokryt obráncem a nakonec podle všeho čistě o míč obrán.
47
Hosté vybojovali míč ve středu hřiště po nepřesné rozehrávce Espanyolu, jejich snaha o rychlý přechod do protiútoku však nebyla úspěšná.
46
Domácí vlétli do prvního poločasu jako uragán a už po dvou minutách vedli zásluhou Davida Lópeze, ve 21. minutě opět po standardní situaci navíc navýšil vedení Espanyolu Colotto a s hosty to tak nevypadá vůbec růžově.

Druhý poločas začne přibližně ve 13:02.
45+2
45+2
Rozhodčí pravděpodobně nechá hrát ještě o nějakou chviličku déle a to hlavně kvůli zmiňovanému ošetřování.
45+1
Sánchez (ELC) se po ostrém zákroku svíjí na trávníku a vypadá to, že se toho v prvním poločase už moc nestane. Nastavuje se navíc pouze jedná minuta, která již běží.
45
Na druhé straně si úspěšný zákrok proti centru připsal také Casilla.
45
Právě Herrera však stačil dojít pro centr na přední tyč a uklidnil situaci.
44
Nepřesná rozehrávka hostů ve středu hřiště a hra se tak otáčí opět před Herrerovu bránu.
43
Stuani (ESB) se nedíval doprava a ani doleva a jednoduše naběhl do pokutového území, tam hledal ostrou přihrávkou spoluhráče, jenže nenašel nikoho.
42
Na řadu přichází další žlutá karta a tu vidí Manu del Moral (ELC), který šlapákem přišlápl nohu protihráči.
41
Hráči Espanyolu získali míč, ale bylo evidentní, že se již v závěru poločasu nechtějí příliš pouštět do riskantního posunu vpřed a místo toho pouze krátkými přihrávkami drželi míč ve středu hřiště.
39
Dvojice domácích hráčů si tak dlouho zavazela, až se Stuani s Garciou srazili a první jmenovaný se navíc dostal takto kuriózně do ofsajdu.
39
Tentokrát už žlutá karta přišla na řadu a uviděl ji Herrera, který si vyšlápl ve středu hřiště na soupeře.
38
Rýsovala se zajímavá možnost udělat průvan v otevřené obraně Elche, centr z levé strany byl však přetažený až daleko za zadní tyč a to celou akci pokazilo.
37
Javi Lopéz byl ve středu hřiště tvrdě poslán k zemi del Moralem a ten může být rád, že za tento zákrok nevyfasoval žlutou kartu.
36
Sánchez (ELC) si ještě něco vysvětloval s hlavním rozhodčím, ale každopádně u míče budou hosté.
35
Marquez zvedl hlavu a našel krásným přenesením hry del Morala, ten však nedokázal odcentrovat přes bránícího soupeře.
33
Naopak domácí to zkouší více s míčem na trávníku a po dvou přihrávkách se dostali až do pokutového území, kde moc nechybělo a došlo by na velmi nebezpečné zakončení, Herrera však tentokrát mohl zůstat v klidu.
33
Hosté se míč posouvají spíše vzduchem a takové kombinace jsou pochopitelně velmi náročné na úspěch.
32
Nepřesnost na obou stranách, momentálně sledujeme rozhodně nejslabší pasáž celého prvního poločasu.
30
Centr Marqueze dolétl pouze do rukavic připraveného Casilly.
29
V posledních minutách se Espanyol malinko zatáhl do obrany a je to zcela pochopitelný jev, přece jen vedení o dvě branky je dostačující. Elche se naopak v útočné fázi dosti trápí a ničeho výraznějšího za necelou půlhodinku nedosáhlo.
28
Dlouhý míč na osamoceného hostujícího hráče nebyl vůbec špatný, ale nakonec se po horším odskoku dostal balón až k brankáři Cassilovi.
27
Herrera tentokrát udržel míč na hrací ploše, ale následně právě on fauloval a Elche tak přichází o míč.
25
Nepřesná rozehrávka ve středu hřiště a míč tak tentokrát mohou vhodit do hry domácí.
24
Rychlá akce Espanyolu z levé strany skončila přesnou přihrávkou a to i přestože v pokutovém území zůstal osamocený jeden hráč proti čtyřnásobné přesile. Hosté alespoň zabránili kvalitnějšímu zakončení.
24
Na opačné straně zkoušel štěstí s desítkou Pizzi, jenže při zpracování mu míč odskočil a bylo po akci.
23
Herrera byl zkušeně pokryt dvojicí domácích hráčů a přestože žádal odpískání faulu, tak se ničeho nedočkal.
22
Za polovinu prvního poločasu je v Elche ve velmi složité situaci, prohrává totiž na půdě Espanyolu už o dvě branky a zatím nic nenasvědčuje tomu, že by si dnes měli hosté odvézt z katalánského města nějaký ten bod.
21
Bránění standardních situací je dnes pro Elche noční můrou, centr Simãa od rohového praporku dopadl přesně na nohu DIEGA COLOTTY, který z první umístil míč přesně k levé tyči.
20
Lombán si pomohl u rohového praporku v souboji se Simãem nedovoleně.
19
Rychlá akce Espanyolu byla hraniční co se ofsajdu týče, ale vše bylo v pořádku a tak mohlo dojít i na závěrečnou střelu, ta však letěla vedle pravé tyče Herrerovi brány.
19
Dlouhý nákop hledal Javi Margueze (ELC), ten však měl k míči mnohem dál než připravený brankář Casilla.
18
Sánchez hledal nabíhajícího Cora, ten však byl výtečně pokryt a neměl tak šanci dostat se k míči jako první.
17
Po úvodních minutách to vypadalo na gólové hody, ale jak už to tak bývá, tak se hra postupem čas přece jen uklidnila a v posledních minutách jsou to spíše hosté, kteří se tlačí na útočnou polovinu.
16
Sergio García se krásně prodíral kolem obránce a následně skončil na trávníku, podle rozhodčích se však jednalo o čistý zákrok a já bych se také přikláněl k názoru rozhodčího.
15
Nepřesná kombinace Elche ve středu hřiště, po které skončil kulatý nesmysl v zámezí.
14
Dobře zahraná standardní situace, ze kterého hlavičkoval jeden z hostů, jeho pokus však byl proveden až od hraniče šestnáctky a neměl potřebnou razanci. Casilla tak míč v poklidu chytil.
14
Opět zazněla píšťalka hlavního rozhodčího, zezadu se na del Morala pověsil jeden z domácích a to nemohlo dopadnout jinak než faulem.
13
Vysoký míč nedokázal Moreno (ESB) lépe zpracovat a navíc zahrál při zpracování rukou, píská se tak proti domácím.
12
Hosté vystihli dlouhou přihrávku na útočnou polovinu a nakonec sami ve třech vyrazili do protiútoku, po několika odrazech se míč málem dostal až ke Corovi, ten však neměl čas vystřelit.
11
U rohového praporku se snažil Moreno (ESB) napálit míč do protihráče, ale ten se stačil uhnout a Elche tak může vhazovat.
10
Herrera však vypadá, že bude bez problémů schopen pokračovat ve hře.
9
Herrera se však při zákroku zřejmě zranil a je nyní přímo na hrací ploše ošetřován, u postranní čáry se navíc již rozcvičuje náhradní brankář Elche.
8
Z čista jasna měli domácí další obrovskou šanci, sám na Herreru uháněl Stuani jeden z domácích hráčů, ale brankář Elche včas vyběhl a situaci ustál.
8
Hosté z toho také těžili a po akci Manu del Morala se dostali k centru, brankář Casilla však byl připraven a míč schoval v rukavicích.
8
Ostrý souboj podstoupil Stuani (ESB), ale podle rozhodčího, který byl velmi blízko, bylo vše v naprostém pořádku.
7
Velmi dobré přenesení hry na Carlese Gila (ELC) nestačilo, ten totiž následně nedokázal odcentrovat přes bránícího hráče.
6
Obranné kvarteto Elche si posouvá míč na vlastní polovině a hledá místečko, kudy by míč mohl přejít na lépe postavené spoluhráče.
5
Hosté jsou evidentně zaskočeni průběhem úvodních minut zápasu a naopak domácí těží z prvního gólu a na hřišti jsou jasně živější.
4
Na útočnou polovinu se poprvé s míčem podívali i hosté, ale jejich snaha skončila velmi brzy, Elche však bude moci alespoň vhazovat.
3
Moc nechybělo a mohlo to být již 2:0! Po levé straně výtečně střílel Sergio García a následně měl na kopačce druhý gól Victor Sánchez, ale ve stoprocentní šanci minul odkrytou branku.
2
Po rohovém kopu Simãa zůstal v šestnáctce velmi špatně bráněný DAVID LÓPEZ a Espanyol se tak hned po dvou minutách dostává do vedení.
1
Sergio García se dostal ke střele, ale ta byla hodně nepřesná.
1
Utkání otevřeli výkopem domácí fotbalisté, kteří se snažili dostat do útočné fáze, ale přechod nebyl přesný. Míč se tak dostal až k jejich šestnáctce.
1
Domácím může citelně v tomto utkání chybět kolumbíjský útočník Córdoba, který je suspendován kvůli kartám.

Na straně druhé jsou zranění Albácar, Níguez, Toňo, Săpunaru a Giménez.

Espanyol Barcelona: Casilla – J. López, Colotto, H. Moreno, Fuentes – V. Sánchez, Pizzi, David López – Stuani, S. García (C), Simão.
Náhradníci: Parreño – R. Rodríguez, Sidnei, V. Álvarez, Álex, Abraham, Lanzarote.

Elche CF: M. Herrera – D. Suárez, Botía, Lombán, Cisma – del Moral, C. Sánchez, Coro (C), J. Márquez, Gil – C. Herrera.
Náhradníci: Álvarez – Pelegrín, Rivera, R. Pérez, Mantecón, Fidel, Boakye.

Rozhodčí: Del Cerro – Sobrino, Álvarez.
Vzájemné zápasy:

V prvním letošním vzájemném zápase v 8. kole se z vítězství 2:1 radovalo na domácí půdě Elche, v tom dnešním bookmakeři favorizují Espanyol, ale nás každopádně čeká vyrovnaný souboj celků ze středu Primera Division.
Elche CF:

Elche je na tom vzhledem ke svému dnešnímu soupeři dost podobně, ale přece jen má o čtyři body méně a tak náskok na sestupem ohrožené týmy činí pouze šest bodů a tak je zde riziko pádu do sestupem ohrožených pozic.

Po dvou remízách ve 23. a 24. kole se Elche představilo na hřišti Realu Madrid a celkem očekávaně prohrálo rozdílem třídy 3:0. V minulém kole však doma Elche získalo důležité tři body se Celtou Vigo když brankou rozhodl v 85. minutě Carles Gil.
Espanyol Barcelona:

Espanyolu patří momentálně v lize desátá příčka se ziskem 33 bodů, na boj o pohárové příčky to letos nevypadá, ale ani z pohledu záchrany by neměl být v katalánském týmu větší problém.

Espanyol však již dva zápasy čeká na plný bodový zisk a právě dnes by jistě tuto bilanci rád přetrhl, naposledy sice vybojoval bod v Getafe za bezbrankovou remízu, o kolo dříve však doma podlehl 1:2 Villarrealu.
Jako obvykle se otevírá nedělní program španělské Primera Division soubojem v pravé poledne, tento týden se v něm představí Espanyol Barcelona, který vyzve Elche. Souboj dvou týmů ze středu tabulky jistě nabídne zajímavou podívanou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.