Přestože v poločase hosté prohrávali 1:0, tak nakonec dokázali ve druhém poločase zápas ukončit a získali venku důležité tři body.

Já Vám děkuji za pozornost a budu se těšit u fotbalu zase příště.
90+3
Je čas na jednu z posledních akcí.
90+2
S velkým přehledem Bravo zachytil vysoký centr a nyní jistě odkopne míč co nejdál to půjde.
90+1
Do šestnáctky sice přilétl centr, ale útočný faul vše zmařil a nyní hosté rozhodně nebudou spěchat s rozehrávkou.
90
Nastavují se tři minuty a to je také čas, který zbývá domácím na vyrovnání.
88
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Jenže také z rohového kopu může padnout branka a přesně to se také stalo! Hosté rozehráli signál nakrátko a následný centr si velmi nešťastně srazil do vlastní sítě CHRISTIAN STUANI, který chtěl míč odkopnout, ale místo toho jej pouze přizvedl a ten zapadl přesně do sítě.
87
Griezmann (RSC) předvedl i po sedmaosmdesáti odehraných minutách famózní sprint přes celé hřiště, kterým málem zaskočil obranu soupeře, no nakonec je z toho jen roh.
86
Chybou v rozehrávce na vlastní polovině se hosté připravili o míč.
85
Závěr dnešního zápasu je zatím hodně opatrný, dokonce to chvilkami vypadá, že by remíza stačila oběma celkům.
84
Poslední střídání dnešního zápasu, dolů jde García a nahrazuje ho Pizzi (ESB).
83
Po delší odmlce evidujeme střelecký pokus na straně Espanyolu, ale ten letěl hodně mimo třech tyčí.
82
Oba týmy nyní velmi dobře brání jakékoliv průniky po křídlech a středem hřiště se prochází ještě složitěji.
81
Předchozí zákrok se sice odehrál těsně před pokutovým územím, ale z velkého úhlu a tak i standardní situace musela být rozehráno centrem, který odvrátila obrana Sociedadu.
80
González (RSC) raději zastavil pronikajícího soupeře a to i za cenu žluté karty.
80
Casilla s naprostým klidem zachytil vysoký centr do rukavic a výkopem posílá své spoluhráče na útočnou polovinu.
78
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Imanol Agirretxe, přichází Haris Seferović.
78
Domácí se hodně diví, ale roh se tentokrát zahrávat nebude.
76
Casilla musel rychle z brány, aby zastavil rodící se šanci hostů a je třeba dodat, že to zvládl na jedničku.
76
Po delší se míč dostal na útočnou polovinu Espanyolu a výsledkem snahy domácích hráčů je zisk rohového kopu.
74
Vela byl nepříjemně zdvojen, ale přesto dokázal podržet míč a také přesně přihrát.
73
Po vyrovnání se začal hrát velmi pohledný fotbal, hosté nadále platí za aktivnější tým a Espanyol bude zřejmě i nadále spoléhat na rychlé protiútoky.
71
Simão (ESB) na druhé straně čekal na zadní tyči na centr a ten opravdu přiletěl, jenže domácí hráč byl až sám překvapen a svou hlavičkou nemohl Brava ohrozit.
70
Obrat mohl být dokonán, přihrávku do šestnáctky totiž dostal Vela (RSC), ale byl pod tlakem dvou obránců a tak musel rychle vystřelit, míč mu nesedl ideálně a skončil těsně vedle levé tyče.
69
Hosté se nakonec přece jen dočkali vyrovnání a to je zcela zasloužené. ANTOINE GRIEZMANN skvěle naskočil na letící míč a po chybném vyběhnutí Cassilly mu stačilo trefit odkrytou branku.
68
Simão (ESB) zkušeně pohlídal nebezpečnou přihrávku.
66
Druhou změnu přichystal také kouč Sociedadu, který posílá na hřiště Parda a dolů naopak stahuje Rose.
65
Vela (RSC) protančil celým pokutovým územím a dostal se až ke Casillovi, ten mu však fantasticky vystartoval proti míči a celou akci zneškodnil.
64
Hra se opět velmi rychle přesunula před šestnáctku Espanyolu, kde se hosté snaží o vyrovnání.
63
García se dral za míčem, ale přehnal to a výsledkem je odpískání jeho útočného faulu.
62
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Iñigo Martínez, přichází Ion Ansotegi.
62
Rohový kop a ani následný tlak z něj k ničemu nevedly.
61
Hosté opět chytají druhý dech a do pokutového území posílají jeden nebezpečnější míč za druhým, ten poslední se proměnil v rohový kop.
59
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Víctor Álvarez, přichází Simão.
59
Ještě v 59. minutě viděl žlutou kartu Fuentes (ESB).
58
Nakonec z toho přece jen byl roh, který však obrana Espanyolu v poklidu odehrála do bezpečí.
58
Hosté se dostáli až před pokutové území, ale nic kromě jedné zablokované střely nezískali.
56
Domácí kouč Aguirre si připravil další změnu, která příjde na řadu podle všeho při dalším přerušení hry.
55
Colotto (ESB) na poslední chvíli hasil oheň ve vlastní šestnáctce, když dokázal míč odehrál na roh.
53
Žlutou kartu dostává Iñigo Martínez (RSC), který zpracoval míč rukou a rozhodčí to posoudil jako úmyslné.
52
Torje (ESB) si vzal na starost rozehrání přímého kopu, ale malinko to přehnal, na zadní tyči totiž žádný z jeho spoluhráčů na balón nedosáhl.
51
Dobré poziční bránění nepustilo k míči Prieta (RSC), který dělal co mohl, ale stejně neměl nárok.
50
Rychlá akce Espanyolu vedena po pravé straně byla zakončena centrem, ale ten byl o chlup delší než by domácí potřebovali.
49
Autor prozatím jediné branky zápasu Córdoba měl zřejmě zdravotní potíže a musel přenechat své místo Torjemu.
48
Javi López odchází po svých mimo hrací plochu, kde bude ošetřen.
47
Hned dva domácí hráči padli v pokutovém území, ani jeden z těchto soubojů nebyl označen za faul. Javi López (ESB) byl tím, který celou akci zahájil a nakonec je také tím, který si z ní odnese největší šrám.
46
První akce druhého poločasu byla ve znamení nepřesného centru hostujících hráčů.
46
První poločas nabídl zajímavou podívanou, ve které měli o něco více ze hry hosté. Jenže gólově se dokázali prosadit pouze domácí a to ve 31. minutě, když do černého zamířil Córdoba.
45+1
Tato standardní situace však nic nepřinesla.
45+1
García se protáhl po levé straně a již v nastaveném čase vybojoval rohový kop.
45
Bravo na začátku pětačtyřicáté minuty včas vystartoval z brány a schoval míč v náručí.
44
Hosté se ještě snaží v závěru prvního poločasu vymyslet něco směrem dopředu, ale hra Espanyolu se od vstřeleného gólu výrazně zlepšila.
42
Žlutou kartu dostává Christian Stuani (ESB).
42
Ros (RSC) sice protestoval a žádal autové vhazování pro Sociedad, ničeho takového se však nedočkal.
41
Blíží se velmi rychle závěr prvního poločasu a v tom musí být zatím jasně spokojenější domácí hráči, kteří vedou gólem z jednatřicáté minuty 1:0.
40
Následný rohový kop žádné nebezpečí pro domácí branku nepřinesl.
39
Velmi nečekaně proskákal míč až ke Garcíovi, který z druhé vlny vypálil na přední tyč velmi tvrdou ránu, tu však dokázal Bravo vytlačit na roh.
38
Córdoba (ESP) byl faulován ještě před tím než vůbec stačil vyskočit do vzdušného souboje.
37
Kombinace hostů skončila na nepřesné finální přihrávce, která doputovala až ke Casillovi.
35
García sice ještě zachytil míč na hřišti, ale dokázal jej pouze posunout přímo do míst, kde stál připravený Bravo.
33
Hosty inkasovaná branka malinko zaskočila, přece jen to byli oni, kteří měli více ze hry a rázem jsou nuceni dotahovat náskok soupeře.
31
Espanyol právě vstřelil branku!
Jenže také útočné akce Espanyolu umí být rychlé a o tom všechny přesvědčil JHON CÓRDOBA, kterému krásně přenechal míč Sergio García a pro Córdobu už poté nebyl problém překonat Brava.
30
Velká většina útočných akcí Sociedadu je vedena přes Agirretxeho, který dělá v šestnáctce soupeře jeden průvan za druhým, nyní mu chybělo asi deset centimetrů.
29
Córdoba (ESB) se hnal neohroženě do souboje, ale jediné co si z něj odnesl je bolestivý šrám.
27
Agirretxe (RSC) si vymodlil faul a tím i standardní situaci pro svůj tým.
26
Jenže jak to tak bývá, tak klidně mohlo udeřit na opačné straně! David López (ESB) totiž dostal dobře načasovanou přihrávku a dloubáčkem si položil i brankáře Brava, toho i celý Real Sociedad zachránil jen fakt, že míč neletěl mezi tři tyče.
25
Máme za sebou již pětadvacet minut hry a jednoznačně lepším týmem na hřišti jsou hosté. Ti se tlačí do šancí a také velkou většinu času drží míč v moci.
23
Na druhé straně už byl překonán Casilla, ale jeho práci zastal před bránou jeden z obránců, který míč odkopl do bezpečí. Casilla si za své problémy může z velké části sám, když vyběhl daleko z brány a tím si pořádně zavařil.
22
Příznivci Espanyolu zatleskali alespoň dílčímu úspěchu, hezké jesle však zápas nevyhrají.
21
Velké vzrušení v pokutovém území, když si na přímý kop skvěle naskočil Agirretxe, který zatím zatápí defenzívě Espanyolu ze všech nejvíce. Nyní by se však neradoval ani v případě propasírování míče do sítě, stál totiž v ofsajdu.
20
Zahrál si také Bravo, který však jen dopomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou.
18
O pár vteřinek později se Agirretxe dostal opět do střelecké pozice a tentokrát už míč propasíroval až na brankáře Casillu, ten ho však fantastickým způsobem vyrazil na roh.
17
Agirretxe (RSC) pálil v dobré pozici, ale trefil pouze před sebou stojícího soupeře a to ho může hodně mrzet, protože pálil z pozice volající po gólu.
17
Hra je momentálně dosti neukázněná, z obou stran je k vidění velké množství nepřesných přihrávek.
15
Griezmann (RSC) si pomohl faulem na polovině hřiště.
13
Sergio García kroutil míč do pokutového území, ale trefil hned prvního bránícího hráče, vybojoval však alespoň rohový kop.
12
Po dobrém centru Stuani (ESB) mohl zakončovat, ale místo míče skončil v síti sám.
11
Již se opět hraje a dokonce to De La Bella ještě zkusí na hřišti.
10
U autové čáry došlo na souboj, ve kterém si přivodil bolestivé zranění De La Bella (RSC) a dokonce je již na hřišti vozík, který by jej měl dopravit ze hřiště. Jeho další působení v zápase je značně nejasné.
9
Sociedad si s rozehrávkou pomohl až u vlastního brankáře.
8
Do zajímavé šance se hnali také domácí, ale ani jejich průnik středem hřiště neskončil výraznější šancí.
7
Córdoba (ESB) si pomohl ve vzdušném souboji nedovoleně a navíc za tento zákrok uviděl žlutou kartu.
6
Kombinace hostů skončila na hranici šestnáctky, po špatném zpracování totiž míč odskočil mimo hrací plochu.
5
Mikel González (RSC) bojoval o míč u autové čáry, ale nakonec jej nezískal.
4
První vážnější střelecký pokus hned letěl nebezpečně do prostoru třech tyčí, Bravo si však na míč dal pozor a stačil jej zachytit.
1

Espanyol Barcelona: Casilla – J. López, Colotto, H. Moreno, Fuentes – Stuani, R. Rodríguez, David López, V. Álvarez – Córdoba, S. García.
Náhradníci: Germán – Capdevila, V. Sánchez, Simão, Abraham, Torje, Pizzi.

Real Sociedad San Sebastian: Bravo – C. Martínez, M. González, I. Martínez, de la Bella – Vela, Bergara, Prieto, Ros, Griezmann – Agirretxe.
Náhradníci: Zubikarai – Ansotegi, Cadamuro, Elustondo, Pardo, Seferović.

Rozhodčí: Teixeira – Díaz, Torre.
Vzájemné zápasy

Poslední vzájemné měření sil proběhla v minulé sezóně, v prvním zápase v 10. kole vyhrál Espanyol na půdě soupeře těsně 0:1, v odvětě ve 29. kole se urodila remíza 2:2.
Real Sociedad

Real Sociedad po fantastické minulé sezóně reprezentuje Španělsko v Lize mistrů, kde se po vyřazení Lyonu dostal až do základní skupiny. V té však zatím platí za otloukánka, když v pěti utkáních získal pouhý bod a je již nyní jasné, že na jaře si evropské poháry již Sociedad nezahraje.

V lize patří týmu šestá příčka se dvaceti body. Na páté Bilbao však ztrácí už šest bodů a tak je nejvyšší čas zabrat a ztrátu dohnat.
Espanyol Barcelona

Méně slavný z katalánských klubů okupuje momentálně 9. příčku tabulky, když na svého dnešního soupeře ztrácí pouze dva body a právě Sociedad drží místa zajišťující na konci sezóny evropské poháry.

O motivaci tak mají domácí dnes jistě postaráno, proti nim však nestojí v žádném případě slabý soupeř.
Patnácté kolo La Ligy nabídne mimo jiné souboj Espanyolu Barcelona s Realem Sociedad.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.