Uvidíme, jaké zprávy v následujících hodinách dorazí z Madridu, ale klidně to může pro čerstvého španělského reprezentanta znamenat, že se připravil o účast na mistrovství světa.
Je tu konec zápasu 33. kola španělské nejvyšší soutěže mezi Getafe a Atléticem Madrid. Favorizovaní hosté po zásluze vyhráli 2:0, avšak za vítězství zaplatili velmi vysokou daň. Při druhém gólu se totiž podle všeho velmi vážně o tyč zranil ve skluzu zakončující Diego Costa.
90+4
Zpoza vápna to zkusil Suárez, jeho skákavá rána nadělala Codinovi problémy.
90+2
Domácí ještě zkoušejí vstřelit alespoň kontaktní gól, zatím se jim ale nedaří přiblížit se k bráně soupeře.
90+1
Druhý poločas bude hlavně kvůli dlouhému ošetřování Diega Costy nastaven o čtyři minuty.
90
Fotbalisté Atlética drží balon na svých kopačkách a nic již nevymýšlejí.
88
Zápas se již dohrává. Především hosté jsou zraněním svého spoluhráče zaskočeni a nejraději by se již viděli v kabině.
86
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Diego Costa, přichází Cristian Rodríguez.
86
Diego Costa hrací plochu pochopitelně opustil na nosítkách. Nutno dodat, že zdravotníci s ním velmi spěchali a určitě bude následovat okamžitý přesun do nemocnice.
85
Diego Costa je dlouze ošetřovaný a tohle budou špatné zprávy pro Atlético. Z nohy Diega Costy teče krev a především jeho bolestné grimasy svědčí o tom, že je velmi vážně zraněn.
84
Atlético právě vstřelilo branku!
Hosté zvyšují DIEGEM COSTOU na 2:0, avšak tento gól by asi raději vyměnili za zdraví své největší hvězdy. Diego Costa totiž při zakončení skluzem narazil nohou do tyče a vypadá to s ním velmi zle.
82
Z levé strany centroval Colunga a v dobré pozici byl na zadní tyči León, avšak z voleje zamířil mimo.
81
Hosté by rádi přidali druhou rozhodující branku, avšak domácí hodně bojují a snaží se srovnat skóre.
81
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Roberto Lago, přichází Sammir.
81
Colunga zkoušel projít přes protihráče. Byl ale faulovaný a bude z toho standardka pro domácí.
80
Domácí začínají poslední zbytky sil vrhat do útoku. Hraje se ale ve středu pole.
79
Po dalším pasu do vápna nyní Miranda lehce stáhl k zemi Maricu a může být rád, že se nepískal pokutový kop.
78
Z levé strany centroval do vápna Lago, jenže nikdo z jeho spoluhráčů ve vápně nebyl a zakončení jsme se tak nedočkali.
77
Nyní Gabi podle rozhodčího fauloval a míč tak budou mít domácí.
76
Po rohovém kopu se hosté k zakončení nedostali.
75
Diego Costa sice vybojoval roh, jenže následně se zachoval hodně nesportovně, když strčil do protihráče a také on dostává žlutou kartu.
73
Čas se domácím rychle krátí a zatím to nevypadá, že bychom dnes sledovali nějaké drama.
71
Na polovině hřiště byl faulovaný Mario Suárez, míč budou mít hosté.
70
Domácí tedy hrají v deseti. To jim krajně nevyhovuje, protože by potřebovali dát gól.
68
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Pedro Mosquera, přichází Mehdi Lacen.
67
Codina při druhém zákroku dostal ránu míčem do slabin a nechává se ošetřovat.
66
Jenže Diego Costa domácího gólmana nepřekonal! Codina skvěle vyrazil míč rukou a následně bravurně zlikvidoval i dorážku Raúla Garcíi!
65
Lafita fauloval ve vápně a vedle penalty je tu ještě druhá žlutá a následná červená karta pro domácího hráče.
65
Penalta pro Atlético!
64
Suárez odvážně vnikl až do vápna domácího celku a nakonec vybojoval alespoň rohový kop pro Atlético.
62
Hosté již nebudou hrát v rozestavení 4-4-2. Zdá se, že jediným hrotem nyní bude Diego Costa.
62
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází David Villa, přichází Adrián.
61
Hráči Atlética budou nyní spoléhat hlavně na nakopávané balony na Diega Costu. Uvidíme, zda jim bude tato taktika vycházet.
60
Getafe stále více drží balon a hosté se nyní musí bránit.
59
Na hranici vápna se k míči dral Diego Costa, v pádu ale zakončit nakonec nedokázal.
58
Hráči Getafe se stále hodně snaží, jenže hostující obrana zatím v pohodě drží.
57
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Diego Castro, přichází Adrián Colunga.
56
Domácí fotbalisté oproti prvnímu poločasu skutečně přidali a jsou aktivnějším týmem.
55
Hosté se následně dostali k bleskovému protiútoku, jenže Diego Costa nedokázal přihrát ve vápně nabíhajícímu Villovi. Nakonec je z toho dokonce jen odkop od brány.
54
Obrovskou šanci ke skórování měl nyní po rohovém kopu Juan Rodríguez, jeho hlavičku ale fantasticky na brankové čáře vyrazil Courtois.
53
Na trávníku zůstal po jednom ze soubojů ležet Arroyo, po krátkém ošetření bude ale v pořádku.
51
Lafita při hlavičkovém souboji loktem srazil Gabiho a dostává žlutou kartu.
50
Do vápna Getafe nyní opět po levé straně vnikl Diego Costa, byl ale dobře pokrytý a vystřelit nedokázal.
49
Hosté ve druhém poločase samozřejmě nikam nespěchají a čekají, s čím na ně vyrukuje domácí celek.
48
Domácí se samozřejmě snaží, jenže zatím se na dostřel Courtoisovy brány ani zdaleka nedostávají.
47
Domácí sice vhazovali aut, jenže aniž by ho kdokoliv dostihl, doputoval míč do zámezí a následuje odkop od brány Atlética.
46
Máme za sebou první poločas, po kterém vedou hostující fotbalisté nad svým soupeřem těsně 1:0, když se těsně před koncem poločasu trefil hlavou Diego Godín. Domácího toho moc nepředvedli a ve druhém poločase budou muset přidat, pokud chtějí zabojovat o vyrovnání.
45
45
Hodně nesportovně se nyní zachoval David Villa, který vrazil do protihráče a dostal žlutou kartu. Může být rád, že nebyl vyloučený.
44
Domácí samozřejmě přidali a rádi by srovnali ještě před koncem poločasu.
43
Diego Castro nyní z voleje vrátil do vápna centrovaný balon a tam také bez přípravy zkoušel vypálit Marica, míč ale poslal nad bránu.
42
Uvidíme, co přinese druhý poločas. Domácí toho totiž zatím mnoho nepředvedli a budou muset hodně přidat.
41
Přímo z rohu se hosté sice k zakončení nedostali, avšak při pokračujícím obléhání brány soupeře přišel centr do vápna, který za lehce váhajícího gólmana Codinu poslal hlavou DIEGO GODÍN.
40
Nakonec je z toho rohový kop pro hosty. Ve vápně Getafe to ale vře a sudí musí hráče uklidňovat.
39
Z levé strany odcentroval Juanfran, avšak David Villa se v těžké pozici k zakončení nedostal.
38
Pomalu se blíží konec prvního poločasu a stále jsou to hosté, kteří dominují a hodně drží balon.
36
Pro centr do vápna v podání Pedra Leona si v pohodě došel hostující gólman Courtois.
35
Přestože je stav nerozhodný 0:0, sledujeme zatím zajímavý fotbal. Nyní budou přímý kop zahrávat domácí.
34
Hodně velké horko bylo nyní před bránou domácího týmu, když do vápna vlétl Diego Costa. Dobře ho ale od míče odstavil vracející se obránce a nic nevymyslel následně ani Filipe Luis.
32
Trochu prostoru měl nyní kousek za vápnem Lafita, než stihl vystřelit, skočil mu pod nohy jeden z obránců.
32
Hosté jsou nadále výrazně aktivnější. V posledních minutách se hraje výhradně na polovině Getafe.
30
Hosté dlouze kombinovali před vápnem soupeře, po pasu do před bránu se ale Filipe Luís k míči nedostal a bude z toho jen odkop.
29
Koke rozehrál nakrátko, což se neukázalo jako nejlepší řešení. Domácím se podařilo míč odvrátit mimo hrací plochu a je z toho jen aut pro Atlético.
29
Po dalším faulu na Diega Costu budou hosté zahrávat další přímý kop.
28
Domácí se následně dostali k rychlému protiútoku, Maricovi byl ale odmávaný milimetrový ofsajd.
27
Po centru do vápna se hosté konečně dostali k zakončení, první ostrý zákrok si připsal po hlavičce Godína domácí brankář Codina.
27
Deigo Castro nyní fauloval Juanfrana a je z toho další standardka pro hosty.
26
Po dalším faulu Diega Castra budou u míče znovu hosté.
26
Gabiho centr do pokutového území pokryla domácí obrana.
25
Diego Costa opět na trávníku a po zákroku na jeho osobu dostal žlutou kartu Alexis.
24
Domácí fotbalisté měli možnost kopat další rohový kop a znovu bylo po centru Leóna ve vápně Atlética velké horko, hosté se zatím ubránili.
22
Mosquera poslal k zemi unikajícího Diega Costu a dostává také žlutou kartu.
21
Centr do vápna posílal Pedro León a hlavičkující Alexis poslal balon mimo. Gólman Courtois zasahovat nemusel.
20
Domácí nyní na druhé straně vybojovali rohový kop.
20
Hosté dopravili sice míč do domácí brány, jenže zakončení přišlo hodně dlouho po odmávání a odpískání ofsajdu.
19
Na zemi se znovu ocitl domácí Lafita, tentokrát se ale faul nepíská.
19
Hosté rozehráli nakrátko a následně navíc poslali do vápna Getafe nepovedený centr.
18
Diego Castro nyní fauloval Gabiho a také si říkal o žlutou kartu. Nyní se to ale obešlo pouze s domluvou od rozhodčího.
16
Po následném přímém kopu Suaréz lehkou tečí poslal míč do zámezí, domácím byl ale odepřený rohový kop.
16
Diego Godín poslal na polovině hřiště k zemi Maricu a dostává první žlutou kartu v dnešním zápase.
15
Hosté rychle získali balon do své moci a na levé straně znovu s míčem dribloval Diego Costa. Po jeho pasu do vápna se ale k zakončení nikdo nedostal.
15
Domácí následně vhazovali aut, sami se s míčem ale vytlačili až na vlastní polovinu a rozehrávat bude gólman Codina.
14
Pedro Léon z následného přímého kopu trefil ve zdi stojícího Davida Villu.
13
Godín nyní kousek za vápnem fauloval Lafitu a je tu zajímavá standardka pro domácí celek.
13
Juanfran poslal ostře k zemi jednoho z domácích hráčů. Fotbalisté Getafe dostali výhodu, z té ale nic nevytěžili.
12
Na druhé straně bude od brány odkopávat hostující gólman Courtois.
11
Po autu míč doputoval k domácímu brankáři Codinovi, který může v klidu rozehrávat.
11
Na rohu velkého vápna padl k zemi Diego Costa, rychle se ale zvedl a následně vybojoval alespoň autové vhazování pro hosty.
10
Hosté zkusili rychle rozehrát, Diego Costa se ale tentokrát k zakončení nedostal.
9
Po zákroku na Lafitu se faul nepískal, následně bylo ale pískáno proti domácímu celku.
8
Filipe Luís chtěl nyní na levé straně kolmým pasem přihrávat Diegu Costovi, jeho pas byl ale příliš dlouhý.
6
Zatím sledujeme hodně soubojů ve středu pole, na první velkou šanci na jedné nebo druhé straně zatím čekáme.
5
Hodně prostoru měl nyní na levé straně právě Diego Costa, jeho přízemní přihrávka do vápna ale nikoho ze spoluhráčů nenašla a skončila v ofsajdu.
4
První pokus o útočný výpad hostů skončil ofsajdem Diega Costy.
3
Hosté se zatím prakticky nedostali k balonu. Domácí dlouze kombinují v okolí půlící čáry.
2
Oba celky vstoupily do zápasu hodně opatrně, zatím se hraje ve středu pole.
1
Hráči obou mužstev jsou již nastoupeni na trávníku stadionu v madridském Getafe. Malé madridské derby za pár chvil začne.

Getafe CF: Codina – Arroyo, Alexis, Rafa, Lago – León, J. Rodríguez, Lafita, Mosquera, D. Castro – Marica.
Náhradníci: César – López, Valera, Lacen, Sarabia, Sammir, Míchel.

Atlético Madrid: Courtois – Torres Juanfran, Miranda, Godín, Filipe – Raúl García, Gabi, M. Suárez, Koke – David Villa, D. Costa.
Náhradníci: Aranzubia – Alderweireld, Tiago, C. Rodríguez, Diego, J. Sosa, Adrián.

Rozhodčí: Fernández – Cabañero, Canelo.
Domácí Getafe nemá rozhodně nijak oslnivou formu. Z posledních pěti zápasů získalo jen čtyři body za domácí remízu s Granadou a za překvapivé vítězství na půdě Valencie. Naopak hosté z Madridu mají velkou formu a po zásluze vládnou španělské lize. Aktuálně drží sérii šesti výher v řadě a tuto sérii budou chtít dnes určitě prodloužit.
Hezký nedělní večer všem fanouškům španělského fotbalu při sledování online reportáže ze zápasu 33. kola Primera Division mezi domácím Getafe a hostujícím Atléticem Madrid. Hosté budou dnes hájit první místo tabulky, na které se po včerejším nočním zápase dotáhl Real Madrid, který porazil Almeríi. Domácí Getafe je naopak na osmnáctém místě tabulky a potřebuje body v boji o záchranu v nejvyšší soutěži.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.