Utkání dvou trápících se týmů lépe zvládlo domácí Getafe, které "utrpělo" vítězství 1:0, když o třech bodech rozhodl v 79. minutě León. Do té doby Getafe prakticky nezahrozilo, kdežto hosté měli na začátku druhé půle dvě gólovky. Krátce před koncem poté nastřelili břevno. Zápasu by spíše slušela remíza, ale na to se historie ptát nebude. Getafe si připisuje v 15. kole vítězství a i nadále bude bojovat o pohárové příčky. Hezký zbytek pátečního večera.
90+3
Domácí se v nastaveném čase úspěšně brání. Levante zbývají poslední vteřiny...
90
Hlavní sudí nastaví utkání o 3 minuty.
89
Hosté mohli zničehonic srovnat! Po individuální akci Nonga se míč dostal k Pintovi, který technickou střelou orazítkoval břevno domácí brány!
88
Ze hry odchází střelec zatím jediného gólu León, zahraje si Rodríguez.
87
A žlutou kartu vidí i střídající Pinto, který zajel do Castra.
86
León sáhl k taktickému faulu a vidí za to žlutou kartu.
86
Getafe útočí do otevřené obrany Levante, hosté musí riskovat. Nadějný útok však domácí nezakončili.
84
Na zemi se ocitl domácí obránce Rafa a musí být ošetřen klubovými lékaři.
83
A poslední střídání Levante: Místo Simaa bude pokračovat Rodríguez.
83
Odchází Barral, zahraje si Nong.
82
Domácí po vstřelené brance rázem ožili a dokázali si vytvořit soustavný tlak. Hosté mají na vyrovnání deset minut.
79
Getafe právě vstřelilo branku!
Zázrak! Některý z hráčů dokázal zamířit přesně! Po chybě v rozehrávce Levante si PEDRO LEÓN narazil s Castrem a poté křižnou střelou a s pomocí tyče rozvlnil síť za Jimenézem – 1:0!
77
Gavilán centroval z levé strany, ale hostující zadáci dokázali míč odhlavičkovat pryč.
75
Střídají také hosté. El Zhar přepouští své místo Pintovi.
75
U domácích dohrál Mosquera, který je nahrazen Gavilánem.
74
Sarabia nabil Escuderovi, ale jeho střela dostala opačnou faleš, než měla mít.
73
Velké emoce vzbudil souboj Arroya a Garcíi, po kterém budou domácí zahrávat přímý kop z pravé strany.
72
Standardka Getafe byla mizerně kopnutá, León poslal míč na prvního hráče Levante.
71
Sarabia se dostal až před šesnáctku Levante, přihrál Leónovi, ale jeho pokus byl včas zablokován.
70
Pedro León se prodíral do zakončení, když na poslední možnou chvíli zasáhl hostující kapitán Juanfran.
68
O jednu z mála střel se nyní postaral domácí Castro, ale jeho přízemní pokus Jiménez lapil.
67
Defenzíva Getafe musela čelit přímému kopu hostů a počínala si na jedničku. Trojici hráčů Levante vystavila do ofsajdové pozice.
65
Getafe je častěji u míče, ale žádná branková příležitost z toho zatím nevznikla.
62
Hodina utkání je za námi a stav je stále bezbrankový. Podle dosavadního průběhu by mohlo platit – kdo vstřelí první gól, zvítězí.
59
Ze hry jde nevýrazný Colunga, nahradí ho rumunský útočník Marica.
58
V šestnáctce zůstal po jednom ze soubojů ležet Karabelas, ale vypadá, že bude moci ve hře i nadále pokračovat.
58
Leónův centr však žádnou škodu v pokutovém území Levante nenadělal.
57
Castrova střela na druhé straně byla sražena do zámezí – roh pro Getafe.
56
Xumetra si naběhl za obranu Getafe, jenže ve skluzu nedokázal zakončit přesněji.
54
Zatím to nevypadá, že by se domácí fotbalisté poučili z prvního poločasu. Jejich hra postrádá organizaci, to hosté alespoň dvakrát nebezpečně zahrozili.
51
Borja si vyšlápl na Barrala a je potrestán žlutou kartou.
50
A další příležitost pro Levante! Po rohovém kopu hlavičkoval Diop a Moya musel vytáhnout důležitý a reflexivní zákrok na brankové čáře!
49
Hosté využili obrovské chyby Rafy, technicky zakončoval El Zhar, ale jeho tečovaná střela skončila pouze vedle brány.
48
Borja Fernández se položil do voleje, ale byl při tom nepříjemně zasažen hostujícím Diopem. Jeho střela tak branku Levante neohrozila.
46
Domácí se okamžitě vydali vstříc brance Levante, ale opět se jim nepodařilo na hostující obranu vyzrát.
46
Fotbalisté obou týmů už se vrací zpět na zelený pažit, druhý poločas za pár okamžiků začne.
Hlavní sudí Prieto nenastavil ani minutu a odpískal konec první půli, ve které nejenže nepadla žádná branka, ale nebyla k vidění ani žádná gólová příležitost. Oba týmy se víceméně trápí a nejsou schopny vytvořit kloudnější akci. Do druhého poločasu tak mají co zlepšovat.

Statistiky 1. poločasu:
Držení míče: 56% – 44%
Střely na branku: 0 – 0
Střely mimo: 5 – 6
43
Gólman Levante Javi Jiménez dnes zažívá premiérový start v základní sestavě v La Lize. A nutno dodat, že zatím nemusel řešit žádnou problematickou situaci.
41
První poločas se dohrává ve středu hřiště. Oba týmy se dopouští řady nepřesností v kombinaci a to je stojí většinu jejich útočných akcí.
38
V útoku se neprosadili na hráči Levante, když jejich centr z pravé strany zamířil do zámezí.
36
Hosté si poradili i s dlouhým autem v podání Escudera.
35
Rohový kop domácího týmu nepřinesl žádnou zajímavou situaci.
34
Moya potěšil domácí příznivce, když předvedl elegantní kličku proti napadajícímu Barralovi.
32
Barral zkusil z přímého kopu vystřelit na bránu Getafe, ale míč nasměroval pouze do zdi.
32
Escudero si vysloužil žlutou kartu, když skluzem fauloval Xumetraa.
31
Máme za sebou první třetinu zápasu a musíme konstatovat, že fotbalová nuda pokračuje. Nudit se musí i oba brankáři.
29
Hráči Getafe se snaží prosadit dlouhými nákopy, ale obrana Levante zatím funguje zcela bezchybně.
27
Na druhé straně střílel zpoza šestnáctky El Zhar, ale domácí stopeři mu jeho pokus zablokovali.
27
Signál se Getafe příliš nevyvedl, Borja chtěl vypálit na bránu, ale střela mu vůbec nesedla.
26
Sarabia byl zezadu faulován a domácím se nabízí příležitost k ohrožení hostujícího gólmana.
24
Rohové kopy zatím Levante vůbec nejdou. Tentokrát El Zhar poslal míč napříč pokutovým územím až do autu.
23
El Zhar kouzlil s míčem na pravé straně, ale Alexis jej do šestnáctky nepustil. Hosté alespoň získali roh.
21
Na centr si naskočil jeden z fotbalistů v černém, ale mířil hodně nepřesně.
21
Domácí se dopustili faulu na Garcíu, a tak se budou muset bránit přímému kopu Diopa.
19
Papa Diop však nacentroval jen do míst, kde číhal gólman Moya.
18
Nikos opět vybojoval roh pro Levante. Uvidíme, jestli se hostům podaří ohrozit branku Getafe.
17
Sarabia pronikl před šestnáctku Levante, posunul míč Mosquerovi, který však poslal balón vysoko nad hostující svatyni.
15
Centr Leóna letěl na přední tyč, kde se hráčům v modrém nepodařilo zakončit. Míče se následně zmocnil brankář Jiménez.
14
A roh bude k vidění také na opačné straně. Sarabia individuálně neuspěl, ale vybojoval alespoň další standardku pro domácí.
14
Na bližší tyči hlavičkoval Simao, ale branku Getafe netrefil.
13
Nikos Karabelas získal pro hosty první rohový kop.
12
Levante se usídlilo na polovině Getafe, ale jeho hráči kombinují pouze podél obou postranní lajn. A to je málo.
11
Poloprázdný stadion zatím nesleduje zrovna záživnou podívanou. Úvod utkání je hodně vlažný a odpovídá aktuální formě obou týmů.
9
Hostující El Zhar vyprodukoval další centr, ale ani napodruhé žádného spoluhráče v šestnáctce nenašel.
7
El Zharův centr z levé strany se stal snadnou kořistí pro brankáře Moyu.
6
Jiménez musel vyběhnout ven ze své branky, aby zachytil povedenou kolmici domácích hráčů.
5
Sarabiův centr dokázali fotbalisté v černém odvrátit, navíc Rafa poté fauloval, a tak bude rozehrávat gólman Levante.
4
Hosté se do hry zatím příliš nedostávají, naopak se dopouští řady faulů.
3
A nekopl ho vůbec špatně, ale fotbalisté Levante se ubránili.
2
Getafe je při chuti, Pedro Léon vybojoval první rohový kop, který navíc sám rozehraje.
1
Domácí, kteří dnes hrají v modrém, se dostali velmi záhy k první střele. Borja Fernández však napálil balón do Juanfrana, jenž je po knockautu hodně otřesený.
1
Všichni aktéři dnešního zápasu jsou připraveni na hrací ploše, zápas za malý moment začne.
-20

Getafe CF: Moyà – Arroyo, Alexis, Rafa, Escudero – León, B. Fernández, Sarabia, Mosquera, D. Castro – Colunga.

Levante UD: Javi Jiménez – P. López, Vyntra, García Juanfran, Karabelas – Xumetra, Diop, El Zhar, Simão, Rubén García – Barral.

Rozhodčí: Prieto Iglesias.
Vzájemné zápasy
Zápasy těchto dvou týmů rozhodně nepatří mezi gólově bohaté. V minulé sezóně padl jen jeden gól, a to v podzimním duelu na půdě Getafe, který vyšel Levante v poměru 1:0. V jarní odvetě se zrodila bezbranková remíza. Loňské vítězství bylo také jediné za posledních deset let, kterého na stadionu Coliseum Alfonso Pérez fotbalisté dosáhli.
Levante
Také tým z Valencie postihlo období špatných výsledků. Trenér Caparrós se svým týmem nevyhrál ve čtyřech posledních zápasech. Aktuálně mají borci Levante na kontě tři porážky v řadě a pouze jeden vstřelený gól. Proto jsou až na 13. místě, i když získali jen o tři body méně než jejich dnešní protivník. Levante se však poměrně dobře daří na hřištích soupeřů, v této statistice okupují 6. místo.

Marodka Levante čítá šest fotbalistů (Ivanschitz, Babá, El Adoua, Navarro, Rodas a Lell). K tomu připočtěme Navase a Pallarda a hosté budou mít nemalé potíže se skládáním základní jedenáctky.
Getafe
Domácí kouč García bude muset svůj tým naladit na úplně jinou vlnu, než tomu bylo minulý týden, kdy Getafe padlo s madridským Atléticem 0:7. I přesto se nachází na slušném 7. místě s dvaceti body na kontě. Getafe však již tři zápasy čeká na výhru, navíc v domácím prostředí zvítězilo naposledy 6. října!

Domácím by v utkání proti Levante měli chybět Angel Lafita (zranění), Juan Valera (karty), López a Míchel. Naopak se uzdravilo duo Rodríguez a Escudero. Po karetním trestu se vrací Rafa López.
V dnešní předehrávce 15. kola španělské Primera División se utkají celky Getafe a Levante. Momentálně jsou na tom lépe domácí borci, kteří atakují pohárové příčky. Na madridské předměstí přijedou hosté z Valencie jako 13. tým soutěže. Co však mají oba týmy společné, je jejich současná forma, která se rozhodně nedá označit jako oslnivá. Getafe v minulém kole schytalo sedmigólový výprask od Atlética Madrid, Levante pro změnu čeká už čtyři utkání na plný bodový zisk. I proto je páteční zápas pro oba celky důležitý. Komu se podaří přerušit sérii nepříznivých výsledků? To se dozvíme dnes krátce před desátou hodinou večerní.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.