Tímto se s Vámi loučím, věřím, že jste si dnešní zápas naplno užili a zase někdy na shledanou. Pěkný zbytek večera.
Valladolid díky dnešním čtyřem obdrženým brankám klesl na 18., tedy první sestupovou pozici, naopak Granada se díky poctivě vybojovaným třem bodům posunula na 9. pozici. Zástup soupeřů za ní je však dlouhý a bodový rozestup ne až tak velký. Navíc všechny ostatní týmy mají výhodu jednoho zápasu k dobru.
Po zcela ovládnutém prvním poločase vedla Granada 2:0. Do druhé části ale nezůstala své pověsti z prvního dějství nic dlužna, přidala další dvě branky – byť tu poslední z ofsajdu – a po zásluze vyhrála 4:0.
91
Tak Valladolid se nakonec dostal ještě k jedné standardce ze vzdálenosti 20 metrů, míč ale míří mimo branku a Mariño nejspíše naposledy v zápase vykopává.
91
Rozhodčí nastavuje 2 minuty nad rámec řádné hrací doby.
90
Vykopává domácí brankář Mariño.
90
Dost možná poslední šance hostů na korigování skóre. Rohový kop však nevyužívají.
88
Do konce zápasu zbývají 2 minuty + nastavení, ale na hře domácích to není znát, stále hrají na sto procent.
87
Držení míče: 57% – 43%
86
Domácí trenér využívá možnost posledního střídání. Střelce posledního (ofsajdového) gólu El Arabiho nahrazuje zkušený Riki.
85
Granada zahrává už osmý rohový kop v zápase (oproti čtyřem rohům Realu Valladolid).
83
Těžko soudit, zda se jedná o obyčejné střídání, nebo Recia předešlý střet nějak omezuje, každopádně střídá a nahrazuje ho Pereira.
83
Granada ani po čtvrté brance neubírá na tempu, zápas dále kontroluje.
78
Granada právě vstřelila branku!
Granada udeřila počtvrté! Centr od rohového praporku mířil na hlavu Fran Rica, který ještě vybídl YOUSEFFA EL ARABIHO, který zvýšil na čtyřbranový rozdíl. Zakončení měl ovšem velmi ulehčené, protože hosté přestali hrát a signalizovali ofsajd. Ten byl snad půlmetrový, ale rozhodčí ho neviděli. Branka platí.
76
Brahimi teď napřáhl z rohu pokutového území, ale jeho střela neměla přesné parametry.
75
Žlutou kartu za faul na hráče domácích vidí kapitán hostů Rueda.
74
Další z řady neúspěšných rohových kopů teď zahráli hráči Valladolidu.
74
Recio se vrací do hřiště, domácí jsou opět v plném počtu.
73
Recio už se hlásí o návrat na hřiště, ale rozhodčí Gámez si ho zatím nevšímá, což se pochopitelně nelíbí domácím fanouškům.
72
Recio zůstává za postranní čárou, Granada hraje dočasně v deseti.
71
Stav po 70 minutách je jednoznačný, domácí vedou 3:0 a atmosféra na stadionu je skvělá, ochozy běží mexická vlna.
70
Na hřišti se srazili Recio a Javi Guerra, nedobře to vypadá především pro dvougólového střelce domácích, který zůstává ležet na trávníku.
69
Týmy se teď střídají v držení míče, hra se na chvíli zklidnila.
67
Fauly: 7 – 8
66
Nový muž na hřišti Baraja fauloval Brahimiho, Granada bude rozehrávat.
65
Střídání a zranění teď hru poněkud rozkouskovaly, tlak Valladolidu z posledních minut logicky pominul.
64
Ze hřiště sice Marillo odchází po svých, ale v pořádku není. Nahrazuje ho Alexandre Coeff.
63
Na trávníku se teď ocitl Murillo a nevypadá to s ním nejlépe.
61
Pro Lluíse Sastreho dnešní zápas končí velice brzy. Na hřiště přišel ve 46. minutě, ale po přibližně 15 minutách se náhle zranil a musel střídat. Hosté tak už po hodině hry mají vyčerpána všechna střídání.
60
A máme tu třetí rohový kop Valladolidu během 5 minut. Opět bezúčelný.
59
Ani tentokrát domácím větší nebezpečí nehrozilo. Nikdo z hráčů v tmavém se k zakončení nedostal.
59
Valladolid bude v krátkém sledu zahrávat druhý roh.
57
Po rozehrávce se Valladolid rychle dostal k brance Granady, dokonce zahrával rohový kop, ale ten Peña zakončil hlavičkou mimo tři tyče.
54
Obránci Valladolidu nyní selhali v rozehrávce, míč namazali přímo na kopačku RECIOVI, jenž střelou z hranice šestnáctky do protipohybu brankáře prakticky utíná svým druhým gólem v zápase naděje hostů na bodový zisk z tohoto zápasu.
53
Míč proletěl pokutovým územím, zpátky k bráně s ním zamířil Brahimi a nepřesnou střelou akci zakončil.
53
Červeno-bílí budou z pravé strany zahrávat přímý kop.
52
Po přibližně šesti minutách, kdy domácí Valladolidu povolili hrát, už se (jak se zdá) vše vrací do zaběhnutých kolejí z prvního poločasu.
49
Úvodní minuty druhého dějství zatím naznačují, že by se Valladolid mohl do hry zapojit poněkud více, než tomu bylo v předešlých 45 minutách.
48
Trenér hostů Juan Ignacio Martínez o poločase pochopil, že je třeba provést radikální změnu, aby zápas nedopadl pořádným debaklem, proto do druhého poločasu poslal na hřiště dva čerstvé hráče.
46
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Zakarya Bergdich, přichází Daniel Larsson.
46
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Víctor Pérez, přichází Lluís Sastre.
46
Druhý poločas začne přibližně ve 22:02.
V prvním poločase jsme mohli vidět zcela jasnou převahu Granady, která měla kromě dvou vstřelených branek také naprostou územní převahu. Hosté se k míči dostávali jen zřídka a na krátkou dobu. Za poločasový stav 0:2 tak ještě mohou být rádi.
45
44
Od rohového praporku kopal Fran Rico, na míč si doskočil brankář.
44
Domácí budou zahrávat další rohový kop.
43
U míče je už ale opět Granada a hráči hledají skulinku k proniknutí k brance.
43
Hosté ale ztracený míč rychle vybojovali zpět a Javi Guerra dokonce prozkoušel pozornost brankáře Roberta.
42
Real Valladolid opět s míčem na půlící čáře, opět jen na zlomek okamžiku.
41
Obrana domácích ale míč bleskurychle dopravila do bezpečí.
40
Nyní Piti na druhé straně hřiště fauloval na hlavičku vyskakujícího Peñu a standardky se dočkají i hosté.
39
Opět byla k vidění pasáž, kdy se hosté snažili hrát chvíli kombinačně, ale o míč velice záhy přišli. Dnes jim v zápase prozatím vůbec nic nevychází.
38
A další faul Valladolidu. Domácí si místy musejí připadat jako okopané brambory.
37
K dispozici jsme nyní měli záznam oné diskutabilní situace, kdy Brahimi reklamoval ruku. Opakovačka ukázala, že sudí nechal hru správně plynout.
36
Brahimi centrem z pravé strany hledal před brankou Pitiho, který ale na míč nedosáhl, blíže k němu měl gólman Mariño.
35
Míč je na kopačkách obránců Granady, kteří s rozehrávkou pochopitelně nikam spěchat nemusejí.
33
V první větší, i když stále nikterak nebezpečné akci zápasu se ocitli hosté. Guerrovu střelu však Roberto Fernández vyrazil.
32
Následný centr do vápna skončil centrem na El Arabiho, stojícího v ofsajdu.
32
Žlutou kartu za stažení Brahimiho vidí Antonio Rukavina.
31
Obraz hry se ani po 30 minutách nemění, jediným hrajícím týmem je domácí Granada.
30
Brahimi opět v akci. Tentokrát střílel, míč byl sražen jedním z beků Valladolidu, podle Brahimiho rukou, ale hra plyne dál.
29
Granada nyní podnikla rychlý protiútok. Brahimi se dostal až k brance hostů, nicméně byl dobře bráněn, a ačkoliv se mu povedlo odcentrovat, pro míč si jednoduše došel brankář Mariño.
27
Kombinace hostů okolo pokutového území Granady měla jen krátkého trvání.
26
Nyní před branku domácích centroval zprava Rukavina, ale míč jen prolétl na druhou stranu hřiště.
24
První žlutou kartu v zápase vidí hostující Omar za typický záchranný faul na půlící čáře.
22
Domácí se dostávají do dvoubrankového trháku. Po centru Fran Rica od rohového praporku míč propadl až k na zadní tyči číhajícímu RECIOVI, který míč už jen pohotově doklepl do sítě.
21
Exekuce se ujal Piti, obránci ve zdi míč ještě přizvedli a následuje další rohový kop Granady.
20
Na půli cesty mezi půící čárou a pokutovým územím Valladolidu byl v obležení dvou hráčů v tmavém faulován Brahimi a rozehrávat budou domácí.
19
Z nějakých patnácti metrů nyní napřáhl Óscar González, ale branku gólmana Granady příliš neohrozil. Střela letěla hodně nad branku.
18
Míč mají v držení červeno-bílí, ale stále kombinují ve větší vzdálenosti od Mariñovy branky.
16
Granada bezprostředně po gólu na chvíli v tlaku polevila a hraje se kolem půlící čáry.
14
V první čtvrthodině sledujeme zatím hru pouze na jednu branku, hráči Valladolidu se na půlku domácích dostali pouze jednou!
13

Obrana hostů sice centrovaný míč do vápna odrazila, ale Brahimi ihned na to poslal do šestnáctky další centr, míč se od Pitiho dostal k osamocenému JEISONU MURRILOVI, a ten v krkolomné pozici nezaváhal.
11
A další vpád domácích do pokutového území Valladolidu. Brahimiho střelu však Valiente vyrazil na roh.
11
Nyní došlo k podobné akci, ale tu beci Valladolidu zvládli zažehnat v ještě poměrně málo nebezpečné fázi.
10
Piti nyní selhal v naprosto jasné gólové šanci. Prokličkoval se až k penaltovému puntíku, jenže sám před brankářem Mariñem selhal. Ten si připsal první významný zákrok večera.
9
Hosté zvolili rozehrávku na krátko, ale míče se po chvíli nedobrovolně zbavili.
8
Po menším obléhání se Valladolid opět osvobozuje a při založení útoku byl Javi Guerra faulován. Následovat bude přímý kop.
7
Domácí táhnou na branku hostů, což pro obránce opět znamená zvýšenou pozornost.
6
Obrana Valladolidu si na chvíli může vydechnout, míč je na půli Granady.
5
Domácí se ale do šestnáctky hostů brzy vrátili a div, že to neskončilo gólem. Domácí beci míč dopravili do bezpečí a Granada nevyužila ani následný rohový kop.
4
Exekuce se ujal Fran Rico, nicméně míč se ihned dostal do bezpečné vzdálenosti od branky Valladolidu.
4
Domácí budou zahrávat první rohový kop utkání.
2
v úvodu utkání mají míč na svých kopačkách hosté, hraje se ve středu hřiště.
1
Domácí nastupují v tradičním pruhovaném bílo-červeném provedení, hosté z Valladolidu v tmavém.
1

Granada: R. Fernández – Nyom, Maínz, Angulo, Murillo – F. Rico, Brahimi, Recio, Iturra – Piti, El Arabi.
Náhradníci: Karnezis – Coeff, Foulquier, Benítez, Buonanotte, Pereira, Riki.

Real Valladolid: Mariño – Rukavina, Valiente, Rueda, Peña – Bergdich, Ó. González, Omar, Pérez – Rossi, Guerra.
Náhradníci: Jaime Jiménez – Baraja, Sastre, D. Larsson, Rama, Manucho.

Rozhodčí: Gámez.
Real Valladolid

To soupeř z centrálního Španělska je na tom ještě hůře. Doposud nasbíraných 16 bodů stačí jen na 17. místo, pouze o skóre na sestupovými příčkami. Pokud pro porovnání vezmeme v úvahu taktéž posledních 5 ligových utkání, bilance je podobná. Tým pouze jednou zvítězil, stejně tak jednou remizoval a zbylá 3 utkání prohrál. Obdobně jako Granada, i Valladolid už své účinkování v královském poháru zabalil, i on ve 4. kole nestačil na svého soupeře – v tomto případě alespoň prvoligové Rayo Vallecano.

Valladolid nad úplným bahnem drží především útočník Javi Guerra, s 11 góly překvapivě 4. nejlepší střelec soutěže. Stejně jako v případě Granady, i zde má druhý střelec (Ebert) jen 3 branky.

Pro Valladolid by bezbodové utkání mohlo po tomto kole znamenat přímé ohrožení sestupem. Oběma klubům půjde o všechno a vše nasvědčuje tomu, že budeme svědky vyrovnaného utkání.
Granada

Jihošpanělský celek se v posledním měsíci a půl nepyšní zrovna ideální formou. Z posledních pěti ligových utkání hned čtyři prohrál, navíc vypadl také z Copa del Rey – zde dokonce s Alcorcónem, který bojuje o udržení ve druhé lize. V jediném lednovém utkání La Ligy Granada padla vysoko 3:0 na půdě Almeríe.

Trenér Lucas Alcaraz tak bude mít práci také s psychikou svých svěřenců. Před tímto zápasem na tiskovce prohlásil, že nepochybuje o přízni fanoušků, kteří by měli být 12. hráčem svého mužstva. Granada se momentálně nachází na 12. příčce tabulky s rovnými 20 body.

Hlavním problémem týmu je neschopnost střílet góly. V 18 zápasech se tým prosadil pouze 15krát, což nedává průměr ani jedné branky na zápas. S Betisem a Osasunou je Granada nejslabším týmem v ofenzivě. Nejlepším střelcem týmu je šestigólový Youseff El Arabi. Za očekáváním zůstává Riki.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.