Závěrečný hvizd hlavního sudího znamená, že Levante přerušuje svou bídnou sérii porážek a po více než měsíci se dočkalo vítězství. O něj se zasloužil především střídající Barral, který své dvě branky zaznamenal v závěru obou poločasů. Hosté sice vedli, ale nakonec odjíždějí z Valencie s prázdnou. To je ode mne vše, hezký zbytek pátečního večera.
90+5
Hostující Herrera uviděl žlutou kartu.
90+4
Karabelas fauloval, hosté mají k dispozici přímý kop z boční strany pokutového území.
90+4
Necelé dvě minuty chybí do konce dnešního zápasu. Zvládne Elche vyrovnat? Hosté právě vyráží do útoku...
90+2
Elche poté kopalo ještě jeden roh, ale ten byl také bez úspěchu.
90+1
Albacar rozehrál rohový kop ke vzdálenější tyči, kde měl gólman Navas hodně práce, aby míč dostal do bezpečí.
90
Hlavní sudí nastaví 5 minut!
90
Standardka se hostům nepovedla, přesto zůstávají u míče. Moc času jim ale už nezbývá.
90
Xumetra neposlechl výzvu hlavního sudí a ten jej trestá žlutou kartou.
89
Gil byl faulován Diopem, Elche tak může zaútočit.
87
Hosté pochopitelně spěchají, snaží se vyrovnat. Přesný opak předvádějí fotbalisté Levante, kteří natahují čas, jak jen to jde.
85
Mantecón vlétl do Xumetry a za svůj zákrok dostává žlutou kartu.
84
Albacar je již na nohou a brzy se opět zapojí do hry.
83
Ten se domácím příliš nepovedl, a tak je daleko závažnější fakt, že v pokutovém území zůstal v nepříliš fotbalové pozici ležet hostující Albacar.
82
Albacar odehrál míč do zámezí a tím nabídl Levante roh.
80
Levante právě vstřelilo branku!
Stejně jako před koncem první půle, tak i chvíli před koncem celého zápasu udeřil DAVID BARRAL, který svou druhou trefou v zápase otáčí skóre ve prospěch domácích! López poslal do šestnáctky nadýchaný centr a Barral si připisuje další gól hlavou – 2:1!
80
A brzy následuje poslední střídání Levante. El Zhar dohrál, na hřiště míří Xumetra.
78
Další střídání Elche znamená odchod Boakyeho a příchod Cristiana Herrery.
77
Centr Diopa lapil bez problémů gólman Elche Toňo.
75
Sapunaru nemůže pokračovat, na nosítkách míří do útrob stadionu. Nastupuje Mantecón.
75
Na centr z pravé strany si naskočil Barral, ale zamířil vysoko nad.
74
Rodící se protiútok Levante musel faulem zastavit Botía a za to vidí žlutou kartu.
74
Z následné standardky se hosté neprosadili.
73
Sapunaru opouští hřiště na nosítkách, uvidíme, jestli bude pokračovat.
72
El Zhar kopl do obličeje Sapunarua a ten je nyní v péči lékařů.
71
Centr Lópeze prosvištěl pokutovým územím Elche bez povšimnutí.
69
A z rohového kopu to opět "smrdělo" gólem v síti Levante. Míč doletěl k Boakyemu, který z malého vápna zamířil trestuhodně vedle!
69
Elche mohlo naprosto nečekaně skórovat, když si centr z levé strany srazil málem do brány domácí Vyntra! Míč nakonec doputoval těsně mimo.
67
Levante ještě zahrávalo roh, ale z něj už nic zajímavého nebylo.
66
Karabelas vybojoval míč, postupoval z úhlu na bránu Elche a nakonec jeho tvrdou střelu vytěsnil Toňo na břevno!
65
Boakye si vysloužil žlutou kartu za dohrání Simaa.
64
První střídání hostů odnesl Fidel, který přepouští své místo Ňíguezovi.
61
Centr z pravé strany propadl až ke Karabelasovi, který se kličkou zbavil protihráče, jenže jeho následnou střelu zblízka vyboxoval Toňo!
60
Na bránu Elche se valil další útok, jenže obrana hostujícího celku je ve druhém poločase bezchybná.
59
Průnik Lópeze musel zastavit až obránce Pelegrín.
58
Z pořádné dálky vyzkoušel své štěstí Pérez, jenže jeho střele chyběly gólové parametry.
57
Žlutou kartu dostává El Zhar.
57
Karabelas nedovoleně zastavil Gila.
55
Karabelas vybojoval pro domácí rohový kop. K němu se postavil El Zhar, ale po jeho centru se Levante opět nepodařilo zakončit.
54
Díopův centr však nebezpečím neskončil, míč odvrátil Sapunaru.
53
Druhý poločas zatím není příliš pohledný, ale to by se mohlo změnit. Levante bude po faulu Sáncheze zahrávat přímý kop.
51
Otřesený Boakye na chvíli zůstal ležet poté, co jej zasáhla kopačka Juanfrana. Ale hra už zase pokračuje.
50
V útoku se ocitli také hosté, ale také jejich snaha byla bezzubá.
48
Levante začalo náporem, ale jejich útočné choutky nepřinesly žádné ohrožení pro bránu Elche.
46
Domácí kouč o přestávce vystřídal. V kabině zůstal překvapivě Pinto, na hřišti jej nahradí García.
46
Fotbalisté obou mužstev se pomalu vrací na zelený pažit, druhý poločas za pár okamžiků začne.
Do kabin jdou oba týmy na vyrovnaného stavu 1:1. Elche bylo zpočátku aktivnějším i nebezpečnějším týmem a zcela po zásluze se ujalo vedení díky trefě Sapanarua. Levante však dokázalo srovnat, když se krátce před přestávkou prosadil střídající Barral. Zápas tak zůstává otevřený.
45+1
Pinto vyprodukoval přízemní střelu, která se ovšem mezi tři tyče nevešla.
45
V prvním poločase se bude nastavovat 1 minuta.
45
Z přímého kopu to zkusil tvrdou ranou Rubén Pérez, ale zamířil hodně nepřesně.
44
Pedro López fauloval Gila a hostům se otevírá zajímavá příležitost.
43
Opět zafungovalo staré pravidlo Nedáš – dostaneš. Elche zahodilo možnost dvougólového náskoku a naopak Levante vsítilo gól do šatny.
41
Střídající DAVID BARRAL se stává hrdinou domácích příznivců! Po třech minutách na hřišti vyrovnává, když si naskočil na Pintův centr a hlavou trknul míč k levé tyči mimo Toňův dosah – 1:1!
40
Hosté spálili obrovskou šanci! Obrana Levante si nepohlídala náběh Fidela, který přehodil Navase, ale míč poté dopadl pouze vedle levé tyče!
39
Vyntra se dopustil faulu na polovině hřiště, kde stáhl k zemi protihráče. Vysloužil si žlutou kartu.
38
A konečně přichází na řadu avizované střídání. Za zraněného Babá nastupuje Barral.
37
Domácí potřebují střídat, ale hráči Elche drží míč a nechtějí hru přerušit.
35
Domácí útočník nakonec míří rovnou do kabin, a tak se na střídačce Levante chystá střídání.
34
Na zemi se bez cizího zavinění ocitl Babá, který musí být na polovině hřiště ošetřen.
32
Ríos zakroutil míč za obranu Elche, kam si nabíhal Babá, ale domácí útočník opět o kousek nedosáhl.
31
Pinto nakonec vyprodukoval dva centry a ten druhý musel Toňo vyboxovat až do autu.
30
Babá dostal přesný míč do pokutového území, přiťukl na střelu Pintovi, ale jeho pokus byl sražen nad bránu Elche.
28
Pintův centr odvrátil Botía. Míče se zmocnili hráči Elche a pokouší se zaútočit.
27
Na opačné straně byl faulován Ríos, Levante může odpovědět.
25
Elche právě vstřelilo branku!
Hosté ze standardní situace udeřili, obrana Levante zaspala. Skvělý Fidelův centr vrátil na penaltový puntík Botía, tam se zjevil osamocený CRISTIAN SAPUNARU a pohotovou střelou k pravé tyči otevřel skóre – 0:1!
25
Vyntra srazil k zemi Boakyeho, hosté budou mít k dispozici standardku z levé strany.
23
Iniciativu v posledních minutách převzali hráči v bílém, tedy Elche. Uvidíme, jestli se jim povede vymyslet něco nebezpečného.
20
Hostující Coro předvedl ambiciózní sólo, kterému chybělo jediné – zakončení. Následná střela Boakyeho mířila vedle.
18
Juanfran se pokusil prověřit Toňa z úctyhodné vzdálenosti. Jeho střela však zamířila vysoko nad hostující bránu.
17
Další Fidelův centr odhlavičkoval stoper Vyntra.
16
Fidel pronikl po levé straně, ale jeho přetažený centr nikoho ze spoluhráčů nenašel.
15
Zatím sledujeme vyrovnanou podívanou, oba týmy se dostaly do náznaků šancí, ale oba brankáři se stále poměrně nudí.
13
Na Ríosův centr jen o kousek nedosáhl Babá.
13
Úvod zápasu se nese v nervózním duchu, obě mužstva se dopouští řady nepřesností a chyb v kombinaci.
11
Levante rozehrálo roh nakrátko a Pinto posléze míč ztratil. To se domácím vůbec nepovedlo.
10
V útoku byli pro změnu domácí, kteří dokonce získali rohový kop. Botía uklidil Pintův centr do zámezí.
9
Elche se zabydlelo na polovině Levante, ale domácí obrana si se všemi centry poradila na výbornou.
7
Levante se chystalo zakončovat, jenže Babá nahrával Ríosovi pouze do ofsajdové pozice.
6
Coro dostal naloženo na půlící čáře, viníkem se stal Vyntra.
4
Další dlouhý nákop na Babá skončil odpískaným ofsajdem útočníka Levante.
3
Do zakončení se dral hostující Gil, ale míč mu nakonec uskočil.
2
Domácí mužstvo dnes hraje v modrém, hosté naopak komplet v bílém.
1
Juanfran zkoušel dlouhým nákopem oslovit Babá, ale obrana Elche dokázala míč odvrátit.
1
Na Estadio Ciudad de Valencie je vše připraveno k výkopu dnešního zápasu, za malý moment souboj Levante s Elche začne.
-25

Levante UD: Navas – P. López, Vyntra, Karabelas, García Juanfran – El Zhar, Simão, da Silva Pinto, Diop, Ríos – Babá.
Náhradníci: Javi Jiménez – El Adoua, Rubén García, Xumetra, Ivanschitz, Barral, Camarasa Camarasa Ferrando.

Elche CF: Toño – Sapunaru, Pelegrín, Botía, Albacar – Gil, C. Sánchez, Coro, R. Pérez, Fidel – Boakye.
Náhradníci: M. Herrera – Cisma, Rivera, Ñíguez, Mantecón, J. Márquez, C. Herrera.

Rozhodčí: J. Estrada – F. Martín, J. Núnez – A. Gorostegui.
Vzájemné zápasy
Oba celky se v Primera División utkají poprvé. Doposud se střetávaly pouze v Segunda División a poslední zápas se datuje do února 2010. V posledních pěti vzájemných zápasech se mnohem lépe dařilo Levante, které zvítězilo ve čtyřich případech, jeden zápas skončil nerozhodně.
Elche
Tým z města, které leží necelých dvě stě kilometrů od Valencie, je letošním nováčkem PD a ze všech noviců v nejvyšší španělské soutěži si vede nejlépe. Trenér Escribá dokázal svoje mužstvo dovést k několika zajímavým výsledkům, např. vítězství nad Valencií nebo Espanyolem, remízy se San Sebastianem nebo Bilbaem. V minulém kole prohrálo Elche doma s madridským Atléticem 0:2.

Současná bilance Elche je totožná s jeho pátečním soupeřem, liší se pouze ve skóre, které se zastavilo na 15:20.
Levante
Mužstvo vedené koučem Caparrósem se ocitlo ve vleklé výsledkové krizi, když na vítězství čeká od konce října! Od poslední výhry odehrálo Levante pět ligových a jeden pohárový zápas, ve kterém vybojovalo pouze jednu remízu. V těchto šesti duelech navíc hráči Levante skórovali pouze jednou, a tak je jasné, kde mužstvo z Valencie "tlačí bota".

Aktuálně se Levante může pyšnit bilancí 4 vítězství, 5 remíz a 6 porážek při skóre 13:21. Co se útočné fáze týče, je třináct vstřelených gólů třetím nejhorším počtem v celé La Lize.
V předehrávce 16. kola španělské Primera División se utkají dva týmy ze středu tabulky. Fotbalisté Levante přivítají na svém stadionu ve Valencii mužstvo Elche. Oba týmy mají na kontě shodně sedmnáct bodů. Domácím to stačí na 13. místo, hosté se nacházejí na 11. místě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.