Sevilla byla v průběhu zápasu o něco lepší, ale houževnatá obrana Almeríe nechtěla propustit rozhodující branku. To se však nakonec přece jen stalo, když ve třetí minutě nastavení rozhodl toto utkání kapitán Sevilly Ivan Rakitič.

Domácí tým tak získává do našlapané důležité tři body, po kterých se posune do klidnějšího středu tabulky. Naopak Almería zůstává i po tomto kole se třemi body poslední a její ztráta na předposlední příčku je již tříbodová.

Já Vám prozatím děkuji za pozornost a budu se dnes ještě těšit u večerního utkání Athletic Bilbao – Valencia.
90+7
V již neuvěřitelné sedmé minutě nastavení dostává žlutou kartu Soriano (ALM), který si pomohl loktem v hlavičkovém souboji.
90+6
Obrovská šance Sevilly čtyři na dva je zakončena přihrávkou do ofsajdu.
90+6
Marin si pomohl faulem a ještě tak daroval hostům jednu standardní situac.
90+5
Rakitič pomaličku odkulhá ze hřiště a poté se však již příliš dlouho hrát nebude.
90+4
Ještě je tu po rozehrávce srážka ve středu hřiště, po které bude muset dojít k ošetření právě Rakitiče.
90+3
Sevilla právě vstřelila branku!
Tak v toto již zřejmě nedoufal ani ten největší fanoušek Sevilly. Z poslední možné akce dokázali domácí vstřelit branku, když na dobrý centr Marina z pravé strany naskočil kapitán IVAN RAKITIČ a podle všeho hlavou rozhodl toto utkání.
90+2
Hosté rozehráli standardní situaci netypicky až přihrávkou na brankáře Estebana, který následně odkopl míč daleko na druhou stranu.
90+1
Nastavují se tři minuty a první z nich je již téměř u konce.
90+1
Naopak žlutou kartou je odměněn faul Cristófora (SEV) ve středu hřiště.
90
Marin (SEV) žádal odpískání faulu, ale rozhodčí byl proti a to se nelíbí fanouškům domácího týmu.
90
Individuální průnik domácího hráče nebyl úspěšný a tak mohou hosté ušetřit nějakou tu vteřinku.
89
Nepříjemný centr letěl na malé vápno, ale obrana hostů jej dokázala odvrátit mimo pokutové území. Tlak Sevilly však stále trvá.
88
Jednoznačně taktické střídání v závěru, které má za úkol pošetřit nějaký ten čas. Ze hřiště odchází Suso a je nahrazen Sorianem (ALM).
87
Almería se snažila podržet míč co nejdéle na útočné polovině, ale zase až tolik z času neukrojila a již se musí opět bránit před vlastní šestnáctkou.
86
Marin přiťukl míč na Bacca (SEV), který se snažil zakončit, ale byl přitažen za dres. Hlavní rozhodčí si toho však nevšiml a tak se domácí pochopitelně zlobí.
85
Rakitič dobře viděl nabíhajícího spoluhráče na zadní tyč, ale jeho centr na něj můžeme v klidu zařadit mezi nepřesné.
84
Sevilla se snaží vyzrát na perfektně organizovanou obranu soupeře, ale zatím se to vůbec nedaří.
83
Ofsajd zastavil rozběhnutého Bacca (SEV).
82
Vzrušení i před domácí brankou, kde se obrana málem nedohodla s Betem a nabídla by tak šanci Almeríí. No nakonec střelecký pokus končí hodně mimo a vše je tak vyřešeno.
82
Poslední střídání domácího týmu je zde, ze hřiště již odešel dnes velmi aktivní Jairo a nahradil ho Trochowski.
81
Rozhodčí je plně součástí hry a Seville to nyní velmi výrazně pomohlo. Odkop z nebezpečného prostoru totiž trefil právě sudího, který se sice omlouvá hostům, ale jistě i on je rád, že akce Sevilly, která tak pokračovala, neskončila gólem.
80
Rychlý protiútok na druhé straně byl zakončen velmi nepřesně. Beto si tak došel v pohodě pro míč a okamžitě zakládá útočnou akci Sevilly.
79
K Jairovi přilétl míč jako ke hluchému housle a domácí fotbalista toho nedokázal využít, když se sám do situace zamotal.
78
Naopak žlutou kartu dostává Fazio (SEV) a to za zákrok, který nebyl vůbec vidět.
77
Rabello (SEV) se prolétl vzduchem v pokutovém území, no podle všeho se jednalo o čistou hru tělem.
77
Hosté se již zatáhli na vlastní polovinu a zřejmě se budou v závěru zápasu soustředit na pečlivou defenzívu.
75
Beto si pohlídal vysoký centr, jenže okamžitě poté se snažil rozehrát a narazil při tom do Rodriho. Oba protagonisté si ze souboje odnesli šrám, ale rozhodně více souboj bolel Rodriho (ALM).
74
Už to vypadalo, že Dubarbierovi (ALM) hraniční zákrok u rohového praporku projde a že tak z toho bude zajímavá příležitost, jenže rozhodčí, i když se zpožděním, faul odpískal.
73
Dnešní utkání sleduje 31 123 diváků.
72
Rodri (ALM) se nádherně položil nůžkami nadýchaného centru a dokázal míč poslat mezi tři tyče, tam však stál famózní Beto, který zabránil gólu reflexivním zákrokem na brankové čáře.
71
Avizované střídání domácích je zde, hřiště opustil Iborra a nahradil ho Cristóforo.
71
Vracející se Moreno (SEV) poslal soupeře nedovoleně k zemi a odměnou mu za to je žlutá karta.
70
Esteban musel vytáhnout těžký zákrok proti střele z pětadvaceti metrů, vše však Esteban ustál a drží tak svůj tým na bodech.
69
Jairo (SEV) se nedíval doleva a ani doprava a uháněl pouze co nejblíž k bráně soupeře, jenže před něj se postavil Rodri, přes kterého nešlo projít.
68
Chystá se druhá změna v dresu Sevilly, střídající hráč se již chystá u pomezní čáry. Dá se očekávat posílení útočných řad.
67
Přece jen po delším čase se domácí fotbalisté dostali k pokutovému území soupeře, přetažený centr však byl snadnou kořistí pro obranu hostů.
65
Tak to mohl být vstup do utkání jako z fotbalových učebnic, Barbosův první dotek s míčem skončil střelou, kterou musel Beto vyrazit po předchozím vzdušném letu.
64
Druhé střídání u Almeríe je zde, ze hřiště pomalými krůčky odchází Vidal, jenž je nahrazen Barbosou.
64
Iborrovi odpískán faul zezadu, hostující hráč však pádu podle všeho malinko přidal.
63
Několikrát se míč vzduchem přenášel od jednoho hráče ke druhému, poslední slovo měla nepřesná hlavička letící nad Estebanovu bránu.
62
Jairo se snažil prodrat do pokutového území, to se mu sice podařilo, ale míč mu od nohy odkopli hostující obránci na roh.
61
Kombinace domácích byla tak rychlá, že zamotala hlavu i samotnému Faziovi (SEV).
60
Esteban si dal velký pozor na přízemní centr, kdyby jej nezachytil, tak na zadní tyči již číhal domácí fotbalista, který by neměl problém poslat míč do sítě.
59
Poprvé v zápase dochází ke změně v sestavě Almeríe, ze hřiště jde Tébar a nahrazuje ho Azeez.
58
Defenzíva Almería začíná mít nedostatky hlavně co se krytí křídelního prostoru týče. Opět přišla rychlá přihrávka po levé straně, po které přišel centr a ten hosté odvraceli s problémy v pokutovém území.
56
Sám faulovaný si postavil míč na místo přestupku a snažil se technickou střelou obstřelit zeď, to se mu sice podařilo, ale míč poté nezapadl pod břevno tak rychle, jak by Rakitič potřeboval.
55
Rakitič (SEV) se už napřahoval ke střele z hranice šestnáctky, no přesně v ten moment byl rukou poslán k zemi. Sevilla bude zahrávat velmi nebezpečnou standardní situaci.
54
Domácí fotbalisté kombinovali s míčem velmi šikovně a přehazovali si jej rychlými přihrávkami. Obrana Almeríe měla opravdu co dělat, aby situaci ustála.
52
Christián Fernández (ALM) zapojil do vzdušného souboje i loket a odnesl to žlutou kartou.
52
Jenže výtečné přenesení hry z levé strany na pravou mělo za následek dobrý centr, který však obrana Sevilly dokázala i s problémy odvrátit.
51
Tak přece jen se domácí tým dostal na hranici pokutového území, ale po zablokované přihrávce z toho bude jen aut.
50
Další hraniční zákrok byl tentokrát puštěn, ale Sevilla se nějak nemůže dostat do výborného tempa, které předváděla na konci prvního poločasu.
49
Úvod druhého poločasu je zatím hodně kouskován nedovolenými zákroky a to na obou stranách.
47
Dlouhý míč po čáře nenašel adresáta a si poprvé ve druhém poločase zahrají také hosté, kteří mohou vhazovat.
46
Do druhého poločasu přišla Sevilla s jednou změnou, místo Gameira nastoupil Bacca.
46
Hlavní rozhodčí Iglesias ukončil první poločas, ve kterém padly hned dvě branky. Nejprve v šesté minutě poslal po obrovské chybě brankáře Estebana do vedení Sevillu Kevin Gameira a s hosty to nevypadalo vůbec dobře. Jenže z tlaku se Almería dostala zásluhou rychlého brejku, který zakončil Rodri přesně a srovnal tím stav. Sevilla měla i nadále více ze hry, ale další branku nepřidala.

Držení míče v 1. poločase: 58 % : 42 %
Střely na bránu v 1. poločase: 3 : 2

Druhý poločas začne přibližně v 18:03.
45+1
Ano, přesně jedna minuta se bude hrát navíc v prvním poločase. Ta však zřejmě s výsledkem nepohne, hraje se ve středu hřiště.
45
Již plyne poslední minuta řádné hrací doby prvního poločasu, moc důvodů k nastavení rozhodčí nemá, nějakou minutku však zřejmě přece jen přidá.
43
Domácí hráči se pomaličku dostávali do nebezpečného prostoru a první kdo vyzkoušel štěstí byl kapitán Rakitič, ten však mezi tři tyče kulatý nesmysl neposlal.
42
Jenže po chybě měl Gameiro (SEV) druhý gól svého týmu opravdu na kopačce, po přiťuknutí od Jaira však míč trestuhodně zakopl vysoko nad a ani sám tomu nemůže uvěřit.
41
Sevilla by jistě ráda v závěru poločasu udeřila, obrana Almeríe však v těchto chvílích působí dosti nepropustným dojmem.
39
Do Rakitiče (SEV) se slovně pustil Suso a domácí kapitán si to nenechal líbit. Menší postrkávaná nakonec skončila sama od sebe a rozhodčí tak oba kohouty nepotrestal ani žlutou kartou.
38
Rozehrání rohu se Seville vůbec nepovedlo a tak se již hraje ve středu hřiště.
37
Krásná táhla střela letěla přímo k levé tyči, ale Esteban napravuje své zaváhání při prvním gólu každým zákrokem a opět dokázal kulatý nesmysl vyrazit na roh.
36
Okamžitě po zvládnutí situace v obraně se Sevilla tlačila také do útoku, tam však Esteban nejprve dobře zachytil míč a nakonec ustál i tlak po rohovém kopu.
35
Podobná situace jako při vyrovnávajícímu gólu hostů, jenže tentokrát po střele Aleixe Vidala dokázal Beto míč lépe zasáhnout a tak měl čas ho ještě před brankovou čarou zastavit. Přesto se mohlo klidně stát, že by Alméria z ničeho nic vedla a to po dvou zcela podobných situacích.
33
Přetažený míč na zadní tyč nenašel nikoho v modrém a tak mohou fotbalisté Sevilly i s míčem postupovat vpřed.
32
Dobře odvedená defenzivní práce domácích, ale přesto hosté zůstanou u míče a budou kopat roh.
31
To se nedá říci o zákroku Iborry (SEV) na opačné straně, ten místo ruky fauloval při skluzu nohou a za to už rozhodčí kartičku z kapsy vytáhl.
30
Tak tento zákrok rukou do obličeje volal po žluté kartě, tentokrát to hostujícímu hráči prošlo.
30
Již běží třicátá minuta zápasu a stav je nerozhodný 1:1. Sevilla sice šla do vedení a měla, dokonce stále má, více ze hry, no hostům se podařilo z ojedinělé šance srovnat.
28
Jairo (SEV) dostal šikovnou přihrávku do běhu a z první zkusil podél bránícího hráče vypálit, jeho střela měla slušnou razanci, ale neletěla mezi tři tyče.
27
Do třetice všeho dobrého se nekonalo, tedy alespoň z pohledu domácích, kteří již ze standardní situace od rohového praporku nic nevytěžili.
27
Beto raději sáhl do cesty míče a vyrazil ho nad břevno, rohový kop tak bude Sevilla rozehrávat do třetice, nyní už ze druhé strany.
26
Střela Rabelly byla podle všeho ještě tečována, poněvadž se zahrával rohový kop, který byl také dosti nebezpečným. Celá akce se zopakuje ze stejné strany.
25
Nerozhodný stav nemusel v žádném případě vydržet dlohuo, Figueirasův centr byl zablokován, ale po odrazu se dostal přímo na kopačku Rabella (SEV), který z první a z voleje trefil míč velmi dobře, ale přesto orazítkoval pouze břevno.
23
Almería právě vstřelila branku!
Zdá se to až neuvěřitelné, ale hosté z ojedinělé situace srovnávají. Kromě žluté karty se do historie tohoto zápasu zapisuje RODRI také brankou, když náramně využil přihrávku Susa a přehodil dloubáčkem vyběhnutého Beta. Ani spěchající obránci Sevilly nestačili míč před brankovou čarou zastavit.
22
Toto by v případě gólu byla akce na fotbalovou obdobu zlaté přilby, vždyť nádherná přihrávka za obránce byla ještě vyšperkována zpětnou patičkou, vše však ukončil ofsajd, kvůli kterému nemohla Sevilla tuto parádu dokončit.
21
Faul také na druhé straně, Rakitič si chytl soupeře a odsunul si jej od míče, který následně rozehrál na spoluhráče. To se pochopitelně rozhodčímu nelíbilo a míč tak putuje zpět na kopačky hostů.
20
Rodri (ALM) přispěchal pozdě do souboje a zasáhl pouze nohu Moreny, za tento faul uviděl Rodri žlutou kartu.
19
Dobrá přihrávka z pravé strany zřejmě překvapila domácího hráče, který byl zaskočen a celou akci tím zkazil. Esteban následně přispěchal k osamocenému míči a schoval jej do rukavic.
18
Hostům se podařilo po dlouhé odmlce získat míč na delší časový úsek, po dobré přihrávce do šestnáctky však vytáhl riskantní, no skvěle načasovaný skluz Figueiras (SEV), který celé snažení Almeríe překazil.
16
Po této standardní situaci došlo také na hlavičkové zakončení, to však bylo velmi slabé a Esteban s ním neměl problém.
15
Sevilla má nadále více ze hry a po jedné z povedených akcí bude rozehrávat rohový kop.
14
Jairo s velmi bolestivou grimasou odkulhal za autovou čáru a bude muset býti ošetřen.
13
Po faulu na na Jaira vidí Verza (ALM) žlutou kartu a to zcela oprávněně.
12
Rodila se zajímavá akce tři na tři, jenže nepřesná přihrávka jednoho z domácích fotbalistů vše pohřbila.
11
Následný roh však žádné nebezpečí pro Sevillu neznamenal.
10
Almería vybojovala rohový kop po možná zbytečném zákroku Beta, který se po něm natahoval, i když letěl míč mimo tři tyče.
8
Hosté se dostali až před pokutové území a došlo také na střelecké zakončení, to však letělo vysoko nad a Beta neohrozilo.
7
Inkasovat takto zbytečnou branku v úvodu zápasu pochopitelně nemůže týmu psychicky pomoci.
6
Tak to je obrovská chyba Almeríe, která inkasuje hodně lacinou branku z kopačky KEVINA GAMEIRA, který byl asi sám překvapen, že se brankář Esteban nevydal naproti míči. Gameira se ho tak zmocnil, brankáře obhodil a otevřel skóre tohoto zápasu.
5
Jeho točený míč však našel pouze obránce Sevilly, který míč v poklidu vyvezl až na útočnou polovinu.
5
Rohový kop budou mít k dispozici tak hosté, tu rozehraje z pravé strany Ángel Trujillo.
4
Figueiras (SEV) z těžké pozice vystřelil, ale bránu tímto pokusem v žádném případě ohrozit nemohl.
3
Po rohovém kopu došlo také na hlavičkové zakončení, to bylo podle všeho ještě tečováno a tak se bude rohový kop opakovat.
2
Fazio (SEV) zatáhl míč po pravé straně a výsledkem této jeho akce je rohový kop.
1
Sevilla hned v první minutě ve snaze překvapit obranu soupeře, jenže ta si počínala velmi dobře a navíc Almería vybojovala autové vhazování.
1

Sevilla FC: Beto – Figueiras, Fazio, Pareja, A. Moreno – Jairo, Iborra, Marin, Rakitić (C), Rabello – Gameiro.
Náhradníci: Varas – F. Navarro, Coke, Trochowski, Cristóforo, Perotti, Bacca.

UD Almería: Esteban (C) – Pellerano, Trujillo, Ch. Fernández, Marcos – Tébar, Verza, Suso, Vidal, Rodri – Dubarbier.
Náhradníci: Ustari – Torsiglieri, Azeez, Corona, F. Soriano, Díaz, Barbosa.

Rozhodčí: Iglesias – Costoya, Ramos.
Vzájemné zápasy:

Poslední vzájemné souboje datujeme právě do sezóny 2010/2011, kdy Almería hrála naposled v Primera Division a překvapivě dokázala Sevillu v 15. kole zaskočit, když venku vyhrála 1:3. V odvetě 34. kole však Sevilla porážku vrátila těsnou výhrou 0:1.
UD Almería:

Nováček nejvyšší španělské soutěže stále čeká na první vítězství mezi elitou. V sedmi zápasech sice přišly tři remízy, ale to je samozřejmě málo a momentálně to stačí na 18. příčku, která by na konci soutěže znamenala sestup. Almería navíc ztrácí na sedmnácté Elche již tři body a tak je nejvyšší čas zabodovat.

Nejvyšší španělskou soutěž si Almería zahrála naposledy v sezóně 2010/2011, ale skončila s pouhými třiceti body poslední a poté strávila dva roky v nižší soutěži, nyní je však zpět a jistě se chce mezi elitou udržet co nejdéle.

Poslední odehrané zápasy v lize:

5. kolo: Almería – Levante 2:2
6. kolo: Málaga – Almería 2:0
7. kolo: Almería – FC Barcelona 0:2
Sevilla FC:

Domácí tým musí síly rozdělovat mezi ligové boje a také souboje v Evropské lize, možná právě tento fakt zapříčinil špatný vstup Sevilly do ligy, kde patří týmu momentálně až 14. příčka, na kterou se dostal díky bodovému přísunu v posledních dvou kolech.

Mnohem lepší písnička se však odehrává v Evropské lize, kde Sevilla zvládla i čtvrteční zápas s Freiburgem a ve skupině tak má zatím šest bodů. Jediný český zástupce v EL Slovan Liberec bude soupeřem Sevilly v dalším zápase této soutěže.

Sevilla patří k těm nejúspěšnějším klubům Španělska a mezi největší úspěchy klubu můžeme jistě zařadit dvojí vítězství v tehdejším Poháru UEFA, které přišlo dokonce ve dvou sezónách za sebou. V roce 1946 se Sevilla stala také vítězem nejvyšší španělské soutěže a hned pětkrát vyhrála španělský pohár.

5. kolo: Valencia – Sevilla 3:1
6. kolo: Sevilla – Rayo Vallecano 4:1
7. kolo: Real Sociedad – Sevilla 1:1
Španělská Primera Division píše v tomto týdnu již své 8. kolo a nedělní porci zápasů otevírá souboj Sevilla FC – UD Almería.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.