Já se s vámi loučím, přeji hezký zbytek dne.
Utkání končí! Domácí se ve druhém poločase dostali do dvoubrankového vedení, když se v 75. minutě prosadil Samperio. Vše nasvědčovalo klidnému závěru. Nakonec však ještě nahlodal sebevědomí hráčům Sevilly Riera, který přesnou hlavičkou v 88. minutě snížil na rozdíl jedné branky. FC Sevilla ale nakonec dokázala vedení 2:1 udržet, a proto zůstávají tři body na domácí půdě.
90+3
Dalším střelckým pokusem se prezentoval Rusescu, tentokrát ale pálil vedle.
90+3
Probíhá už poslední minuta nastavení. Domácí operují před pokutovým územím hostujícího celku.
90+2
Bodovou naději pro Osasunu drží proti Samperiovi gólman Andrés Fernández!
90+1
O osudu utkání mohl definitivně rozhodnou Rusescu! Ten udělal kličku gólmanovi Osasuny, následně se však dostal do velkého úhlu. Dokázal ale ještě vystřelit, jeho rány bohužel pro domácí jen okopírovala brankovou čáru. To mohl být skvělý debut pro rumunského mladíka.
90+1
Ve druhém poločase budou nastaveny tři minuty.
90
Brnakář Osasuny zůstává klečet na zemi. Vše napovídá tomu, že má problémy s třísly. Otázka je, zda se domácí brankář snaží pouze natáhnout čas, nebo je opravdu zraněný. Rozhodčí ale nechce hru v žádném případě přerušit, i když je vidlo, že Beto není stoprocentní.
89
Hosté se snaží fotbalisty Sevilly aktivně napadat, ti se naopak snaží udržet míč co nejdále od své branky.
88
Osasuna právě vstřelila branku!
Blesk z čistého nebe v podobě snižují branky Osasuny, která nadělala domácím borcům hodně vrásek na tvářích. Parádní centr z pravé strany, jehož autorem byl Bertrán, uklidil nechytatně za Betova záda ORIOL RIERA! O vypjatý konec zápasu tak nebude nouze.
86
I když už nezbývá do konce mnoho času, Sevilla se neodhodlala k obranné hře, ba naopak. V šanci se ocitl Rakitić a jen kvůli tomu, že byl obklíčen trojící hráčů, nemohl vypálit podle svých plánů.
84
Oier (OSS) nestrávil zatím na hrací ploše mnoho času a už si stihl vysloužit žlutou kartu.
83
Carlos Bacca je posledním hráčem Sevilly, který je v dnešním zápase střídán. Místo něj okusí poprvé atmosféu španělské nejvyšší fotbalové soutěže rumunský fotbalista Raul Rusescu.
82
Sevilla už mohla vést o tři branky! Bacca si zběhl do malého vápna, kam mu byla směřována nahrávka. Kolumbijský "hroťák" vypálil svůj projektil jenom do tyčky!
81
Je tu poslední střídání na straně hostujícího celku. Lolo jde ze hřiště, na jeho místo přijde Oier.
80
První rohový kop byl odvrácen na další kop od rohového praporku. Ani jedna z těchto standardních situací ale nedopadla podle představ domácího mužstva.
79
To nyní příkladně ukázal Perrotii, který si poposnul míč a střelou ze střední vzdálenosti donutil Fernándeze k zákroku.
78
Domácí mají v zádech dvoubrankové vedení, což znamená, že mohou hrát s klidem.
76
S druhým střídáním přichází domácí trenér Emery. Ze hřiště odchází Stéphane Mbia, který nahrál obě branky svého celku. Kamerunce nahrazuje Sebastián Cristóforo.
75
Sevilla právě vstřelila branku!
Promarněná šance však nemusí domácí celek vůbec mrzet, o pár vteřin později už totiž na světelné tabuli svítí stav 2:0 pro Sevillu! JAIRO SAMPERIO dostal přesný pas, po pravém křídle se prohnal až do velké vápna, odkud natáhl ke střele, která proletěla pod tělem brankáře Fernándeze až do sítě!
74
Díky šťastnému odrazu se dostal do výtečné šance Bacca! Při zakončení se už ale dostal do velkého úhlu, odkud už svou střelu nedokázal udržet ve vymezeném území.
73
Oriol se dostal k rychlému úniku, ještě rychlejší však byl Pareja, který výborně zasáhl a odvrátil šanci alespoň na rohový kop.
71
V kádru hostujícho Osasuny dochází k dalšímu střídání. Poslední kroky na trávníku dělá Roberto Torres, jeho místo zaujme Manuel Onwu.
70
Jairo Samperio prostrčil na levou stranu pokutového území Osasuny na Pareja, který svou tvrdou střelou trefil vzdálenější tyčku!
69
Hosté se nemohou vymanit ze své poloviny hřiště, parta okolo Ivana Rakitić, zatím jediného úspěšného střelce zápasu, mačká svého soupeře jako citrón.
67
Po přiťuknutí Mbii se k centru dostal Bacca, nebyl však vůbec přesný.
66
Sevilla se nyní chvíli zdržela na své polovině hřiště, domácí publikum však svými hlasivkami dává jasně najevo, že by svůj oblíbený celek rádo vidělo na druhé straně hřiště.
64
Ve střejné minuty dochází ke změně tváří na straně domácího celku FC Sevilla. Kevin Gameiro, jenž dnes byl velkým nebezpečím pro branku Osasuny, přenechává pozici Diegu Perrottimu.
64
Žlutou kartu uvididěl i kapitán Osasuny, a to Francisco Puńal (OSS)
63
Sevilla jakoby v posledních okamžicích polevila, de las Cuevas se dostal ke dvěma střelám za sebou.
62
Po druhém rohovém kopu v krátkém časovém sledu se do šance dostal Puñal, ke kterému se odrazil míč. Střela z vrcholu velkého vápna však byla zblokována. Balon následně padal do míst, kde si jej s klidem našel domácí gólman Beto.
61
Jeho první centrovaný míč odvrátil na další roh útočník Bacca, který se nyní musí zapojit i v obranné činnosti.
61
Je tu rohový kop pro Osasunu. Ten si vzal pod palec Roberto Torres.
60
Osasuna se však ani v deseti lidech nechce vzdát bodové vidiny. de las Cuevas ale nyní v osobním souboji, kdy tváří v tvář vyzval Pareju, neuspěl.
58
Sevilla je usazená na polovině hostujího celku, domácí by rádi odskočili svému soupeři na rozdíl dvou branek.
57
O několik momentů byl Mbia znovu hlavní rolí. Faulovan Torrese, má štěstí, že za svlj zákrok neviděl žlutou kartu.
55
Další akci v podání domácího kapitána už ale obrana Osasuny v čele s gólmanem Fernándezem neustála a Sevilla vede 1:0! Mbia poslal z levé strany skvěle načasovaný centr, kam si IVAN RAKITIČ něběhl a střelou podél stojné nohy hostujícího gólmana otevírá skóre!
55
Pro Osasunu mohlo být hodně zle! Bacca se nedostal k Rakitićově přihrávce jen těsně. Na poslední chvíli totiž výborně zapracoval jeden z beků hostujícího celku.
54
Tentokrát se mu jeho centrovaný balon příliš nepovedlo. Vzápětí však bude mít další pozice, nyní od protějsího praporku.
53
Osasuna se bude bránit rohovému kopu, který bude znovu zahrávat Chorvat Ivan Rakitić, jenž dnes rozdal už několik přesných centrů.
52
Dnešní utkání sleduje 30 552 diváků.
51
Rakitić se rozpěhl směrem dopředu, ve své jízdě předal míč na Baccu. Ten se dnes hodně snaží, zatím mu však není přáno.
49
Je tu první střídání dnešního utkání, o to se postaral hostujíc kouč Javi Garcia. Francisco Silva odchází, na jeho pozici přijde Joan Oriol.
48
Sevilla je hnána svými příznivci kupředu. Uvidíme, zda s domácím fotbalistům podaří během druhé půle využít převahu jednoho muže v poli.
47
K rychlému kontru zaveleli teď i domácí, jejich akce ale neměla dlouhé trvání.
46
Hráči Osasuny přišli na hřiště o něco později, zřejmě jejich kabinou proletěl pořádný vítr. Hosté totiž v úvodních sekundách druhé půle vypadají hodně nažhaveně.
46
První poločas sice končí bez branek, gólových šancí však bylo k vidění hned několik. A to zejména ze strany domácí Sevilly. Velice dobře zatím hraje Gameiro s Baccou, kterým zdatně sekundují ostatní. Tlak svěřenců kouče Emeryho ještě zesílil, když dostal červenou kartu Arribas. Osasuna se prosazovala těžce, vážnější šanci měl snad jen de las Cuevas. Ani jeden z gólmanů ale nakonec nebyl v prvních 45 minutách pokořen, proto jdou oba celky do kabin za stavu 0:0.

Druhá půle začne přibližně v 13:03
45+2
Osasuna se nemůže vůbec prosadit, Beto sebral míč do své moci.
45+2
V druhé nastavené minutě mají výhodu autového vhazování hráči Osasuny, a to na útočné polovině.
45+1
Pohledná akce domácích ztroskotala na špatém zpracování Bacci, kterému se míč odrazil od holeně až do autu.
45+1
V prvním poločase budou nastaveny dvě minuty.
45
V začínající poslední minutě řádní hrací doby první půle, se podél brankové čáry prohnal Vitolo. Jeho dloubáček měl najít Gameira, ten však potřeboval kratší centr.
44
Beto šel míči hodně napřed, což se ukázalo jako dobrá volba. Domácí brankář následně schoval "merunu" do svých rukavic.
43
Alberto Moreno se na své obranné polovině hřiště dopustil nedovoleného zákroku. Osasuna si tak užije přímého volného kopu.
42
Jeho centrovaný balon znovu mířil do míst, de se nacházel Kamerunec Stéphane Mbia. Ten se už poněkolikátíé v střetnutí dopustil útočného faulu. Ano, Mbia to má těžké, když je mu téměř každý, v nadsázce řečeno, po pas.
42
Rakitić si po chvíli užije dalšího rohového kopu, akorát z druhé strany.
41
Rohový kop z kopačky Rakitiće tentokrát nebyl vůbec přesný. Mí byl tak vysoký, že na něj nedosáhl ani vysoký borec jako je Mbia.
40
Sevilla se znovu dostává do tempa. To je samozřejmě z velké části zaviněné tím, že má výhodu jednoho muže v poli.
39
Další vysoký míš, který směřoval na hostující klec, měl na svědomí Kevin Gameiro. Andrés Fernández se ale zatím v podobných momentech vyžívá.
38
Carriço se po standardní situaci dostal k hlavičce. Ta však neznamenala pro hostujícího gólmana příliš velké nebezpečí, i když se do dorážky tlačil Mbia. Ten při svém rozběhu sundal k zemi jednoho z obránců Osasuny. Rozhodčí však nechal hru plynout dál.
37
Kouč Osasuny Javi Gracia poslal rozběhnat několik hráčů ze střídačky. Vypadá to, že se dočkáme reakce na červenou kartu Arribase, po němž tak zůstala v sestavě hostů díra.
35
Míč si postavil kdo jiný než Rakitić. Jeho střela ale byla velkým zklamáním, letěla totiž vysoko nad branku Fernándeze.
34
Gameiro postupoval už sám na brankáře, za záchranou brzdu ale zatáhl Damià (OSS). Na první moment to vypadlo, že se hostující obránce dopustil faulu už v pokutovém území, nakonec to však bude "jen" přímý kop.
33
Žlutou kartu si můžeme poznačit i u týmu FC Sevilla. Tu viděl její kapitán Ivan Rakitić (SEV).
32
Kevin Gameiro dostal míč od Bacci. V blízkosti branky byl však otočen tády, proto měl střeleckou pozici značně ztíženou. Francouzský talent se ale i v této pozici dokázal ke střeleckému pokusu dostat. Jeho rána ale mířila přesně do míst, kde byl připraven hostující gólman.
31
Na druhé straně plách hostující obraně Alberto Moreno. V dobré příliežitosti se rozhodl odcentrovat, jeho vysoký míč ale byl hodně nepřesný.
30
Roberto Torres se prezentoval dalekonosným pokusem. Ten Beta příliš vystrašit nemohl.
29
Sevilla měla k dispozici rohový kop. K exekuci se postavil znovu kapitán Rakitić, jeho centr se dobře stáčel směrem do branky. Hosté však měli štěstí, že se na místě doletu míče nenachátel nikdo v bílém dresu.
27
Carriço, který byl před několika málo minutami ošetřován, musí znovu ke střídačkám, aby mu ošetřovatelé obvázali hlavu. Krev totiž nemá na hřišti co dělat.
26
Míč dal do pohybu Rakitić, míč se snášel na hlavu Bacci, ten si však ve výskoku přidržel jednoho z hostujících zadáků, a proto je útočníkovi Sevilly odpískán útočný faul.
25
Figueiras se vydal na útočný výlet, na kterém byl faulován. To není úplně nemožná setřelecká pozice.
23
Slibná šance na straně domácího celku! Bacca se srdnatě dral za centrovaným míčem, k němu se sice nedostal. Odražený balon se však dostal ke kapitánu Sevilly Rakitićovi, jenž však se svým pokusem nebyl přesný.
22
Po vzájemném souboji zůstali na hřišti ležet Carriço a Tores, oba byli ošetřeni a zdá se, že nic nebrání tomu, aby pokračovali ve hře.
21
De las Cuevas možná v největší šanci zápasu! Po nahrávce se prodral po pravém křídle až do vápna Sevilly. První střela byla zastavena rychlým reflexem Beta. Míč se odrazil zpět k hostujícímu fotbalistovi. Ten už ale byl v záklonu, proto jeho dorážka nebyla vůnec důrazná a braknář domácího mužstva jej v pohodě zlikvidoval.
20
V posledních chvílích tlak domácí FC Sevilly poněkud ochobl. Na míči se více drží hosté, ti si však nahrávají kulatý nesmysl zejména na své polovině.
19
Osasuna stále není schopná prorazit přes dobře zformované obranné řady Sevilly. Ta si hlídá svůj prostor velice dobře.
18
Akce hostí ale záhy končí, Roberto Torres totiž stáhl na zem Diogo Figueiras. Rozhodčímu to neuteklo, proto se k míči postaví brankář Beto, který pošle míč směrem branka Osasuny.
17
Po delším časovém úseku si na své polocině hřiště musejí dávat pozor i domácí. Osasuna totiž bude vhazovat v blízkosti rohového praporku.
16
O pár chvil později napřáhl ke střele Bacca, pro brankáře Andrése Fernándeze to však byla lahůdka a žádný problém.
15
Kevin Gameiro, který přišel před sezónou z PSG, kde se potkal právě s Ibrahimovičem, nyní utekl po pravé straně. Jeho myšlenka přehodit hostujícího brankáře nebyla špatná, postrádala však větší přesnost.
14
K odraženému míči se za pokutovým územím Osasuny dostal Mbia, k napodobení Zlatana Ibrahimoviče mu však přeci jen kousek chyběl.
13
První střelu ze strany Osasuny má na svědomí Riera, jeho pokus ale mířil hodně vedle .
11
Francisco Silva (OSS) dostává jako první hráč utkání žlutou kartu.
10
Puñal si teď dal na čas s autovým vhazováním, s čímž ne úplně souhlasilo domácí publikum.
8
Hráči domácího celku předvádí kombinaci na útočné polovině hřiště, chvílemi to vypadá, že je jen otázka času, kdy se balon zatřepetá v síti Osasuny.
6
Jeden z hráčů Sevilly se ocitl v ofsajdovém postavení, domácí jsou zatím o hodně lepší než Osasuna.
4
O chvíli později byl v dobré příležitosti Gameiro, jeho hlavička ale neměla dostačující parametry na to, aby ohrozila brankáře Fernándeze.
2
Hned ve druhé minuty po úvodním hvizdu se do dobré šance prodíral Bacca, jeho pokus ale nebyl přesný.
1

Sevilla FC: Beto – Figueiras, Pareja, Carriço, A. Moreno – Samperio, Mbia, Gameiro, Rakitić (C), Machín – Bacca.
Náhradníci: Varas – F. Navarro, Coke, Perotti, Rabello, J. Reyes, Rusescu, Cristóforo.

CA Osasuna: Andrés Fernández – Bertrán, Lotiès, Arribas, Damià – de las Cuevas, Lolo, R. Torres, F. Silva, Puñal (C) – Riera.
Náhradníci: Riesgo – Oriol, Flaño, Satrústegui, Oier, Núñez, Onwu.

Rozhodčí: González – Sanchéz, Rubio.
Nejvyšší španělská fotbalová soutěž je ve svém desátém kole. Prvním ze čtyř sobotních zápasů se začne hrát už v 12:00. Bude to střetnutí mezi týmy Sevilla FC a CA Osasuna. Pokud chce vědět, jak se utkání vyvíjí, sledujte náš on-line přenos.
SEVILLA FC: Seville se zatím v průběhu sezóny nedaří úplně podle představ. Dokázala zatím vyhrát z devíti zápasů jen dvakrát, a to když porazila Rayo Vallecano a UD Almeríu. Ve čtyřech případech vyšel tým kouče Unaie Emeryho s jedním bodem, třikrát si pak připsal porážku. V tabulce je pak na desátém místě.

Poslední tři utkání:
7. kolo: Real Sociedad – Sevilla FC 1:1
8. kolo: Sevilla FC – UD Almería 2:1
9. kolo: Real Valladolid – Sevilla FC 2:2

Nejlepší střelec:
Kevin Gameiro (U) – 5 gólů
CA OSASUNA: Vypadá to, že Osasuna bude letos patřit k hlavním adeptům na sestup. V devíti zápasech Osasuna nasbírala sedm bodů. Je pravda ale, že dnešní výhrou by se Osasuna mohla dotáhnout právě na Sevillu, takže důvod k panice určitě ještě být nemusí. Případná prohra by však mohla udělat v rozhledu Osasuny další vykřičník. Svěřenci trenéra Javiho Gracii se mohou ale opřít o výborný výkon z minulého kola, kdy na své půdě remizovali s Barcelonou.

7. kolo: CA Osasuna – Levante UD 0:1
8. kolo: Málaga CF – CA Osasuna 0:1
9. kolo: CA Osasuna – FC Barcelona 0:0