Je za námi utkání 15. kola španělské Primera Division mezi Valencií a Osasunou. Domácí fotbalisté byli výrazně lepší a i díky dlouho trvající početní výhodě vyhráli vysoko 3:0. Střelcem zápasu byl domácí Jonas, který zaznamenal hattrick!
90+3
Zápas se prakticky již pouze dohrává. Míč drží domácí, kteří už nikam nepospíchají.
90+1
Druhý poločas bude nastaven ještě o dlouhé čtyři minuty.
90
Začala poslední minuta normální hrací doby, u míče jsou nadále domácí fotbalisté.
89
Centr do vápna posílal Armenteros, gólman Diego Alves vyboxoval míč mimo. Domácí se následně dostávali k rychlému brejku, ten ale skončil ofsajdem.
88
Nyní fauloval pro změnu Bernat a je z toho standardka pro hostující tým.
87
Cartabia po rychlém protiútoku posílal pas do vápna na Postigu, ten ale fauloval a jeho následné zakončení šlo navíc mimo.
86
Do zajímavé střelecké pozice se dostal Armenteros, jeho rána mířila do míst, kde byl Alves a navíc šla nad bránu.
85
Tak Parejo nakonec zkusil vypálit. Jeho pokus o technickou střelu nebyl dostatečně razantní a v pohodě zakročil hostující gólman.
85
Nyní tady bude přímý kop pro domácí tým. Je to asi daleko na přímou střelu.
83
Hosté již rezignovali na to, aby s výsledkem něco udělali. Hraje se v okolí půlící čáry a nebezpeční jsou nadále jen domácí.
82
Do vápna se dostal nyní po přihrávce od Banegy rozběhnutý Bernat, z úhlu ale vypálil na zadní tyč mimo.
81
Střídající Cartabia je hodně při chuti. Nyní se opět pokoušel pálit ze značné dálky, opět ale trefil jen obránce před sebou.
80
Levačkou z dálky vystřelil také Feghouli, míč ale poslal nad bránu.
79
Do zakončení se dostal Cartabia, jeho pokus byl ale zblokovaný obranou.
78
Hostům se nedaří držet balon delší časový úsek. Jakmile ho získají, velmi záhy o něj zase přijdou.
76
Domácí se snaží zápas dohrát v pohodě. Hraje se na polovině soupeře a hráči Osasuny se musí nadále jen bránit.
75
Cartabia posílal do vápna balon na Postigu, ten byl ale v postavení mimo hru.
74
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Andrés Guardado, přichází Federico Cartabia.
73
Domácí nyní kopali rohový kop. Po rozehrávce nakrátko ale vyprodukovali ofsajd.
72
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Lolo, přichází Oier.
71
Rozhodčí nyní trochu necitlivě nepřerušil hru po pádu Lola ve vápně soupeře. Ten má zakrvácenou hlavu a nebude moci pokračovat.
69
Nyní je tu standardní situace ve prospěch hostujícího celku.
68
Hrací plochu opustil fotbalista, který se dnes předvedl jako pohotový zakončovatel a autor hattricku.
68
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Jonas, přichází Hélder Postiga.
67
Tempo hry nyní trochu povadlo a hraje se ve středu pole.
66
Čas rychle plyne a pomalu se začíná blížit konec dnešního zápasu.
64
Do vápna soupeře se snažil centrovat Parejo, nikoho ze spoluhráčů ale nenašel a po zásahu obrany míč lapil Andrés Fernández.
63
Hosté by se rádi také dostali na polovinu soupeře, jenže zatím se jim nedaří.
62
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Miguel de las Cuevas, přichází Roberto Torres.
61
Hraje se stále výhradně na polovině Osasuny, hosté jsou pod velkým tlakem.
60
Po dalším centru do vápna hlavičkoval Jonas, hostující gólman vyrazil míč na roh.
59
Domácí jsou opět nastěhovaní na polovině soupeře. Centr do vápna posílal právě střídající Banega, zasahovat musel gólman Fernández.
58
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Sergio Canales, přichází Éver Banega.
56
Po rohu se Damia s Barragánem srazili hlavami a oba musí být ošetřovaný.
55
Hosté budou nyní kopat rohový kop.
54
Domácí jsou nadále při chuti a již jsou opět nastěhovaní na polovině soupeře.
53
Valencia právě vstřelila branku!
Třetí gól v zápase zaznamenal JONAS, který se opět bez přípravy parádně opřel do přihrávky Barragána a jeho tvrdá rána z hranice vápna skončila s pomocí břevna v bráně – 3:0!
52
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Álvaro Cejudo, přichází Francisco Silva.
51
U míče jsou znovu domácí fotbalisté, kteří se rychle blíží k bráně soupeře.
50
Feghouli nyní zabral i v defenzivě, kdy dobrým zákrokem zastavil rodící se šanci soupeře.
49
Hráči Valencie pokračují v útočném pojetí hry a hosté se musí nadále bránit.
48
Domácí zvyšují na 2:0 a opět u toho byl Feghouli, který parádním centrem do vápna našel JONASE, který nádherným volejem z dvanácti metrů zvyšuje svým druhým gólem v zápase na 2:0!
47
Domácí začali aktivně a tlačí se opět do vápna soupeře.
46
Hráči jsou zpět na trávníku, druhý poločas může začít.
Druhý poločas začne přibližně v 20:02
Je za námi první poločas zápasu mezi Valencií a Osasunou. Domácí byli v celém průběhu první půle výrazně aktivnější a jejich tlak se ještě zvýšil po vyloučení hostujícího středopolaře a kapitána Puñala. Hosté celou řadu šancí přežili, přesto ale v závěru první půle inkasovali, když se po hezké kombinaci prosadil Jonas.
45+1
Hosté by rádi v posledních vteřinách první půle srovnali, domácí ale poločasové vedení asi nepustí.
45
Feghouli kolmou přihrávkou našel na pravé straně rozběhnutého Barragána, který přízemním pasem vyzval před bránou ke skórování JONAS a ten se nemýlil – 1:0!
44
Další velkou šanci měl nyní teď Feghouli, který se na zadní tyči dostával k hlavičce po centru Mathieu. Míč ale poslal mimo.
43
Domácí se dostali k další střele zpoza vápna a opět musel zasahovat Andrés Fernández, který ne zcela přesvědčivě vyrazil balon před sebe.
42
Na levé straně hodně aktivní Bernat posílal do vápna další centr, opět ale zasáhl hostující gólman.
40
Na centr z levé strany si do vápna nabíhal Feghouli, k zakončení se ale v tísni nedostal.
39
Do konce poločasu chybí něco málo přes pět minut a domácí se nadále tlačí do útoku.
37
Na levé straně byl u míče Bernat, který se pokoušel dostat do vápna. To se mu nakonec nepovedlo.
36
Pomalu se ale blíží závěr první půle a stav je stále nerozhodný 0:0.
35
Domácí mají nadále velký tlak a hosté se musí jen bránit.
34
Ke střele z dálky se dostal Canales a po lehké teči obrany se míč zastavil na břevně! Následně se odrazil zpět do hry, kde chtěl dorážet Feghouli, pod nohy mu ale skvěle skočil brankář Fernández.
33
Domácí se nadále hodně snaží, jenže k ohrožení brány soupeře se nedostávají.
31
Nyní na polovině soupeře v souboji o balon fauloval Parejo a rozehrávat bude gólman Fernández.
30
Hosté i v deseti statečně bojují a proti favorizovanému soupeři drží remízu 0:0.
29
Nadále se hraje na polovině Osasuny. Z levé strany zkoušel nyní do vápna centrovat Bernat, nikoho ze spoluhráčů ale nenašel.
27
Z pravé strany zkoušel centrovat Parejo, míč byl ale v jeho podání příliš vysoký a mířil hodně mimo.
26
Hosté se musí nadále jen bránit, fotbalisté Valencie mají velký tlak.
24
Domácí stále obléhají bránu soupeře. Nyní se ke střele dostal Romeu a gólman Andrés Fernández si připsal další těžký zákrok.
22
Po rohu se fotbalisté Valencie již k zakončení nedostali, přesto se hosté musí nadále bránit.
21
Další střelu si připsal Dani Parejo, hostující gólman musel opět zasahovat a míč vyrazil na roh.
20
Z dálky zkoušel vystřelit Bernat, míč ale poslal vysoko nad.
19
Na polovině hřiště při hlavičkovém souboji Ruiz fauloval Rieru. Míč mají hosté.
18
Parejo se po krátkém ošetření vrací zpět na trávník. Domácí tak budou hrát proti oslabenému soupeři.
17
Puñal ostře na polovině hřiště přepálil skluzem Pareja a dostává okamžitě červenou kartu!
15
Domácí pokračují v aktivním pojetí hry, hraje se ale ve středu pole.
13
Centr do pokutového území mířil přesně do rukavic gólmana Andrése Fernándeze.
12
Damià fauloval na hranici vápna Feghouliho a také on dostává žlutou kartu.
11
Po centru do vápna měli hosté velkou šanci, ve skrumáži se hlavička jednoho z hostujících hráčů dostala těsně vedle.
10
Nyní Guardado zastavil nedovoleně právě jeden z rychlých brejků soupeře a je z toho dokonce žlutá karta.
9
Domácí jsou stále o něco aktivnější, hosté ale budou hodně spoléhat na brejky.
7
Sice se hraje aktivně od vápna k vápnu, ani jeden z brankařů si ale zatím ostrý zákrok nepřipsal.
6
Riera zkoušel kolmou přihrávkou hledat Armenterose, ten byl ale pokrytý a k míči se nedostal.
5
Hosté jsou zataženi do hluboké defenzivy. Zatím se hraje na jejich polovině.
5
Z levé strany zkoušel do vápna centrovat Bernat, hostující gólman v pohodě schoval míč do rukavic.
4
Po standardce se domácí do šance nedostali a naopek hosté vyrazili k rychlému brejku. Akce se jim ale také nepovedla a v pohodě mohl rozehrávat Diego Alves.
3
Na polovině hostů byl faulovaný Feghouli, rozehrávat bude Valencie.
2
Bez přípravy zkoušel efektivně zakončit Feghouli, míč ale po povedeném voleji poslal mimo.
1
Valencii se v letošní sezoně Primera Division herně ani výsledkově nedaří. Uvidíme, jak se "netopýrům" bude dařit dnes.
1
O výkop se postarali domácí fotbalisté.
1
Také před tímto zápasem španělské ligy fotbalisté budou držet minutu ticha.
Hráči jsou již na trávníku, po tradičních předzápasových oficialitách je vše připravené k výkopu.
Hráči pomalu dokončují rozcvičku a trousí se zpět do kabin. Utkání začne za necelých deset minut.

Valencia CF: Diego Alves – Barragán, Ruiz, Mathieu (C), Guardado – Feghouli, Parejo, Canales, Romeu, Bernat – Jonas.
Náhradníci: Doménech Sánchez – Fuego, Banega, Cartabia, R. Costa, Pabón, Postiga.

CA Osasuna: Andrés Fernández – Bertrán, Lotiès, Arribas, Damià – Cejudo, Lolo, Armenteros, Puñal (C), de las Cuevas – Riera.
Náhradníci: Riesgo – R. Torres, Onwu, Flaño, Loé, F. Silva, Oier.

Rozhodčí: Velasco – Alonso, Yuste.
CA Osasuna
To Osasuna se na rozdíl od svého dnešního soupeře může výhradně soustředit na ligové boje, kde je jasným cílem záchrana. Momentálně Osasuně patří šestnáctá příčka za čtyři výhry a jednu remízu. Spodní patro tabulky La Ligy je však nesmírně našlapané a tak Osasuna nutně potřebuje body, aby se dostala z nepříjemného prostředí sestupem ohrožených týmů.
Valencia CF
Valencia musí své síly rozkládat kromě ligy také do Evropské ligy, ale to se zatím daří na jedničku. V Evropské lize ve skupině A má tento španělský klub už zápas před koncem jistý postup z prvního místa.

Malinko horší je vystoupení v lize, kde je Valencia až desátá, ale v případě dnešního vítězství by se mohla tabulkou opět posunout o něco výše.
Španělská Primera División má naplánované zápasy jako již tradičně také na neděli a jedním z nich je souboj Valencie s Osasunou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.