A je dobojováno! Ve druhé půli znovu pokračoval fotbal, ve kterém si sice opět ani jedno z mužstev nevypracovalo mnoho šancí, ale i přesto jsme viděli další dvě branky. Prosadila si Málaga po ojedinělé povedené akci. Tři body přijdou Rayu určitě vhod, neboť je přiblíží na dosah záchraně.
90+1
Rayo již jen kontroluje průběh hry a konec utkání je na spadnutí.
90
Sudí Mateu nastaví 2 minuty nad rámec řádné hrací doby.
89
Falque si nepohlídal své postavení a byl mu odpískán ofsajd.
88
Na dlouhou přihrávku z hloubi pole Falque nedosáhl.
87
Rychlý protiútok Raya do otevřené obrany zastavil nakonec pravý bek Angeleri společně s gólmanem Caballerem.
86
Pěkná táhlá střela Amrabata pořádně zaměstnala gólmana Rubéna, jenž se musel položit na zem a konečky prstů vytěsnit jeho pokus mimo své tři tyče.
85
Následná střela Antunese ze standardní situace skončila jen na vystavěné obrané zdi Raya.
84
Arbilla stáhl k zemi pronikajícího protivníka a od sudího vyfasoval žlutou kartu.
83
Přihrávka Bangoury podél lajny nabíhajícího Arbillu vůbec nenašla.
82
Zé Castro skolil Jakověnka na zem a zastavil tak za cenu faulu rozvíjející se akci hostů.
81
Utkání se již spíše dohrává pod taktovkou domácích, kteří si klidně vyměňují míč mezi sebou.
80
Jakověnkova střela z úctyhodné vzdálenosti gólmana Rubéna v brance Raya vůbec neohrozila.
79
Rychlý brejk hostů byl zastaven hned za půlicí čárou.
78
Domácí již nikam vůbec nespěchají, přesto stále mají míč na svých kopačkách a pokračují v dobývání branky Málagy.
77
Centr od rohového praporku vústil před brankou Raya v obrovský závar, ve kterém se nakonec nejlépe zorientoval Castro, který odkopl míč alespoň mimo hřiště.
76
Po faulu u vápna Raya zahrávali volný přímý kop také hosté, ale sražený centr skončil pouze v zámezí. Přesto bude Málaga zahrávat rohový kop.
75
Centr do šestnáctky odvrátila obrana Málagy do bezpečí.
75
Rayo bude zahrávat standardní situaci z levé strany.
74
Poslední změna na straně Vallecana. Dohráno má již dnes útočník Larrivey, jehož na závěrečných přibližně dvacet minut nahradí Longo.
73
Domácí inkasovaná branka probudila a ihned se tak Rayo pouští dopředu.
72
Málaga právě vstřelila branku!
A přece jenom s eMálaga raduje alespoň z čestného gólu. OLEKSANDR JAKOVĚNKO si skvěle naběhl na centr z pravé strany, na který pouze správně nastavil nohu a snížil náskok Vallecana na rozdíl tří branek.
70
A mohlo to být 5:0! pěkný centr z pravé strany přistál přesně na hlavě Larriveyiho, jehož hlavička letěla jen těsně vedle levé tyče branky Málagy
69
Domácí nadále drží svého protivníka ve svém sevření.
68
Falquemu nechybělo mnoho a mohl se radovat z hattricku. Jeden z obránců Málagy se ale obětavě vrhl do jeho rány a zachránil svůj tým od potupného "búra".
67
Na prudký centr Bangoury z levé strany nakonec nikdo z jeho nabíhajících spoluhráčů nedosáhl.
66
Rychlý protiútok Raya zastavil v obraně dobrým zákrokem Antunes.
65
Garcia neodhadl sovji pozici a nakonec se omylem dostal s míčem až do zámezí.
64
Akce Raya skončila neúspěšně po útočném faulu Bangoury.
63
O výsledku utkají je již tak rozhodnuto. Záležet teď bude, kolik ještě branek v jaké síti uvidíme.
62
Vallecano právě vstřelilo branku!
Rayo vede již 4:0! Tak to byla parádní akce v podání domácích fotbalistů. Larrivey krásnou patičku nahrál míč do běhu IAGO FALQUEMU, ktzerý následně proběhl jako vítr středem obrany Málagy až do vápna, kde svůj průnik zakončil přesnou střelou k tyči.
61
Dalším žlutým hříšníkem je Nacho Martínez.
60
Bangoura zastavil rychlý protiútok Málagy pouze za cenu faulu.
59
Rayo aktuálně hraje, to co potřebuje a nepouští svého soupeře vůbec k balonu.
58
Pěkný centr z pravé strany zkrotil až na podruhé gólman Caballero.
57
Dohráno má již dnes i Rochina, na jehož místo putuje Gonzalez.
57
První změna na straně Raya. Dohráno má již dnes Trashorras, na hřiště přichází Bangoura.
56
Antunesova střela ze standardní situace skončila pouze vysoko nad brankou Raya.
55
Po faulu Martíneze bude Málaga zahrávat volný přímý kop z dobré pozice zpoza vápna.
54
Obránci Raya v pohodě kombinují na své polovině hřiště.
53
Následný centr do šestnáctky ze standardní situace skončil jen v rukavicích gólmana Rubéna.
52
Nyní se provinil nedovoleně také domácí Saúl a sudí opět trestá žlutou kartou.
51
Camacho tvrdě zajel skluzem do svého protivníka od sudího vyfasoval žlutou kartou.
50
Málagy aktivním napadáním vytlačila svého protivníka až na jeho polovinu.
49
Rayo je stále zatím více u balonu, ale k zakončení se ve druhé půli ještě nedostalo.
48
S centrem do šestnáctky si ale obrana Málagy poradila.
48
Rayo bude zahrávat rohový kop.
47
Amrabat vypálil ze zajímavé pozice, ale gólman Rubén si s jeho střelou v pohodě poradil.
46
Hned dvojí střídání přichystal trenér Málagy Schuster. Odcházejí Pérez a Morales. Na hřiště přicházejí Casado a Darder
46
46
Utkání je tak již prakticky rozhodnuto, přesto ještě následuje druhá půle, ve kterém buďto domácí potvrdí svojí dnešní formu ještě dalšími brankami nebo naopak se Málaga vzchopí a zkusí s průběhem utkání ještě něco udělat.
V první půli nebyl k vidění zrovna pohledný fotbal, přesto z toho dokázali vytěžit nejvíce fotbalisté Raya, kteří v první půli přetavili v gól ze všeho, na co šáhli. Zvláště dva góly během dvou minut psychikou hráčů Málagy asi pořádně otřásli. Před koncem první půle navíc Rayo proměnilo pokutový kop a k tomu navíc po druhé žluté kartě putoval do sprch stoper Sanchez.
Druhý poločas začne přibližně v 19:03.
45+1
45+1
JOAQUIN LARRIVEY poslal míč nekompromisně míč na levou stranu a bezpečně tak proměnil pokutový kop, neboť gólman Caballero skončil na stranu opačnou. Rayo tak vede již 3:0.
45
Navíc se provinil stoper Sánchez, který již ale viděl dnes jednu žlutou kartu a teď po druhé následuje červená. Málaga tak bude dohrávat utkání o deseti hráčích.
45
Rozhodčí Mateu nařídil po faulu ve vápně pokutový kop pro Rayo!
44
Rayo se po delší době dostalo na polovinu svého soupeře.
43
Juanmi našel ve vápně pěknou lobovanou přihrávkou Péreze, jehož zakončení z těžké pozice bylo velmi slabé a gólman Rubén si s ním poradil.
42
Málaga má stále dostatek prostoru, ale její kombinace se stále odehrává především v okolí středu hrací plochy.
41
Rychlá přímočará akce Málagy byla zakončena střelou Moralese z vápna, kterou ale opět zblokoval na poslední chvíli defenzivní štít Baena.
41
Rayo zvolilo aktivní napadání, s kterým si zatím dokáží hosté s přehledem poradit.
40
Hosté se teď začínají postupně dostávat do hry, ale i přesto si zatím žádnou velkou šanci nevypracovali.
39
Baena se nerozpakoval a před Moralesem odpálil míč za pomezní lajnu.
38
Málaga se svojí kombinací příliš nespěchá, nyní si zahraje i gólman Caballero.
37
Stoper Saul si poradil z těžké situace odkopl míč do bezpečí.
37
Moralesovi se centr vůbec nepovedl, neboť skončil hned u prvního bránícího hráče Raya.
36
Málaga bude po faulu na pravé straně zahrávat volný přímý kop.
35
Baena skvěle vystoupil z obranné postavení a zblokoval přihrávku Amrabata do vápna.
34
Když se již hosté dostali k balonu, tak jejich akce skončila poté, co přihrávka Antunese nenašla nikoho z jeho spoluhráčů.
33
Málaga se stále nemůže vůbec dostat na polovinu soupeře.
32
Centr od rohového praporku skončil přesně na hlavě zcela osamoceného Saula, jehož hlavička ale letěla vysoko nad brankou gólmana Caballera.
32
Vallecano bude zahrávat rohový kop.
31
Talk domácích nadále pokračuje, Málaga se jen s velkými potížemi brání jejich nátlaku.
30
Pérez tvrdě zajel do protihráče a od sudího uviděl žlutou kartu.
29
Rayo je při chuti a nadále motá obránce Málagy v blízkosti jejich vápna.
28
Hráči Málagy jsou zcela zkoprnělý po této z jejich pohledu hrozivé dvouminutovce.
27
Tak to je neuvěřitelné. Domácí během dvou minut již vedou o dvě branky! Ze skrumáže ve vápně Málagy se míč náhle odrazil před šestnáctku na zcela volného ANAITZE ARBILLU, jehož tečovaná střela zapadla přesně za brankáře Caballera, který skákal na opačnou stranu.
26
Domácí nadále pokračují v aktivní hře a tlačí Málagu.
25
Rayo se ujímá vedení! Tak to byla paráda v podání IAGA FALCQUEHO, který se rozběhl od pravé lajny přímo na branku a poté, co jednoho obránce obhodil a druhého potupil jesličkami, tak svůj průnik chladnokrevně zakončil přesnou střelou podél zkoprnělého gólmana Caballera.
24
Centr Arbilly z pravé strany našel před vápnem volného Rochinu, jehož střela z voleje skončila několik metrů vedle branky Málagy.
23
Pozornost gólmana Rubéna vyzkoušel z levé strany Morales, gólman Raya jeho pokus bez potíží ukryl do svých rukavic.
22
Rochina se snažil najít nabíhajícího spoluhráče, ale jeho přihrávka skončila jen u jednoho z obránců Málagy.
21
Na slibný centr Arbilly z pravé strany se natahovala hned dvojice hráčů Raya, ale ani jeden z nich na balon ve vápně nedosáhl.
20
Po malé domů si zahraje i brankář Raya Rubén.
19
Hra se v poslední době odehrává především na polovině Málagy, ale kvůli vysokému množství nedovolených zákroků od obou mužstev je zatím průběh velmi rozkouskován.
18
Opět slibně vypadající útok fotbalistů Vallecana skončil zdviženým praporkem pomezního.
17
Slibně rozjetou akci Raya zastavil za cenu faulu Pérez.
16
Další žlutým hříšníkem v utkání je hostující obránce Antunes, který tvrdě zajel do protihráče.
15
Larrivey se dostal do zajímavé pozice, jeho zakončení ale bylo přímo trestuhodné. Přesto nemusí litovat, neboť se nacházel v ofsajdu.
14
Domácí jsou u balonu a hledají možnost, jak se dostat k brance Málagy.
13
García mohl odcentrovat na své nabíhající spoluhráče, ale nakonec jeho pokus skončil jen v rukavicích gólmana Rubéna.
12
Zatím sledujeme velmi opatrný fotbal od obou mužstev, která nechtějí udělat jako první chybu.
11
Nedorozumění v kombinaci hostů skončila nepřesnou přihrávkou do zámezí. Gólman Caballero tak bude následně vykopávat od své branky.
10
Valeccano se po delší odmlce přesunulo na polovinu Málagy.
9
Juanmi se málem řítil do zajímavé šance, ale následný hvizd sudího, který odpískal ofsajd, ho v postupu zastavil.
8
Následný rohový kop domácích přečkala obrana Málagy bez potíží.
7
Moralesovu tvrdou střelu zpoza šestnáctky vyrazil gólman Rubén svými rukavicemi do zámezí.

Rayo Vallecano: Rubén – Arbilla, N. Martínez, Ñíguez, Castro – Rochina, Baena, Bueno, Trashorras, Falqué – Larrivey.
Náhradníci: Cobeño – Galeano, Mojica, Adrián González, Embarba, Bangoura, S. Longo.

Málaga CF: Caballero – Sergio Sánchez, Angeleri, Ferreira, Antunes – Samuel, Pérez, Morales, Camacho, Amrabat – Juanmi.
Náhradníci: Kameni – Casado, Portillo, Jakověnko, Darder, El Hamdaoui, E. Rescaldani.

Rozhodčí: Mateu – Cebrián, Núňez.
6
Střela Trasshorase skončila pouze na horní síti branky gólmana Caballera.
5
Vallecano tak bude zahrávat standardní situaci ze zajímavé pozice zpoza vápna.
4
Sánchez tvrdě sundal na zem pronikajícího protihráče a sudí jeho počin potrestal žlutou kartou.
3
Útočná akce Málagy byla zastavena hned v zárodku.
2
Střelecký pokus Bueny ze zajímavé pozice zlikvidoval pohotovým zákrokem gólman Caballero.
1
První útočná akce Valeccano skončila zakončením Falqueho do připravených rukavic gólmana Caballera.
1
Málaga, kterou provázejí již delší dobu finanční potíže, se momentálně nalézá na 13. pozici se ziskem 24 bodů. Tým pod vedením protřelého Bernda Schustera má aktuálně čtyřbodový náskok na sestupové pozice. Hostům se poslední zápas vyvedl, neboť zdolali na vlastním hřišti po tuhém boji silnou Sevillu 3:2.
Rayo Vallecano nemůže být zatím s průběhem sezony vůbec spokojeno. Tým pod vedením Paca Jémeze se nachází až na 19. místě tabulky se ziskem 17 bodů, tedy na pozici, která by na konci znamenala pád do druhé ligy. Rayu se navíc vůbec v posledních zápasech nedaří, neboť z devíti odehraných utkání se radovali domácí jen jednou ze tří bodů.
Vítejte u Primera División. V rámci 23. kola se můžeme těšit na souboj dvou mužstev, nacházejících se v dolní polovině tabulky. Rayo Valecanno přivítá na svém hřišti celek Málagy.