Je tu konec madridského derby mezi Atléticem a Realem. Sledovali jsme překvapivě jednoznačnou podívanou, která vyzněla ve prospěch domácího Atlética. Bílý balet dnes po všech stránkách zaostával a na domácí stadion se bude vracet s drtivou porážkou 4:0. Real má na svého dnešního soupeře čtyřbodový náskok, pokud ale Barcelona ve 22. kole uspěje, výrazně se svému rivalovi v tabulce přiblíží.
90+2
90+2
Zápas se dohrává na polovině Realu, nic zásadního se již nestane.
90+1
Mandžukić se dostal k další hlavičce, tentokrát ale zamířil nad bránu.
90+1
Druhý poločas bude nastaven nakonec o dvě minuty.
90
Zápas se dohrává, moc se asi vzhledem k výsledku nastavovat nebude.
89
Atlético právě vstřelilo branku!
Totální rozklad defenzivy Realu dokončil MARIO MANDŽUKIĆ, který hlavou po centru Torrese poslal míč přesně k tyči. Casillas se za balonem pouze ohlédl – 4:0!
88
Domácí trenér Diego Simeone hecuje fanoušky. Jako tradičně si závěr vydařeného zápasu užívá.
86
Dalšího faulu se dopustil Coentrão, který fauloval Raúla Garcíu.
85
Jesé nyní dohrál souboj s Mirandou u brány Atlética a dostává žlutou kartu.
84
Hráči Realu by se nejraději viděli již v kabině. Zápas se spíše dohrává.
83
Tlak Realu k ničemu zatím nevede. Dnes neviditelný Ronaldo se sice dostal k míči, jeho přihrávka byla ale zblokovaná.
82
Mandžukić zahrál rukou a dostává žlutou kartu.
82
Po dalším rohovém kopu se hosté již k ohrožení brány soupeře nedostali.
81
Na rohový kop Kroose si počkal na zadní tyči Illarra, jehož tvrdá rána prolétla po lehké teči nad bránou.
79
Hráči Realu stejně jako v celém zápase hodně drží balon, to je ale málo.
77
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Antoine Griezmann, přichází Fernando Torres.
75
Domácí fotbalisté mají zápas nadále jasně pod kontrolou a na hostech je vidět velká frustrace.
74
Sérii patiček domácího celku přerušil Arda Turan, který právě patičkou poslal míč do zámezí.
73
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Karim Benzema, přichází Javier Hernández.
72
Dvacet minut před koncem domácí kontrolují vedení a nezdá se, že by se Real zmohl na odpor.
71
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Saúl Ñíguez, přichází Raúl García.
71
Ñíguez to ještě zkusil, ale jeho levé koleno není v pořádku a musí střídat.
70
Zpoza vápna vystřelil Tiago, míč prolétl hodně mimo a odkopávat bude Casillas.
69
Domácí fanoušci pějí oslavné chorály, dnešní zápas Atlético již neztratí.
68
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Isco, přichází Asier Illarramendi.
68
Ñíguez se při hlavičce a dopadu na zem zranil a bude muset asi střídat.
67
A je patrně definitivně rozhodnuto. Arda Turan poslal do vápna na zadní tyč centr na Ñígueze, ten hlavou vrátil míč před bránu na ANTOINEHO GRIEZMANNA, který zvýšil v pohodě na 3:0!
66
Hodně prostoru měl nyní na pravé straně Griezmannm, jeho centr byl ale zblokovaný hostující defenzivou.
65
Turan nyní dokázal získat balon na Jesém, k rychlému protiútoku se ale domácí nakonec nevydali.
64
Z dálky zkusil vystřelit Ronaldo, jeho střela ale nenadělala brankáři Moyovi problémy.
63
Gól na hlavě měl nyní Tiago, jenže po centru z pravé strany nikým neatakovaný nedokázal přesně ani důrazně zakončit a Casillas nakonec v pohodě zakročil.
62
Po rychlé akci domácího celku zkoušel z pravé strany přihrávat do vápna po zemi Ñíguez, nikoho ale nenašel.
61
Real se opět začíná dostávat pod tlak. Do konce zápasu je něco málo přes půl hodiny a zatím to nevypadá na žádné velké drama.
60
Isco nyní fauloval Mandžukiće a bude z toho další standardka pro domácí celek.
60
Po dlouhém autu domácích prodloužil Kroos nešikovně míč přímo na Griezmanna, který ranou přes hlavu zamířil těsně nad břevno!
59
První velkou šanci druhého poločasu měl Griezmann, jeho povedená rána po zaváhání hostující defenzivy nadělala Casillasovi problémy.
58
Ve vápně Atlética se na zemi ocitl Jesé, na penaltu to ale po zákroku Mirandy nebylo.
57
Z pravé strany zkoušel centrovat Carvajal, jeho zblokovaný centr ale v pohodě odehrála domácí defenziva.
56
Čas druhého poločasu rychle plyne a nadále čekáme na zajímavější akci v podání hostujícího celku.
56
Do křížku se nyní dostali Mandžukić a Bale, po faulu Velšana budou u míče domácí.
55
Po následném přímém kopu se domácí k zakončení nedostali.
54
Žlutou kartu ale paradoxně dostal Godín, který opět protestoval a řekl něco peprného směrem k rozhodčímu.
53
Nyní je pískáno opět v neprospěch hostů, když Nacho poslal loktem k zemi ve výskoku Mandžukiće.
52
Nezvyklá situace. Raúl García se rozcvičuje u postranní čáry, patrně něco řekl směrem k rozhodčím a dostává žlutou kartu.
52
Po centru Carvajala se ve vápně Bale srazil s Moyou a je pískáno.
51
Středem hřiště se vydal Ñíguez, jeho rána byla ale zblokovaná a Casillas v pohodě zakročil.
51
Benzema zkoušel narazit balon Iscovi, ten se ale k balonu nedostal a domácí se ubránili.
50
Real hraje hodně podobně jako v prvním poločase. Hosté drží balon, jenže daleko od brány soupeře.
50
Za protesty dostal žlutou kartu Arda Turan.
49
Mandžukić ve snaze získat balon fauloval Nacha a je pískáno.
49
Ve vápně soupeře nyní fauloval Ronaldo a balon tak budou mít domácí fotbalisté.
48
Dnešní utkání sleduje 54.900 diváků.
47
Také druhý poločas začali s míčem na kopačkách hosté, jejich kombinace jsou ale hodně krkolomné a k ničemu nevedou.
46
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Sami Khedira, přichází Jesé.
46
Druhý poločas začne přibližně v 17:02.
Je tu konec prvního poločasu zápasu mezi Atléticem a Realem. Domácí začali raketově a po dvaceti minutách vedli nad svým soupeřem již 2:0, když se trefili Tiago a Ñíguez. Realu se v první půli vůbec nedařilo a pokud svěřenci Carla Ancelottiho hodně nepřidají, nemají nárok na úspěch v dnešním zápase.
45+2
45+1
Po rychlé akci Atlética se k centru dostal Turan, nikdo z jeho spoluhráčů se ale k hlavičce nedostal.
45+1
První poločas zápasu bude nastaven o dvě minuty.
45
Gabi fauloval loktem Coentrãa a dostává žlutou kartu.
45
Zdá se, že se první poločas dnešního zápasu dohraje na polovině Realu. Domácí šikovně drží balon a soupeři ho nepůjčují.
44
V závěru poločasu se pod tlak dostávají opět hosté. Domácí budou vhazovat aut v blízkosti vápna soupeře.
43
Khedira nyní neustál souboj na polovině hřiště a po faulu budou u míče domácí.
42
Ronaldo nyní hodně pokazil přihrávku a hosté přišli velmi lacino o balon.
41
Kroos narazil ve vápně míč Baleovi, ten ale nic nevymyslel a o balon přišel. Je z toho jen aut pro hosty.
40
Nepovedená přihrávka Coentrãa se odrazila k Benzemovi, jehož okamžitý centr do vápna nikdo ze spoluhráčů nezasáhl.
40
První poločas spěje rychle ke svému konci. Domácí v pohodě drží dvoubrankové vedení.
39
U balonu byl nyní na pravé straně Bale. Jenže se musel hodně vytočit a následně centrovat nártem levé nohy a jeho pas byl hodně nepovedený.
38
Do vápna Atlética zkoušel vniknout individuálně Benzema, dobře ho ale zastavil Gabi.
38
Hosté mají podle statistik míč častěji pod svojí kontrolou, jenže k zakončení se prakticky nedostávají.
37
Další pokus o útok v podání hostů skončil ofsajdem Mandžukiće.
36
Dvakrát za sebou přišel nyní o balon Ronaldo, což s velkým aplausem kvituje domácí publikum.
35
Po přímém kopu Gabiho propadl míč až na zadní tyč ke Godínovi, který svým gólovým zakončením trefil Khediru. Míč následně lapil Casillas. Domácí přesto žádali penaltu, protože Khedira zasáhl míč pravděpodobně rukou.
34
Benzemův pas na Ronalda byl zblokovaný a pro balon si tak v pohodě došel Moyá.
33
Real přeci jen trochu zvedá hlavu, stále musí ale dohánět dvoubrankové manko.
32
Hosté po centru Kroose tlačili míč do brány, jenže nikdo nedokázal balon usměrnit mezi tři tyče a Moyá zasahovat nemusel.
31
Nyní je tu výhoda přímého kopu pro hosty. U míče Toni Kroos.
30
Čas rychle plyne a máme za sebou již půlhodiny hry. Domácí hrají nadále ve velké pohodě.
29
Toni Kroos ostře poslal k zemi Griezmanna a dostává žlutou kartu.
28
Hostující defenziva v hodně kombinovaném složení dnes hodně nestíhá. Kvůli tomu se k míči vůbec nedostávají hostující ofenzivní hráči.
27
Na pravé straně byl u míče Ronaldo, také on ale nedokázal nic vymyslet a domácí se hodně v pohodě ubránili.
27
Coentrão se hodně ochotně poroučel k zemi po přistrčení Turana. Může být hodně rád, že byl tureckému reprezentantovi odpískaný faul.
26
Z levé strany se pokoušel centrovat Coentrão, jeho nepovedený pas ale nikoho v zajímavé pozici nenašel.
25
Po dalším nejistém zákroku hostující defenzivy se balon ve vápně odrazil k Griezmannovi, jehož přízemní ránu pokryl Casillas.
25
Na polovině hřiště fauloval Isco a míč tak budou mít domácí.
24
Přihrávku za obranu dostal nyní Griezmann, dokázal dostat míč až do brány, avšak branka kvůli ofsajdu neplatí.
24
Real je opět pod velkým tlakem a je zatažený hluboko v defenzivě.
23
Na levé straně byl u míče Ronaldo, za hlasitého pískotu domácích fanoušků o míč přešel a následuje odkop.
22
Hosté hodně chybují v rozehrávce a prakticky se nemohou dostat na polovinu soupeře.
20
Centr na zadní tyč posílal Gabi, tam ale nikdo z jeho spoluhráčů neoperoval.
20
Domácí mají možnost v podobě rohového kopu.
19
Hosté jsou jako opaření a již se na ně valí další útočná lavina domácího celku.
18
Siqueira až příliš lehce vnikl do vápna soupeře a po jeho centru na střed se k zakončení přes hlavu dostal SAÚL ÑÍGUEZ, který krásným zakončením s pomocí tyče zvyšuje na 2:0!
17
Zatím se hraje v hodně vysokém tempu. Jsou to domácí, kteří jsou po vstřeleném gólu lepším týmem.
16
Po dalším centru z pravé strany zasáhl nejistě Coentrão a gólman Casillas měl co dělat, aby míč vyrazil mimo brankový prostor.
15
Hosté jsou pod tlakem a neví, kde jim hlava stojí.
14
Po centru z pravé strany se míč dostal k Mandžukićovi, který zpětnou přihrávkou našel na hranici vápna nabíhajícího TIAGA MENDESE, který tvrdou ranou propálil Casillase. Hostující gólman neměl úplně čisté svědomí, míč mířil doprostřed brány.
13
Turan jemně přidržel Isca a míč budou mít hráči Realu.
12
Godín je již zpět ve hře a pokračuje se jedenáct na jedenáct.
12
Hráči Atlética se snaží hrát daleko od vlastní brány, čekají na návrat svého stopera.
12
Tak až nyní se pokračuje ve hře, míč mají hosté. Domácí jsou v deseti.
11
Stále se ale nehraje, protože pokračuje ošetřování Godína. Tan má zakrvácený obličej a musí mimo hrací plochu.
11
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Koke, přichází Saúl Ñíguez.
10
Pro Kokeho zápas skončil. Kvůli svalovému zranění musí střídat.
10
Kuriozní situace. Koke není vůbec ošetřovaný, lékařský tým Atlética se věnuje Godínovi na druhé straně hřiště.
9
Zároveň na druhé straně hřiště zůstal na trávě ležet po souboji s Khedirou stoper Godín, kterému teče krev z nosu.
8
Na trávníku zůstal nyní sedět Koke a nevypadá to, že by mohl pokračovat ve hře.
7
Po sérii odrazů ve vápně se k zakončení dostal Turan. Byl ale hodně tísněný a jeho přízemní střelu v pohodě lapil Casillas.
7
Griezmann měl nyní na pravé straně hodně prostoru, jeho centr do vápna ale zblokoval na roh Nacho.
6
U míče byl poprvé Ronaldo, jeho útočné snažení ale rychle skončilo.
4
Ve vápně Realu padl k zemi po souboji Coentrãem domácí Arda Turan, penalta se ale nepíská.
4
Po další útočné snaze hráčů Realu jsou u balonu domácí.
3
Jakmile balon získali domácí, následoval nákop na Mandžukiće, který se ale k zakončení také nedostal.
2
Hosté drželi míč téměř dvě minuty, jenže k ohrožení brány soupeře se nedostali.
1
O výkop se postarali hosté, kteří zatím drží balon na svých kopačkách.
1
Již jen několik málo desítek vteřin chybí do začátku madridského derby mezi Atléticem a Realem. Pohodlně se usaďte, jdeme na věc!

Atlético Madrid: Moyà – Torres Juanfran, Miranda, Godín, Siqueira – Turan, Gabi, Mendes, Koke – Mandžukić, Griezmann.
Náhradníci: Oblak – M. Suárez, Raúl García, Ñíguez, Gámez, F. Torres, Giménez.

Real Madrid CF: Casillas – Carvajal, Varane, N. Fernández, Coentrão – Khedira, Kroos, Isco – Bale, Benzema, Ronaldo.
Náhradníci: Navas – Hernández, Silva, Arbeloa, Jesé, Illarramendi, Llorente.

Rozhodčí: Fernández – Cabañero, Canelo.
Právě Cristiano Ronaldo se dnes vrátí po dvouzápasovém trestu za vyloučení v zápase s Córdobou. Pro Real je to velmi vítaná skutečnost, protože se trenéru Carlu Ancelottimu nepříjemně naplnila marodka. K dlouhodobému marodovi Luku Modričovi se přidal Pepé a velkou nepříjemností pro Real je to, že se v minulém zápase zranil také druhý elitní stoper Sergio Ramos. Velkou ztrátou bude také nepřítomnost Jamese, který si v posledním zápase se Sevillou zlámal zánártní kůstku a bude mimo minimálně dva měsíce. Karetní trest navíc do zápasu nepustí dalšího obránce Marcela.
Přestože je teprve úvod roku, oba celky mají za sebou již dva vzájemné souboje. Dva derby zápasy se odehrály v rámci osmifinále Copa del Rey a je nutno dodat, že úspěšnější byli fotbalisté Atlética, kteří první souboj vyhráli doma 2:0 a v odvetě pak uhráli postupovou remízu 2:2. Také podzimní souboj ve španělské lize vyzněl lépe pro Atlético, které vyhrálo na hřišti Realu 2:1 díky brankám Tiaga a Turana 2:1. Za Real skóroval pouze z penalty Cristiano Ronaldo.
Oba celky mají dobrou aktuální formu v Primera Division. Hostující Real po zaváhání v úvodu kalendářního roku drží sérii pěti výher v řadě a o málo hůře je na tom Atlético, které z posledních pěti zápasů čtyři vyhrálo a jednou prohrálo. Jediná porážka svěřenců Diega Simeoneho přišla navíc v souboji s Barcelonou na Camp Nou.
Hezké sobotní odpoledne při sledování online reportáže ze superšlágru 22. kola Primera Division mezi Atléticem Madrid a Realem Madrid. Čeká nás madridské derby, které vždy přinese mnoho vzruchu a emocí. V posledních letech je také zvykem, že souboj těchto týmů je zároveň bojem o mistrovský titul. Nejinak tomu bude i dnes, Real je v tabulce první a Atlético třetí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.