Já se loučím, děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek adventní neděle a úspěšný start do nového týdne.

Krásné prožití vánočních svátků přeje za celou společnou eSports.cz Julius Svoboda.
Druhý poločas byl jasně v režii hráčů Atlética Madrid, kteří hned na začátku vyrovnali, poté během chvíle přidali z penalty druhý gól a v posledních dvaceti minutách své vítězství zpečetili, hattrickem se na vítězství podílel Antoine Griezmann. Domácí měli ve druhé pětačtyřicetiminutovce v podstatě jen jednu velkou šanci, kdy za stavu 1:2 Aduriz hlavou mířil jen do náruče gólmana, poté si už hosté prostor před svojí bránou pohlídali a žádné problémy nedopustili.
90+5
90+4
Teď si přihrávají na polovině Bilbaa. Duel za malý okamžik skončí.
90+4
Hráči Atlética získali ještě jedno vhazování.
90+4
Už běží poslední minuta zápasu.
90+3
Ten se navíc teď dopustil faulu a musí se stáhnout zpátky.
90+3
Hosté velice dobře hlídají prostor před svojí bránou a soupeře do ničeho nepouští.
90+2
O odkop od brány se postará Moya. Zápas pomalu směřuje ke svému konci.
90+1
Nastavovat se budou čtyři minuty.
90
Znovu je hra přerušena, neboť hráč Atlética leží na zemi.
89
Žlutou kartu dostává Gabi (Atlético Madrid).
88
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Guilherme Siqueira, přichází Lucas Francois Bernard Hernández.
87
Griezmann mohl jít sám na brankáře, ale tentokrát jej zastavil ofsajd. Vzápětí je hra přerušena, neboť jeden z jeho spoluhráčů leží na trávníku.
86
Rodríguez ve velké šanci ranou z úrovně penalty domácí bránu vysoko přestřelil.
84
Znovu Griezmann v šanci, tentokrát si míč nedokázal včas zpracovat a přišel o něj.
84
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Markel Susaeta, přichází Ager Aqueche.
84
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Arda Turan, přichází Jesús Gámez.
81
Atlético právě vstřelilo branku!
ANTOINE GRIEZMANN završuje hattrick. Po parádním pasu šel sám na brankáře, místo střely volil přihrávku na levou stranu Garcíovi, jeho střela sice byla zblokována, avšak dostala se znovu ke Griezmann, který sám před zcela opuštěnou svatyní nemohl minout. I štěstí je třeba.
80
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Saúl Ñíguez, přichází Cristian Rodríguez.
79
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Mikel Balenziaga, přichází Ibai Gómez.
79
Aduriz hlavičkoval vysoko nad břevno. Iraizoz mohl zůstat v klidu.
77
Domácí to nevzdávají, další centr byl ovšem odvrácen na jejich stranu.
75
Žlutou kartu dostává Arda Turan (Atlético Madrid).
74
Žlutou kartu dostává José Giménez (Atlético Madrid).
73
Hosté pojišťují své vedení a s domácím týmem to vypadá už hodně špatně. Po chybě hráče Bilbaa přenesl Gabi výborným centrem hru na svého spoluhráče, ANTOINE GRIEZMANN měl ještě štěstí, neboť obránce před ním na kluzkém povrchu upadl a tak mohl v klidu postupovat sám na bránu a Iraizoze s přehledem překonal ranou k bližší tyči.
71
Domácí se rozčilují poté, co se dožadovali rohového kopu, ovšem hlavní arbitr nařizuje odkop od brány.
69
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Unai López Cabrera, přichází Guillermo Fernández Hierro.
68
Žlutou kartu dostává Iker Muniain (Athletic Bilbao).
67
Gimenez svými grimasy teď připomínal někoho, kdo přišel o nohu. Od protihráčů to také pořádně schytal, neboť po chvíli se zvedl a v klidu pokračuje dál.
66
Vzápětí budou domácí rozehrávat rohový kop.
65
Letící míč kolem brány Atlética nikdo netečoval.
64
Domácí jsou v posledních minutách mírně aktivnějším mužstvem, ale není jim to moc platné.
62
Balenziaga to zkoušel z velké dálky, ovšem jeho velice nepřesný pokus nemohl Moyu vůbec vystrašit.
61
Po faulu budou hráči Bilbaa rozehrávat od středové lajny.
59
Aduriz se dostal k hlavičce, ale ke smůle své i svého mužstva míč poslal přímo do gólmanovy náruče. Teď nebyli domácí daleko od vyrovnání.
59
Domácí vybojovali rohový kop.
57
Moya si při svém vyběhnutí nebyl vůbec jistý, měl ovšem štěstí, že míč skončil tam, kde zrovna nebyl nikdo z protihráčů, kteří by mohli případně zakončit do odkryté brány.
56
Hostující tým zastavuje ofsajd.
53
RAÚL GARCÍA poslal míč ze svého pohledu mírně na pravou stranu, Iraizoz skočil nesprávně.
52
Žlutou kartu dostává Mikel San José (Athletic Bilbao).
52
Atlético může během sedmi minut otočit nepříznivý stav ve svůj prospěch. Po faulu v pokutovém území je nařízena penalta.
51
Hosté měli znovu šanci skórovat, tentokrát ale hlavičkující hráč na míč nedosáhl.
49
Standardka domácího celku, přetažený míč ale zamířil do zámezí.
46
Hosté srovnávají hned na začátku druhé půle. Po velké přetahované o míč přišla pěkná akce na jeden dotek Atlética, na jejíž konci přišel centr Juanfrana z pravé strany a přesná hlavička ANTOINE GRIEZMANNA.
46
Nastavovalo se jen pár vteřin. Reklamu na fotbal zatím rozhodně nesledujeme, za zmínku stojí dvě situace, tou první je určitě vstřelený gól, to druhou velká šance Adurize na konci první půle. To bylo v podstatě vše, co úvodní pětačtyřicetiminutovka nabídla, hosté zůstávají hodně za očekáváním. Dočkají se diváci ve 2. poločase kvalitnější podívané?
45+1
45
A opět zasahuje Iraizoz, tentokrát rychle vyběhl skoro až k hranici pokutového území a balón schoval do náruče.
44
Hodně nepřesný centr, balón skončil za bránou Atlética a Moya bude odkopávat.
41
Domácí obránce musel svému brankáři poslat míč hlavou, aby jej Iraizoz mohl chytit do rukou.
39
Když pomineme vstřelený gól, byla teď k vidění dosud největší šance zápasu. Aduriz se parádně vyhl ofsajdové pasti, šel sám na brankáře, ale nebyl tak rychlý, jak vracející se protihráč, zkusil udělat kličku, ale pak se už do míče netrefil a brankáře vůbec neohrozil.
38
Po dalším zbytečném faulu se musí hosté opět stáhnout na svou stranu.
36
Do konce první půle chybí něco málo pod deset minut a favorit zápasu zatím marně dobývá prostor před bránou Bilbaa.
33
Iraizoz musel vyběhnout z brankové čáry aby letící míč lapil včas do rukou.
31
Hra znovu přerušena, tentokrát zůstává ležet hráč Atlética, jmenovitě Siqueira.
29
Domácí se na chvíli usadili před bránou hostů, hlavička jednoho z hráčů ale zamířila míč přímo do rukavic gólmana.
28
Žlutou kartu dostává Antoine Griezmann (Atlético Madrid).
26
Hosté si špatně rozuměli, García posílal zpětnou přihrávku svému spoluhráči, ale ten pro jeho záměr neměl pochopení.
25
Žlutou kartu dostává Aritz Aduriz (Athletic Bilbao).
23
Velice špatný odkop Iraizoze, který míč neposlal přes svoji polovinu.
21
Domácí se dostávali do další šance, ale v poslední chvíli zasáhli obránci Atlética.
19
Domácí zůstávají u míče na polovině protivníka.
17
Bilbao právě vstřelilo branku!
MIKEL RICO si naběhl na centr z levé strany a hlavou poslal míč pod horní tyč. Moya se jen ohlédl a ani se nesnažil nějak zasáhnout.
16
Ani v tomto případě se diváci šance nedočkali, míč skončil na polovině Madridu, následně jej hosté poslali zpět i Iraizozovi.
15
Zblokovaný míč znamená rohový kop pro hosty.
14
Zatím se hra přesouvá ze strany na stranu, oba brankáři sice musí zasahovat, ale není to nic nebezpečného.
12
Dlouhý nákop zamířil přímo do rukavic brankáře hostů.
11
Teď už si domácí faul vynutili a mohou rozehrát standardku.
10
Další nepřesná akce Athleticu, míč drží v rukách Moya.
9
Zblokovaný centr a hosté budou vhazovat aut.
8
Hosté vrací míč po rozehrávce soupeři.
7
Hra je přerušena, na trávníku zůstává ležet hráč Bilbaa.
6
Faulu se teď dožadovali i domácí, ale hra pokračuje.
5
Domácí rozehrávku vystihli a mají míč ve své moci.
5
Po faulu následuje standardka Atlética.
3
Moya musel vyběhnout z brankové čáry a míč rychle schovat do náruče.
2
První útok hostujícímu celku nevyšel. Ofsajd.
1

Athletic Bilbao: Iraizoz – de Marcos, Gurpegi, Etxeita, Balenziaga – San José, M. Rico – Susaeta, López Cabrera, Muniain – Aduriz.
Náhradníci: Herrerín – Morán, Etxebarria, I. Gómez, Bustinza, Fernández Hierro, Aqueche.

Atlético Madrid: Moyà – Torres Juanfran, Giménez, Godín, Siqueira – Turan, Gabi, Mendes, Ñíguez – Raúl García, Griezmann.
Náhradníci: Oblak – M. Suárez, Jiménez, Gámez, C. Rodríguez, Keita, Hernández.

Rozhodčí: A. Hernández – T. Sobrino, C. García.
Poslední vzájemné zápasy

Bilbao – Atlético 1:2
Atlético – Bilbao 1:0
Atlético – Bilbao 2:0
Bilbao – Atlético 3:0
Athletic Bilbao, které si zahrálo i Ligu mistrů, se zatím v této sezoně trápí. Domácí mají na svém kontě zatím pouze 19 bodů a nachází se na desátém místě. V posledních týdnech se ale Bilbao zvedlo a z posledních pěti zápasů prohrálo pouze jednou. Dvakrát vyhrálo a stejný počet duelů skončil nerozhodně. Bilbao má velké problémy hlavně v útoku, protože zatím vstřelilo pouze třináct branek.

Atlético Madrid i v této sezoně bojuje o nejvyšší příčky. Zatím celek z Madridu vybojoval 33 bodů a v tabulce je na třetím místě. Na druhou Barcelonu ztrácí šest bodů a na první Real bodů sedm. V minulé sezoně vyhrálo Atlético titul, ale jeho obhajoba bude nesmírně těžká. Určitě to ale není nereálné, protože hosté nepředvádí vůbec špatné výkony.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Španělská Primera Division má na programu 16. kolo a my budeme sledovat duel mezi Bilbaem a Atléticem Madrid, který je mírným favoritem tohoto utkání.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.