To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Statistiky

Držení míče: 48 % : 52 %
Střely celkem: 10:11
Střely na branku: 4:7
Rohy: 2:5
Fauly: 15:15
Utkání je u konce a na stadionu propuká domácí radost. Getafe totiž porazilo Espanyol Barcelona 2:1 a připsalo si tak velmi důležité body. Domácí šli do dvoubrankového náskoku v 57. minutě, to se tvrdou ranou prosadil Álvaro Vázquez a dlouho to vypadalo na pohodový zápas pro domácí barvy. Jenže v 89. minutě snížil utěšenou ranou Arbilla a bylo tu závěrečné drama. To Getafe ale ustálo a mohlo se se svými fanoušky začít radovat z cenné výhry.
90+4
90+4
Felip schytal úder loktem do obličeje, po chvilce ale vyskočil na nohy a zamířil do obrany.
90+4
Už přetahujeme i přesčas, domácí se snaží držet míč co nejdál od branky.
90+3
López kontroloval dráhu letu míče, hlavička Álvara Gonzáleze skončila mimo.
90+2
Rohový kop pro Espanyol.
90+1
Ta první utekla při ošetřování domácího brankáře.
90
Budou se nastavovat tři minuty.
90
Za vyrovnáním se hnal Caicedo, unikl ofsajdu, jenže v souboji s Lópezem si nepočínal zrovna podle pravidel a byl mu pískán faul.
89
Espanyol právě vstřelil branku!
A máme tu možná drama. Z dálky vypálil ANAITZ ARBILLA a jeho střela zaplula do horního rohu branky. Gólman López se za míčem jen podíval – 2:1.
88
Álvaro Vázquez si užívá potlesk publika a pouští na plac Iviho Lópeze.
87
Míč je v zámezí, hosté se chystají vhazovat. Budou si ale muset chviličku počkat, je tu poslední změna v domácím dresu.
85
Změna v domácím dresu, dnes dohrál Jorge Sammir, místo něj nastoupil Alex Felip
84
Duarte předvedl dnes už několikátý tvrdý zákrok a to už jednu žlutou kartu má – měl by si tak dávat velký pozor...
83
Ani z tohoto rohu nezapršelo, domácí vyváží míč na útočnou polovinu.
82
Poslední změna hostů. Paco Montañés odstoupil, poslední minuty si zahraje Jairo Morilla.
81
Lucas Vázquez neprošel do střelecké pozice vybojoval alespoň další roh pro Espanyol.
80
Byl z toho signál na volného Sevillu v druhé vlně, jeho centr ovšem dolétl pouze k prvnímu bránícímu hráči.
80
79
Domácí Vázquez se u autové čáry hezky obtočil kolem svého strážce, následný centr pak ale hosté zvládli odkopnout.
78
Je tu už zmíněné střídání domácích. Za potlesku tribun odešel Pedro León, do hry se dostal Fredy Hinestroza.
77
Tohle volalo po snížení, jenže střela Sevilly z hranice vápna přelétla domácí břevno...
76
Střídání se chystá i na domácí straně, zatím se však hraje. Trenér Quique Sánchez Flores tak musí s tímto taktickým prvkem počkat.
75
Bude to ale až po střídání hostujícího týmu. Odešel Javi López, místo něj nastoupil Anaitz Arbilla.
74
Faul Sammira, Hosté budou rozehrávat.
73
Domácí nikam nespěchají, kombinace tak probíhají poměrně daleko od branky Espanyolu.
71
Ostrý zákrok na Montañése. Domácí Alexis dostal žlutou kartu.
70
Hosté na útočném výletě. Zleva centroval Lucas Vázquez, jeho oblouček přistál přímo v rukavicích gólmana Lópeze.
68
Getafe zkušeně drží míč na útočné polovině a Espanyolu utíká čas na případný zvrat.
66
Hosté ale zůstali v útoku a zprava tvrdě pálil Lucas Vázquez. López byl ale i v tomto případě pozorný a tvrdou ránu zvládl vyrazit!
66
Střela skončil na dobře postavené zdi.
65
Přímý kop pro Espanyol, k brance je to takových třicet metrů.
64
Hosté měli na kopačce snížení, Lucas Vázquez se už probil za obranu a šel tvrdě za svým, nicméně gólman López i za cenu sebeobětování jeho skluz vyrazil.
62
Další žlutá karta pro hosty, nyní ji za faul dostal José Cañas.
61
Následný přímý kop z poměrně ostrého úhlu poslal Sarabia kolem břevna branky Espanyolu.
60
Rubén Duarte za svůj zákrok dostal žlutou kartu.
60
U hranice pokutového území fauloval hostující Duarte a je z toho přímý kop. Domácí ještě reklamovali, že se faul odehrál v pokutovém území, rozhodčí byl ale neoblomný.
59
Hosté chtěli rychle snížit, akce Lucase Vázqueze po pravém křídle ovšem skončila střelou nad branku.
58
Hosté vystřídali, Christiana Stuaniho nahradil Salva Sevilla.
57
Getafe právě vstřelilo branku!
A odtud se rozjela akce domácích, která vedla ke gólu na 2:0. Zprava se kolem Morena a Duarteho protáhl Sarabia a přihrál na nabíhajícího ÁLVARA VÁZQUEZE, který se s ničím nepáral a napálil míč pod břevno.
56
Opět taková pasáž pro uklidnění, hraje se okolo středového kruhu.
54
Caicedo na půlce srazil Rodrígueze a byť s rozhodnutím nesouhlasí, přímý kop už domácím nikdo nevezme.
53
Přihrávku za obranu dostal domácí Vázquez, jenže už byl z úhlu a tak se obloučkem snažil vrátit míč do druhé vlny. Casilla jeho úmysl vystihl a míč chytil.
52
V posledních okamžicích se hodně bojuje o každý míč, hráči si nedávají nic zadarmo.
50
Po dlouhém autovém vhazování to málem bylo 2:0. Míč dolétl až do vápna, kde do něj hlavou trkl Pedro León a Casilla musel vytáhnout pohotový zákrok na brankové čáře.
48
Akce Espanyolu se nakonec dostala až do hloubi pokutového území, odkud pálil Stuani, jeho rána prošla přes Nalda, López ji ale dokázal pohotově chytit.
47
Domácí Mehdi Lacen přišlápl Abrahama Gonzáleze a za svůj zákrok spatřil žlutou kartu.

Fauly: 9:6
Máme za sebou první půli a zatím jsou spokojenější domácí totiž vedou 1:0. O jedinou branku se v 33. minutě postaral po pěkné přihrávce Sarabia. Hosté toho moc nepředvedli, první rána mezi tři tyče přišla až v nastaveném čase. Vedení je tak pro Getafe zasloužené, přece jen toho předvedli více.
45+2
45+2
Z úhlu střílel Montañés, jeho polovysokou ránu kryl gólman López.
45+1
Poločas se dohrává u branky Getafe a to se domácím fanouškům nelíbí, proto pískají.
45
Bude se nastavovat jedna minuta.
43
Přihrávka mířila na Gonzáleze, jenže ten ji nezvládl správně zpracovat. López opět vykopává od vlastní branky.
42
Po Velázquezově faulu je tu přímý kop pro Espanyol. Gólman López musí zpozornět.
41
López si staví míč na čáru malého vápna, chystá se na dlouhý výkop od vlastní branky.
39
Prudký centr na bližší tyč nevypadal zle, přesto se jej hostům podařilo odhlavičkovat. Espanyol jde do protiakce.
38
Sammir vybojoval pro svůj tým rohový kop.
37
Cent, mířící na Caiceda, byl domácí obranou uklizen do bezpečnějších míst.
35
Fanoušci Getafe po vstřelené brance ožili a nyní opět ženou svůj tým dopředu.
33
Nyní už to ale pro domácí klaplo a ti jdou do vedení 1:0. PABLO SARABIA si naběhl na Alexisův centr z pravého křídla a levačkou umístil míč mimo Casillův dosah!
32
Tak tohle bylo těsné, rozhodovaly doslova centimetry. Po centru už mířil míč do branky Espanyolu, obrana však zvládla vykopnout z brankové čáry.
31
Centr na bližší tyč byl hostující obranou uklizen na rohový kop.
31
Navíc je tu nebezpečná standardka z levé strany.
30
Karta i na druhé straně. Javi López zastavil unikajícího Sammira a nedal sudímu jinou možnost.
29
První žlutá karta utkání. Za Montañésovo zatažení ji spatřil domácí Juan Rodríguez.
28
Trocha nepřesností z obou stran, míč poskakuje mezi hráči, kteří nyní nejsou schopni si přesně přihrát.
26
Espanyol kontroval centrem z levého křídla, Sammir ale vše uklidnil a hosté se navíc provinili faulem, který spáchal Caicedo.
25
No vida a hned tu byla střela. Na pravé straně se uvolnil Pedro León a i když mu nabíhal spoluhráč, rozhodl se pro zakončení z úhlu. Jeho pokus ovšem Casillovu branku minul.
24
Getafe je v posledních minutách aktivnějším týmem, zatím tomu ale schází střelecké vyjádření.
22
Nakonec z toho tedy byla i střela ze střední vzdálenosti, ta ale skončila vysoko nad břevnem.
21
Domácí tým podnikl rychlou akci po pravém křídle, vše táhl Vázquez, jenže moment překvapení zmizel po nepřesné přihrávce do druhé vlny.
19
Tohle byl už aut, Lacen nezastihl přihrávku na hrací ploše. Hosté tak přišli poměrně lehce k míči.
17
Sarabia dostal přesný pas na levou stranu, vystřelil přes obránce, na gólmana Casillu si ovšem nepřišel. Ten jeho přízemní střelu kryl.
15
Getafe v útoku, Vázquez však svůj centr z levé strany předimenzoval a Leóna zahnal až k brankové čáře, odkud toho nešlo mnoho vymyslet.
14
Byl to skutečně povedený centr, přímo na penaltu, míč ale nakonec proskočil vápnem, aniž by jej kdokoliv zasáhl.
14
Velázquez fauloval Stuaniho, je tu docela zajímavá standardka pro Espanyol. Gólman López si už koordinuje obranu.
13
Už zase hrajeme, zatímco za postranní čárou pokračuje Gonzálezovo ošetřování.
12
Na trávníku jsou i nosítka, González nakonec odešel po svých.
11
Po centru a souboji se Leónem v pokutovém území zůstal na zemi hostující González a už jsou u něj lékaři. González si zle natloukl, spadl z výšky na hlavu a krk.
10
A nakonec se Espanyolu podařilo vybojovat rohový kop. K míči jde Vázquez.
9
Nyní už jsou v akci zase hosté, vhazují poblíž pokutového území.
8
Pěkná narážečka domácích, Pedro León přihrával Sarabiovi, ten nakonec zahrál nešťastně rukou a celou akci sám zmařil.
7
Domácí fanoušci se snaží svým oblíbencům pomoci a hlasitým skandováním je ženou vpřed.
6
První vážnější okamžik utkání. Z pravé strany se o prudký centr pokoušel López, domácí gólman celou situaci dobře pokryl a míč nakonec bez cizí pomoci lapil.
5
Po faulu domácího Lacena bude Espanyol rozehrávat ze středového kruhu přímý kop.
4
Casilla posílá od vlastní branky dlouhý výkop, míč nakonec skončil v zámezí.
3
Getafe zatím předvádí pomalou rozehrávku, hosté tak mají hromadu času na rozestavení se.
2
Dlouhý nákop hostů po pravé straně se minul účinkem, na Stuaniho to bylo příliš prudké.
1
Výkop měli hráči Espanyolu.
1

Getafe CF: López – Alexis, Naldo, Valázques, Escudero – Lacen, J. Rodríguez – León (C), Sammir, Sarabia – Álvaro.
Náhradníci: Guaita – Arroyo, Vigaray, Hinestroza, Buendía, Felip, Ivi.

Espanyol Barcelona: Casilla – J. López (C), Álvaro González, H. Moreno, Duarte Sánchez – Abraham González, Cañas – Vázquez, Stuani, Montañés – Caicedo.
Náhradníci: Pau – Mattioni, V. Álvarez, Fuentes, Arbilla, Sevilla, Morilla.

Rozhodčí: Alejandro Hernández – Teodoro Sobrino, Aitor Villate.
Hráči obou týmů už nastupují na hrací plochu, zápas nám za pár okamžiků začne.
Zápas na Coliseum Alfonso Pérez začne ve 20:45, takže si na tuto dobu nic neplánujte a buďte u našeho přenosu z prestižní evropské soutěže. Jste zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Alejandro Hernández, kterému budou na pomezí pomáhat Teodoro Sobrino a Aitor Villate.
Poslední vzájemný zápas

V září roku 2014 se hrálo v Barceloně na Espanyolu a domácí tým se radoval z výhry 2:0. Getafe tak má soupeři co vracet!
Espanyol Barcelona

Hostům z Barcelony patří osmé místo s šestibodovým náskokem na dnešního soka. Espanyol v minulém kole přerušil dvouzápasovou epizodu, ve které se týmu nepodařilo bodovat a v Málaze vyhrál 2:0. O branky se postarali ve 41. minutě González a ve třetí minutě nastavení García.

Getafe CF

Domácí celek je momentálně na 15. místě tabulky se ziskem 23 bodů. V lize střídá světlé momenty s těmi horšími, je to jako na houpačce. Naposledy hrál tým ve Valencii a prohrál tam 1:0, když o jedinou branku se nedělním poledním utkání postaral Negredo – ten v 71. minutě proměnil pokutový kop. Getafe je pouhé čtyři body od sestupových pozic a pokud se nechce namočit do větších problémů, mělo by na domácí půdě bodovat. Dnes to ale jednoduché rozhodně nebude.

Getafe – Real Madrid 0:3
Getafe – Celta de Vigo 2:1
Almería – Getafe 1:0
Getafe – Sevilla 2:1
Valencia – Getafe 1:0
Dobrý večer u španělské Primera División. Na programu je už 24. kolo a my se dnes podívám ena duel mezi týmy Getafe CF a Espanyol Barcelona.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.