To je ode mě pro dnešek vše. Přeji vám příjemný zbytek sobotního večera.
Granada dokázala ve druhém poločase otočit vývoj utkání a poráží doma La Coruňu 2:1. Přibližně od 30. minuty až do konce byli domácím jednoznačně lepším týmem a zejména za výkon ve druhém poločase si své vítězství rozhodně zaslouží.
90+3
90+3
Hostující Juan Domínguez fauloval, což nyní velmi vyhovuje domácím.
90+2
U míče je Granada a Deportivo se zatím není schopné dostat do útoku.
90+1
Cavaleiro (DEP) by viditelně v ofsajdu, což neuniklo pozornosti rozhodčích. Hostům se bude čas nadále krátit.
90+1
Nastavují se tři minuty.
90
Foulquier (GRN) vedl protiútok po pravé straně, ale jeho přihrávka do vápna nenašla Ortuña.
88
Po pohledné kombinaci na levé straně se hosté zahnali až do zámezí. Dimitrievski bude odkopávat od domácí brány.
87
Deportivo se žene dopředu. Vzhledem k blížícímu se zavěru utkání hostům nic jiného nezbývá.
86
Cuencovu střelu zblokoval domácí Foulquier.
85
Rodríguez, který si dalším faulem koledoval o druhou žlutou kartu je raději střídán a jeho místo nyní zaujme Álex Bergantiños.
84
Granada nyní drží míč, což jí za současného stavu naprosto vyhovuje.
82
Cuenca (DEP) pronikal s míčem do vápna, ale Maínz celou situaci vyřešil rázným odkopem do středu hřiště.
81
Střídání v týmu Granada: ze hřiště odchází Rubén Rochina, přichází Dimitri Foulquier.
80
Domácí se ubránili, ale hosté nadále kombinují v blízkosti pokutového území.
79
Na druhé straně si hosté vybojovali rohový kop.
77
Granada právě vstřelila branku!
Na následný dlouhý přímý kop si naběhl do vápna JEAN-SYLVAIN BABIN, který zády k bráně umístil míč za Luxe a poslal tak Granadu do vedení.
77
Rozhodčí nyní sečetl José Rodríguezovi (DEP) všechny jeho prohřešky a uděluje mu žlutou kartu.
75
Míč se dostal do nebezpečného prostoru před Dimitrievskim, kde ho však nůžkami odkopl Nyom.
75
Po dlouhé době vidíme standardní situaci na druhé straně. Míč si staví střídající Medunjanin.
73
Mainz (GRN) si vyskočil na dlouhý centr a v těžké pozici zády k bráně zakončoval hlavou mimo.
72
Rico bude zahrávat další přímý kop domácího týmu.
70
Domácí jsou i nadále aktivnější. Dokáží dalším gólem dokonat obrat?
69
Hostující obrana míč odvrátila mimo vápno.
68
Rodríguez fauloval a následovat bude přímý kop domácího týmu.
67
Žlutou kartu dostává Youssef El Arabi (Granada).
66
Střídání v týmu Deportivo La Coruňa: ze hřiště odchází Toché, přichází Isaac Cuenca.
64
Po faulu Tochého se domácí dožadovali napomenutí pro Rodrígueze, který po odkopl míč po odpískání směrem k domácímu hráči, ale rozhodčí to ponechal bez udělení karty.
63
Deportivo se ve druhém poločase zatím vůbec k ničemu nedostalo.
62
O chvíli později vybojoval domácí kapitán pro svůj tým rohový kop.
61
Domácí Rochina je evidentně při chuti! Při jeho další nebezpečné akci musel na poslední chvíli zasahovat brankář Lux.
60
Po Rochinově centru končí míč v náručí hostujícího brankáře.
59
Granada, která je ve druhém poločase aktivnějším týmem, bude nyní díky Sissokovi zahrávat rohový kop.
58
Střídání v týmu Deportivo La Coruňa: ze hřiště odchází Luisinho, přichází Haris Medunjanin.
57
Žlutou kartu dostává Alberto Lopo (Deportivo La Coruňa).
54
Ortuño přihrál do běhu RUBÉNU ROCHINOVI, který se ještě před vápnem opřel levačkou do míče a točenou střelou na bližší tyč překonal brankáře Deportiva!
53
Střídající Ortuño (GRN) vypálil zpoza šestnáctky jen do připraveného Luxe.
51
Luisinho (DEP) se prohnal s míčem až do vápna, ale při kličce si míč až moc předkopl a Dimitrievski včas zasáhl.
47
Protečovaný míč se dostal až na zadní tyč k Nyomovi, který ale stihl míč nakopnout jen do zámezí.
47
Hosté odhlavičkovali míč opět jen na roh.
46
Granada hned na začátku druhého poločasu získává příležitost v podobě rohového kopu.
46
Střídání v týmu Granada: ze hřiště odchází Juan Pérez Carlos, přichází Alfredo Ortuño.
46
Střídání v týmu Granada: ze hřiště odchází Héctor Yuste, přichází Manuel Iturra.
46
Rozhodčí nakonec nenastavil ani jednu minutu a oba týmy odcházejí do šaten za stavu 0:1. Jediný gól prvního poločasu padl po velké chybě domácího brankáře, který si nepříliš nebezpečnou přízemní střelu srazil sám do brány. Přibližně od 30. minuty domácí tým ožili a po zbytek poločasu byl aktivnější. Uvidíme, co nám přinese druhý poločas, který začne přibližně ve 22:01.
45
44
El Arabi si vyměnil míč s Rochinou a následně vypálil před šestnáctkou nad Luxovu bránu.
42
Hosté v posledních minutách hodně faulují, díky čemuž začíná mít Granada převahu. Domácí se však z četných standardních situací zatím nedokázali prosadit.
41
Žlutou kartu dostává Luisinho (Deportivo La Coruňa).
40
El Arabi upadl těsně před vápnem a dožadoval se dalšího odpískaného faulu, ale rozhodčí tentokrát nepíská.
39
Rochinovi se však tentokrát jeho exekuce vůbec nepovedla a nepřesný centr skončil v zámezí. Domácí záložník se gestem omlouvá svým spoluhráčům.
38
Insua fauloval El Arabiho a bude z toho další volný kop pro Granadu.
37
Rochina napálil tentokrát míč pouze do zdi.
36
Další přímák pro Granadu – tentokrát z ještě o něco lepší pozice.
35
Po povedeném centru Rochiny se natahoval Mainz, kterému však chyběl jeden krok a míč mu utekl do zámezí.
34
Standardní situace pro Granadu z přibližně pětatřiceti metrů od brány.
33
Z tribun se často ozývá pískot, který trochu kazí atmosféru utkání. Divákům se nelíbí všechno možné, počínaje každým rozhodnutím rozhodčího.
32
Fariña (DEP) byl na levé straně atakován Mainzem, který však za svůj zákrok nebyl potrestán.
31
Dimitrievski vyběhl z brány a centrovaný míč vyrazil mimo pokutové území.
31
Rohový kop pro Deportivo.
29
Granada se teď dostala k šestnáctce Deportiva, ale celé akci chyběla finální přihrávka. Hostující obrana byla zkonsolidovaná a domácí se do vápna nedostali.
26
Zápas nyní postrádá tempo. Hra se hodně přerušuje.
24
Po vstřeleném gólu je více u míče hostující Deportivo.
22
Z tribun se ozývá pískot. Uvidíme, jak nešťastná inkasovaná branka ovlivní výkon domácího týmu.
20
La Coruňa právě vstřelila branku!
Obrovská chyba domácího brankáře! IVAN CAVALEIRO se ve vápně opřel do odraženého míče a jeho přízemní střela mířila přímo na Dimitrievskiho, který si však míč sám srazil do brány.
20
Granada standardní situaci nevyužila.
19
Rohový kop pro domácí.
16
Hosté jsou v těchto minutách více u míče, ale zatím se nedostali na dostřel Dimitrievskiho brány.
14
Po faulu na Juana Domíngueze budou rozehrávat hosté.
11
Machís (GRN) přihrával nebezpečně před bránu, kde však na míč nedosáhl nikdo ze spoluhráčů.
9
Pěkná akce hostů, která zaváněla úvodním gólem! La Coruňa se prokombinovala až do vápna, kde si s obránci poradil Toché, který přihrál Fariñovi do výborné pozice, ale tomu se nepovedl první dotek a míč si příliš předkopl.
7
Akce obou týmů zatím hatí četné nepřesnosti.
5
Domínguez fauloval ve středu hřiště Rochinu a bude z toho míč pro Granadu.
4
Až na úvodní akci Granady se zatím hraje hlavně ve středu hřiště.
2
Domácí se dostali do zajímavé akce, ale centr na Juana Carlose nakonec lapil brankář Lux.
1

Granada: Dimitrievski – Nyom, Maínz, Babin, F. Rico – Yuste, A. Sissoko, J. Carlos, El Arabi – Rochina, Machís.
Náhradníci: Olazábal – Foulquier, Murillo, J. Márquez, Iturra, Ortuño.

Deportivo La Coruňa: Lux – Laure, Lopo, Insua, Luisinho – Canella, Rodríguez – Domínguez, Fariña, Cavaleiro – Toché.
Náhradníci: Fabri – Bergantiños, Wilk, Cuenca.

Rozhodčí: Iñaki Bikandi – Andoni Huerga, Aitor Villate.
Na úvod čeká Granadu domácí zápas s La Coruňou, která si druhým místem v druhé nejvyšší soutěži zajistila po pouhém jednom roce navrát mezi elitu. Jak se bude dařit nováčkovi letošní sezony v jeho prvním ligovém utkání?
Granada splnila v minulém roce primární cíl – zachránit se v nejvyšší soutěži a díky patnáctému místu bude i letos součástí Primera Division.
V rámci prvního kola nové sezony španělské Primera Division přivítá na svém hřišti loni patnáctá Granada La Coruňu, která je navrátilcem z druhé nejvyšší soutěže.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.