Je tu konec zápasu 9. kola španělské Primera Division mezi Realem Madrid a Barcelonou. Tradiční souboj El Clásico vyhráli domácí fotbalisté v poměru 3:1. Lépe do zápasu přitom vstoupili hráči Barcelony, kteří vedli od 4. minuty díky Neymarovi 1:0. Domácí stihli ještě v prvním poločase srovnat na 1:1, když se z penalty trefil Ronaldo. Pět minut po změně stran pak dokonal obrat Pepe a od té doby bylo na hřišti jediné mužstvo. Real si vytvořil mnoho šancí, přidal třetí gól a v pohodě dokráčel k vítěství 3:1.
90+3
90+3
Ronaldo se dostal do mírného konfliktu s Dani Alvesem a dostává žlutou kartu.
90+2
Když se nedaří, tak se nedaří. Přímý kop zahrával opravdu Messi, míč ale poslal asi do patnácté řady za bránou Estadio Santiago Bernabéu.
90+1
Carvajal poslal k zemi Neymara a je tu jedna z posledních šancí pro Barcelonu. Je to na přímou střelu pro Messiho.
90+1
Nastavovat se budou tři minuty.
90
Domácí se dostali k protiútoku čtyř hráčů proti dvěma obráncům. Vše ale pokazil nepovedeným pasem Marcelo.
89
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Luka Modrić, přichází Álvaro Arbeloa.
87
Míč mají ve své moci hosté, proti zformované defenzivě Realu se budou ale prosazovat jen těžko.
87
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Karim Benzema, přichází Sami Khedira.
86
Hráči Barcelony se přeci jen nyní dostali k míči. Stejně jako v celém průběhu zápasu jejich zdlouhavé kombinace k ničemu nevedou.
85
Domácí fotbalisté nyní hodně drží balon a nechtějí ho půjčit soupeři.
84
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Isco, přichází Asier Illarramendi.
83
Pomalu se blíží závěr zápasu a zdá se, že žádné drama se v poslední desetiminutovce konat nebude.
81
Hosté kopali roh a místo šance opět následoval rychlý protiútok Realu. Benzema přihrával z pravé strany Ronaldovi, ten místo střely zvolil přihrávku na Jamese, která ale byla zblokovaná.
80
Hosté přeci jen svého soupeře nyní zatlačili, po centru z pravé strany musel zasahovat Ramos. Následuje roh.
79
Na druhé straně byl u míče Messi, jeho přihrávku před bránu ale spolehlivě pokryl Casillas.
78
Kousek za vápnem po souboji s Mascheranem padl na zem Isco, faul se ale nepíská.
77
Real, to je v posledních minutách přehlídka pohledných útočných kombinací. Žádná z nich zatím nevede až k zakončení, to domácím ale zatím nevadí..
76
V posledních minutách je Barcelona úplně mimo hru. Kataláncům se nic nedaří a domácí jsou hodně u balonu.
75
Hosté začínají hodně otevírat hru, to je voda na mlýn útočných akcí Realu. Nyní domácí postupovali ve třech na dva obránce, jenže James trefil svou střelou právě jednoho z obránců.
74
Carvajal nyní dobře vybojoval balon, jenže poté špatně rozehrál a musel skluzem zasáhnout proti Mathieu. Za přečin proti pravidlům dostal žlutou kartu.
73
Messi nyní poslal balon do gólové pozice na Neymara. Ten byl ale šancí tak překvapený, že míč poslal úplně mimo.
72
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Andrés Iniesta, přichází Sergi Roberto.
72
Barceloně se zranil Iniesta a musí střídat.
71
Benzema skvěle vybojoval balon a na polovině hřiště založil rychlý brejk. Míč poslal na levou stranu na Ronalda, ten mu ho ale nedokázal přesně vrátit.
70
Míč proti noze nyní dostal Benzeme, jenže netrefil ho ideálně a radost tak udělal alespoň chytajícím fanouškům za bránou.
69
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Luis Suárez, přichází Pedro.
68
Na druhé straně se snažil zakončit Rakitič, jeho přízemní střela se ale mezi tři tyče Casillasovy brány nevešla.
67
Středem hřiště se nyní vydal Ronaldo, čistým skluzem ho ale zastavil Dani Alves a Ronaldo se nyní zlobí zbytečně.
66
Ronaldo chtěl nyní kousek za vápnem soupeře narazit balon Benzemovi, ten ale jeho úmysl nepochopil a nenabíhal do volného prostoru.
65
A další brejk Realu. Míč po levé straně táhl Marcelo, který poslal balon na pravou stranu na Jamese. Ten zkoušel centrovat do vápna, avšak defenzivou zblokovaný míč před Ronaldem vyboxoval mimo vápno Bravo.
64
Domácí jsou nyní zataženi v hlubokém bloku a nechávají soupeře hrát.
63
Teď to budou mít hosté již opravdu velmi těžké. Pokud rychle nesníží, tak budou dvoubrankové manko na hřišti soupeře dotahovat jen velmi složitě.
61
Real právě vstřelil branku!
Špatně rozehraný roh a následný protiútok Realu. Do otevřené obrany vlétl Isco, který dal Ronaldovi sice krátkou přihrávku, avšak portugalský útočník nezaváhal, míč posunul na pravou stranu na Jamese, který vyzval ke skórování KARIMA BENZEMU. Ten podobné situace zvládá a přízemní ranou o tyč zvyšuje na 3:1 pro Real!
61
Po rohu se hosté do zakončení nedostali, následuje ale rychlý protiútok domácích..
60
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Xavi, přichází Ivan Rakitić.
60
Z pravé strany zkoušel centrovat Dani Alves. Svým pasem trefil do brady Ronalda, následovat bude rohový kop pro Barcelonu.
59
Hodně tělo na tělo se teď přetlačovali Ramos se Suárezem. Domácí stoper mohl být rád, že Suárez zbytečně nafilmoval pád. Faul se nepíská.
58
Na trávníku zůstal nyní u postranní čáry ležet Pepe, zdá se, že bude ale v pořádku a nenechá se ani ošetřovat.
58
Následně se hosté vystavili do ofsajdu a míč tak opět získávají domácí.
57
Po rohu se domácí ubránili a navíc se dostali k rychlému protiútoku. Z levé strany centroval do vápna Marcelo, míč ale poslal jen do míst, kde stál Bravo.
56
Fantastickou střelu směrem k bráně Realu vyslal Mathieu, jenže Casillas gólovou střelu mířící do šibenice vyrazil na rohový kop!
56
Suáreze nyní zdvojila stoperská dvojice Ramos – Pepe a uruguayský útočník se k zakončení neprobil.
55
O chvilku později pálil James, to byla ale lahůdka pro hostujícího gólmana.
54
Domácí teď obléhali vápno soupeře. Míč se dostal na levou stranu k osamocenému Iscovi, jehož zblokovaný centr ale nakonec pokryl Bravo.
53
Nyní posílal Benzema kolmou přihrávku na rozběhnutého Ronalda, ten ale jen o malý krůček na balon nedosáhl. Kdyby míč dokázal zpracovat, mohl jít sám na Brava.
52
Domácí jsou ale nadále aktivnějším celkem a hosté se musí bránit.
51
Nyní budou tedy na tahu opět hostující fotbalisté, kteří momentálně tahají za kratší konec provazu.
50
Standardky domácí umí. Po centru v podání Kroose naskakovalo ve vápně Barcelony na zakončení hned několik hráčů Realu. Míč dopadl přesně na hlavu PEPEHO, který dokonává obrat v zápase – 2:1!
50
Po rychlém protiútoku přiťukl Benzema balon Ronaldovi, jeho rána z dobré pozice byla defenzivu zblokovaná na roh.
49
Míč do vápna zkoušel posílat Dani Alves, nabíhající Neymar se přes Carvajala k hlavičce nedostal.
48
Na trávníku se ocitl při zpracování balonu a po ataku od protihráče Benzema, faul se ale nepíská.
48
Domácí získali na chvilku balon pod svou kontrolu, nyní se ale musí již opět bránit.
47
Přímý kop zahrával Messi, míč ale podobně jako Ronaldo v prvním poločase poslal jen do zdi.
47
Luka Modrič zastavil skluzem Suáreze a překvapivě za svůj zákrok nedostal žlutou kartu.
46
Jako první zkusil své štěstí ve druhém poločase James, jeho pokus byl ale zblokovaný defenzivou.
46
Druhý poločas začne přibližně v 19:01.
V určitých pasážích prvního poločasu jsme sledovali opravdu strhující podívanou. Domácí začali dobře, jenže na zem je vrátil Neymar, který hned ve 4. minutě otevřel skóre zápasu. V dalších minutách měli fotbalisté Bílého baletu velké šance, ale gól nedali. Ve chvíli, kdy jejich tlak zcela opadl, zahrál ve vápně rukou Piqué a z pokutového kopu srovnal svým šestnáctým gólem v sezoně Cristiano Ronaldo. V závěrečné desetiminutovce nechtěl žádný z týmů udělat chybu a do kabin se tak odchází za stavu 1:1.
Rozhodčí Gil nenastavil ani vteřinku a hned po uplynutí pětačtyřicáté minuty ukončil první poločas.
45
45
A nyní se James dostal po centru Ronalda k hlavičce. Potvrdil ale, že není nejlepším hlavičkářem a míč z gólové pozice poslal mimo.
44
Do střelecké pozice se dostal James, trefil ale pouze obránce před sebou.
43
Je vidět, že ani jeden z celků nechce v závěru poločasu inkasovat.
41
U míče jsou opět hráči Barcelony, kteří kombinují v okolí půlící čáry. Čekají na vhodný okamžik udeřit.
40
V závěru poločasu se opět zvyšuje tempo. Hraje se od vápna k vápnu a sledujeme rozhodně zajímavou podívanou.
39
Až na kraj velkého vápna musel nyní vyběhnout gólman Bravo, aby lapil míč před dotírajícím Marcelem.
38
Dalším žlutě potrestaným hráčem je na hostující straně Iniesta. Ten zezadu poslal k zemi Modriče a právem tak uviděl žlutý kartonek v ruce rozhodčího.
37
Na levé straně nyní zkoušel do vápna Barcelony vniknout Marcelo, byl ale dobře pokrytý.
36
Hodně prostoru měl nyní na pravé straně Carvajal, míč si ale hodně předkopl a Mathieu mu ho v pohodě odebral.
35
CRISTIANO RONALDO poslal balon ze svého pohledu doprava, tedy na opačnou stranu, než kam skákal gólman Bravo. Míč zapadl přesně k tyči a je srovnáno na 1:1!
34
Marcelo trefil míč přímo do ruky padajícímu Piquému a rozhodčí nezaváhal ani na vteřinu. Navíc je tu žlutá karta pro hostujícího stopera.
34
Penalta pro Real!
33
Po centru Jamese hlavičkoval Ronaldo. Domácí se dožadovali penalty za hru rukou ve vápně Barcelony, pokračuje se ale ve hře.
33
Nyní budou domácí kopat rohový kop.
32
Fotbalisté Realu hrají v posledních minutách bez nápadu. Nebezpečnější jsou hosté.
31
Po rohu se hosté do zajímavější šance nedostali. Nyní jsou u balonu již domácí fotbalisté.
30
Až do vápna si pro míč zabíhal Mathieu a Carvajal měl co dělat, aby míč odvrátil alespoň na roh.
29
Realu se v posledních minutách příliš nedaří. Hosté potvrzují, že ne náhodou v Primera Division letos ještě neinkasovali.
28
Messi poslal po zemi centr do vápna na Neymara, kterému při gólovém zakončení pod nohy skočil Carvajal, čímž gólmanu Casillasovi hodně pomohl. Neymar zakončoval na malém vápna a Casillas by měl velké problémy zakročit.
27
Na druhé straně se mezitím do šance dostával Suárez, do zakončení mu ale skočil Pepe a Casillas nakonec zasahovat nemusel.
26
Na trávníku se ocitl Ronaldo. Bylo to na hranici vápna. Faul se ale nepískal, a tak Ronaldo rychle vyskočil, aby si vše vyříkal s Busquetsem.
25
Kroos nyní u lajny fauloval Messihu a míč tak budou mít hostující fotbalisté.
24
Po následném rohu se dostal míč na zadní tyč k Busquetsovi, jehož rána si cestu mezi tři tyče nenašla.
23
Po přihrávce od Messiho měl druhý gól na kopačce Suárez, jenže jeho střelu lehkou tečí poslal mimo brankový prostor gólman Casillas.
22
Jako nic se nyní prodral středem hřiště k zakončení Messi a jeho ránu musel zneškodnit Casillas.
22
Kroos poslal k zemi Busquetse, míč budou mít hosté.
21
Fotbalisté Barcelony hrají nyní svůj klasický fotbal. Velkým počtem přihrávek v okolí půlící čáry čekají na skulinku v defenzivě soupeře.
20
Hráči Realu měli po inkasované brance velký tlak, nyní ale již tak nebezpeční nejsou.
19
Hráči Realu nyní získali na vlastní polovině balon, jejich protiútok ale skončil u Jamese, který nedokázal zpracovat balon.
19
U míče jsou opět fotbalisté Barcelony. Ti hrají hodně rozvážně a rozhodně nejsou tak přímočaří jako domácí.
18
Zápas je jako tradičně plný emocí a sledujeme fotbal ve vysokém tempu.
17
Centr do pokutového území nakonec nebezpečí pro Real nepřinesl, domácí se v pohodě ubránili.
17
Na druhé straně se poprvé připomněl Suárez, vybojoval roh pro Barcelonu.
16
Míč na střelu si připravil Kroos, jeho pokus z velké dálky ale mířil doprostřed brány, kde byl připravený Bravo.
15
Neymar sice u lajny předvedl parádičku, kdy se snažil efektivní kličkou obejít Jamese, jenže míč skončil v zámezí a rozehrávat bude Real.
15
Hodně zajímavý úvod. Dvě největší ofenzivní esa Barcelony hrají hodně důrazně a mají již žlutou kartu.
14
Neymar se chtěl Carvajalovi pomstít a trochu to přehnal. V hlavičkovém souboji trefil Carvajala loktem do hlavy a dostává žlutou kartu.
13
Carvajal poslal k zemi Neymara. Ten se nyní drží za obličej a na nohy se zvedá jen velmi pomalu.
12
Zatím sledujeme strhující podívanou. Domácí hrají velmi ofenzivně a Barcelona se nezvykle nedostává příliš k míči.
11
Obrovská šance Realu! Po centru do vápna se k hlavičce dostal Benzema a trefuje břevno! Následně se k němu míč znovu odrazil, avšak domácí útočník svůj druhý pokus poslal vysoko nad bránu.
10
Domácí nadále hodně obléhali vápno soupeře a hosté jsou pod velkým tlakem.
10
Domácí rychle rozehráli a po pasu Marcela se do šance dostával Benzema. Těsně před ním ale zasáhla hostující defenziva.
9
Messi po dalším ostrém zákroku, tentokrát na Kroose, již trestu neunikl a dostává žlutou kartu.
8
Messi netradičně skluzem zastavil Modriče a může být rád, že za svůj faul u postranní čáry nedostal žlutou kartu.
7
Domácí se stále ženou do útoku. Je jim jasné, že v derby není nač čekat.
6
Až do zakončení se nyní dostal Benzema, byl ale hodně blízko k Bravovi a jeho zakončení se mezi tři tyče nakonec nevešlo.
6
Portugalský ostrostřelec poslal svou ránu pouze do zdi, domácí ale zůstávají u balonu.
5
Kousek za vápnem byl faulovaný Ronaldo a následuje standardka pro domácí. Je to jak na míru připravená pozice pro Ronalda.
4
Barcelona právě vstřelila branku!
A máme zaděláno na pořádnou zápletku. Hned v úvodu dostal totiž hodně prostoru na hranici velkého vápna NEYMAR. Ten si pohodlně připravil míč na střelu a jeho rána zapadla přesně k tyči – 0:1.
3
Z pravé strany zkoušel ostrý centr do vápna posílat Carvajal, zblokovaný balon v pohodě lapil Bravo.
3
U míče byli krátce znovu hosté, sami ale poslali míč do zámezí a balon získávají domácí.
2
Naopak domácí začali hodně přímočaře. Po získání balonu následoval dlouhý nákop na levou stranu na Isca, který ale Daniho Alvese neobešel.
2
U míče jsou zatím hosté, jejich kombinace jsou ale zatím hodně pozvolné.
1
Uvidíme, zda dnes uspěje letos výborná defenziva Barcelony nebo úctyhodná ofenziva Realu.
1
O výkop se postarali hráči Barcelony.
1
Oba celky budou samozřejmě ve svých tradičních dresech. Domácí jsou celí v bílém, hosté mají modročervené pruhované dresy.
Hráči právě nastupují na hrací plochu. Do začátku zápasu zbývá několik posledních desítek vteřin.
Domácí fanoušci si za jednou z branek připravili monumentální choreo, které připomíná, že Real v loňské sezoně vyhrál Ligu mistrů. Dnes bude chtít uspět i v El Clásicu, které se hraje v rámci Primera Division.
Hráči se již pomalu rovnají v tunelu mířícím k hrací ploše. Za pár chvil nastoupí na trávník Estadio Santiago Bernabéu.
Hráči obou týmů pomalu dokončili předzápasovou rozcvičku a odebírají se postupně zpět do kabin. Šlágr tohoto víkendu ve španělské lize začne po osmnácté hodině.
Pikantností dnešního zápasu je rozhodně to, že svůj první soutěžní zápas za Barcelonu může hrát Luis Suárez, který si od mistrovství světa odpykával čtyřměsíční trest za kousnutí Chielliniho v zápase Uruguaye proti Itálii.

Real Madrid CF: Casillas – Carvajal, Pepe, Ramos, Marcelo – Rodríguez, Modrić, Kroos, Isco – Benzema, Ronaldo.
Náhradníci: Navas – Varane, Arbeloa, Nacho, Khedira, Illarramendi, Hernández.

FC Barcelona: Bravo – Dani Alves, Piqué, Mascherano, Mathieu – Xavi, Busquets, Iniesta – Suárez, Messi, Neymar.
Náhradníci: ter Stegen – Bartra, Alba, Rakitić, Roberto, Pedro, Munir.

Rozhodčí: Gil – Nevado, Martínez.
FC Barcelona
Také fotbalisté Barcelony mají v úvodu sezony výbornou formu. V osmi letošních ligových zápasech ani jednou neprohrála a díky sedmi výhrám a jediné remíze vládne Primera Division. Katalánci se vedle hvězdných ofenzivních hráčů mohou spolehnout také na výborně fungující defenzivu. V lize totiž Barcelona ještě letos neinkasovala a její aktuální skóre ve španělské lize je 22:0. Góly Barcelona dostala zatím jenom v Lize mistrů. Jediný soupeř, se kterým letos prohrála, je francouzské PSG, kterému podlehla na jeho hřišti 2:3.
Real Madrid CF
Dnes domácí Real Madrid se sice v úvodu sezony rozjížděl pomalu a především v Primera Division na svého největšího soka trochu ztratil, od poloviny září má ale skvělou formu a aktuálně drží sérii osmi vítězných zápasů v řadě. Během těchto osmi zápasů fotbalisté Bílého baletu nastříleli úctyhodných pětatřicet branek, což je v průměru více než čtyři vstřelené branky na zápas.
Hezký sobotní podvečer všem fanouškům fotbalu při sledování super atraktivního zápasu španělské Primera Division mezi domácím Realem Madrid a hostující Barcelonou. Tradiční El Clásico sleduje opravdu velmi zajímavou podívanou, oba celky mají výbornou formu, v lize i v evropských pohárech vyhrávají a své kvality budou chtít samozřejmě potvrdit i dnes.