To je ode mě pro dnešek vše. Přeji Vám příjemný zbytek nedělního večera.
V zápase jsme gól neviděli, a tak si oba týmy odnesou bod za remízu 0:0. Valencia dnes předvedla výkon za očekáváním a v zápase byli možná dokonce o něco lepší hosté z Bilbaa, ale ani od nich to nebyl žádný velký fotbalový koncert. Šancí bylo v celém utkání jako šafránu a výsledek 0:0 je naprosto odpovídající.
90+3
90+3
Začíná poslední minuta nastavení a u míče jsou v tuto chvíli hráči Bilbaa.
90+1
Gil chtěl odcentrovat z pravé strany, ale jeho přihrávka byla zblokována do autu.
90+1
Nastavují se tři minuty nad rámec normální hrací doby.
89
Valencia se marně snaží vymyslet něco směrem dopředu a míč po nepřesné přihrávce skončil až u brankáře Irazizoze.
87
Přímý kop Bilbaa propadl až na zadní tyč, kde se ke střele dostal Etxeita, který však zblízka trefil pouze Diega Alvese!
84
Gayá si z dálky všiml, že Iraizoz je několik metrů před bránou a pokusil se dlouhým obloučkem překvapit hostujícího brankáře, který se však včas vrátil a míč skončil v jeho rukavicích.
83
Laporte nakonec odešel po svých za postranní čáru a bude moci pokračovat ve hře.
83
Ve středovém kruhu teď leží s bolestivou grimasou hostující Laporte. Hosté už nemají k dispozici žádné střídání.
82
Valencia chtěla rychle udeřit na levé straně hřiště, ale její útok zastavil správně odpískaný ofsajd.
81
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Sofiane Feghouli, přichází Carles Gil.
80
Jenže Rodrigo se prezentoval až příliš přetaženým centrem, který jeho spoluhráči zastihli až těsně před postranní čárou a Feghouli o chvíli později přišel o míč.
79
Domácí budou zahrávat standardku v blízkosti pokutového území Bilbaa.
79
Několik hráčů teď dlouho urputně bojovalo o míč na středové čáře a nakonec z toho bude aut pro Valencii.
78
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Viguera, přichází Kike Sola.
77
Žlutou kartu dostává Ander Iturraspe (Athletic Bilbao).
76
Následně nevzešlo nic ani z rohového kopu, který měli hosté k dispozici.
75
Bilbao mělo k dispozici přímý kop, ale tečovaná střela skončila mimo Alvesovu bránu.
74
Valencii je pískán útočný faul v pokutovém území, takže k míči se dostane Bilbao.
72
Valencia zahrávala rohový kop, který na přední tyči odvrátil hostující obránce. Vzápětí se neujal ani další centr do hostující šestnáctky.
71
Žlutou kartu dostává Mikel Balenziaga (Athletic Bilbao).
69
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Pablo Piatti, přichází Álvaro Negredo.
68
Alcácer si nabíhal do vápna pro centrovaný míč, u kterého byl ovšem dříve brankář Iraizoz.
66
Ani teď však hosté příliš nezahrozili. U míče jsou v tuto chvíli domácí
65
Hosté kopali centr z pravé strany, po němž byl míč prodloužen do autu. O chvíli později si Bilbao vybojovalo rohový kop.
62
Piatti našel centrovaným míčem Rodriga, který se dostal k hlavičce, ale nedokázal trefit bránu.
60
Otázkou však je, zda krtky dnešní zápas baví. Na hřišti se toho totiž stále moc zajímavého neděje.
58
Valencia založila útok po levé straně, ale míč ji nakonec utekl až do zámezí.
55
Feghouli přihrával pod sebe na Gomese který ještě přepustil míč dál a do balónu se nakonec opřel Gayá, který ale pálil hodně mimo.
53
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Unai López Cabrera, přichází Ibai Gómez.
52
Viguera si na útočné polovině pomohl nedovoleně v souboji s Otamendim. Valencia však u míče dlouho nezůstala.
49
Valencia je ve druhém poločase zatím velmi pasivní. Domácí nechávají Bilbao hrát s míčem a sami se zatím k ničemu nedostali.
47
V úvodu druhého poločasu drží míč Bilbao. Valencia se zatím jen brání.
46
V prvním poločase jsme se nakonec gólu nedočkali. Ani jeden z týmů si navíc nevytvořil pořádné gólové šance, takže poločasový stav je zcela odpovídající tomu, co se odehrávalo na hřišti. Druhý poločas začne přibližně ve 20:03.
45+2
45+1
Diego Alves je v pořádku a hra již pokračuje.
45
Nastavují se dvě minuty nad rámec normální hrací doby. Hra je v tuto chvíli přerušena, jelikož na trávníku zůstal chvíli ležet domácí brankář Diego Alves.
43
De Marcos dostal parádní vysoký míč za obranu a snažil se hlavou přelobovat brankáře, jenže míč nezamířil mezi tři tyče. Z tohohle mohl de Marcos vytěžit rozhodně více.
41
Ve středu hřiště teď dochází k častým ztrátám míče. Oba týmy mají velké potíže s vytvářením útočných akcí.
39
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Guillermo Fernández Hierro, přichází Beñat Etxebarria.
37
Na hostující střídačce se už připravuje Etxebarria, který nejspíše zasáhne do hry ještě v průběhu prvního poločasu.
35
Rodrigo hledal na hranici šestnáctky Alcácera, jenže přihrávku vystihla hostující obrana, který je v posledních minutách hodně zahuštěná.
34
Na druhé straně byla útočná akce zastavena odpískaným ofsajdem.
34
Po Mustafiho hlavičce zamířil míč jen do zámezí. Iraizoz bude odkopávat od brány Bilbaa.
33
Po faulu na Gomese bude Valencia zahrávat přímý kop.
32
Bilbao se teď snaží podržet na delší dobu míč a momentálně kombinuje ve středu hřiště.
29
Domácí uháněli do rychlého protiútoku, ale dlouhou přihrávku na Feghouliho vystihl Balenziaga.
28
Valencia začíná v posledních minutách přebírat iniciativu a nyní je na hřišti nebezpečnějším týmem.
26
Piatti dostal dobrou přihrávku mezi obránce a ve vápně se dostal ke střele, jenže vypálil jen přímo do připraveného Irazoze.
25
Velmi výrazný ofsajd teď přerušil útok domácího týmu. Rozehrávat bude Bilbao.
24
Na Piattiho přímý kop si naběhl Paco Alcácer, který hlavičkoval nad Iraizozovu bránu.
22
Držení míče: 38% – 62%
21
Bilbao je zatím překvapivě o něco aktivnější než domácí Valencia, ale ani hosté si zatím žádnou velkou šanci nevytvořili.
19
Na Iraolův centr však nedosáhl nikdo z hráčů Bilbaa.
18
Hosté mají k dispozici zajímavou standardní situaci.
17
Feghouli ve vápně přistrčil míč na Rodriga, jehož přízemní střela skončila na boční síti.
15
Feghouliho centr do šestnáctky skončil v prostoru, kde nebyl nikdo z domácích hráčů.
13
Předváděná hra je zatím celkem nezáživná. Ani na jedné straně jsme se dosud nedočkali gólové šance.
11
Přihrávka na de Marcose byla příliš dlouhá a odkopávat bude Diego Alves.
9
Hostující de Marcos měl v souboji nohu příliš vysoko a rozhodčí odpískal Bilbau útočný faul.
8
Centr na přední tyč zlikvidovala domácí obrana.
7
Bilbao bude zahrávat rohový kop.
5
Ke střele se dostal domácí Barragán, ale jeho pokus letěl mimo bránu, takže Iraizoz nemusel zasahovat.
2
Hosté zahrozili kolmým míčem do pokutového území, jenže Viguera se k balónu nedostal.
1

Valencia CF: Diego Alves (C) – Barragán, Mustafi, Otamendi, Gayá – Gomes, Fuego – Feghouli, Rodrigo, Piatti – Alcácer.
Náhradníci: R. Yoel – Vezo, Cancelo, Gil, Negredo, Ibañez, Augusto.

Athletic Bilbao: Iraizoz – Iraola (C), Etxeita, Laporte, Balenziaga – Iturraspe, López Cabrera – de Marcos, M. Rico, Fernández Hierro (39. Etxebarria) – Viguera.
Náhradníci: Herrerín – San José, Bustinza, Gurpegi, Etxebarria, Sola, I. Gómez.

Rozhodčí: Carlos Del Cerro – Juan Yuste, Abraham Álvarez.
Zdravím všechny fotbalové příznivce! Španělská Primera División nám dnes nabídne atraktivní souboj Valencia CF – Athletic Bilbao. Domácí Valencia vstoupila do letošní sezony výborně a v případě dnešní výhry se vrátí na druhou ligovou pozici před Barcelonu. Před dvěma týdny oficiálně převzal Netopýry nový vlastník, jímž je singapurský miliardář Peter Lim, od něhož si ve Valencii hodně slibují. Klub se totiž konečně po mnoha letech vymanil z finančních problémů a může si opět klást vysoké cíle. Naopak Athletic Bilbao neprožívá zrovna ideální období. Po výborné loňské sezoně sice klub dokázal přejít přes Neapol do základní skupiny Ligy mistrů, jenže od té doby se tým výsledkově trápí. V lize patří Bilbau momentálně až jedenáctá pozice, na kterou se navíc vyšvihlo díky posledním dvou ligovým výhrám, které by možná mohly značit svítání na lepší časy. Bude baskický celek pokračovat ve svém vzestupu i v zápase s rozjetou Valencií?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.