Máme za sebou zápas, který po prvním hodně průměrném poločase přinesl velice strhující podívanou. Hosté po poločase vedli 1:0 a navíc hned ve 49. minutě zvýšili na rozdíl dvou branek. Jenže domácí nesložili zbraně a v rozmezí necelé minuty dvěma góly vývoj zápasu srovnali. Pak měli i další velké šance, jenže gól nedali a naopak čtyři minuty před koncem normální hrací doby inkasovali. Na zvrat již nenašli síly a zápas tak prohráli 2:3.
90+3
90+3
Na trávníku leží další hráč Eibaru, teď už hosté zápas dohrají do vítezného konce.
90+3
Hráči Eibaru nyní velice šikovně kouskují hru a navíc mají balon stále ve své moci.
90+2
Hosté jsou zataženi do hlubokého defenzivního bloku a soupeři toho moc nedovolují.
90+1
Nastavovat se budou ještě tři minuty.
90
Na trávníku se ocitl Kakuta, ještě budou rozhrávat domácí.
90
Domácí hrají v křeči a už to nevypadá, že dokáží s výsledkem něco udělat.
88
Domácím nezbývá nic jiného, než začít hrát zcela vabank. Již ale moc času nemají.
86
Eibar právě vstřelil branku!
Tak toto byla opravdová fotbalová paráda. Bránící se hosté z ničeho nic skórují. Po rychlé akci centroval z levé strany Abraham a z plného běhu zakončující MIKEL ARRUABARRENA vrací hostům vedení!
85
Po centru do vápna je ale mávaný a pískaný ofsajd a k míči se tak opět dostanou domácí.
84
Až nyní se hosté vymaní aspoň na chvilku z tlaku. Je totiž domácím pískaný faul na polovině hřiště.
83
Domácí jsou nadále lepším týmem a hosté se nyní zuby nehty brání.
81
Na přední tyč si ve vápně naběhl Léo Baptistão, dobře se natlačil před protihráče a zakončil. Míč z jeho hlavy šel ale nad bránu.
80
Manucho hlavou přiťukl balon Buenovi, jehož povedená rána skončila těsně vedle.
79
S blížícím se koncem zápasu mají stále více ze hry domácí fotbalisté.
77
Závěr zápasu se hraje ve vysokém tempu. Ani jedno z mužstev není očividně spokojené s nerozhodným výsledkem.
76
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Federico Piovaccari, přichází Manu del Moral.
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Lillo, přichází Raúl Navas.
76
75
O poznání zajímavější šanci měl Mikel Arruabarrena. Jeho přízemní rána ale skončila těsně vedle levé tyče domácí brány.
73
Vystřelit zkusil Trashorras, míč z jeho kopačky ale prolétl mimo.
72
Domácí mají nyní územní převahu, hosté se ale zatím statečně brání.
70
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Ander Capa Rodríguez, přichází Manu del Moral.
69
V ochozech panuje obrovská euforie a domácí fanoušci ženou své miláčky za dokonáním obratu v zápase.
68
Vallecano právě vstřelilo branku!
Neskutečné! Domácí necelou minutu po rozehrávce srovnávají na 2:2! Autorem branky je opět LÉO BAPTISTÃO, který po získání balonu vběhl do vápna a lehkou tečí na přední tyči zamířil přesně mezi gólmana a brankovou konstrukci!
67
Domácí jsou zpět v zápase. Po centru z levé strany se nyní prosadil LÉO BAPTISTÃO a je to 1:2!
66
K rohovému kopu se dostal Kakuta, hostující defenziva byla ale opět pozorná.
65
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Javier Aquino, přichází Manucho.
63
Z pravé strany posílal střílený centr do vápna Kakuta, gólman Irureta trochu neobratně vyrazil míč nohou před sebe.
61
Hra je přerušena. Pomezní rozhodčí má problémy s vysílačkou určenou ke komunikaci s hlavním rozhodčím a čtvrtý rozhodčí mu jí pomáhá dávat dohromady.
61
Žlutou kartu dostává Dani García (SD Eibar).
59
Čas rychle plyne a domácí by potřebovali rychle vstřelit gól. Zatím se jim ale moc nedaří.
57
Hosté jsou v posledních minutách pod trvalým tlakem. Domácí by ale potřebovali snížit, což se jim nedaří.
56
Střílený centr v podání Kakuty skončil po teči brankáře nad bránou a následuje rohový kop.
54
Další rodící se šanci domácích zastavil faulem za žlutou kartu Lillo.
53
Domácí měli nyní obrovské šance na snížení! Javier Aquino se dostal uvnitř vápna ke střele a gólman Irureta předvedl skvělý zákrok. Míč vyrazil jen před sebe, avšak ani dorážka neskončila gólem!
52
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Zé Castro, přichází Licá.
50
S domácími to nevypadá vůbec dobře. Dostali se pod tlak a již se musí opět bránit.
49
FEDERICO PIOVACCARI využil špatného postavení pravého beka domácího celku a po dlouhé přihrávce do volného prostoru měl dostatek času a prostoru k zakončení. Přestože byl při zakončení sražen zezadu, dokázal ještě vystřelit a zvýšit na 2:0 pro hosty!
47
Hráčům Vallecana se ve druhém poločase zatím moc nedaří. Hosté jsou překvapivě aktivnější.
46
Hráči jsou zpět na trávníku. Zápas bude pokračovat druhým poločasem.
První poločas zápasu mezi Rayo Vallecano a Eibarem přinesl průměrnou podívanou. Domácí byli sice aktivnějším týmem, jenže od 37. minuty prohrávají po pokutovém kopu v podání Arruabarreny a ve druhé půli je tak čeká hodně práce, aby s výsledkem něco udělali.
45+2
45+2
První poločas se již pouze dohrává. U míče jsou hosté, kteří nikam nespěchají.
45+1
První poločas bude nastavený o dvě minuty.
45
Již se hraje poslední minuta první půle. Bojuje se hlavně ve středu pole.
44
Zpoza vápna zkusil levačkou vystřelit Léo Baptistão, gólman Irureta si s jeho pokusem mířícím doprostřed brány poradil.
43
První poločas spěje rychle ke svému konci. Domácí fotbalisté sice drží balon, jenže zatím hodně daleko od brány soupeře.
41
Ander Capa se vrhnul na polovinu Vallecana proti přesile, až k zakončení se ale nedostal.
40
Hráči Vallecana v závěru poločasu hodně zabrali a tlačí se na polovinu soupeře.
39
Domácí jsou nyní pod tlakem. Musí hodně přidat, pokud chtějí s výsledkem něco udělat.
37
MIKEL ARRUABARRENA poslal ze svého pohledu míč k levé tyči a jelikož brankář Cobeño skočil na opačnou stranu, je z toho gól na 0:1!
36
Nacho Martínez podle rozhodčího fauloval Bóvedu a dostává žlutou kartu a navíc následuje penalta.
36
Po rohu je tu pokutový kop!
35
Na polovinu soupeře se s míčem na kopačce hnal Piovaccari, byl ale tísněn obráncem a vybojoval alespoň rohový kop.
33
Domácí jsou stále aktivnější, jenže k nebezpečnému zakončení se stále nemohou dostat.
31
Až do palebné pozice se dostal Javier Aquino, jeho rána ale mířila nad břevno.
30
Domácí jsou stále o trochu aktivnější, zatím to ale ke změně skóre nevede.
28
Hosté chtěli využít toho, že je v bráně Vallecana nerozchytaný brankář. Jejich akce ale k ničemu nevedla.
27
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Toño, přichází David Cobeño.
25
Domácí brankář Toño vyběhnl mimo vápno, aby odehrál balon, ale natáhl si stehenní sval. Bude muset střídat.
24
Fotbalisté Rayo Vallecano nakonec kopali opět dva rohy, znovu ale úřadoval hostující gólman spolu s defenzivou.
23
Z levé strany poslal výborný centr do vápna Nacho Martínez, hlavičkující Kakuta poslal v gólové pozici míč těsně mimo. Balon byl navíc tečovaný a následuje roh.
22
Domácí nakonec kopali rohové kopy dva, ani po jednom bránu soupeře ale neohrozili.
21
A další střelecký pokus domácích zaznamenal Leo Baptistão, jeho zblokovaná rána znamená další roh pro Vallecano.
19
Domácí kopali další rohový kop. Centr v podání Roberta Trashorrase hostující obrana znovu odvrátila.
17
Na centr z pravé strany si do vápna naběhl Nacho Martínez, zkusil rovnou vystřelit, avšak Irureta byl pozorný.
16
Hosté měli možnost kopat přímý kop. Do vápna zkoušel centrovat Saúl, gólman Toño byl ale připravený.
14
Mezi obránce si nyní dobře naběhl Kakuta, včas ale vyběhl Irureta a míč zastavil.
12
Po rozehrávce nakrátko následoval centr do pokutového území, kde byla ale opět pozorná defenziva Eibaru.
12
Nyní mají domácí možnost v podobě rohového kopu.
10
Zpoza vápna zkusil vystřelit Baena, míč mu ale sjel po nártu a zamířil mimo.
9
Fotbalisté Vallecana to zkoušejí v úvodu zápasu po pravé straně, centry do vápna ale zatím k ničemu nevedou.
7
Míč se pohybuje stále mezi vápny obou týmů. Domácí se sice snaží, jenže defenziva Eibaru funguje dobře.
5
U míče jsou v úvodu zápasu více domácí, přímo do zakončení se ale zatím nedostávají.
3
Z pravé strany posílal centr do pokutového území soupeře domácí obránce Tito, defenziva Eibaru byla ale pozorná.
2
Oba týmy začaly velmi opatrně, balon se zatím pohybuje v okolí půlící čáry.
1
Hráči jsou již na trávníku, zápas může začít.

Rayo Vallecano: Toño – Tito, Amaya, Zé Castro, N. Martínez – Trashorras, Baena – Aquino, Bueno, G. Kakuta – Baptistão.
Náhradníci: Cobeño – Ba, Quini, Jozabed, Licá, Jonathan Pereira, Manucho.

SD Eibar: Irureta – Bóveda, Albentosa, Ekiza, Lillo – D. García, Errasti – Capa Rodríguez, Arruabarrena, Saúl – Piovaccari.
Náhradníci: Jaime Jiménez – Navas, Abraham, D. Boateng, D. Nieto, del Moral, Lekić..
Rozdílná je ale aktuální forma obou celků. Zatímco domácí z posledních pěti zápasů vytěžili devět bodů za tři výhry a dvě prohry, hosté pětkrát v řadě naplno nebodovali a na konto si připsali čtyři body za čtyři remízy. V posledním ligovém zápase prohrálo Rayo Vallecano na hřišti Málagy vysoko 0:4 a Eibar v minulém kole remízoval doma s Granadou 1:1.
Hezký pondělní večer všem fotbalovým fanouškům při sledování dohrávky 10. kola Primera Division mezi domácím Rayo Vallecano a hostujícím SD Eibar. Čeká nás souboj dvou týmů z relativního klidného středu tabulky. Domácí jsou s jedenácti body na desátém místě tabulky a hosté mají o bod méně a jsou třináctí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.