Ofsajdy: 7 – 2
Zásahy brankářů: 1 – 2
Fauly: 14 – 14
ŽK: 1 – 1
Villarreal sice oproti mizernému prvnímu poločasu vstoupil do druhého dějství mnohem aktivněji, z gólu se ale přibližně 20 minut před koncem zápasu radovali domácí, když se podruhé v zápase prosadil Caicedo. Definitivní ortel pak o přibližně deset minut později vyřkl Víctor Sánchez, jenž měl pozici pro střelu značně usnadněnou. Villarreal zkrátka nedokázal se soupeřem držet krok a jeho krize se dále prohlubuje. V závěru sezony ještě bude mít dost práce s odrážením tlaku Málagy na poslední příčce zaručující účast v Evropské lize. Naopak Espanyol si v nabitém středu tabulky třemi body znatelně polepšil a vystoupal na 9. pozici.
90+3
90+2
Ještě jeden roh pro Villarreal.
90+1
Villarreal se ještě snaží o čestný gól, dále než za půlku to ale touto akcí nedotáhl.
90
Rozhodčí nastavuje tři minuty nad rámec základních devadesáti.
87
Čerstvý Stuani vybojoval ve sprinterském souboji alespoň rohový kop. Rozehraje ho Lucas Vázquez.
87
Espanyol už zápas jen dohrává, o jeho vítězi nemůže být sebemenších pochyb. To si uvědomují také domácí, jejichž aktivita byla i po druhém gólu ještě značná, ne tak už nyní.
85
Sprinterský souboj vyzněl lépe pro obránce Villarrealu, takže bude v končící 85. minutě vykopávat Asenjo.
85
José Caňas se po střetu se soupeřem jen těžce zvedá z hrací plochy.
83
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Víctor Sánchez, přichází Abraham González.
81
Nyní už o vítězství Espanyolu nemůže být nejmenších pochyb. Villarreal je v troskách.
79
Espanyol právě vstřelil branku!
Centr Víctora Álvareze z levé strany brankář Villarrealu Sergio Asenjo sice vyrazil, avšak ledabyle jen do prostoru před brankou, kde už na hranici malého vápna dobíhal VÍCTOR SÁNCHEZ a střelou do poloodkryté branky nerušeně zvyšoval na 3:0.
77
Znovu kolmá přihrávka našla pouze hostující beky.
76
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází střelec dvou gólů Felipe Caicedo, přichází Christian Stuani.
75
Snaha Villarrealu je evidentní, po gólu však přišel pouze jeden roh. Espanyol už se netlačí tak moc směrem dopředu, takže se pro domácí hráče prostor na polovině soupeře rázem zhustil.
72
Submarino amarillo, tedy žlutá ponorka se však nevzdává a znovu ohrožuje Casillovu branku. Je z toho další roh.
69
Pro Villarreal to je velká rána. V části zápasu, kdy byla jeho převaha více než viditelná, dostává druhý direkt, který může znamenat ztrátu nadějí na bodový zisk. Do konce zápasu zbývá už jen něco málo přes 20 minut.
68
FELIPE CAICEDO přebral na hranici pokutového území nápaditou přihrávku od kapitána Sergia Garcíi, zpracoval si ji do běhu, čímž se zbavil obránce, a po pár krocích zakončoval přesně do prostoru mezi brankářem Asenjem a přední tyčí. Pro Caiceda to je osmý gól v sezoně, druhý v zápase.
68
Vhazuje Duarte na polovině Villarrealu.
66
Po čase mají zase dostatek prostoru na kombinaci hráči barcelonského klubu.
65
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Jonathan dos Santos, přichází Felipe Alfonso.
64
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Javi López, přichází José Alberto Cañas.
63
Villarreal je ve druhé půli přeci jen aktivnějším týmem, což podtrhuje pátým rohem v zápase.
63
Rohové kopy: 5 – 1
62
Centr mířil přímo na Casillu, jenž ho vyboxoval, ale pouze k Manu Triguerasovi, ale také jeho přízemní střelu španělský gólman sebejistě zneškodnil.
61
Po faulu Lucase Vázqueze následuje další standardka pro Villarreal z hranice šestnáctky od autové čáry. Centr před branku pošle Jonathan dos Santos.
61
Další závar před Casillovou svatyní se obešel bez přímého zakončení.
60
Po hodině hry sáhl kouč domácích Marcelino García Toral k prvním dvěma změnám v sestavě. Uvidíme, zda přinesou požadovaný efekt.
59
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Luciano Vietto, přichází Gerard Moreno.
59
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Tomás Pina, přichází Sergio Marcos.
58
Vyrovnaná podívaná zatím nemá problém předčit jednostranný fotbal z prvního poločasu, byť stoprocentní gólovky zatím chybí.
56
Hra se přelévá nahoru dolů, v úvodu druhé půle sledujeme krásný fotbal. Villarreal bude v končící 56. minutě kopat roh.
55
Espanyol nebude úspěšný ani z této standardky ne zas tak vzdálené pokutovému území Villarrealu.
54
Při snaze o průnik do šestnáctky byl sražen kapitán hostů Sergio García, rozhodčí ale rozpažil a nechal hru běžet dál.
53
Nápor domácích se lehce přibrzdil, Espanyol se dostal zpátky do hry.
52
A další ofsajd, v němž se ocitl znovu Giovani.
51
Espanyol má chvíli klidu, rozhodně teď ale s míčem nebude dělat unáhlené závěry, naopak se bude hru snažit co nejvíce zklidnit.
50
Přečíslení čtyři na tři u branky Espanyolu utnul asistent rozhodčího zdviženým praporkem.
49
A žlutá ponorka zůstává na míči. Vietto rozjíždí další akci.
48
Villarreal do druhé půle vstoupil jako vyměněný. Teď vybojoval rohový kop.
47
Giovani dos Santos nedotáhl své úsilí do konce, a tak bude vykopávat Casilla.

Fauly: 9 – 6
Espanyol do zápasu vstoupil aktivně a této taktice zůstal věrný prakticky celý první poločas. Villarreal měl problém nejen dostat se do šancí, ale zprvu vůbec udržet míč na vlastních kopačkách. Ono v prvním poločase domácí ani nevystřelili. K ožehavým situacím proto docházelo výhradně před brankou Sergia Asenja, který také musel jednou lovit míč z vlastní sítě. To když se po Vázquezově centru a břevně odrazil míč od Javiho Lópeze k Caicedovi, jenž se ke gólu dostal jako slepý k houslím. Espanyol tak na El Madrigalu vede o poločase zcela zaslouženě 1:0.
45
45
Tyto plány ale narušuje faul, jehož se ve sprinterském souboji přidržením dresu soupeře dopustil Giovani dos Santos.
44
Závěr první půle se budou snažit domácí dohrát na polovině Espanyolu.
43
Nestalo se a Espanyol vybojoval krátce poté rohový kop.
42
A znovu dav na El Madrigalu propuká v pískot. Tentokrát by hosté chtěli písknout ruku metr za hranicí šestnáctky hostů.
40
Giovani dos Santos však fauloval na druhé straně hřiště až příliš okatě.
40
Moreno sice skluzem na hranici šestnáctky náznak šance Villarrealu zažehnal, hosté se ale dožadovali penalty. Sudí se nad situací výrazněji nepozastavil.
39
Zblokovaný centr znamená roh pro žlutou ponorku.
39
Villarreal zůstává natlačený na polovině soupeře. Casilla ale stále čeká na první vážnější zákrok.
37
Centr Jonathana dos Santose našel akorát hlavu Jaumeho Costy.
36
Držení míče: 42% – 58%
35
Espanyol zůstává na dostřel Asenjovy branky, byť přímo ze standardky nebezpečný nebyl.
35
Žlutou kartu dostává krátce poté také Tomás Pina (Villarreal CF) za zákrok na Víctora Sáncheze. Přímý kop pro hosty.
34
Álvaro González (Espanyol Barcelona) neprožívá nejlepší minuty zápasu. Po nepříjemném direktu od vlastního gólmana vidí žlutou kartu za podražení Luciana Vietta, který se u vlastní šestnáctky snažil založit novou akci.
33
Po dalším nedovoleném zákroku následuje standardka a centr Espanyolu.
33
Fauly: 5 – 4
32
Tak Álvaro, ač v obličeji hodně brunátný, už náraz vyklusává a zřejmě se zapojí zpět do hry.
31
Mezitím Lucas Vázquez na druhé straně připravuje další centr do šestnáctky Villarrealu.
30
S Álvarem to zatím nevypadá moc dobře, otřesený obránce zřejmě bude muset střídat.
29
Giovani dos Santos ve snaze dostihnout míč přistrčil Álvara Gonzáleze do brankáře Casilly a stoper barcelonského týmu zůstává na trávníku. Do hry míří lékaři i nosítka.
27
Villarreal se snaží na inkasovanou branku co nejrychleji zareagovat, potýká se ale se stejnými problémy jako v předešlých minutách.
24
Centr z kopačky Lucase Vázqueze orazítkoval břevno Asenjovy branky, odtamtud se však dostal k Javimu Lópezovi, od nějž se míč odrazil k překvapenému FELIPEMU CAICEDOVI, jenž se raduje z vedoucí branky, které dosáhl zcela neúmyslně.
24
Tato trpělivost nyní hostům vynesla další přímý kop. Rozehraje ho Lucas Vázquez.
23
Espanyol se míče zbytečně nezbavuje a trpělivě vyčkává na nejlepší okamžik ke klíčové přihrávce či střele.
22
Vhazuje Arbilla nedaleko půlící čáry.
20
Před barcelonskou brankou se něco snažil vymyslet Trigueros, šance ale de facto zanikla ještě předtím, než pořádně vznikla.
19
Espanyolistas se ubránili a už znovu hledají skuliny v defenzivním bloku soupeře.
18
Po rychlém brejku vybojoval první rohový kop Villarreal.
17
Víctor Álvarez měl na hlavě první gól, jeho pokus k pravé tyči ale Sergio Asenjo skvělým zákrokem a vytyčenou rukou zneškodnil!
16
V posledních minutách se Villarreal přeci jen začíná trochu osmělovat. Casilla ale zatím žádnou byť jen lehce ožehavou situaci řešit nemusel.
15
Další akci domácích zastavil ofsajd.
15
Moreno kvalitním obranným skluzem zastavil postup žlutých.
14
Na hostech je v úvodu zápasu vidět evidentní pohoda, naopak Villarreal zatím bere za úspěch i překonání hranice šestnáctky soupeře.
12
Villarreal se snažil dát také ve známost, že je na hřišti, oba pokusy o ohrožení Casillovy branky ale dopadly ztrátou míče.
10
Faulován byl Caicedo, následuje standardka pro Espanyol.
9
Prozatím největší vzrušení před domácí brankou. Centr zleva obrana v čele s Musacchiem řešila ledabyle, takže se Sergio García dostal možná trochu nečekaně k voleji. Míč ale poslal mimo tři tyče.
8
Villarreal se konečně probojoval do blízkosti rohového praporku, tam ale míč okamžitě ztratil.
7
Ex-brankář madridského Atlétika znovu doskakoval na přetažený centr Espanyolu. Hosté jsou zatím jednoznačně aktivnějším celkem.
5
Tento přízemní centr z levé hranice šestnáctky před Asenja už neprošel.
4
Espanyol je v úvodních minutách v defenzivě lépe zformován a zároveň nebezpečněji vyráží do brejků.
4
Asenjo stáhl do náruče vysoký centr a zakládá akci žluté ponorky.
3
Matteo Musacchio odhlavičkovával centr Espanyolu z levé strany do bezpečí.
2
Oba celky už se stihly několikrát vystřídat v držení míče.
1
O úvodní výkop se postarali hosté, kteří budou v prvním poločase ohrožovat branku po pravé straně kamery.
1
-1
Utkání za malý okamžik začne. Villarreal nastupuje tradičně ve žlutém, hosté z Barcelony v modro-bílé kombinaci.

Villarreal CF: Asenjo – M. Gaspar, Musacchio (C), Ruiz, J. Costa – J. dos Santos, Trigueros, Pina, Campbell – Vietto, G. dos Santos.
Náhradníci: Juan Carlos – Bailly, Rukavina, Alfonso, Marcos, Moreno, Uche.

Espanyol Barcelona: Casilla – Arbilla, Álvaro González, H. Moreno, Duarte Sánchez – Vázquez, J. López, V. Álvarez, V. Sánchez – Caicedo, S. García (C).
Náhradníci: Pau – Mattioni, Stuani, Abraham González, Cañas, Colotto, Montañés.

Rozhodčí: Del Cerro Grande.
Suma sumárum, je docela pravděpodobné, že zápas skončí nerozhodně, vyloučeno není ani to, že bez branek. Remízou (1:1) navíc skončilo také první vzájemné utkání těchto týmů v sezoně, kdy na barcelonském Estadi Cornellà-El Prat zajišťoval domácím bod až v nastaveném čase Diego Colotto.
Espanyol se nachází ve velice nahuštěném středu tabulky, kde je na osmi bodech namačkáno hned sedm týmů. Už to vypovídá o tom, že menší z barcelonských klubů si do Villarrealu chce přijet alespoň pro jeden bod. Dalo by se říct, že s ohledem na formu soupeře to není zcela nereálný cíl, ovšem Espanyol na tom není vůbec lépe. Naopak, na vítězství čeká už čtyři zápasy, z nichž třikrát vyšel gólově naprázdno, ale zároveň třikrát bodoval.
Villarreal pomalu ale jistě začíná ztrácet šanci na Ligu mistrů. S ohledem na nedohrané kolo ho od těchto příček momentálně dělí 8 až 11 bodů. Vývoji, který pro „žlutou ponorku“ není ideální, napomohly i poslední tři ligová kola. V nich Villarreal nejprve remizoval s Almeríí, načež prohrál se Sevillou a prozatím naposled uhrál bod s Valencií. Ani jednou navíc ve zmíněných utkáních nedokázal skórovat, což zamrzelo především ve vzájemných měřeních se soupeři z širšího čela tabulky, s nimiž mohl uhrát důležité body. Nestalo se, Villarreal ztratil krok a proti Espanyolu musí dokázat, že úplně tragicky na tom není ani s aktuální formou.
Vložené 30. kolo španělské La Ligy s sebou přináší také duel Villarrealu s barcelonským Espanyolem, které mezi sebou v tabulce dělí 15 bodů. Hrát se bude na El Madrigalu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.