Barcelona sice dnes přišla o svou rekordní sérii zápasů bez prohry, na čele španělské ligy má ale stále více než luxusní šestibodový náskok na druhé Atlético a sedmibodový náskok na Real. Do konce sezony chybí ale ještě sedm zápasů, míč je kulatý a stát se může cokoliv.
Je tu konec krásného zápasu, po kterém se usmívají hráči Realu Madrid. Dnes nebyli rozhodně lepším týmem, ale nakonec berou tři body. Barcelona kráčela od 56. minuty k vítězství, když se po rohovém kopu prosadil hlavou Piqué. Jenže za necelých deset minut srovnal Benzema. Hosté pak navíc dohrávali zápas v deseti, což jim očividně vůbec nedělalo problémy a po přihrávce od Balea se prosadil v 85. minutě Ronaldo.
90+2
90+2
Centr do vápna Realu posílal Iniesta, jenže Pepe dokázal míč odvrátit do zámezí a je z toho jen autové vhazování pro Barcelonu.
90+1
Druhý poločas bude nastaven o pouhé dvě minuty. Domácí tak nemají skoro žádný čas na vyrovnání!
90
Bale místo odchodu ze hřiště signalizuje problémy s křečí a sedá si na trávník. Domácím fanouškům se to samozřejmě vůbec nelíbí.
90
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Gareth Bale, přichází Lucas Vázquez.
89
Hosté jsou nyní na koni, a přestože jsou v deseti, drží balon na polovině Barcelony.
87
Ve vápně Realu padl k zemi Suárez. Chtěl penaltu, ale píská se v neprospěch Barcelony.
85
Real právě vstřelil branku!
To jsou věci! Hosté i v deseti předvedli rychlý brejk, po kterém Bale našel na zadní tyči nehlídaného CRISTIANA RONALDA. Ten měl dostatek času na zpracování míče a následnou střelu, která se zastavila až v síti!
84
Ramos teď skluzem zajel do Suáreze, dostal následně druhou žlutou a tedy červenou kartu!
82
A teď pro změnu Ronaldo ranou z hranice vápna olízl břevno Bravovy brány.
81
Teď se hodně zlobí hosté, protože po centru z levé strany dopravil hlavou míč do brány Bale. Celý tým Realu se radoval z gólu, jenže ten nakonec kvůli útočnému faulu Balea na Jordiho Albu neplatí!
80
Na jedné straně byla zblokovaná střela Ronalda a jen o malou chvilku na druhé straně pálil těsně mimo Suárez.
79
Marcelo přesně na polovině hřiště poslal k zemi tvrdě Busquetse a hra je opět přerušena.
78
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Karim Benzema, přichází Jesé.
78
Kroos nyní po narážečce s Marcelem zahrál rukou a je pískáno.
77
V posledních minutách již nesledujeme tak strhující podívanou. Oba celky si uvědomují, že do konce zápasu chybí již málo minut a jakákoliv chyba by mohla být pro dnešní zápas osudná.
75
Suárez se po velké chybě v rozehrávce Realu dostal ve vápně soupeře k balonu. Tísněn Pepem ale nedokázal zakončit a nakonec je z toho odkop od brány.
74
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Ivan Rakitić, přichází Arda Turan.
72
Hodně krkolomná a nepovedená kombinace Realu skončila tak, že Carvajal nestihl balon na hřišti a následuje autové vhazování pro Barcelonu.
71
Zajímavostí dnešního zápasu je mimo jiné to, že ani jeden z trenérů během sedmdesáti minut ani jednou nestřídal.
70
Ke střele z dobré pozice se dostal Suárez, míč ale poslal těsně vedle tyče Navasovy brány.
69
Benzema chtěl pasem za obranu vyzvat ke skórování Ronalda, ten byl ale lapen do ofsajdové pasti.
68
Po rohovém kopu se hosté dokázali ubránit a aktuálně jsou u míče.
68
Dani Alves posílal do vápna dobrý pas na Suáreze. Velmi dobrý defenzivní zákrok předvedl nyní Pepe. Následuje roh pro Barcelonu.
67
Hosté celkem v poklidu drží hru na polovině hřiště, což jim asi vzhledem k dosavadnímu průběhu hry vyhovuje.
65
Čas rychle běží a pomalu se blíží konec. Zatímco po gólu na 1:0 stadion bouřil, nyní je publikum samozřejmě výrazně zaskočenější.
63
Ještě ale není konec. Teď to byl hostující útočník KARIM BENZEMA, který se s tradiční buldočí zarputilostí po pasu Kroose nejlépe zorientoval ve vápně, kde se prosadil ranou z otočky – 1:1!
61
K samostatnému úniku se dostával Benzema, jeho útočná akce ale skončila tak rychle, jak začala.
60
Stadion bouří a domácí jsou znovu u míče. Real je aktuálně ve velkém útlumu a permanentně se musí bránit.
58
Rakitič nyní zasáhl Marcela a dostává žlutou kartu.
56
Barcelona právě vstřelila branku!
Velký tlak Barcelony končí gólem po rohovém kopu. Na centr Rakitiče si naběhl GERARD PIQUÉ, kterého osobně neuhlídal Pepe, a hlavou otevírá skóre zápasu!
56
Domácí nyní obléhají vápno soupeře.
54
První gól v zápase měl nyní na kopačce Messi, který měl ve vápně Realu hodně prostoru a času na to, aby technicky zakončil k tyči. Gólman Navas se ale vytáhl skvělým zákrokem!
53
Hosté rychle rozehráli standardku z poloviny hřiště. Jenže Benzema nyní nedokázal obejít Rakitiče a domácí se ubránili.
52
Na druhé straně musel před Suárezem vyběhnout až na kraj velkého vápna Navas. V pohodě míč schoval do rukavic.
52
Po rohu se hosté k nebezpečnému zakončení nedostali.
51
Až do vápna soupeře nyní vnikl Karim Benzema, jeho rána z dobré pozice byla zblokovaná na roh.
49
Hodně mimo vápno nyní vyběhl Navas, který pohodlně odkopl míč do zámezí a hosté se tak ubránili dalšímu nájezdu soupeře.
48
Messi kopl svůj přímý kop hodně podobně jako Ronaldo v první poločase – nad bránu.
48
Ramos si nyní koledoval o druhou žlutou kartu v zápase, když poslal k zemi Suáreze. Nakonec je to jen klasický faul bez karty.
46
Hráči jsou zpět na trávníku. Zápas bude za pár chvil pokračovat druhým poločasem.
Je za námi první poločas třaskavého souboje mezi Barcelonou a Realem Madrid. Oba celky se zatím zaměřují hlavně na fotbal, kterému chybělo snad jediné – vstřelený gól. Blíže k první brance v zápase byli aktivnější domácí, jenže balon do brány nedotlačili a do kabin se tak odchází za stavu 0:0.
45+1
45+1
První poločas dnešního šlágru se bude nastavovat o jednu minutu.
44
Po rohovém kopu Kroose se dokázal Pepe hlavou vrátit míč do ohně, kde chtěl z otočky zakončovat Ramos. Místo míče ale trefil záda Rakitiče.
44
První poločas dnešního zápasu se rychle blíží ke konci. Na gól zatím marně čekáme, i když sledujeme rozhodně zajímavý fotbal.
42
Neymar centrem z levé strany našel do vápna nabíhajícího Daniho Alvese, jehož rána bez přípravy zamířila nad Navasovu bránu.
41
Dobrý defenzivní zákrok ve vlastním vápně předvedl Ronaldo. Toho navíc fauloval Jordi Alba a balon tak budou mít hosté.
40
K míči se postavil Bale, nakonec z toho ale přímé ohrožení brány soupeře nebylo.
39
Po zákroku Piquého tady bude rohový kop pro bílý balet.
38
Messi se srazil s Casemirem, který zůstal s bolestivou grimasou ležet na trávníku. Očividně mu ale nic moc není a bude bez ošetření pokračovat ve hře.
36
Rychlou kombinaci Barcelony nedokázal na levé straně ukočírovat obránce Jordi Alba, od kterého se míč odrazil do zámezí a bude z toho aut pro Real.
35
Pomalu se nám blíží konec první půle, aktuálně jsou u balonu domácí, kteří se snaží přiblížit k bráně soupeře.
34
Na levé straně měl trocho volného prostoru Ronaldo, jeho pas do vápna ale nemířil na žádného ze spoluhráčů.
33
Z pravé strany chtěl do vápna centrovat Bale, jeho pas byl ale zblokovaný.
33
Na útočný výlet se vydal Carvajal, jenže jeho pas na Benzemu byl nepřesný.
32
Hosté se na delší chvíli dostali k balonu, jenže jednoduchou kombinaci teď pokazil Benzema a Real o míč přišel.
31
Bale ve snaze získat balon na polovině soupeře fauloval Iniestu. Míč budou mít nadále domácí.
30
Ronaldo vypálil sice tvrdě, jenže míč šel nad bránu a navíc přesně na střed, kde byl připravený Bravo.
29
A další zajímavá situace. Mascherano kousek za vlastním vápnem fauloval Balea a dostává žlutou kartu. Následuje velmi zajímavý přímý kop pro Real. U míče samozřejmě Ronaldo.
28
Stále sledujeme velkou jízdu. Oba celky hrají na hranici sebeobětování.
27
Suárez v hlavičkovém souboji trefil loktem do obličeje Pepeho a dostává žlutou kartu.
25
Poprvé dal o sobě vědět Ronaldo. Krásně se proháčkoval až do zakončení, jeho jedovatou ránu gólman Bravo vyrazil jen před sebe.
25
Na hranici vápna poslal Ramos k zemi Messiho a nyní měl velké štěstí, že sudí Hernández neviděl faul. Pokud by zapískal, dostal by určitě druhou žlutou kartu.
24
Hraje se v obrovském tempu. V jednu chvíli byl ve vápně Barcelony Ramos a o malou chvilku šel do rychlého brejku Messi a Neymar. Skóre se ale zatím nemění.
22
Po další velmi zajímavé kombinaci Barcelony se ke střele dostal Suárez, tentokrát mu ale zakončení vůbec nevyšlo a míč poslal vysoko nad bránu.
20
Ve velmi zajímavé střelecké pozici se nyní ocitl Rakitič. Snažil se svou ránu levačkou tlačit k tyči, jenže úplně ideálně se mu to nepovedlo a Navas dobře zasáhl.
19
Následný přímý kop zahrával Messi, jeho rána prolétla jen malý kousek nad bránou.
18
Carvajal poslal kousek za vápnem k zemi Suáreze a dostává žlutou kartu.
17
Jenže hosté nedokázali balon získat zpět a jsou pod velkým tlakem.
17
Neymar předložil na hranici vápna míč Iniestovi. Jeho střela byla hned v zárodku zblokovaná.
16
Domácí mají nadále velkou převahu. Hodně drží balon a Madridští se jen brání.
15
V probíhající 15. minutě nyní celý stadion stojí na nohou a skandovaným potleskem děkuje Johanu Cruijffovi.
14
Real se nadále brání. Útočná trojice bílého baletu BBC se prakticky nedostala k míči.
13
Modrič na polovině hřiště ostře zasáhl Messiho a může být rád, že také on nedostal žlutou kartu.
12
Domácí mají více ze hry. Hodně drží balon a hledají skulinku v defenzivě soupeře.
10
Hosté okamžitě protestovali a výsledkem je žlutá karta pro Sergia Ramose.
10
Obří chybu nyní vyprodukoval pomezní rozhodčí Sobrino, který nezaznamenal snad třímetrový ofsajd Suáreze při výkopu gólmana Brava. Domácí se dostali do velké šance, kterou naštěstí i pro pomezního rozhodčího Suárez neproměnil.
9
Mezi tři hráče se snažil nyní vniknout Ronaldo. Hned první bek v řadě Dani Alves ho ale zastavil.
8
Do přímého souboje s Navasem šel nyní Suárez. Hostující gólman byl u balonu dříve a míč schoval do rukavic.
8
Za obranu si zkoušel zaběhnout Bale, byl ale v těsném ofsajdu a je pískáno. Rozehrávat budou domácí.
7
Dani Alves přesně na polovině hřiště poslal k zemi Ronalda, je pískáno a balon mají hosté.
6
Domácí zkusili rozehrát signál nakrátko, když Neymar poslal míč na Iniestu, který chtěl okamžitě průnikovou přihrávkou hledat Messiho. Hosté ale pas Iniesty zastavili.
5
Casemiro poslal k zemi Rakitiče a bude z toho první standardka pro domácí. Je to na pravé straně, určitě na centr do vápna.
5
Úvod je jako šachy. Oba celky drží pozice a čekají, s čím přijde soupeř.
3
Rakitić v souboji o balon poslal k zemi Marcela. Hosté se zlobí, domácí jsou ale u míče.
2
Zápas začal ostrým střetem Busquetse s Pepem. Oba zůstali na trávníku, budou podle všeho ale v pořádku.
1
Domácí jsou samozřejmě v tradičních červenomodrých dresech, hosté také tradičně celí v bílém.
1
Je tedy samozřejmostí, že před začátkem zápasu proběhne ještě minuta ticha za Johana Cruijffa.
Hráči jsou na trávníku. Dnešní zápas bude mimo jiné vzpomínkou na Johana Cruijffa, který zemřel 24. března. Celý stadion je zahalený samozřejmě do barev Barcelony a na podlouhlé tribuně je obří dres číslo 14.

FC Barcelona: Bravo – Dani Alves, Piqué, Mascherano, Alba – Rakitić, Busquets, Iniesta – Messi, L. Suárez, Neymar.
Náhradníci: ter Stegen – Arda Turan, Rafinha, Munir, Bartra, Roberto, Vermaelen.

Real Madrid CF: Navas – Carvajal, Pepe, Ramos, Marcelo – Modrić, Casemiro, Kroos – Bale, Benzema, Ronaldo.
Náhradníci: Casilla – Nacho Fernández, James Rodríguez, L. Vázquez, Isco, Jesé, Danilo.

Rozhodčí: Hernández – Sobrino, Naranjo.
K poslednímu vzájemnému souboji obou velkoklubů došlo 21. listopadu loňského roku. Tehdy domácí Real zápas absolutně nezvládl a prohrál ostudně 0:4, když se dvakrát prosadil Luis Suárez a jednou Neymar a Iniesta. Domácí navíc tehdy dohrávali v deseti, když byl vyloučený Isco.
Aktuální forma hovoří jasně ve prospěch Barcelony. Tým vedený Luisem Enriquem sice v posledním ligovém zápase pouze remízoval na hřišti Villarrealu 2:2, přesto i nadále navlékl další korálek na rekordní šňůru zápasů bez porážky. Barcelona totiž prohrála naposledy 3. října a od té doby bodovala devětatřicet zápasů v řadě! To Real Madrid v takové pohodě rozhodně není a i když aktuálně drží sérii pěti vyhraných soutěžních zápasů v řadě, dnes ho čeká opravdu velmi těžký soupeř.
Osm kol před koncem letošního ročníku Primera Division jsou ambice obou mužstev jasně dané. Barcelona má na svém kontě 76 bodů, což je o deset bodů více než kolik nasbírali fotbalisté Realu Madrid. Katalánci jsou tak velkým aspirantem na titul a Real bude maximálně usilovat o to, aby v tabulce přeskočil aktuálně druhé Atlético Madrid.
Hezký sobotní večer všem fotbalovým fanouškům při sledování jednoho z tradičně nejzajímavějších evropských soubojů mezi Barcelonou a Realem Madrid. Souboj nazývaný jako El Clasico bude již 231. vzájemným soutěžním utkáním. Dnes domácí Barcelona by si ráda malinko vylepšila bilanci vzájemných zápasů. Na kontě má totiž 90 výher, což je o dvě méně než kolikrát se z vítězství radoval bílý balet. Osmačtyřicet vzájemných soubojů skončilo nerozhodně.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.