Je dobojováno. Druhý poločas přinesl o něco lepší podívanou, a to především od vedoucí branky, kterou vsítil domácí Iňaki Williams. Následně se Athletic zatáhl a očekával tlak soupeře. Ten také přišel, zhruba od sedmdesáté minuty bylo na trávníku jedno mužstvo. Skóre se však navzdory několika možnostem nepohnulo. Bilbao tak udolalo Vallecano 1:0. Já vám děkuji za pozornost a u dalšího on-line přenosu nashledanou!

Střely na branku: 7:4
90+3
90+3
Trashorras dlouhým pasem nalezl Manuchovu hlavu, ovšem forvard Raya zakončil do boční sítě.
90+2
Další zmařená akce hostí. Bilbao se ale příliš daleko nedostalo, neboť Iturraspe fauloval Embarbu. Volný kop pro Vallecano.
90+1
Muniain šikovně šetřil čas, nakonec si také vykoledoval nedovolený zákrok v podání Quiniho. Pobyt na útočné polovině Bilbau plně vyhovuje.
90
Základní hrací doba je u svého konce, navrch se budou nastavovat rovné tři minuty. Podaří se hostující ekipě duel zdramatizovat?
89
Manucho pálil z otočky, ovšem jeho rána by stejně nemohla platit. Hostující útočník se totiž ocitl v ofsajdovém postavení.
88
Hosté se stále snaží ze vše sil, ovšem nedaří se jim dostat do výraznější šance. Další Hernándezův centr byl nyní odvrácen do bezpečí.
87
Vallecano rozehrávalo další volný kop, ovšem hosté se provinili faulem. Rozehrávat tak budou fotbalisté Bilbaa. Konkrétně pak Iraizoz.
86
Bilbao zatím v poklidu odvrací další akci. Čas jednoznačně hraje do karet domácí družině.
85
Hernández se nakonec na pravé straně uvolnil a poslal výborný centr do vápna. Míč se dostal až ke Guerrovi, který ve výborné pozici selhal a poslal míč vedle levé tyče. Velká škoda pro Rayo.
84
Hosté nadále kombinují na polovině soupeře, ovšem zatím se jim příliš nedaří dostat do výraznější brankové příležitosti. Uvidíme, jak tomu bude nadále.
83
Po delší době se Bilbao dostalo do ofenzivy. Iturraspe výborně přenesl hru na pravou stranu, kde se ale nechal obrat o balon obránce de Marcos.
82
A znovu nedovolený zákrok v Embarbově podání. Nyní zhruba ve středu pole. Rozehrávat tak bude Bilbao, které stále drží těsný náskok.
81
Po svižné rozehrávce se chtěl kupředu protáhnout aktivní Embarba, který to ale přehnal. Zatažení za soupeřův dres jistě není v souladu s pravidly.
80
Vallecano navíc střídá. Miku opouští trávník, přičemž jej nahradí Manucho.
80
Iturraspe se střetl s Baenou, po čemž budou rozehrávat hosté. Základní hrací doba se nachyluje do svých závěrečných minut.
79
Otázkou je, zda není na totální defenzivu v podání Bilbaa příliš brzy. To ukáží až závěrečné minuty. Protentokrát stačí Athleticu odkop balon do bezpečí.
78
Vallecano je momentálně lepším celkem, nadále operuje na polovině soupeře. Nyní ale Quini poslal pas pouze do Iraizozových rukavic.
77
Obránce de Marco chtěl zaměstnat také v současné době odpočívající obranu Vallecana, což se mu také podařilo. Defenziva Raya ale prokázala, že je v pozoru a nebezpečný pas zneškodnila.
76
Další zajímavou akci předvedl Embarba, jehož pokus z hranice pokutového území zblokoval Boveda. Poté se domácí osvobodili odkopem balonu na polovinu soupeře.
75
Quini velice dobře rozehrál akci, načež se do velkého vápna snažil probít Hernández. Obrana Bilbaa jej však zastavila a na malou chvíli odvrátila nebezpečí.
74
Oba aktéři souboje se nakonec zvedají a zdá se, že budou v pořádku a schopni pokračovat v duelu. Iraizoz se chystá k dlouhému výkopu.
73
A další výtečná akce z Embarbovy dílny. Domácí obrana ji nakonec stačila odvrátit alespoň na rohový kop, po němž zůstává na trávníku ležet Miku a současně Iraizoz. První jmenovaný předtím zakončoval těsně nad, jeho hlavička dokonce lízla břevno!
72
Rayo mělo na noze vyrovnání, Miku šikovně přiklepl balon Guerrovi, který zakončoval z bezprostřední blízkosti. Iraizoz se ale zaskvěl výborným zásahem. Následný rohový kop nebezpečí nepřinesl.
71
Opět zastavení akce hostí, tentokráte pro Embarbův ofsajd. Toto střídání se ale ukazuje jako dobrý tah, neboť hostující borec velice aktivní.
70
Embarba se chtěl zmocnit balonu na úkor Garcíi, leč pro toto použil nedovoleného zákroku. Tím znovu daroval míč domácímu celku. Do konce základní hrací doby zbývá dvacet minut.
69
Bilbao je znovu na polovině svého soupeře, kde se snaží čeřit vody. A Adurizovi se to částečně povedlo. Výsledkem je ale znovu pouze výkop.
68
Ani na druhé straně se úspěch neslavil, tentokráte se nepovedl ani centr. O výkop se tak postará Iraizoz, který ve druhé půli příliš práce neměl.
67
Muniain si na levé straně udělal prostor pro zakončení, čehož ale nedokázal patřičně využít. Nepovedená rána placírkou zamířila mimo tři tyče.
66
Aduriz se velice odvážně protáhl obranou Raya, avšak stopku mu vystavil až Zé Castro. Vše v souladu s pravidly, a tak bude hrát brankář Carlos.
65
Hosté se po delší době dostali na polovinu svého soka, kde ale příliš trablů obraně Bilbaa nenatropili. Nakonec celou akci zmařil faul v podání Quiniho.
64
A čerstvé síly posílá na trávník taktéž hostující ekipa. Pro dnešek dohrál Martínez, místo kterého naskakuje Embarba. Vallecano tak posiluje ofenzivu.
63
Je to střelec branky. Iňakiho Williamse nahradí San José.
62
Na San Mamés Barria nyní panuje vynikající atmosféra. Zdá se, že domácí chystají další střídání. Kdo půjde ze hry tentokráte?
61
Bilbao právě vstřelilo branku!
Nedáš, dostaneš. I tentokráte se známé pravidlo potvrdilo. Raúl García posunul míč na IŇAKIHO WILLIAMSE, který následně překrásnou ranou z hranice velkého vápna vymetl pavučiny v pravém horním rohu hostující svatyně. Domácí se tak konečně dočkali.
60
Tak to byla obrovská šance hostujícího celku! Hernández poslal míč do míst, kde byl Miku, načež mu hostující útočník vrátil balon. Hernández následně zakončil, leč poté zastavil akci ofsajd.
59
Williams zamýšlel útočit po pravé straně hrací plochy, ovšem tam si na něj počkal Zé Castro. Stoper Vallecana jej posléze zkušeně zastavil.
58
Hra se opět mírně uklidnila. Kromě Garcíovy rány jsme však doposud příliš zajímavého neviděli. Doufejme, že se utkání ještě více rozběhne.
57
Hosté chtěli překvapit centrem za obranu, o který se postaral Martínez. Iraizoz ale výborně přečetl situaci, vyběhl a míč odkopl do bezpečí.
56
Bilbao získává stále větší převahu. Nyní byl ale Castrův centr přetažený, a tak budou hosté vhazovat. Konkrétně se o to postará Quini.
54
Domácí neměli daleko k otevření skóre. García dostal balon do středu pole, odkud poměrně ostře vypálil. Carlos byl ale pozorný a ostrou ránu s drobnými problémy eliminoval.
53
Střídá také Rico, přičemž na trávník naskakuje Etxebarria. Jak se tato změna projeví na trávníku?
52
Domácí navíc poprvé střídají, hrací plochu opouští Susaeta, kterého nahradí Aduriz. Zcela jistě tak dojde k posílení ofenzivy.
52
Bude se udělovat další žlutá karta. Obdržel ji hostující Zé Castro (VLL).
52
Miku spěchal za dlouhým centrem, který také dostihl. Když už se zdálo, že se dostane ke střele, tak jej eliminovala trojice domácích borců. Utkání probíhá v solidním tempu, ovšem postrádá brankové možnosti.
51
García nalezl přesně hlavu Williamsa, ovšem hrotový hráč Bilbaa znovu neměl nabito. S lehkou hlavičkou si Carlos bez okolků poradil.
50
Bilbao vysunulo napadání poměrně vysoko, s čímž ale hosté nemají příliš velké potíže. Naopak se dostali do protiútoku, který ostrou ranou zakončil Quini. Mířil ale vedle.
49
Na druhé straně pole hrozil přízemním centrem Quini. Balon však pouze procestoval velkým vápnem. Následně celou akci zmařila nepřesná přihrávka, po níž hraje Iraizoz.
48
Susaeta posunul do běhu Williamsovi, který zkusil štěstí z pravé hranice velkého vápna. Prudká rána nakonec trefila pouze boční síť, proto bude Carlos vykopávat.
47
Athletic se nadále pohybuje na polovině soupeře. Zdá se, že se v kabině přeorientoval na ofenzivní vlnu. Uvidíme, zda mu tento výkon vydrží.
46
Domácí se poměrně srdnatě vydali kupředu, načež Garcíu zastavil nedovoleným způsobem Trashorras. Bilbao tak dostalo možnost volného kopu, leč Susaetův centr hosté odvrátili. Z následné doplňující akce zakončil García vysoko nad.
46
Je za námi úvodní poločas, který toho příliš nepřinesl. Zajímavé byly pouze úvodní minuty, v nichž měly oba celky po jedné gólové příležitosti. Nejprve zahrozil Muniain, načež zhruba po dvou minutách kontroval Guerra. V obou případech ale kralovali brankáři. Stav je tak nadále bezbrankový, co přinese druhá půle? Sledujte i nadále náš on-line přenos?

Střely na branku: 5:2
45
45
Ve vzdušném souboji se faulu loktem dopustil Baena. Ten si musí dávat pozor, neboť již jednu žlutou kartu má. Sudí GIl je ale v tomto případě benevolentní.
44
Guerra centroval z levé strany do nebezpečného území, ovšem balon uklidil Boveda. Následně se veškeré dění přesunulo do oblasti středového kruhu.
43
Alespoň menší vzrušení způsobila rána Rica, kterou ale Carlos bez větších obtíží eliminoval. Hostující brankář posléze rozehrál dlouhým výhozem.
42
Další ofsajd, tentokráte v podání hostujícího celku. V této pasti byl chycen Guerra. Míč uvede do hry brankář Iraizoz. Přinese první půle ještě něco zajímavého?
41
Utkání skutečně postrádá kvalitu, ani jedna z družin nepředvádí příliš zajímavý fotbal. Momentálně se po dlouhém centru ujal míče Iraizoz.
40
Do konce prvního poločasu zbývá pět minut. Williams se tentokráte pokusil zaběhnout za obranu Vallecana, ovšem zastavil jej ofsajd.
39
Bilbao kombinuje ve středu pole, odkud se mu stále nedaří dostat palebné pozice. Rayo má toto území ideálně pokryté.
38
Domácí to znovu zkusili po pravé straně, kde ale vybojovali pouze autové vhazování. Po němž se celá situace bude opakovat. Velice těžkopádný přechod do ofenzivy.
37
Úvodní poločas se již pomalu, ale jistě chýlí ke svému konci. Ani jeden z celků se stále nemůže prosadit. Momentálně se hraje ve středu pole.
36
Následně vedl Bébé protiútok podél levé postranní lajny, leč ten se také nevydařil. V pravou chvíli totiž hostujícímu záložníkovi zkřížil cestu poctivý zadák Boveda.
35
Bilbao vrátilo míč k Iraizozovi a začíná další akci takříkajíc od píky. Ani tentokráte ale úspěch neslavila, pruhovaná mašina se zastavila u levé postranní lajny, kousek za polovinou.
34
Další centr, nyní z pravé strany, na který si naskočil Williams. Carlos však celou situaci ideálně přečetl, vyběhl a nebezpečí v zárodku eliminoval. Z krkolomné pozice tak Williams zamířil do zámezí.
33
Athletic solidně sevřel Vallecano nedaleko velkého vápna, kam se nakonec Boveda rozhodl nasměrovat centr. Ten však odvrátila obrana Raya.
32
Hosté se začínají osmělovat a stále častěji pronikají na polovinu svého soka. O nebezpečných akcích se však hovořit nedá. I tentokráte Trashorrase obral o balon Boveda.
31
García se chtěl proháčkovat mezi dvěma zadáky Vallecana, leč ti jej záhy odzbrojili. Následný protiútok hosté ale rovněž nevyšel dle představ.
30
Když už se hosté dostanou do zajímavé pozice, končí to většinou zkaženou přihrávkou. Stejně tak tomu bylo nyní v podání Hernándeze. Je za námi půlhodina hry, stav je nadále nerozhodný.
29
Muniain byl těsně za polovinou kolbiště faulován, což dává možnost rozehrávky Bilbau. Utkání by skutečně slušela branky. Zatím však pokračuje nemastný neslaný výkon z obou stran.
28
Williams si chtěl poměrně efektní kličkou obhodit Martíneze, ovšem míč byl již za postranní čarou. Jediné, co se odehraje, je tak vhazování hostí.
27
Tradiční rozehrávač Trashorras poslal míč do ohniska bojů, leč z něj jej vytěsnila obrana Bilbaa. Ani tentokráte tak nedošlo k ohrožení branky a změně stavu na světelné tabuli.
26
Podruhé v krátkém sledu je u míče Carlos. Nyní rozehrával ofenzivní akci svých spolubojovníků. Ta se částečně vydařila, Vallecano vybojovalo rohový kop.
25
Williams se natahoval po dlouhém centru, který ale na trávníku nezastihl. Zahraje si tak pro změnu Carlos. Hostující muž s rukavicemi si již delší dobu na balon nesáhl.
24
A další nepřesnost v podání Raya. Tentokráte se celá situace odehrála na pravé straně. Následuje znovu autové vhazování. Dění na zeleném pažitu je skutečně velice rozkouskované.
23
Bébé to nyní zkusil z voleje, ovšem svou ranou vyplašil pouze holuby v nejvyšších patrech San Mamés Barria. Záložník Vallecana nad tímto pokusem kroutí hlavou. Bude se tak kopat od domácí svatyně.
22
Hosté to zkusili po levé straně, ovšem míč jim utekl do zámezí. Vhazovat bude domácí družina. Za zmínku stojí také fanoušci, kteří jsou slyšet od prvních minut zápasu. Bouřlivá atmosféra je jistě ze strany borců na trávníku vítána.
21
Dlouhý nákop domácích končí u Carlose. Ten následně posílá míč mezi své spoluhráče. V posledních minutách postrádá utkání kvalitu z jeho úvodu. Doufejme, že nastane zlepšení.
20
Hra je momentálně poměrně nepřesná. Divoká série přihrávek končí v zámezí, načež budou vhazovat hosté. Konkrétně pak zadák Martínez.
19
Bilbao znovu uklidňuje hru, posílá míč až ke svému brankáři, který obratem nakrátko rozehrává. Nyní to domácí pravděpodobně zkusí po zemi.
18
Hosté to znovu zkouší po pravé straně, tentokráte byl ale centr zblokovaný. Následoval tak rohový kop, o jehož exekuci se postaral Trashorras. Míč dopadl na hlavu Zé Castra, ovšem Iraizoz si podobně jako před malou chvílí jeho protějšek na hlavičce smlsnul.
17
Následný volný kop dopadl na Susaetovu hlavu, ovšem domácí středopolař nedokázal přesně zamířit. Pro Carlose tak byl tento balon lahůdkou.
16
Druhým hříšníkem a potrestaným je hostující Baena (VLL). Uvidíme, zda tyto verdikty hru uklidní.
16
No a hlavní sudí zřejmě ztratil trpělivost, neboť jsou oba tábory v ostré slovní přestřelce. Uděluje tak dvě žluté karty. Jako první je odměněn domácí García (ATB).
15
A další volný kop pro domácí, tentokráte ale zřejmě k přímému ohrožení branky nedojde. Faulovaným borce byl García. Je za námi čtvrt hodiny hry, zatím nadále čekáme na branku.
14
Bébé dlouho hledal nabíhajícího protihráče, až svůj centr zcela zmařil. Dloubákem poslal míč do zámezí, a tak bude následovat odkop od domácí svatyně.
13
Vallecano přidalo, nyní centroval z levé strany Quini. Dlouhý balon ale pouze prolétl velkým vápnem, přičemž k ničemu nebezpečnému nedošlo.
12
Opět pár okamžiků ve středu pole, které nakonec vyústili v centr do velkého vápna v podání hostí. Tato situace se opakovala hned dvakrát, leč pokaždé nebezpečí odvrátili domácí stopeři.
11
K exekuci této situace se postavil Susaeta, jehož rána nebyla vůbec špatná. Postrádala však přesnost, neboť dělovka zamířila přesně do Carlosových rukavic.
10
Domácí chtěli přejít do rychlé ofenzivy, kterou ale hosté zastavili pouze za cenu faulu. Bilbao tak má k dispozici další volný kop ze zhruba třiceti metrů.
9
A jeden z nich právě přišel, Miku se dostal do velkého vápna, kde nalezl nabíhajícího Guerru. Ofenzivní borec hostí měl však míč na dlouhou nohu, a tak zakončoval téměř ve skluzu. Přesto musel Iraizoz vytáhnout bravurní zákrok. Následný rohový kop nebezpečí nepřinesl.
8
Stále stejný obraz hry. Kulatý nesmysl je domácího celku, který se ale nemůže dostat do palebné pozice. Hosté vyčkávají na rychlé brejky.
7
Domácí se snaží přejít skrze kvalitní defenzivu Vallecana. Jako způsob volí postupný útok. Tentokráte centroval z pravé strany Susaeta, načež se hra přenesla na opačnou část velkého vápna, odkud nebezpečně pálil Munian. Opakovaný záběr ještě prokázal, že prvotní Susaetův centr pravděpodobně zastavila ruka hostujícího zadáka. Sudí ale tento moment nespatřil.
6
Bilbao v úvodních minutách drží více balon ve své moci, ovšem zatím se nedostává do výraznějších palebných pozic. Doposud spíše kombinuje na vlastní polovině.
5
Miku zabíhal za defenzivu domácího celku, což ale zmařil hvizd pomezního arbitra. Ten viděl ofsajd, a tak uvedou míč do hry domácí borci.
4
Tentokráte se proti regulím provinil domácí Rico. Celá situace se však udála ve středu pole, tudíž nemá vliv na dění na trávníku. Rozehrávat budou hosté.
3
Po rychlé rozehrávce se míč dostal k Muniainovi, který vyslal poměrně ostrou přízemní ránu. Ta však mířila do míst, v nichž operoval Carlos. Hostující brankář si se střelou poradil.
2
První žlutá karta utkání přichází velice brzy, za podražení pronikajícího Williamse ji dostává zadák kapitán Martínez (VLL). Bilbao má navíc solidní palebnou pozici.
1
Vallecano se poměrně aktivně vydalo kupředu, ovšem Miku o balon přišel. Domácí fotbalisté si tak vyzkouší autové vhazování.
1
Oba celky již nastupují na trávník, klání bude za malou chvíli zahájeno.

Athletic Bilbao: Iraizoz (C) – Lekue, Etxeita, Bóveda, de Marcos – Iturraspe, M. Rico – Muniain, Raúl García, Susaeta – I. Williams.
Náhradníci: Herrerín – San José, Etxebarria, Gurpegi, Aduriz, Viguera, Balenziaga.

Rayo Vallecano: Carlos – Quini, Zé Castro, Crespo, N. Martínez – P. Hernández, Trashorras (C), Baena, Bébé – Guerra, Miku.
Náhradníci: Campos – Amaya, Dorado, Manucho, Embarba, Piti, Özbiliz.

Rozhodčí: Gil – Nevado, Fernández.
Pohled do statistik:

Bilbao se momentálně nachází na šesté příčce tabulky, na svém kontě má 48 bodů. O svou pozici se však bude muset nadále rvát. V předchozím ligovém kole příliš úspěšné nebylo, kdy remizovalo v poměru 1:1 s Granadou.

Rayo má spíše záchranářské starosti, neboť mu patří šestnáctá pozice. V posledním duelu ale udělali krok kupředu, když si poradili 2:0 s Getafe.
Vítejte u našeho on-line přenosu! Španělská Primera Division má na programu své 32. kolo. V jeho rámci změří síly celky Athletic Bilbao a Rayo Vallecano. Úvodní výkop je ve středovém kruhu San Mamés Barria, tedy domovském stánku Bilbaa, naplánován na 20:30. Přeji příjemný sportovní zážitek!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.