Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 5:0. Střely mimo: 8:5. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 16:17.
Máme za sebou dnešní utkání. První poločas nám nic zajímavého nenabídl, druhý poločas na tom nebyl o nic lépe, domácím se však podařilo během sedmi minut vstřelit dvě branky a díky tomu tedy dnes vítězí 2:0. Hosté dnes byli ve všech směrech horším týmem.
90+4
90+3
Pokračuje se ve hře. Každou chvíli hlavní rozhodčí ukončí dnešní zápas.
90+2
Domácí měli velkou šanci a brankář Cuéllar skvěle zlikvidoval střelu. Při zákroku se však nejspíše zranil, když se srazil s útočníkem. Nyní je ošetřován na hrací ploše.
90+1
Hosté jsou u míče, ale někteří hráči to již vzdávají. Jejich pohled a výraz na tvářích mluví za vše.
90
Hlavní rozhodčí nastavil tři minuty nad rámec hracího času.
90
Základní hrací doba již vypršela, je téměř jisté, že toto utkání vyhraje domácí tým.
89
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Simone Verdi, přichází Sergi Enrich.
88
Sice by spíše měli útočit hosté, ale je tomu přesně naopak. Domácí se stále ženou za vidinou třetí branky.
86
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Keko, přichází Antonio Luna.
85
Další dobrá akce hostů končí na nepřesné přihrávce, je to velká škoda.
83
Fanoušci se již radovali z třetí branky, kterou vstřelil Verdi. Radost jim pokazil asistent rozhodčího na lajně, který zvedl praporek kvůli ofsajdu.
81
Ndi se teď dostal k míči na hranici vápna a vystřelil na branku. Jeho střela mířila nad branku. Vůbec to však nebyl marný pokus, kdyby střela letěla o metr níže, tak by to byla krásná branka.
80
Máme tu posledních deset minut zápasu a hráči Eibaru vedou o dvě branky. Hosté budou muset hodně rychle zabrat, jestli chtějí pomýšlet na bodík za pomyslnou remízu.
79
Střídání v týmu Sporting Gijón: ze hřiště odchází Alberto Lora, přichází Álex Barrera.
77
Keko teď mohli vstřelit svou druhou branku v dnešní zápase. Nakonec míč skončil na boční síti.
76
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Dani García, přichází Adrián González.
74
Domácí teď mohli jít do slibné šance. Dlouhá přihrávka na Bastóna však byl až příliš dlouhá.
72
Domácí zahrávali volný přímý kop a nakonec z toho byla velmi nepříjemná situace pro brankáře hostů. Míč totiž ještě před ním skočil. Cuéllar si však nakonec poradil a míč vyrazil do bezpečí.
71
Lora teď vyfasoval žlutou kartu. Vypadá to, že se při faulu dokonce zranil. Teď už je za postranní čárou.
70
Domácí jsou stále aktivnějším týmem, hostující obrana má plné ruky (nohy) práce.
67
Další karta pro domácí. Nyní ji vyfasoval za podražení.
67
Domácí za sedm minut zvládli vstřelit dvě branky a posunuli se tak hodně blízko k vítězství. Uvidíme, jestli na tohle budou hosté schopni nějak reagovat.
65
Castellano vyfasoval za svůj faul žlutou kartu.
63
Střídání v týmu Sporting Gijón: ze hřiště odchází Álex Menéndez, přichází Isma López.
62
Střídání v týmu Sporting Gijón: ze hřiště odchází Antonio Sanabria, přichází Carlos Castro.
62
Eibar právě vstřelil branku!
Máme tu branku číslo dva. Skvělý míč dostal do pokutového území BORJA BASTÓN, a ten si s míčem už věděl rady, poslal ho krásně k pravé tyči – 2:0
61
Utkání začíná být tak trochu vyhrocené. Na hřišti jsou k vidění hodně tvrdé zákroky.
60
Ramis vyfasoval žlutou kartu za podražení.
58
Na branku se snaží rychle odpovědět i hosté. Nyní budou zahrávat rohový kop.
55
Tak a máme tu první branku tohoto zápasu. Ve vápně se dostal míč až k SERGIOVI KEKOVI, a ten ho poslal přízemní střelou až za záda Cuéllara. Domácí se tedy ujímají vedení, snad to pomůže i kvalitě utkání.
55
Domácí se teď snažili rychlou akcí překvapit obranu hostů. Nakonec však vše ztroskotalo kvůli špatnému zpracování míče.
54
Hra je teď často přerušována a celkově se začíná fotbal opět dostávat do tempa z prvního poločasu. Tedy skoro žádného.
51
Jeden z hostů se teď provinil útočným faulem. Domácí tak budou mít výhodu volného kopu. Nyní se snaží uklidnit situaci na hřišti hlavní rozhodčí, pár hráčů se totiž pustilo slovně do sebe.
49
Vypadá to ovšem, že aktivnějším týmem v poločase druhém budou opět domácí.
48
Hraje se na půlce. Oba týmy opět začínají opatrně.
46
Začne nám druhý poločas dnešního utkání. U míče jsou domácí, kteří mají míč na svých kopačkách.
46
Máme za sebou první poločas dnešního zápasu. Zatím bylo k vidění jen pár šancí, celkově sledujeme poměrně nudné utkání pro diváka. Doufejme, že se to zlepší v druhém poločase, ten nám začne zhruba v 19:33.
45+2
45+2
Tak u míče jsou ještě hráči domácího týmu. Mají teď poslední možnost k šanci. Vypadá to ovšem, že už nic nevymyslí.
45+1
Pokračuje se ve hře, hlavní rozhodčí nastavil dvě minuty nad rámec hracího času.
44
Vypadá to na další zranění. Na trávníku musí být ošetřován Aït-Atmane.
43
Tak teď to na stadionu jen zahučelo. Berjón se totiž před vápnem skvěle uvolnil a vypálil na branku. Jeho střela mířila jen těsně vedle branky. Opravdu chybělo jen málo a mohli jsme vidět první branku zápasu.
41
Teď se předvedl ve skvělé formě Lora. Vyhrál sprinterský souboj a navíc založil skvělou přihrávkou rychlý protiútok.
39
Velmi škaredý zákrok. Guitián teď zastavil jednoho z domácích velmi ostrým zákrokem. Za to uviděl žlutou kartu.
38
Po dlouhé době se konečně něco dělo. Nakonec ze závaru ve vápně hostů bude jen rohový kop.
36
Ve hře se již pokračuje. Dos Santos musel jít za postranní čáru. Vypadá to, že ve hře nebude pokračovat.
34
Pozor, pozor. Tady to nejspíše vypadá na nějaké zranění. Dos Santos leží na trávníku. Při pádu si nejspíše něco udělal s nohou.
32
Domácí se z ničeho nic dostali do šance. Bastón se dostal ve vápně k míči a vypálil na branku. Jeho tvrdou střelu vyrazil dobrým zákrokem Riesgo.
31
Ani půl hodina hry nám nenabídla žádnou zajímavější šanci či situaci. Šancí je zatím jako šafránu. Hráči obou týmů spíše vyčkávají na možné chyby na druhé straně.
30
U míče jsou hráči Eibaru. Ti nyní kombinují na útočné polovině a hledají mezírky v obraně.
27
Utkání je plné nepřesností. Oba týmy dnes produkují mnoho nepřesných přihrávek.
26
Tak teď šli tři hráči na jednoho obránce. Nakonec to však skončilo pouze rohovým kopem.
24
Zatím asi největší šance zápasu. Ndi poslal krásnou přihrávku na hranici vápna a štěstí pokoušel Halilović střelou z první. Ta letěla jen těsně nad branku.
23
Máme za sebou první polovinu poločasu. Zatím jsme neviděli moc šancí, týmy se do ničeho nehrnou.
21
K míči se postavil Berjón. Snažil se lišácky zakroutit míč na zadní tyč. Míč nakonec letěl těsně nad branku.
20
Volný přímý kop pro domácí. Do vápna se prodíral Verdi, faulem ho ovšem poslal k zemi Capa.
18
Velmi špatně rozehraný rohový kop. To byla mizérie. U míče jsou tedy domácí hráči.
17
Prvního rohový kop si zkusí hosté. K míči se staví Aït-Atmane.
16
Domácí jsou zatím aktivnějším týmem. Obrana Sportingu Gijón se snad ještě nezastavila.
14
Velmi nebezpečný centr teď mířil do vápna hostů. Bastónovi chyběl metřík, aby míč tečoval do branky.
13
Domácí zahrávali rohový kop. Centr šel na přední tyč a u ní se nacházel Ramis. Ten ovšem v osudný moment upadl, a tak se míče zhostil jeden z obranců.
12
A další zmatek před brankou hostů. Ani teď toho však domácí hráči nevyužili. Stále jsou ovšem u míče.
11
Špatná komunikace v obraně hostů teď málem přinesla velkou šanci. Nakonec však jeden ze stoperů odkopl míč daleko od branky.
10
Oba týmy chtějí hrát a nedají si nic zadarmo. Nasazení hráčů je zatím velmi vysoké, uvidíme, jak dlouho to vydrží.
8
K vidění byla první střela zápasu, tedy jestli se tomu dá říct střela. Ramis se dostal k odraženému míči na hranici vápna a vypálil z voleje na branku. Jeho střela mířila totálně mimo branku.
7
A máme tady i první žlutou kartu dnešního zápasu. Tu vyfasoval za svůj nešetrný zákrok Menéndez.
6
U míče jsou hosté. Konkrétně bude zahrávat odkop brankář Cuéllar. Vypadá to na dlouhý míč na útočnou polovinu.
4
Z rohového kopu jsme nic zajímavého neviděli. Verdi se snažil naskočit na centr, chybělo mu však zhruba půl metru.
4
Nakonec z toho bude rohový kop. Jeden z hostů míč totiž uklidil za postranní čáru.
3
Domácí budou mít po jednom ze zákroků výhodu volného přímého kopu. Ten budou rozehrávat zhruba ze čtyřiceti metrů. Hráči se již sbíhají do vápna.
2
K míči se teď dostali i domácí. Ti zatím kombinují na útočné polovině. Jde vidět, že oba týmy se spíše zatím oťukávají.
1
Meré se snažil dlouhým pasem překvapit obranu. Centr byl ale příliš krátký, a míče se tak ujal jeden ze stoperů Eibaru.
1
Hosté se ujali úvodní rozehrávky a mají míč na svých kopačkách.
1
Právě nám začalo dnešní utkání. Hosté nastoupili v žlutých dresech, domácí v dresech modrých.
1
-10
Zhruba za deset minut nám začne dnešní utkání. Fotbalový chrám se již pomaličku plní.

SD Eibar: Riesgo – Capa, Ramis, dos Santos, L. Castellano – Escalante, Dani García (C) – Keko, Verdi, Berjón – Bastón.
Náhradníci: Irureta – Pantić, Inuj, Enrich, Hajrović, Luna, Adrián González.

Sporting Gijón: Cuéllar – Lora (C), Meré, Guitián, Menéndez – Mascarell, Aït-Atmane – Halilović, Ndi, Jony – A. Sanabria.
Náhradníci: Alberto García – Barrera, Cases, C. Castro, Isma López, Carmona, P. Pérez.

Rozhodčí: Velasco – Alonso, Álvarez.
Vzájemné zápasy

20.01.2008 SD Eibar – Sporting Gijón 0:3
15.06.2008 Sporting Gijón – SD Eibar 2:0
28.09.2013 Sporting Gijón – SD Eibar 3:2
02.03.2014 SD Eibar – Sporting Gijón 3:0
Jaká je aktuální forma týmů? Oba týmy jsou na podobně. Z posledních třech zápasů totiž okusili výhru, remízu i porážku. Eibar remizoval s Valencií 1:1. Poté vyhrál v poháru nad Ponferradem 4:0. V posledním zápase prohrál na půdě La Coruni 2:0. Sporting Gijón vyhrál nad týmem Las Palmas 3:1. Poté prohrál nad Sevillou 0:2. V posledním zápase, který byl pohárový, remizoval proti Realu Betis 3:3.
Čeká nás utkání týmů, které se nacházejí zhruba uprostřed tabulky. Domácí Eibar zatím drží desátou příčku. Hosté se nacházejí na nesestupové šestnáctém místě, od sestupové příčky je však dělí pouze jeden bod. Domácí tým má výrovnané skóre, a to 19:19. Hosté mají záporné skóre, konkrétně 15:23.
Ještě jednou zdravím všechny fanoušky fotbalu, toho španělského obzvlášť. Dnes se můžete těšit na textový přenos z fotbalového utkání mezi SD Eibarem a Sportingem Gijón.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.