Dnešní utkání je u konce! Getafe CF nepodalo v domácím prostředí v zápase s Real Clubem Celta de Vigo špatný výkon, avšak prohrálo těsně 0:1!

Hned ve druhé minutě dnešního utkání měl velkou šanci domácí Yoda, který trefil s příspěním brankář Guaita břevno! Následně byla hra velmi vyrovnaná, a další větší šance přišla až v 26. minutě, kdy nebezpečně střílel Sarabia, jeho ránu však Álvarez vyrazil! V závěru měly oba týmy velkou šanci, avšak prosadit se nedokázaly.

Ve druhém poločase bylo aktivnější Getafe, které mělo dvě velké šance, avšak střely Lacena a Sarabii mířily mimo! Následně se v 71. minutě trefil Nolito, který tak rozhodl o vítězství svého celku!

To je z mé strany vše, a u dalšího textového přenosu se budu těšit brzy nashledanou!
90+3
90+2
Orellana se dostal k míči před pokutovým územím, a krásnou průnikovou přihrávkou uvolnil Wassa. Mladý dánský záložník to zkoušel a zadní tyč, avšak branku těsně minul!
90+1
Hlavní rozhodčí nastavuje celkem tři minuty nad rámec základní hrací doby!
90
Tak přece jen ještě jedna šance domácího celku přišla! Z levé strany dokázal odcentrovat Buendía, který našel útočníka Vázqueze. Jeho následná hlavička však mířila nad branku!
89
Getafe se ještě v samotném závěru pokouší něco se současným stavem udělat, avšak čas se krátí ...
88
Hostující celek dobře zakombinoval na útočné polovině, a z levé straně odcentroval Wass. Dánský záložník však trefil pouze Calu, který může postupovat vpřed!
86
Celta de Vigo měla velkou šanci, ze které mohla potvrdit své vítězství! Z pravé strany poslal míč do vápna Mallo, jehož centr našel ve vápně Orellana, avšak jeho hlavička skončila těsně vedle!
85
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Iago Aspas, přichází Marcelo Alfonso Diaz Rojas.
84
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Víctor, přichází Moisés Gómez.
83
Domácí Getafe vybojovalo další rohový kop, kterého se ujak Sarabia. Španělský záložník svým centrem hledal ve vápně Vázqueze, ten se však k míči nedostal!
82
Následně exekuce standardní situace se ujal Vázquez, jehož střela vůbec nebyla špatná. Míč však prolétl těsně nad brankou!
81
Domácí celek kombinoval na levé straně, kde operoval s míčem Vázquez. Španělského útočníka následně poslal k zemi Malo, a je z toho zajímavá standardní situace.
80
Getafe pokračuje v aktivním výkonu, nicméně v posledních minutách se domácím nedaří v koncovce, a Álvarez již dlouho nezasahoval!
78
Hlavní rozhodčí uděluje další žlutou kartu hostující Iagu Aspasovi, který ve středu hřiště ostře zajel pod nohy Lacena!
77
Getafe mělo následně k dispozici standardní situaci, které se ujal Victor. Jeho nadýchaný centr však dokázala obrana Celty de Vigo odvrátit!
76
Střídající Šćepović postupoval středem hřiště, následně byl však poslán k zemi Radojou. Hlavní rozhodčí váhal, nakonec však žlutou kartu neudělil.
75
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Théo Bongonda, přichází Daniel Wass.
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Juan Rodríguez, přichází Stefan Šćepović.
75
73
Hned po úvodní brance dnešního utkání je pochopitelně aktivnější domácí celek, který se pokouší velmi rychle srovnat. Obrana Celty je však velmi dobře postavená!
71
Celta de Vigo právě vstřelilo branku!
A máme tady úvodní branku dnešního utkání! Domácí tak teď mohou ještě více mrzet ty nevyužité šance z druhého poločasu. Exekuce rohového kopu se ujal Orellana, který našel ve vápně Hernándeze, a ten dostal míč na zcela volného NOLITA, který poslal míč do branky!
70
Střídající Nolito našel před pokutovým územím volného Orellana. Chilský záložník natáhl ke střele, nicméně tu dokázal vyrazit brankář Guaita na rohový kop!
69
Teď se dostává ke slovu také hostující celek, který momentálně kombinuje před pokutovým územím svého soupeře!
68
Domácí celek je ve druhém poločase jednoznačně aktivnější, avšak své velké šance Getafe nedokázal využít. Teď se dostal ke střele ze střední vzdálenosti Juan Rodríguez, avšak jeho pomalý pokus skončil v náruči Álvareze.
66
Getafe vybojovalo rohový kop, kterého se ujal Sarabia. Jeho centr však příliš přesný nebyl, a hostující Cabral míč odkopl daleko za vápno svého týmu.
65
Domácí Getafe mělo k dispozici další standardní situaci, které se ujal Sarabia. Jeho centr se snesl do středu vápna, nicméně obrana Celty centr odvrátila!
63
Na druhé straně se dostával do šance hostující Bongonda, který si nabíhal na přihrávku od Radoja. Těsně před ním však míč odkopl brankář Guaita!
62
A další obrovská šance domácího celku! Po pravé straně postupoval vpřed střídající Buendia, který následně našel ve vápně Sarabiu. Španělský záložník vyslal střelu na vzdálenější tyč, nicméně jeho pokus mířil těsně vedle!
61
Getafe je zatím ve druhém poločase aktivnější než soupeř, a momentálně pokračuje v kombinaci na útočné polovině.
59
Velká šance domácího celku! Juan Rodríguez se zhostil standardní situaci z pravé straně, jenže jeho centr byl odvrácen. Následně se za vápnem opřel do míče Lacen, jehož střela však skončila těsně vedle!
58
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází John Guidetti, přichází Nolito.
57
Getafe nebezpečně kombinovalo na útočné polovině, a na pravé straně se pokoušel uvolnit Wanderson. Brazilského křídelníka následně poslal k zemi Cabral, který dostává žlutou kartu!
56
U postranní čáry se již připravuje útočník Nolitov, který by měl pravděpodobně naskočit do hry místo útočníka Guidettiho!
54
Cabral poslal hodně těžkou zpáteční přihrávku, se kterou měl brankář Álvarez velké problémy. Hostující brankář však situaci zvládl, a stihl míč odehrát před napadajícím Vázquezem.
53
Ve středu hřiště se dobře uvolnil Iago Aspas, který následným pasem hledal ve vápně volného Radoja. Srbský záložník však na míč nedosáhl, a ten skončil u Guaita!
51
Celta de Vigo se hnala do zajímavého útoku, který táhl středem hřiště Aspas. Jeho následná přihrávka hledala ve vápně Guidettiho, ten se však nacházel v ofsajdu!
49
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Damián Suárez, přichází Emiliano Buendía.
48
Na trávníku zůstal opět ležet Damián Suárez, který si zřejmě obnovil své zranění z prvního poločasu, a vypadá to, že bude muset střídat!
46
Hned na začátku druhého poločasu přišla velká šance hostujícího celku! V pravé části vápna se dokázal uvolnit Aspas, který našel Bongondu, a jeho střela mířila mezi tři tyče. Yoda však míč odkopl!
46

Druhý poločas začne přibližně v 19:17!
45+1
45
Na druhé straně zahrozilo také Getafe! Na levou stranu dostal ideální přihrávku Víctor, který následným centrem našel ve vápně Vázqueze. Španělský útočník si míč zpracoval, avšak mířil pouze do boční sítě!
44
Real Club si v samotném závěru vypracoval velkou šanci! Na pravou stranu dostal přihrávku Orellana, který si míč připravil na centr, a následně našel Bongondu. Belgický křídelník však poslal svou hlavičku těsně mimo!
42
Následného rohového kopu se ujal Orellana, jenže ještě předtím dostal žlutou kartu Yoda za strkanici s Guidettim! Následný centr Orellana však obrana Getafe odvrátila!
41
John Guidetti dostal povedenou přihrávku za obranu, a dostal se i do zakončení. Jeho střelecký pokus však dokázal zblokovat na rohový kop Mallo!
40
Na pravém křídle se pokoušel uvolnit Aspas, jehož průnik však dokázal zastavit obránce Yoda. Španělský křídelník však udržel míč, a pokračuje v kombinaci.
38
Následného rohového kopu se ujal Sarabia, jehož centr však příliš povedený nebyl, a obrana Celty de Vigo si dokázala poradit!
37
Domácí celek vybojvoal rohový kop, nicméně ještě před rozehrávkou rohu musí být ošetřen Damián Suárez, který si zjevně přivodil nějaké svalové zranění.
36
Následné standardní situace se ujal Orellana, jehož centr však příliš povedený nebyl. Chilský záložník našel pouze rukavice brankář Guaity, který míč vyboxoval.
35
Hostující celek se dokázal dostat z těžké situaci uprostředí hřiště, a dopředu vyrazil Iago Aspas. Záložníka Celty však poslal k zemi nedovoleným zákrokem Cala, a je z toho zajímavá standardní situace.
33
Před pokutovým územím měl míč na své kopačce Sarabia, který následným pasem našel ve vápně Vázqueze. Španělský forvard se obtočil kole Cabrala, a vystřelil, nicméně stoper Celty dokázal jeho střelu zablokovat!
32
Wanderson opět operoval s míčem na levé straně, a následným pasem hledal ve vápně Lacena. U toho byl však velmi rychle Cabral, který dokázal ve skluzu dostat míč do zámezí!
29
Středem hřiště postupoval domácí Lacen, který se následně odhodlal ke střele, avšak pokus španělského záložníka nakonec mířil mimo!
28
Aktivní domácí celek se hnal do dalšího útoku, který tentokrát táhl po levé straně Yoda. Jeho následný centr byl nebezpečný, nicméně míč skončil v náruči Álvareze!
27
Následného rohového kopu se ujal právě Sarabia, jehož centr však příliš povedený nebyl, a obrana Celty de Vigo si dokázala poradit, a odvrátila míč do bezpečí.
26
Getafe opět postupovalo do přečíslení, a byla z toho další velká šance! Celou akci táhl po pravé straně Sarabia, který si následně míč navedl na hranici vápna, a vystřelil na přední tyč. Jeho střelu však dokázal Álvarez vyrazit na rohový kop!
25
Celta de Vigo postupovala do protiútoku, jenže po ztrátě míče fauloval Radoja. Domácí velmi rychle rozehráli, a míč se dostal k Víctorovi, a ten byl rovněž faulován Aspasem!
24
Dlouhý odkop brankáře Álvareze dolétl až k domácímu Lacenovi, který si míč zpracoval, a Getafe může zamířit do postupného útoku!
22
Aktivní Bongonda vybojoval míč na levé straně, a mohl jít do protiútoku. Damián Suárez však předvedl taktický faul, a poslal belgického křídelníka k zemi!
21
Odvážný průnik po levé straně provedl Wanderson, který si to namířil až do vápna. Jeho následný přízemní pas měl najít naběhlého Vázqueze, avšak ten se nacházel v odlišném prostoru!
19
Následné standardní situace se ujal Iago Aspas, který se pokoušel Guaita překvapit střelou na vzdálenější tyč, jenže jeho střelecký pokus nakonec směřoval mimo.
18
Právě John Guidetti dostal před vápnem ideální pas od Hernándeze, a připravoval se na vstup do útočného pásma. Švédského útočníka však poslal k zemi Velázquez, který dostává žlutou kartu!
18
Na druhé straně hřiště se pokoušel zahrozit Sarabia, kterého vyslal do protiútoku Víctor. Španělský záložník hledal centrovaným míčem ve vápně Wandersona, avšak míč skončil v Álvareze.
17
Iago Aspas se dostal k míči ve středu hřiště, a pohotovým pasem našel na pravé straně Guidettiho. Mladý švédský forvard hledal centrem ve vápně Orellanu, avšak Cala míč odhlavičkoval do zámezí.
16
Domácí celek opět šel do postupného útoku, který táhl po pravé straně Lacen. Jeho následná přihrávka našla před vápnem Víctora, ten si však míč špatně zpracoval, a pohotový Cabral jej odkopl.
14
Hostující stoper Cabral se musel velmi rychle vracet, neboť za dlouhým nákopem šel Sarabia. Stoper Celty však situaci zvládl!
12
Getafe se po delší době dostalo do kombinace na útočné polovině. Na pravém křídle se dokázal uvolnit Damián Suárez, který sice odcentroval, avšak jeho pomalý centr došel pouze do rukavic brankáře Álvareze.
10
Celta postupovala do zajímavého protiútoku, který táhl středem hřiště Hernández. Jeho následná průniková přihrávka našla naběhlého Bongondu, který obratem posílal míč před branku, nicméně pro ten si došel Guaita!
8
Po delší době se dostala dopředu také Celta! Akci hostujícího celku táhl po levé straně Bongonda. Belgický křídelník však prohrál v souboji s Damiánem, a bude následovat odkop od branky Guaity!
7
Getafe vybojoval úvodní rohový kop dnešního utkání, a rohového kopu se ujal Damián Suárez. Jeho následný centr však dokázala obrana Real Clubu odvrátit!
6
Domácí celek kombinoval na pravé straně, kde si Suárez narazil míč s Víctorem Sarabiou, a namířil si to do vápna. Následný centr španělského beka byl však zblokován na rohový kop!
5
Getafe opět postupuje do postupného útoku, a momentálně kombinuje na útočné polovině. Obrana Celty de Vigo však zatím pracuje velmi dobře.
4
Do dnešního zápasu vstoupilo aktivněji domácí Getafe, které zatím svého soupeře přehrává. Celta de Vigo se nemůže dostat do zápasu, a zatím hraje hodně pasivně.
2
A hned ve druhé minutě registrujeme velkou šanci na straně domácího celku! Na levém křídle se dokázal uvolnit Yoda, jehož následný centr tečoval brankář Álavarez, a míč se odrazil od břevna zpět do hřiště!
1
Hlavní rozhodčí Coliseum Alfonso právě zahájil dnešní utkání. Úvodní výkop měli k dispozici fotbalisté domácí celku, kteří na míří do prvního úotku v dnešním zápase!
1

Getafe CF: Guaita – Damián Suárez, Cala, Velázquez, Yoda – Juan Rodríguez, Lacen – Víctor, Sarabia, Wanderson – Á. Vázquez.
Náhradníci: Megyeri – Vergini, Šćepović, León, Moisés Gómez, Medrán, Buendía.

Real Club Celta de Vigo: S. Álvarez – Mallo, Cabral, Sergi Gómez, J. Castro – P. Hernández, Radoja – Aspas, Orellana, Bongonda – Guidetti.
Náhradníci: Blanco – Diaz Rojas, Nolito, Dražić, Wass, Planas, Señé.

Rozhodčí: David Fernández – Cabaňero, Canelo (vš. Španělsko).
Příjemný sobotní večer všem fotbalovým fanouškům a fanynkám! Španělská Primera Division má dnes na programu zápasy 26. kola. My se společně zaměříme na souboj Getafe CF s Realem Club Celta de Vigo. Úvodní výkop je naplánován v 18:15, a u textového přenosu se na vás bude těšit Jan Havlovic.
GETAFE CF
Getafe zažívá průměrnou sezónu, a nachází se na čtrnácté příčce tabulky se ziskem 26 bodů. Tento španělský celek však rozhodně není z boje o záchranu venku, neboť na osmnácté Las Palmas má náskok pouhých pěti bodů. Do dnešního souboje Getafe nevstupuje v roli favorita, nicméně se jistě bude chtít před domácím publikem vytáhnout, a získat tři body!

Forma Getafe je v posledních zápasech hodně špatná! El Geta čeká na bodový zisk již pět zápasů, a tuto nepříjemnou sérii by rádi svěřenci trenéra Escribá zlomili. V posledním domácím zápase Getafe přivítalo na svém stadionu silné Atlético, se kterým prohrálo 0:1. V posledním ligovém zápase byl soupeřem Azulones Levante. Domácí celek šel od úvodních minut tvrdě za svým, a nakonec se radoval z vítězství 3:0. Getafe se v letošním ročníku spoléhá na služby Pabla Sarabii, který z pozice záložníka vstřelil solidních pět branek, a táhne svůj tým. Dokáže se mladý španělský středopolař prosadit i dnes?
REAL CLUB CELTA DE VIGO
Vigo patřilo dlouhá léta k průměným španělským týmům, nicméně na konci 90. let přišlo zlepšení výkonosti. V letošní sezóně se Vigu daří narámně, a v silné konkurenci se zatím tento španělský celek nachází na šesté pozici se ziskem 38 bodů. Střed tabulky je však velmi našlapaný, a na Vigo se nepříjeměn dotahuje zejména Bilbao s Eibarem. Real Club do dnešního utkání vstupuje v pozici mírného favorita, nicméně to v hlavním městě nebude mít jednoduché!

Celta de Vigo se dokázala oklepat z vysoké prohry 1:6, kterou si odvezla ze zápasy na půdě Barcelony, a v posledním zápase naplno bodovala. Svěřenci trenéra Berizza přivátali doma Eibar, a v 69. minutě vedli už 3:0. Malý španělský klub však v závěru dvěma rychlými brankami zápas zdramatizoval, avšak vyrovnat již nedokázal. Celtu v letošní sezóně táhne zejména dvojice Iago Aspas – Duran Nolito, která dohromady nastřílela už 18 branek. Velmi produktivní je také mladý Švéd John Guidetti, který má na svém kontě branek šest!