Getafe krátce po přestávce prohrálo, když se pohotovou střelou v akrobatické pozici prosadil Sergio Álvarez . Jenže vzápětí byl po druhé žluté kartě vyloučen Nacho Cases a Gijón dohrával zbytek utkání o deseti, čehož devět minut před koncem využil střídající Stefan Šćepović a po nádherném centru Pedra Leóna ze standardní situace hlavou vyrovnal. Ačkoliv Getafe doma nevyhrálo, vzhledem k ostatním výsledkům se posunulo mimo sestupové pásmo. Boj o záchranu ovšem vyvrcholí v posledním kole. Konečný výsledke. Getafe CF 1 Sporting Gijón 1.
90+5
90+5
Juan Cala taktickým faulem zastavil rychlý protiútok Sportingu Gijón a uviděl žlutou kartu. Více už se v dnešním utkání nestane!
90+4
Žlutou kartu dostává Juan Cala (Getafe CF).
90+4
Alberto Lora doběhl míč po příliš dlouhém centru Getafe z pravého křídla a poté ho napálil do hloubi hřiště.
90+3
Isma López se na pravé straně šestnáctky dostal k přízemnímu centru, ten ale domácí odvrátili do bezpečí. Zarážející je, že místo toho, aby se Getafe v početní výhodě tlačilo za vstřelením vítězného gólu, tak se musí bránit.
90+2
Isma López si navedl míč na pravačku před pár okamžiky a zpoza šestnáctky napřáhl ke krásné technické střele, která těsně minula vzdálenější pravý horní roh brány! To bylo hodně těsné.
90+1
PŘESNOST PŘIHRÁVEK:

Getafe CF 62% Sporting Gijón 50%
90+1
Nad rámec utkání byly nastaveny 4 minuty. Více už času už ale Getafe na vstřelení vítězného gólu mít nebude.
90
Getafe po nádherné akci po pravém křídle skórovalo, jenže gól domácího celku nebyl uznán kvůli ofsajdu! Nutno dodat, že to bylo posouzeno naprosto správně a domácí ani neprotestovali.
89
Čas pro Getafe nyní běží neskutečně rychle a před námi je strhující závěr dnešního utkání, ve kterém jsme zatím po velké bitvě viděli dva góly, na každé straně po jedné.
88
Následný útok Getafe byl ovšem vzápětí zpomalen a domácí fotbalisté se k ohrožení brány Ivána Cuéllara vzápětí nedostali.
87
Sporting Gijón krásně roztáhl hru doleva, jenže následný centr zamířil na vzdálenější pravé tyči do území nikoho a Karim Yoda mohl na levém křídle vyrazit do rychlého protiútoku.
86
Druhý poločas nabízí strhující momenty na obou stranách a stav utkání je nerozhodný. Oslabený Gijón hraje na hřišti Getafe nerozhodně 1:1.
85
Do konce utkání zbývá odehrát něco málo přes pět minut a remíza s největší pravděpodobností příliš mnoho neřeší. Naopak vítěz dnešního duelu se výrazně přiblíží k záchraně.
84
Hosté vyrazili do rychlého protiútoku a z pravého křídla posílali do šestnáctky velmi nebezpečný centr, jenže Gijónu byl vzápětí odpískán útočný faul.
83
Pedro León dnes zkrátka nemá střelecké štěstí, nyní krásně vypálil z volného přímého kopu, jenže jeho prudká střela skončila těsně nad břevnem!
82
A možnost přichází hned vzápětí. Hráči Gijónu faulovali v blízkosti šestnáctky a domácí mají k dispozici volný přímý kop z velmi dobré pozice.
81
Getafe vyrovnalo a ještě má dostatek času na to, aby početní výhodu využilo ke kompletnímu otočení výsledku na svou stranu.
80
Getafe právě vstřelilo branku!
Střídající STEFAN ŠĆEPOVIĆ rozradostnil fanoušky parádním zakončením a deset minut před koncem vyrovnává na 1:1!! Pedro León na levé straně krásně rozehrál standardní situaci a na přední tyči našel nabíhajícího Stefana Šcépoviće, který hlavou zamířil přesně k levé tyči.
80
Střídající Karim Yoda to tentokrát udělal skvěle, když se na levém křídle protáhl kolem svého protihráče a Alberto Lora viděl po jeho stažení k zemi žlutou kartu.
79
Žlutou kartu dostává Alberto Lora (Sporting Gijón).
79
Střídání v týmu Sporting Gijón: ze hřiště odchází Antonio Sanabria, přichází Miguel Ángel Guerrero.
78
Střídající Karim Yoda si před pokutovým územím zpracovával míč na střelu, jenže si při zpracování pomohl rukou, která neunikla zraku hlavního rozhodčího.
77
Getafe je jedenáct let mezi španělskou elitou, v letošní sezóně La Ligy mu ale vážně hrozí sestup. Obzvlášť, pokud dnes prohraje.
76
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Pablo Sarabia, přichází Karim Yoda.
75
Hra se během posledních okamžiků přelévá v rychlém tempu ze strany na stranu, jenže druhý gól utkání je zatím v nedohlednu.
74
Getafe na pravé straně rozehrálo rohový kop, jenže následný centr byl příliš vysoký a v pokutovém území přelétl všechny hráče.
73
Antonio Sanabria se po bleskovém protiútoku dostal do úniku, který pod tlakem zakončil střelou zpoza šestnáctky, která zamířila těsně vedle bližšího pravého horního rohu brány!
72
Pedro León v rychlém sledu do třetice! Záložník Getafe se na pravé straně šestnáctky krásně otočil a poté vypálil, jeho střela ale zamířila pouze doprostřed brány a skončil v náruči Ivána Cuéllara!
71
Pedro León se vzápětí po centru z pravé strany dostal uprostřed pokutového území pro změnu k hlavičce, ta ovšem byla nepřesná a ze vzduchu se snesla vedle vzdálenější levé tyče.
70
Pedro León se uprostřed šestnáctky prodral do zakončení, jenže jeho následná přízemní střela levačkou byla sražena na rohový kop, po kterém hosté odvrátili míč definitivně do bezpečí.
69
PRŮMĚRNÁ RYCHLOST (KM/H):

Getafe FC 5,9 Sporting Gijón 6,6
68
Střídání v týmu Sporting Gijón: ze hřiště odchází Alen Halilović, přichází Álex Menéndez.
67
Střídající Emiliano Buendía byl zřejmě tím hráčem, který se ihned po příchodu na hřiště ocitl na levé straně šestnáctky ve skvělé šanci, jenže jeho přízemní střela zamířila pouze doprostřed brány a náruče Ivána Cuéllara!
66
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Moisés Gómez, přichází Emiliano Buendía.
65
Fanoušci Getafe jsou v hledišti hodně skleslí a smutně sledují zbytek dnešního utkání. Jak se ale říká, naděje umírá poslední a domácí fotbalisté ji rozhodně mají.
64
Damián Suárez vypálil zpoza šestnáctky pravačkou, jenže jeho následná střela mířící pouze doprostřed brány se stala pochoutkou pro brankáře Ivána Cuéllara.
63
Getafe se snaží rychle odpověď na vedoucí gól Getafe, jenže zatím se v početní výhodně nedostal do žádné slibné brankové příležitosti.
62
Hráči obou týmů od toho dávají úplně všechno a na jejich výkonu se začíná projevovat únava. Zejména hosté to budou mít o deseti hodně těžké a musí mnohem více pracovat.
61
Ze zápasu uplynula hodina hry, po které Sporting Gijón vede na hřišti Getafe 1:0, zbytek utkání ovšem po vstřelení úvodní branky bude dohrávat o deseti.
60
Stefan Šćepović se po příchodu na hřiště málem na hranici šestnáctky prodral do zakončení, jenže jeden z hráčů Sportingu ho skvěle předskočil a odstavil od míče.
59
Střídání v týmu Sporting Gijón: ze hřiště odchází Carlos Carmona, přichází Rachid Aït-Atmane.
58
Sporting Gijón se sice krátce po přestávce ujal vedení, jenže nyní bude dohrávat zbytek utkání v deseti, což je výrazná komplikace.
57
Nacho Cases předvedl zbytečně ostrý skluz a po sestřelení svého protihráče zezadu po zásluze viděl žlutou kartu, po které nesledovala červená a předčasný odchod pod sprchy.
56
Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Nacho Cases (Sporting Gijón).
55
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Carlos Vigaray, přichází Stefan Šćepović.
54
Pedro León našel na vzdálenější levé tyči nádherným centrem po rozehrání standardní situace jednoho ze svých spoluhráčů, který ve výskoku dobře hlavičkoval, jenže pouze doprostřed brány, kde jeho pokus nadvakrát zneškodnil Iván Cuéllar!
53
Hosté rozehráli vzápětí na levé straně hřiště rohový kop, po následném centru už se ale k dalšímu ohrožení domácí brány Getafe nedostali.
52
Jeden z fotbalistů Sportingu na levé straně krásně pronikl mezi dvěma protihráči do šestnáctky a před bránu poslal prudký přízemní centr, který Vicente Guaita v pádu vyrazil na rohový kop!
51
Sporting Gijón po přestávce otevřel z ničeho nic skóre utkání a v souboji o záchranu se ujímá jako blesk z čistého nebe vedení.
50
Gijón právě vstřelil branku!
SERGIO ALVÁREZ předvedl parádní volej a posílá Sporting Gijón krátce po přestávce do vedení!! Sergio Alvárez předvedl na levé straně šestnáctky pohotový volej a bočními nůžkami napálil míč přesně do levého horního rohu brány.
50
Jony se dostal na levé straně šestnáctky k přízemnímu centru, který obránci Getafe pod tlakem odkopli za postranní čáru.
49
Getafe vstoupilo do druhého poločasu pořádně zostra, jenže brankář Iván Cuéllar stále drží čisté konto, stejně jako na opačné straně Vicente Guaita. Ten ovšem neměl příliš práce.
48
Carlos Vigaray dostal žlutou kartu, ještě před tím si ovšem hráči Getafe vytvořili slibnou šanci. Moisés Gómez se na levé straně šestnáctky krásně uvolnil a mezi dvěma protihráči kolmou přihrávkou našel v pokutovém území Pabla Sarabiu, který se pokusil z úhlu vypálit, jeho následná přízemní střela ale zamířila vedle vzdálenější pravé tyče.
47
Žlutou kartu dostává Carlos Vigaray (Getafe CF).
46
Getafe obstaralo výkop druhého poločasu, ve kterém se bude snažit navázat na výkon z úvodních pětačtyřiceti minut a prolomit před vlastním publikem bezbrankové skóre.
46
Druhý poločas začne přibližně v 18:00.
Getafe bylo v průběhu poločasu směrem vpřed mnohem nebezpečnější, jenže Pedro León pálil několikrát pouze do brankáře Ivána Cuéllara, zatímco Pablo Sarabia orazítkoval po pěkné zasekávačce levou tyč. Sporting Gijón sice přesněji kombinoval a více toho naběhal, ale do žádné šance se nedostal. Skóre prvním poločase. Getafe FC 0 Sporting Gijón 0.
45
44
Jony neváhal a po ojedinělém útoku Gijónu se zpoza šestnáctky krásně opřel do míče levačkou! Jeho následná střela poté mířila ke vzdálenější levé tyči, jenže brankář Vicente Guaita ji v pohodě kontroloval a vzápětí ji ukryl ve svém náručí, aniž by musel předvést nějaký tygří skok.
43
Getafe je lepší, jenže Gijón zachránila levá tyč a třikrát skvělý brankář Iván Cuéllar, kterého budou muset jeho spoluhráči v kabině pochválit. Nebýt jeho, tak už by Sporting prohrával.
42
Do konce prvního poločasu zbývá odehrát necelých pět minut a tuhý souboj mezi Getafe a Sportingem Gijón nadále pokračuje.
41
Álvaro Vázquez využil otevřené dálnice na pravém křídle a nabíhal si do šestnáctky před pár okamžiky na přihrávku Pabla Sarabiy, který se parádně uvolnil na levém křídle, jenže na přihrávku svého spoluhráče vzápětí nedosáhl.
40
Getafe je směrem kupředu přímočařejší a většinu svých akcí jeho fotbalisté tahají po pravém křídle, odkud přišly tři slibné šance, Iván Cuéllar je ale skvělými zákroky zneškodnil.
39
Co se týče přesnosti přihrávek a naběhaných kilometrů, jsou na tom hráči Sportingu Gijón o něco lépe, k vážnému ohrožení brány Getafe se ovšem ještě nedostali.
38
NABĚHANÁ VZDÁLENOST (KM):

Getafe CF 43,0 Sporting Gijón 43,2
37
Fanoušci Sportingu Gijón za deštivého počasí podporují svůj tým a ženou ho směrem kupředu. Hosté tu mají skvělou podporu, jenže směrem kupředu toho příliš nepředvedli.
36
Getafe je výrazně lepší a vytvořilo si tři slibné brankové příležitosti, jenže Sporting Gijón drží nad vodou skvělý brankář Iván Cuéllar.
35
Do konce prvního poločasu zbývá odehrát deset minut a na stadionu s názvem Coliseum Alfonso Pérez jsme zatím nebyli svědky žádného gólu.
34
Pedro León napřáhl na pravé straně šestnáctky k prudké přízemní střele, která se nepříjemně sklouzla po vlhkém trávníku a vyklouzla Ivánovi Cuéllarovi z rukou, brankářovi Gijónu ale vzápětí pomohli jeho spoluhráči, kteří míč odkopli do bezpečí!
33
Před inkasováním žluté karty Santiagem Verginim se na hranici šestnáctky krásně uvolnil pod tlakem Pablo Sarabia, jenže jeho následná přízemní střela z otočky postrádala razanci a brankář Iván Cuéllar ji v pohodě sebral ze země.
32
Žlutou kartu dostává Santiago Vergini (Getafe CF).
31

Getafe CF 45% Sporting Gijón 57%
30
Fotbalisté Sportingu Gijón obléhali šestnáctku Getafe, k ohrožení domácí brány se ovšem nedostali. Oba týmy dobře brání a směrem kupředu vede trnitá cesta.
29
Fotbalisté Getafe z pravého křídla poslali před bránu ostrý střílený centr, jmenovitě Pedro León, hosté ho ale na přední tyči odkopli do bezpečí.
28
Na opačné straně to zkoušel zpoza šestnáctky Antonio Sanabria, jeho následná střela ale zamířila vedle levé tyče a brankář Vicente Guaita mohl zůstat v bráně Getafe ledově klidný.
27
Getafe během dosavadního průběhu utkání vytvořilo druhou velkou brankovou příležitost, jenže stejně jako ta první úvodním gólem utkání neskončila.
26
Pedro León předvedl na pravé straně šestnáctky nádhernou zasekávačku a poté z ostrého úhlu napálil míč na přední tyč, Iván Cuéllar byl ale pozorný a skvělým zákrokem jeho jedovatou střelu vyrazil!
25
Sporting Gijón měl vzápětí výhodu rohového kopu, jenže následný centr z pravé strany Getafe uprostřed šestnáctky odhlavičkovalo do bezpečí.
24
Carlos Carmona rozehrál volný přímý kop a jeho táhlá střela levačkou po jemné teči zamířila vedle pravé tyče.
23
Fanoušci v ulicích používali světlice a zpívali za deštivého počasí hlasité chorály, na stadionu se ovšem zatím chovají slušně.
22
Jeden z fotbalistů Getafe se dostal na pravé straně šestnáctky ke střele z ostrého úhlu, která byla tečována a skončila na boční síti brány Gijónu! Následoval rohový kop, z něho ale vzápětí domácí hráči nic nevytěžili.
21
Jakmile jsem se zmínil, že se hraje čistě, tak na straně Sportingu Gijón viděl po faulu u levé postranní čáry žlutou kartu Nacho Cases. S největší pravděpodobností ovšem za protesty.
20
Žlutou kartu dostává Nacho Cases (Sporting Gijón).
19
Dnešní utkání je pro oba dva týmy skutečně velice důležité a nikdo se nechce dopustit zbytečné chyby. Zajímavostí je, že ačkoliv jde o záchranu, tak se zatím hraje čistě.
18
Getafe je během posledních minut výrazně nebezpečnější a Sporting Gijón má obrovský problém dostat se vůbec přes půlící čáru, což domácí fanoušci kvitují s povděkem.
17
Oba týmy zatím naběhaly shodný počet kilometrů, konkrétně devatenáct. Gijón o 100 metrů více, to je ovšem minimální rozdíl. Pokud se divíte, že je to příliš mnoho, tak ve statistice jsou samozřejmě započítaní všichni hráči na hřišti.
16
Pablo Sarabia si na levé straně šestnáctky navedl míč na pravačku a poté napřáhl ke krásné přízemní střele, která skončila na bližší pravé tyči a odrazila se zpět do hry!
15
Getafe po necelých patnácti minutách na levém křídle vybojovalo standardní situaci, následný střílený centr v podání Pedra Leóna ale trefil uprostřed šestnáctky pouze jednoho z hráčů Gijónu.
14
Dnešní utkání mezi Getafe a Sportingem Gijón slibovalo před výkopem tuhý boj a očekávání se zatím naplňují.
13
Oficiální statistika držení míče vyznívá pro Sporting Gijón, což je poměrně překvapivé, protože během posledních minut jsou rozhodně častěji u míče domácí fotbalisté Getafe.
12
DRŽENÍ MÍČE:

Getafe CF 44% Sporting Gijón 56%
11
Pablo Sarabia se dostal na levé straně hřiště k přízemní střele zpoza zpoza šestnáctky, jenže jeho pokus levačkou byl hodně nepřesný a hosté ho na značce pokutového kopu odvrátili za postranní čáru.
10
Zakončující hráč Getafe se vzápětí dožadoval rohového kopu, jenže se svým odvoláním neuspěl a odkopávalo se od brány Ivána Cuéllara.
9
Alberto Lora si málem vstřelil vlastní gól, když na přední tyči odvracel hlavou nebezpečný centr z pravého křídla a míč zamířil těsně mimo. Následoval rohový kop domácího Getafe, po kterém se jeden z hráčů dostal do zakončení, jeho hlavička ovšem byla hodně nepřesná a zamířila vysoko nad.
8
Jony měl problém s kopačkami a v průběhu hry se vydal za postranní čáru, aby si je rychle vyměnil.
7
Domácí fotbalisté Getafe předvedli shodný počet přihrávek, jenže pouze tři našly svého adresáta, což je rapidní rozdíl. Na vývoji skóre se to ovšem zatím nepromítlo.
6
Mehdi Lacen se pokusil vypálit zpoza šestnáctky, jenže jeho střela byla nepřesná a z jeho pravačky zamířila vysoko nad. Sporting Gijón je v kombinaci zatím jednoznačně lepší, když dokončil 23 ze 24 přihrávek.
5
Ani Gijón ovšem nebude chtít dnes hrát druhé housle. Gijónu jde také o holé bytí mezi španělskou elitou a zápas na hřišti Getafe lze označit za souboj o šest bodů.
4
Fanoušci Getafe již před začátkem zápasu před stadionem vytvořili neskutečnou atmosféru a dnes chtějí vidět jediné, vítězství svého týmu a přiblížení se zachráně.
3
Všechny zápasy předposledního 37. kola španělské La Ligy začaly kvůli regulérnosti přesně na vteřinu ve stejný čas.
2
Fotbalisté Gijónu rozehráli na levé straně rohový kop a pro následný centr si došel pozorný brankář Vicente Guaita, který stáhl míč ze vzduchu.
1
Fotbalisté Gijónu obstarali výkop zápasu a Antonio Sanabria se neohroženě mezi dvěma protihráči snažil středem hřiště proniknout do šestnáctky, což se mu sice nepodařilo, hosté ale budou zahrávat v úvodní minutě rohový kop.
1
Fotbalisté obou týmů právě přichází na trávník zaplněného Coliseum Alfonsa Péreze v Madridě a utkání mezi Getafem a Gijónem bude moci za pár okamžiků začít. Oběma týmům jde o hodně, v předposledním kole svedou tuhý boj o záchranu.

Getafe CF: Guaita – Vigaray, Vergini, Cala, Damián Suárez – Lacen, Medrán – León, Sarabia, Moisés Gómez – Á. Vázquez.
Náhradníci: Megyeri – Pereira, Velázquez, Yoda, Šćepović, Juan Rodríguez, Buendía.

Sporting Gijón: Cuéllar – Lora, L. Hernández, Meré, Isma López – Cases, S. Álvarez – Carmona, Halilović, Jony – A. Sanabria.
Náhradníci: Alberto García – Menéndez, Lichnovsky, Guerrero, C. Castro, P. Pérez, Aït-Atmane.

Rozhodčí: Alfonso Álvarez. Asistenti: Juan Barranco, Jon Núñez. Čtvrtý rozhodčí: Abraham Domínguez.
Getafe v předposledním 37. kole španělské La Ligy přivítá na svém hřišti v důležitém souboji o záchranu Sporting Gijón, proti kterému se bude snažit navázat na výhru z minulého kola a vyhnout se zóně sestupu. Oba dva týmy mají na svém kontě dvě kola před koncem shodný počet 35 bodů a vítěz utkání, v němž půjde o "šest" bodů, se výrazně přiblíží k záchraně. O tom, který z týmů to bude se rozhodne během duelu, kterým Vás s velkou radostí provede Tomáš Reiner.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.