S konstatováním toho, že na dnešní utkání si našlo cestu 23 320 hlasitě fandících diváků, se loučím. Přeji Vám hezký víkend a u dalších online přenosů se budu těšit na počtenou!
Je konec. Nakonec jsme překvapivě sledovali naprosto jednoznačné utkání, v němž Gijón rozprášil žalostný San Sebastian poměrem 5:1! Pro domácí celek se jedná o velmi cenné vítězství, díky němu se totiž svěřenci kouče Fernándeze alespoň do zítra odpoutali ze dna tabulky, dokonce se momentálně ani nenachází na sestupové pozici. Vstup do tohoto mače vyšel Sportingu na jedničku s hvězdičkou, už po půl minutě jej do vedení poslal Carlos Carmona, v deváté minutě to zásluhou Daniho Ndiho bylo už 2:0! Sociedad, který byl dnes v defenzivě doslova tragický, snížil zásluhou utěšené pumelice z kopačky Carlose Vely, jednobrankový rozdíl však příliš dlouho nevydržel, v samotném závěru první půle se totiž prosadil Antonio Sanabria!

Druhá půle nabídla taktéž zajímavou podívanou, v úvodních minutách oba celky doslova zahodily některé slibně vypadající příležitost, především pak domácí Jony si netrefení zcela prázdné branky soupeře bude vyčítat. Nakonec mu to ale zas až tak vadit nemuselo, ve třiapadesáté minutě totiž čtvrtý hřebík do rakve svěřenců trenéra Sacristána přidal Antonio Sanabria a stejný hráč v úvodu závěrečné desetiminutovky utkání po povedené technické ráně dokázal zkompletovat hattrick!
90+2
90+1
Ještě jedna příležitost Sportingu. Zprava míč do vápna poslal kapitán Lora, střelec hattricku Sanabria se však zdál býti přítomností kulatého nesmyslu u své kopačky překvapen a nezakončil vůbec dobře.
90
Nad rámec základní hrací doby se budou nastavovat dvě minuty!
89
Secvičený signál ale fotbalistům La Real vůbec nevyšel, přesněji řečeno jej skvěle přečetl Iván Cuéllar, který ve vzduchu přeskočil hlavičkujícího Martíneze a uzmul míč pro sebe.
88
Svěřenci Eusebia Sacristána se alespoň snaží o vstřelení druhého gólu, zhruba pětadvacet metrů od domácí svatyně byl nyní faulován Oiarzabal – následovat bude volný přímý kop.
87
Velův centr nebyl vůbec špatný, míč se stáčel někam do oblasti penaltového puntíku, kde si vzduchu nejlépe počínal Jonathas, avšak svá mířidla neměl seřízena vůbec přesně a Cuéllarovu branku vůbec neohrozil.
86
Hosté dokázali vybojovat rohový kop. Povede se jim alespoň zmírnit tento ostudný debakl?
85
S příchodem Haliloviće se hra Sportingu opět zvedla! Chorvatský supertalent rozjel i další akci domácích, když elegantní patičkou uvolnil Carmonu, jenž mu míč ihned vrátil, ovšem ve skluzu hrající kmenový hráč Barcelony na kulatý nesmysl nedosáhl.
84
V rozehrávce nyní naprosto zbytečně zaváhal Martínez, naštěstí pro San Sebastian si ale Sanabria míč tentokráte příliš předkopl, čehož včasným výběhem využil pozorný Rulli.
83
Litri přenesl hru na Zaldúu, který z jedničky ještě celou akci hodlal vylepšit přihrávkou na Jonathase, ten se ke kulatému nesmyslu díky dobrému zásahu Hernándeze nedostal.
81
Gijón právě vstřelil branku!
Tohle už je demolice! Hostující obrana opět předvedla špatnou poziční hru, Halilović náramně přesnou uličkou oslovil rozběhnutého ANTONIA SANABRIU, který si ve vápně míč zasekl, přehodil si jej na svou silnější pravačku a technickým pokusem okolo brankáře Rulliho zkompletoval hattrick!
81
Jejich radost málem utnul Jonathas, který si v šestnácte zpracoval míč po přiklepnutí od Parda, poté však celou akci pokazil naprosto zbytečným teatrálním pádem.
80
Na Estadio Municipal El Molinón momentálně panuje skvělá atmosféra, domácí příznivci jsou hodně slyšet a tento cenný úspěch si spolu se svými oblíbenci hodlají užít plnými doušky.
79
Střídání v týmu Sporting Gijón: ze hřiště odchází Jony, přichází Álex Menéndez.
78
Z něj ale Sporting nic nevytěžil, po jejich další kombinaci, která opět začala u Haliloviće, se dočkal šance na reparát. Po sérii odrazů kulatý nesmysl doskákal až do míst, kde se pohyboval Aït-Atmane, jenž akrobatickým zakončením donutil Rulliho k povedenému zákroku!
77
Halilović o sobě dal ihned vědět, když rychlým pasem započal další šanci Gijónu, na jejíž konci centroval Jony, míč nakonec vypadl z náruče dnes opravdu mizerně chytajícího Rulliho a došoural se až na rohový kop.
76
Střídat bude i trenér Sacristán, jenž ze hry stahuje dnes nepříliš výrazného Bergaru, jehož místo zaujme Rubén Pardo.
75
Další změna na straně Sportingu, utkání končí pro střelce druhé branky Ndiho, kterého na poslední čtvrthodinku nahrazuje talentovaný a v Gijónu hostující Alen Halilović.
73
Teď to ale hráči Sportingu přehnali s laxností, načež se hodně volného prostoru otevřelo před Berganou, jehož přízemní centr byl poměrně nebezpečný, brankář Cuéllar jej však dokázal zkrotit.
72
Vela přes celou šíři hrací plochy přenesl hru na volného Litriho, jenž nijak neváhal a téměř okamžitě míč nacentroval do šestnáctky, kde se však přes důrazného Hernándeze k hlavičce marně snažil dostat Jonathas.
71
Možná jsem to zakřikl! Po ideálně načasovaném pasu od Illaramendiho se totiž ke střele dostal Xabi Prieto, jehož pokus rozhodně nepostrádal razanci, ale trochu té přesnosti ano, poněvadž zamířil doprostřed branky, kde stál připravený Cuéllar.
70
Do konce utkání zbývá přibližně dvacet minutek a myslím, že můžeme říci, že o vítězi je rozhodnuto. Na hřišti se toho po vstřelení čtvrté branky domácích už příliš neudálo, vypadá to, že fotbalisté San Sebastianu jsou s dnešním debaklem už smířeni.
68
Domácí chvíli kombinovali na útočné polovině, Ndi však neměl komu nahrát, a proto balón přenesl směrem vzad. Z ochozů Estadio Municipal El Molinón se ozývá potlesk, fanoušci Sportingu musí být spokojeni.
67
Na pravé straně si Carmona hezky narazil s kapitánem Lorou, poté se ale ocitl hned proti dvojici protihráčů, z této nepříjemné situace však vytěžil autové vhazování, tedy to nejvíce co asi mohl.
66
Po dalším faulu z řad hostujícího celku rozehrávali Gijónští volný přímý kop, Aït-Atmare se pokusil obranu soupeře zaskočit nenápadným nákopem na rozběhnutého Sanabriu, ten však stál v drobném ofsajdu.
65
Carlos Vela to opět vzal sám na sebe, přes důsledného López se mu ale přejít nepovedlo. Mexický křídelník následně balón sice získal zpátky, ovšem učinil tak jen za cenu nedovoleného zákroku.
64
Hosté v posledních minutách výrazně přitvrdili. V blízkosti středového kruhu byl jasně faulován právě příchozí Mascarell, ovšem hlavní rozhodčí, k velké nespokojenosti domácích fanoušků, nechal hru plynout.
63
Uvidíme první střídání na straně domácích, ze hry odchází Álvarez, na jehož místo nastupuje Omar Mascarell.
62
Zaldúa ve středu hřiště zbytečně povalil Jonyho – jasná žlutá karta pro pravého beka San Sebastianu.
61
Akce Realu Sociedad ale pokračovala i nadále, příliš dlouhého trvání ale neměla, poněvadž Vela si nepohlídal ofsajdové postavení. Od hostů už je to směrem dopředu hodně křečovité.
60
Exekuce se ujal Xabi Prieto, ovšem netrefil to příliš ideálně, poněvadž míč poslal do jednoho z ve zdi stojících hráčů Sportingu.
59
Domácí zadáci se teď jako vosy snesli k unikajícímu Velovi, jehož nakonec fauloval právě Jorge Meré. Následovat bude standardní situace v podání San Sebastianu.
58
Xabi Preito zvedl hlavu a roztáhl hru přesným pasem na rozběhnutého Litriho, který nacentroval okamžitě z první, ovšem našel jen hlavu pozorného zadáka Merého.
57
Po faulu na Jonyho zahrávali domácí přímý kop, jehož exekuce se ujal Álvarez, jehož cent však nikoho ze spoluhráčů v šestnácte nenašel.
55
Nebyli k tomu daleko! Roh rozehrál Vela na krátko, ve vápně se díky svému důrazu zvládl otočit Jonathas, který svou přihrávkou skrze malé vápno oslovil Illaramendiho, jehož přízemní ráně scházely opravdu jen centimetry!
54
Po Jonathasově, který lehce tečoval obránce López, míč doputoval do zámezí, a hosté tak budou zahrávat rohový kop. Podaří se jim z něj snížit?
53
Hostující obrana to dnes svému soupeři výrazně usnadňuje! Díky dostatku volného prostoru se až do zakončení dostal Carmona, jehož přízemní pokus dezorientovaný Rulli vyrazil jen k nohám ANTONIA SANABRII, jenž v naprostém klidu vsítil svou druhou branku v utkání!
52
Oiarzabalův centr byl lehce tečován a míč se po tomto usměrnění stáčel směrem do branky, ovšem Cuéllar byl připraven a dokázal jej vyboxovat.
51
Po nadýchaném bochánku z kopačky Aït-Atmaneho balón doskákal až k osamocenému Sanabriovi, který se chystal zakončit, ale zrovna v ten moment jej zastavil hvizd sudího, který díky zvednutému praporku svého kolegy na lajně odpískal ofsajd.
50
Znovu to mohlo být jen o branku! Vela si šikovně narazil s Jonathasem, který centrem přes hlavu oslovil v malém vápně bojujícího Oiarzabala, jenž se však do zakončení díky povedenému obrannému zákroku v podání Merého nedostal.
49
I takovéto šance se dají nedat! Po levé straně se až do šestnáctky hostujícího celku dostal López, jenž přízemním centrem našel volného Jonyho, ten však téměř prázdnou branku Sociedadu nepochopitelně minul!
48
Tohle možná šlo zapískat! Nejprve ve vápně rukou zahrál Álvarez, chvíli nato se po hraničním Hernándezově zákroku k zemi poroučel Vela, ale sudí zůstal ledově klidný a penaltu nenařídil.
47
Pokud byc druhá půle probíhala stejně jako ta předchozí, rozhodně bychom se nezlobili! Dá se ale očekávat defenzivní pojetí hry od domácích, pro které by tato výhra opravdu hodně znamenala.
46
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Bruma, přichází Mikel Oiarzabal.
46
První poločas je za námi, zatím se opravdu nenudíme! K vidění totiž byli hned čtyři branky, domácímu Gijónu vyšel vstup do utkání fantasticky, když se zhruba po půl minutce prosadil Carmona. Neuběhlo ani osm minut a už to bylo o dvě branky, tentokráte přesně mířil Ndi. San Sebastian se snažil o snížení, v koncovce mu ale chyběl klid a přesnost, vše nakonec v sedmatřicáté minutě utnul Vela, jenž povedenou ranou nedal Cuéllarovi čuchnout. V závěru první půle však Sporting udělal mílový krok směrem k vítězství, když na 3:1 zvýšil Antonio Sanabria. Druhých pětačtyřicet minut začne přibližně ve 21:33.
45+3
45+3
Už po ukončení první půle se směrem k sudímu vydal hostující stoper Martínez a za nějaké ne úplně vhodné slovní výlevy vůči arbitru Fernándezovi je potrestán žlutým kartónkem.
45+2
Elustondo kvůli zranění způsobenému před několika minutami není už ani minutu schopen pokračovat, proto je vystřídán a místo něj nastupuje Mikel González.
45+1
Máme tu další zdravotní komplikace, tentokráte se z trávníku nezvedá Dani Ndi, z opakovaného záznamu je ale vidět, že tento problém si způsobil sám. Ke kamerunskému hráči jsou přivoláni zdravotníci.
45
Nad rámec prvního poločasu se bude nastavovat jen jedna minuta.
44
Na góly nesmírně bohatá první půle pokračuje! Po nedorazech v rozehrávce hostí se balón dostal k Álvarezovi, po jehož obloučku na špatnou komunikaci doplatili Martínez s Elustondem, načež se úplně sám ve vápně ocitl ANTONIO SANABRIA, který vykoupal Rulliho a zakončil do odkryté svatyně!
42
Zaldúa zvedl hlavu a opravdu velmi povedeným dloubáčkem vyslal na zteč Jonathase, který běžel nejrychleji, jak mohl, ale ke kulatému nesmyslu se dříve než dobře vyběhnuvší brankář Cuéllar nedostal.
41
Na levé straně se moře volného prostoru otevřelo před Litrim, ten chvíli postupoval sám, poté se však rozhodl nahrát rozběhnutému Brumovi, ovšem počínal si hrubě nepřesně.
40
Po pravé straně se hezky uvolnil Lora, jeho přízemní centr však nenašel nikoho z ve vápně stojících spoluhráčů a místo toho zamířil k připravenému gólmanovi Rullimu.
39
Elustondo byl po souboji s jedním z protihráčů velice otřesen a celá situace se bez ošetření nemohla obejít. Hostující obránce už ale je zpět na hřišti a bude v utkání pokračovat.
37
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Teď už to ale San Sebastianu vyšlo, zápletka je na světě! Prietův bochánek se po sérii poměrně šťastných odrazů dostal až ke CARLOSI VELOVI, jenž velice povedenou bombou ke vzdálenější tyči nedal marně přihlížejícímu Cuéllarovi šanci!
37
A málem se jim podařilo snížit! Velův načechraný centr dopadl přesně na hlavu obránce Martíneze, jenž však v dobré šanci trefil jen přesouvajícího se Cuéllara!
36
Na druhé straně López těsně před šestnáctkou fauloval Carlose Velu, hosté tak budou zahrávat přímý kop z velmi zajímavé pozice!
35
Domácímu křídelníkovi Jonymu se opět podařilo utrhnout svému strážci, jeho následný centr do šestnáctky se však za povedený počítat nedal, poněvadž balón odhlavičkoval Martínez.
34
Až nyní jsme se konečně dočkali nějakého dalšího vzrušení! Domácí se hnali do přečíslení tří proti dvěma, nakonec se jim ale ani zakončit nepodařilo, poněvadž Jonyho skvělým obranným skluzem zastavil Aritz Elustondo.
32
Nyní se nám karty obrátily a ve stejném duchu, jako jejich soupeř v posledních dvou minutách, si nyní počínají hosté. Do kombinace je zapojen i gólman Rulli.
31
Momentálně sledujeme hlušší pasáž tohoto utkání, u balónu se drží svěřenci trenéra Fernándeze a i díky komfortnímu náskoku dvou branek se nikam příliš hnát nechtějí.
29
Akce San Sebastianu ale pokračovala, na jejím konci se po Brumově pasu do dobré střelecké pozice dostal hodně viditelný Carlos Vela, ovšem střela mu příliš nesedla a Cuéllar nakonec ani nemusel zasahovat.
28
Po Jonathasově pěkném pasu se v šestnáctce Gijónu do zakočení dral Carlos Vela, byl však zastaven dobře se vracejícím Merém. Situace to byla hraniční, mexický hráč navíc směrem k sudímu signalizoval, že domácí obránce hrál rukou.
27
Xabi Prieto díky laxní pasu nabídl další útočnou možnost Sportingu, hezkým manévrem se do dobré pozice dostal Kamerunec Ndi, který však místo střely ještě nahrával Jonymu, jemuž se proti dvěma protihráčům nepodařilo uspět.
26
Exekuce se ujal právě faulovaný Vela, ovšem celé to provedl možná nejhůře jak mohl. Jeho centr z pravé straně byl totiž příliš vysoký a dlouhý, tudíž na něj nikdo z jeho kolegů neměl šanci dosáhnout.
25
A Real Sociedad se vydal do okamžitého protiútoku, na jehož konci se samostatně pokoušel prosadit Mexičan Vela, ale byl faulován. Hosté tak budou zahrávat volný přímý kop.
24
Domácí se postupným tlakem stále přibližovali pokladnici soupeře, nakonec kapitán Lora poslal do vápna dlouhé autové vhazování, které však do bezpečí odvrátil Martínez.
23
Ani z tohoto kopu od rohového praporku Gijón nic nevytěžil. Domácí hráči signalizují, že v některém ze soubojů se jednalo o penaltový zákrok, ovšem sudí nic neviděl a zůstává klidný.
22
Po nepřesnostech na obou stranách se míč odrazil k Jonymu, který zvedl hlavu a milimetrově přesným pasem oslovil Sanabriu, který si posunul míč na pravačku, ovšem jeho ránu na poslední chvíli zablokoval obětavý Litri.
21
Další žlutá karta a znovu ji dostane domácí hráč. Tentokráte je oním hříšníkem střelec úvodní branky Carmona, který taktickým faulem zastavil unikajícího Bergaru.
20
Až do šestnáctky si to parádním průniku namířil Carlos Vela, který nakonec ještě hledal na hranici penaltového puntíku stojícího Brumu, tomu však rána nesedla a míč míří vysoko nad branku.
19
Už to mohlo být o tři branky! Hostující obrana špatně nastražila ofsajdovou past, načež se úplně sám před Rullim octil Sanabria, ovšem strážce svatyně La Real tentokráte svým dobrým zákrokem podržel své spoluhráče!
18
Ve vzduchu si ale nejlépe vedl obránce Elustondo, kterému se podařilo balón poslat do dostatečné vzdálenosti od branky. Domácí chtěli přispěchat s další možností, zastavil je ale Jonyho ofsajd.
17
Domácí vymysleli okamžitou protiakci, na jejímž konci se až před Rulliho probil rychlonohý Jony, ovšem mezírku v postoji brankáře San Sebastianu nenašel. Sporting ale bude zahrávat rohový kop.
16
Fotbalistům La Real snaha o snížení rozhodně upřít nejde! S dalším centrem do vápna přispěchal aktivní bek Litri, ovšem Jonathas to měl tentokráte proti dvojnásobné přesile těžké a k zakončení se ani nedostal.
15
Po sérii nepřesností roztáhl Bergara hru na rozběhnutého Velu, který nahrál obránci Zaldúovi, jehož vysoký centr ale žádný velký vzruch v šestnácte Gijónu nezpůsobil – pro míč si v klidu došel Iván Cuéllar.
14
Poprvé v utkání se bude žlutit, Sanabria svým skluzem zbytečně dohrál Prieta, tady sudí nemusel o ničem přemýšlet.
13
Teď už to bylo od hostů výrazně nebezpečněšjí! Další centr do vápna obstaral Litri, k balónu se po sérii odrazů nakonec dostal Jonathas, ovšem svou levačkou poslal míč jen do clonícího Merého.
12
Bruma si narazil s Litrim a následně dostal dostatek času a prostoru na centr, který směřoval na dobře postaveného Jonathase, těsně před nímž však kulatý nesmysl do bezpečí odhlavičkoval obránce Hernández.
11
Gijónští stále nemají dost! Hezkým sólem se nyní prezentoval Álvarez, který zvedl hlavu a lehoučkým obloučkem hledal nabíhajícího si útočníka Sanabriu, toho však k míči nepustil důrazný Martínez.
10
Tohle už je pro San Sebastian velká komplikace. Dokáží hosté v nejbližších minutách vstřelit kontaktní branku?
9
Neuvěřitelné, Sporting přidává druhou branku! Opět to nebyla žádná extra pohledná akce, ovšem i takovéto góly se počítají – zleva nacentroval López, k hlavičce se poměrně v klidu dostal Carmona, který ovšem míč netrefil ideálně. Jeho nepovedený pokus o zakončení se nakonec ukázal býti parádní přihrávkou na DANIHO NDIHO, jenž hlavou balón dopravil do sítě!
8
Z protiakce se Sportingu podařilo zahrozit, po pravé straně pláchl Alberto Lora, jehož přízemní centr proskákal celým vápnem až k zadní tyči Rulliho svatyně, kde se k míči jen marně natahoval sprintující Sanabria.
7
Svěřenci trenéra Sacristána si zatím v ofenzivní fázi počínají hrubě nepřesně, názorný příkladem budiž dlouhý pas z kopačky Illaramendiho, jehož adresátem byl nejspíše Jonathas, ovšem vzhledem k nepřesnosti přihrávky bývalého hráče Realu Madrid kulatý nesmysl doskákal až do náruče brankáře Cuéllara.
6
Karty se nám lehce obrátily, nyní se postupnou kombinací stále více a více brance Gijónu blíží hosté. Po levé straně to nakonec zkusil samostatně Litri, avšak o balón přišel a následně si pomohl faulem.
5
Po hlavičkovém souboji s Prietem se k zemi skácel domácí středopolař Aït-Atmane, ovšem vypadá to, že by nemělo jít o nic vážného a alžírský fotbalista by měl být schopen pokračovat.
4
První šance Sociedadu. Po pravé straně se hezky uvolnil Carlos Vela, který přešel hned přes dva protihráče, ovšem poté nepřesně přihrával směrem k Bergarovi, a celou akci tak zazdil.
3
Po vstřelené brance se domácí snaží hru uklidnit a nikam se příliš nehnat, momentálně s míčem operují na vlastní polovině, do kombinace je zapojen i brankář Cuéllar.
2
Tak takovýto vstup si hosté určitě nepředstavovali, nyní budou muset dotahovat jednobrankový náskok, ovšem na druhou stranu musíme poznamenat, že brzký gól by atraktivitě utkání mohl být jen ku prospěchu.
1
Tak to je neskutečný vstup domácího celku do tohoto utkání! Obrovský podíl, i když v tom negativním slova smyslu, na této brance má brankář Rulli, kterému z náruče vypadl lehký centr od Lópeze, načež se míč došoural přímo ke CARLOSI CARMONOVI, jenž už měl jednoduchou práci!
1
Sudí Fernández právě foukl do píšťalky, jdeme na to! Los přisoudil výkop domácímu celku, který nastupuje v červeno-modrých pruhovaných dresech, naopak fotbalisté La Real zvolili modro-bílou kombinaci.
1
A hráči obou celků právě vstupují na travnatou plochu, po předzápasových nezbytnostech už budeme moci začít!
Ještě jednou Vás všechny srdečně zdravím a vítám u našeho online přenosu! Pro oba dnešní aktéry velmi důležitý zápas začne zhruba za pět minutek.

Sporting Gijón: Cuéllar – Lora (C), L. Hernández, Meré, Isma López – Aït-Atmane, S. Álvarez – Carmona, Ndi, Jony – A. Sanabria.
Náhradníci: Alberto García – Menéndez, Cases, Mascarell, P. Pérez, Halilović, C. Castro.

Real Sociedad San Sebastian: Rulli – Zaldúa, A. Elustondo, I. Martínez, Litri – Prieto (C), Bergara, Illarramendi – Vela, Jonathas, Bruma.
Náhradníci: Olazábal – Mikel González, Ansotegi, D. Reyes, de la Bella, Pardo, Oiarzabal.

Rozhodčí: David Fernández – Raúl Cabañero, Jorge Canelo.
Poslední vzájemné utkání

29.8. 2015 – Real Sociedad San Sebastian:Sporting Gijón 0:0

Real Sociedad San Sebastian: Rulli – A. Elustondo, D. Reyes, I. Martínez, de la Bella – Illarramendi (75. Bergara), Pardo – Prieto (72. Canales), Vela, Bruma (72. Castro) – Jonathas.

Sporting Gijón: Cuéllar – Lora, L. Hernández, Espinosa, Isma López – Carmona (56. Halilović), S. Álvarez (68. Mascarell), Cases, Jony – Guerrero (77. Muñiz), A. Sanabria.
Real Sociedad San Sebastian

Celek z území horkokrevných Basků s dosavadním průběhem této sezony rozhodně nemůže být spokojen. Po dvaceti kolech se totiž ambiciózní Real Sociedad v tabulce nachází na třináctém místě, jejich ztráta na příčky zajišťující účast v evropských pohárech činí už poměrně vydatných dvanáct bodů. San Sebastianu se letos příliš nedaří na stadionech soupeře, plný počet bodů si svěřenci lodivoda Sacristána odvezli pouze z Granady a Levante.

V roce 2016 parta okolo kapitána Prieta odehrála tři mače, v nichž se Realu vždy povedlo alespoň bodovat. Po remíze s Vallecanem a domácí výhře nad trápící se Valencii byla jeho dalším soupeřem La Coruña, která si v této sezoně vede nad očekávání. Utkání to bylo vyrovnané, do vedení se dostalo Deportivo, bod nakonec San Sebastianu po proměněné penaltě zajistil již zmíněný Xabi Prieto.
Sporting Gijón

Nováček španělské nejvyšší soutěže zatím poznává, že konkurence je zde opravdu vysoká. Klub s nepříliš velkými finančními prostředky se po první polovině ligy, kromě ostatních soupeřů má totiž ještě k dispozici dohrávku s Barcelonou, má Sporting na svém kontě patnáct bodů, což mu zatím stačí na předposlední devatenáctou příčku. Jejich ztráta na pozice zajišťující záchranu činí pouhé dva body, od úplného dna je však dělí jen jeden jediný bodík.

Zapracovat by celek ze severu Španělska měl na obou stranách hřiště, ofenzivu má Gijón třetí nejhorší, v počtu obdržených branek jsou na tom hůře pouze Levante, Vallecano a Granada. Momentální forma svěřenců trenéra Fernándeze není nikterak oslnivá, ti totiž na výhru čekají už od pět utkání, poslední výhru si připsali v první prosincový víkend, když doma přemohli Las Palmas poměrem 3:1. V prozatím posledním duelu Sporting zavítal na hřiště věhlasného Realu Madrid, po první poločase domácí vedli už 5:0, v tom druhém se však jejich brankostroj zadrhl a alespoň čestný úspěch Gijónu vsítil Ismael López.
Příjemný páteční večer přeji všem příznivcům kvalitního fotbalu! Dneškem odstartuje již v pořadí jednadvacáté kolo španělské nejvyšší soutěže, na programu je souboj dvou celků ze spodní poloviny tabulky, v němž Sporting Gijón přivítá Real Sociedad San Sebastian! Začínáme v půl deváté, buďte u toho spolu s námi!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.