Je tu konec zápasu 1. kola Primera Division, který přinesl velmi překvapivý výsledek. Domácí nováček soutěže, Sporting Gijón, odehrál s Realem Madrid naprosto vyrovnanou partii a zcela po zásluze se tak může radovat ze zisku bodu za remízu 0:0. Hosté měli sice ve druhém poločase velkou převahu a také šance, jenže míč do brány nedotlačili a musí se tak spokojit pouze s bodem.
90+4
90+4
Je tu konec, domácí to zvládli a uhráli s Realem remízu 0:0!
90+4
Ronaldo trefil tvrdou ranou zeď a James následnou dorážku poslal hodně mimo.
90+4
Domácí samozřejmě všemožně zdržují, aby se po přímém kopu již nehrálo.
90+3
Tak teď mají hosté jednu z posledních šancí vstřelit vítězný gól. Přímý kop po faulu na Marcela. Je to na přímou střelu. Uvidíme, jak pevné nervy má Cristiano Ronaldo.
90+2
První minutu nastavení mají hráči Gijónu zdárně za sebou. Realu se navíc nedaří dostat se k vápnu soupeře.
90+1
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty, což je vzhledem k plynulosti celého zápasu poměrně hodně. Domácí fanoušci pochopitelně bouří a dávají svou nevoli najevo.
90
Již se hraje poslední minuta normální hrací doby. Domácí fotbalisté jsou již hodně blízko!
89
Na útočný výlet se nyní vydal Ramos. Chtěl si vyměnit míč s Ronaldem, avšak Portugalec mu ho přes dva bránící hráče nedokázal vrátit.
87
Tlak Realu trochu opadl, domácí nikam nespěchají a snaží se držet balon na svých kopačkách.
85
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Danilo, přichází Daniel Carvajal.
85
Dnešní utkání sleduje 28.105 diváků.
85
Střídání v týmu Sporting Gijón: ze hřiště odchází Nacho Cases, přichází Rachid Aït-Atmane.
85
Hned o malou chvilku později pálil také Modrić, jeho rána se ale mezi tři tyče těsně nevešla.
84
Gól měl nyní na kopačce Ronaldo. Jeho perfektní ránu pod břevno ale fantasticky vyškrábl gólman Cuéllar!
84
Závěrečná desetiminutovka je hodně hektická. Hosté hrají doslova vabank a drtí teď svého soupeře.
82
Na hranici vápna přepadl přes nohu obránce Ronaldo, faul se správně nepískal a pokračuje se ve hře.
82
Bílý balet nyní doslova obléhá vápno soupeře, domácí se ale zatím velmi houževnatě brání a sahají po bodu za bezbrankovou remízu.
80
Hosté vrhají již všechny síly do ofenzivy. Zatím jim to ale branku ani velký tlak nepřináší.
78
Po rychlém protiútoku Realu dostal Ronaldo míč na levou stranu, dobře obelstil dva protihráče a následně tvrdě vypálil. Gólman Cuéllar dobře míč vyrazil a následná dorážka Marcela mířila nad bránu.
76
Po pasu Danila mohl nyní skórovat Ronaldo, avšak balon na zadní tyči před prázdnou bránou prakticky netrefil a navíc byl odmávaný ofsajd!
75
Do konce zápasu chybí něco málo přes čtvrt hodiny. U balonu jsou nyní domácí, kteří již nikam nespěchají a rádi by zápas dohráli do stavu 0:0.
74
Álvarez zatahal za ruku rozběhnutého Balea a dostává žlutou kartu.
73
Konec zápasu se ale neúprosně blíží a Real Madrid potřebuje dělat vše pro to, aby v úvodním zápase sezony neztratil body.
72
Střídání v týmu Sporting Gijón: ze hřiště odchází Miguel Ángel Guerrero, přichází Juan Muñiz.
71
Velká chvíle pro fanoušky Realu. Na trávník nastoupila největší letní posila týmu, Mateo Kovačić, který hrál naposledy za Inter Milán a do Realu přišel za 30 milionů euro.
71
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Isco, přichází Mateo Kovačić.
71
Žlutou kartu dostává Jony (Sporting Gijón).
71
Jamesova rána přes obránce nebyla nebezpečná a gólman Cuéllar ji v pohodě pokryl.
70
Po rohu se hosté přes hodně zahuštěné velké vápno k zakončení nedostali.
69
Ronaldo po pasu Jamese dobře vnikl do vápna soupeře, jeho rána levačkou ale byla zblokovaná na roh.
68
Hosté se ne a ne dostat do velké gólové šance. Domácí Gijón se soustředí již hlavně na defenzivu a zatím nedělá chyby.
67
James poslal do vápna Gijónu perfektní centr, jenže před Ronaldem ho lehounce nadzvedl Espinosa a Ronaldo poté také balon jen lehce lízl a nezakončil. Následuje odkop.
66
Hosté rychle rozehráli a zvyšují tempo, jenže proti zhuštěné obraně se jim stále nedaří.
66
Carmona fauloval hbitého Marcela a dostává žlutou kartu.
64
Máme za sebou již více než hodinu hry a stav zápasu je nadále bezbrankový. Nutno dodat, že se Real do příliš šancí tedy nedostal.
63
Po dalším zakončení Marcela se domácí nadechovali k rychlému brejku, dobře si ale v defenzivě počínal Danilo, který útočné snažení Jonyho zastavil.
62
Na centr do vápna si naskakoval Ramos, svou hlavičku mezi tři tyče nenasměroval.
62
Po spolupráci s Ronaldem zkoušel z levé strany centrovat Marcelo, jeho pas byl zblokovaný na roh.
61
Přímý kop zahrával Bale, míč ale poslal přes zeď nad bránu, kterou střeží Cuéllar.
60
Espinosa nyní kousek za vápnem zastavil faulem Balea a je z toho velmi zajímavá standardka pro Real. Je to pro leváka, tak uvidíme, zda Ronaldo nechá zakončit Balea a nebo to zkusí sám.
59
Teď se hráči Realu natlačili do vápna soupeře, jenže znovu jsme se od nich nedočkali efektivního zakončení.
58
Hosté se na malou chvilku v defenzivě dostali do úzkých, nakonec si ale poradili a nebezpečí zažehnali, aniž by se jejich soupeř dostal do zakončení.
56
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Jesé, přichází James Rodríguez.
55
Po rohu se ale domácí k zakončení nedostali, defenziva Realu zafungovala při standardce dobře.
55
Po zákroku Ramose budou nyní domácí kopat rohový kop.
54
Z hranice vápna tvrdě pálil Ronaldo, gólman Cuéllar ale bez větších problémů zakročil.
53
Isco na pravé straně obešel dva protihráče, třetí mu ale již balon sebral.
53
Další centr do vápna posílal Danilo, opět se ale nikdo ze spoluhráčů neodvážil zakončit a domácí se ubránili.
52
O malou chvilku později se pokoušel individuálně prosadit Bale, až do zakončení se ale nedostal.
52
Z levé strany zkoušel do vápna centrovat Isco, jeho pas ale v pohodě pokryl domácí gólman.
50
Real stejně jako v prvním poločase dominuje v držení balonu, na pořádnou šanci ale zatím čekáme.
48
Gól na hlavě měl nyní po centru z pravé strany Carlos Carmona. Balon poslal jen těsně mimo, avšak nutno dodat, že Navas na jeho hlavičku prakticky nezareagoval.
47
Z hranice vápna zkoušel nyní levačkou zakončit Isco, jeho pokus ale mířil doprostřed brány, kde byl připravený Cuéllar.
47
Hosté jsou v úvodu druhé půle hodně živí a po ztrátě balonu dělají vše pro to, aby ho opět rychle získali zpět.
46
Také domácí o něj ale rychle přišli a z dálky zakončující Kroos poslal balon vysoko nad bránu.
46
Hosté se hned po výkopu začali tlačit na polovinu soupeře, jenže Modrič velmi rychle přišel o balon a nyní ho kontrolují domácí.
46
Druhý poločas začne přibližně v 21:31.
Máme za sebou první poločas zápasu mezi Gijónem a Realem. Hosté v úvodním dějství sice více drželi balon, ale jinak rozhodně nijak nedominovali. Byli to dokonce domácí, kteří si vytvořili ve 36. minutě velkou gólovou šanci. Hlavička Guerrera se od břevna odrazila za brankovou čáru, míč ale patrně nepřešel čáru celým objemem a tak gól nebyl správně uznán.
Hlavní rozhodčí nenastavil ani vteřinku a hned po vypršení normální hrací doby ukončil první poločas.
45
45
Již se hraje poslední minuta prvního poločasu, u míče jsou teď domácí fotbalisté.
43
První poločas zápasu spěje rychle ke svému konci a stav zápasu je překvapivě bezbrankový 0:0.
41
Opět míč do pohybu uváděl Kroos, znovu z toho ale ohrožení brány Gijónu nebylo.
40
Po rohu Kroose se hosté do zakončení nedostali, jen o pár vteřin později byl ale odpískaný domácím faul a následuje další standardka pro hosty.
39
Ronaldo se snažil odcentrovat z levé strany, vybojoval pouze rohový kop.
38
Žlutou kartu dostává Nacho Cases (Sporting Gijón), který nesouhlasil s výroky rozhodčího tak dlouho, až byl potrestán.
37
Na druhé straně pak padl po centru Balea ve vápně Ronaldo, přestože se hodně zlobil, pokutový kop se nepískal.
36
Po centru do vápna měl nyní gól na hlavě Guerrero! Balon se totiž od břevna odrazil jen kousek za brankovou čáru. Velmi těžké rozhodování pro sudí, balon ale patrně za čarou celým objemem nebyl!
35
Na druhé straně bez větším problémů schoval míč do rukavic po centru z pravé strany gólman Navas.
33
Zpoza vápna vystřelil parádně Ronaldo, jeho ránu s vypětím všech sil vyrazil gólman Cuéllar!
32
Teď byl pro změnu faulovaný Gareth Bale a domácí fanoušci jsou opět nespokojeni.
31
Po souboji s Lorou se na zemi ocitl Ramos, což se rozhodně nelíbí domácímu publiku. Nic to ale nemění na tom, že je pískáno.
29
Tempo hry se pomalu zvyšuje. Hraje se od vápna k vápnu a oba celky hrají aktivně.
27
Z hranice vápna zkoušel dobře vystřelit Isco, jeho povedený pokus prolétl jen těsně nad břevnem!
24
Kroos poslal na hranici vápna balon na Isca. Ten mu ho chtěl očividně okamžitě narazit, což ale Kroos nečekal a hosté tak o balon opět přišli.
22
Snad poprvé se domácí dokázali natlačit až do vápna soupeře. Bez přípravy se pokoušel zakončovat Sanabria, míč ale poslal vysoko nad bránu.
21
Další střelu zpoza vápna zkoušel Isco. Přestože byla jednoznačně tečovaná, následuje jen odkop od domácí brány.
20
Z pravého rohu velkého vápna zkoušel nyní pálit Jesé, jeho rána sice prošla mezi nohami protihráče, do brány ale nezamířila.
19
Marcelo poslal do vápna perfektní kolmý pas na Balea, jeho přízemní zpětná přihrávka byla ale zastavena domácí defenzivou.
18
Hosté výrazně vedou na držení míče, jenže skóre je zatím bezbrankové 0:0.
16
Z velké dálky zkusil štěstí přízemní ranou Marcelo, jeho pokus ale dobře zblokovala domácí defenziva.
14
U míče jsou již opět hráči Realu, kteří se tentokrát postupným útokem blíží k bráně soupeře.
13
Hned o malou chvilku později poslal Modrič do křídla balon na Balea, který se hnal sám na Cuéllara. Udělal mu dlouhou kličku, avšak z velkého úhlu zamířil jen do boční sítě.
12
Na pravé straně si o balon řekl Ronaldo, jeho centr do vápna byl ale zblokovaný.
11
Domácím se zatím nedaří držet balon. Jakmile ho získají, okamžitě o něj přijdou.
11
Zpoza vápna zkoušel nyní střílet Bale, trefil ale jen záda Cristiana Ronalda a následuje tak odkop od domácí brány.
10
Hosté se nyní dostali až do zakončení, jenže jejich útočné snažení bylo zbytečné, protože pomezní rozhodčí dávno signalizoval ofsajd.
9
Ronaldo svou tvrdou ranou trefil ale pouze zeď složenou výhradně z domácích hráčů.
8
Teď byl nějakým šest metrů za vápnem faulovaný Bale a je z toho hodně zajímavá standardka pro hosty. Ideální palebná pozice pro Ronalda.
7
Hráči Realu jsou znovu u balonu a opět vymýšlejí, jak se dostat do vápna soupeře.
5
Po faulu Jonyho kopali hosté přímý kop, centr Modriče ale nebyl nebezpečný.
4
Hosté již dominují v držení balonu. Mají ho nyní pod kontrolou a hledají skulinku v defenzivě soupeře.
3
Na levém křídle se k míči dostal Ronaldo, jeho rána ale nebyla dostatečně razantní a přesná a domácí gólman ji pokryl.
1
Nováček soutěže z Gijónu začal opravdu raketově a hned se znovu po získání balonu žene do útoku.
1
Domácí začali rychlým nákopem do vápna Realu a hned musel zasahovat brankář Navas.
1
Hráči obou týmů jsou již na trávníku, zápas 1. kola Primera Division může začít!

Sporting Gijón: Cuéllar – Lora, L. Hernández, Espinosa, Isma López – S. Álvarez, Cases – Carmona, A. Sanabria, Jony – Guerrero.
Náhradníci: Alberto García – Menéndez, Muñiz, C. Castro, P. Pérez, Aït-Atmane, Meré.

Real Madrid CF: Navas – Danilo, Varane, Ramos, Marcelo – Kroos, Modrić – Isco, Bale, Ronaldo – Jesé.
Náhradníci: Casilla – Pepe, Nacho Fernández, James Rodríguez, Casemiro, Carvajal, Kovačić.

Rozhodčí: Estrada – Martínez, Martín.
Fanoušky Realu Madrid hodně zajímá nominace na dnešní zápas. Trenér Rafa Benítez má totiž velmi široký kádr a bylo tak jasné, že se v nominaci neobjeví všichni hráči, která má aktuálně k dispozici. Podle očekávání se v nominaci objevila nová hvězda Realu Mateo Kovačič, chybí naopak například Arbeloa, Mayoral, Illarra nebo Čeryšev. Kvůli zranění nemohou hrát stále Benzema ani Fábio Coentrão.

Nominace Realu na zápas s Gijónem
Brankáři: Keylor Navas, Kiko Casilla a Rubén Yáněz.
Obránci: Raphaël Varane, Pepe, Sergio Ramos, Nacho, Marcelo, Dani Carvajal a Danilo.
Záložníci: Toni Kroos, James Rodríguez, Gareth Bale, Casemiro, Mateo Kovačič, Luka Modrič a Isco.
Útočníci: Cristiano Ronaldo, Jesé a Lucas Vázquez.
Samozřejmě není pochyb o tom, kdo bude favoritem dnešního zápasu. Real Madrid má pochopitelně na startu sezony ty nejvyšší ambice a bodová ztráta z hřiště Gijónu by pro něj byla velkým zklamáním.
Dobrý nedělní večer všem fanouškům španělského fotbalu při sledování online reportáže ze zápasu 1. kola Primera Division mezi domácím Sportingem Gijón a hostujícím Realem Madrid. Domácí jsou nováčkem soutěže a úvodní zápas proti slavnému bílému baletu pro ně bude opravdovým svátkem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.