To je ode mě pro tuto chvíli vše. Na shledanou u nějakého dalšího online přenosu.
Je dobojováno! Zápas končí nejspíš zaslouženou dělbou bodů. Domácí vstoupili do druhého poločasu přehnaně pasivně a hosté dokonce mohli dokonat obrat, ale Sanabria spálil vyloženou gólovku. Gijón si tedy z Gran Canarie odváží cenný bod, ale stále zůstává v sestupovém pásmu.
90+3
90+3
Nepřesná kolmice pouze prolétla domácí šestnáctkou a končí v zámezí. Následuje možná poslední šance na útok pro Las Palmas.
90+1
Nastavují se tři minuty.
90
Další faul hostujícího týmu znamená, že u míče zůstane Las Palmas. Poslední minuta základní hrací zatím spěje ke svému konci.
89
Jony fauloval na útočné polovině hřiště a ke slovu se mohou dostat domácí.
87
José to tedy vzal na sebe a zkusil vystřelit zpoza vápna, Cuéllar však proti nepřesné ráně zasahovat nemusel.
85
Hra je s blížícím se závěrem zápasu hodně neurovnaná. Ani jeden z týmů se nedostává s míčem na dostřel soupeřovy brány.
82
Mesa se rozhodl vypálit z dálky, ale jeho rána končí jen hodně vedle pravé tyče Cuéllarovy brány.
80
Střídání v týmu UD Las Palmas: ze hřiště odchází Vicente Gómez, přichází Angel Montoro.
79
Žlutou kartu dostává Isma López (Sporting Gijón).
79
Následný Jonyho rohový kop odvrátil jeden z bránících hráčů.
78
Nebezpečný centr z levé strany Varas pouze vyrazilo k Halilovičovi, který okamžitě střílel, ale domácí gólman stihl zasáhnout i proti jeho ráně a vyrazit míč nad bránu.
77
Nebezpečnou situaci na hranici pokutového území Gijónu nakonec obrana ve spolupráci s Cuéllarem vyřešila a hosté mohou jít dopředu.
75
Vranješ hledal centrovaným míčem někoho v brankovišti domácích, ale bohužel pro něj se míče zmocnila pouze obrana Las Palmasu.
73
Střídání v týmu Sporting Gijón: ze hřiště odchází Miguel Ángel Guerrero, přichází Carlos Castro.
72
Castellano si teď při útočné snaze počínal nedovoleně a míč připadne v tuto chvíli hostům.
70
Domácí vystihl na polovině hřiště rozehrávku soupeře a vydali se rychle dopředu. Vysoký míč si zpracoval před šestnáctkou José, který byl však dobře hlídán Mascarellem, jenž mu nakonec sebral balón.
68
Střídání v týmu UD Las Palmas: ze hřiště odchází Nabil El Zhar, přichází Momo.
67
Žlutou kartu dostává Jonathan Viera (UD Las Palmas).
65
Dlouhý pas na Haliloviče nemohl hostující hráč zužitkovat, jelikož se nacházel v ofsajdovém postavení.
64
Střídání v týmu Sporting Gijón: ze hřiště odchází Alberto Lora, přichází Ognjen Vranješ.
64
Hostující kapitán Lora je stále poznamenán zraněním z 58. minuty a bude muset být vystřídán.
64
Střídání v týmu UD Las Palmas: ze hřiště odchází Sergio Araujo, přichází Willian José.
61
Jony rozehrál další rohový kop Gijónu, hostující tým má rohů v tomto zápase skutečně velmi mnoho, ale ani tentokrát z toho nebylo ohrožení Varasovy brány.
59
Hostující Lora zůstal po souboji ležet na trávníku a vyžádal si ošetření.
58
Araujo si před vápnem udělal prostor ke střele, ta však poté mířila hodně vysoko nad bránu.
56
Útočnou snahu domácího týmu teď maří odpískaný ofsajd.
55
Žlutou kartu dostává Jorge Meré (Sporting Gijón).
53
Hostující Sanabria teď nevídaně pohrdl obrovskou šancí na dovršení obratu! Útočník Sportingu dostal parádní míč za obranu a šel úplně sám na Varase, podél něhož se snažil zakončit k bližší tyči, ale těsně minul.
52
Přímého kopu se ujal Lemos, jehož přízemní střela mířila přímo doprostřed brány, takže nic nebezpečného pro Cuéllara.
51
Hosté se dopustili faulu těsně před vlastní šestnáctkou a následovat bude velmi nebezpečný přímák domácího týmu.
50
Žlutou kartu dostává Jony (Sporting Gijón).
48
Gijón právě vstřelil branku!
Zničehonic je vyrovnáno! JONY se na levé straně prohnal s míčem do vápna kolem bránícího Lemose a přízemní střelou překonal Varase, který si na míč sáhl, ale nebylo mu to nic platné.
47
Zatím rozhodně ne, Gijón totiž svým rohový kopem pouze založil rychlý protiútok domácího týmu.
47
Sporting získal už svůj osmý rohový kop v zápase. Bude se mu v těchto situacích dařit lépe než v první půli?
46
Střídání v týmu Sporting Gijón: ze hřiště odchází Pablo Pérez, přichází Alen Halilović.
46
První poločas končí výsledkem 1:0, který zařídil již ve 3. minutě domácí Bigas, jehož hlavička po přímém kopu Tany skončila za zády hostujícího brankáře. Hosté měli poté v průběhu poločasu k dispozici velké množství standardních situací, ale nebyli z nich příliš nebezpeční. Druhý poločas začne přibližně v 19:18.
45
45
Jenže Gijónu se rohy prostě nedaří. Ani tentokrát neměla obrana Las Palmasu žádné větší potíže s ubráněním situace.
44
Mascarell rozehraje již sedmý rohový kop hostujícího týmu.
42
Hosté se po delší době dostali do útoku, Guerrero zkusil vypálit z dvaceti metrů, ale bránu hodně minul.
39
Změna v obrazu hry je skutečně hodně patrná. Domácí nejprve po rychlém gólu přenechali iniciativu hostům a chodili pouze do rychlých brejků, ale přibližně po půlhodině hry začali kontrolovat hru a nepůjčují Sportingu balón.
37
Domácí hrají v posledních deseti minutách s velkým klidem na svých kopačkách a nepouštějí soupeře příliš do hry. Sami se však také nikam neženou.
35
Za svůj další nedovolený zákrok už hostující Mascarell vidí žlutou kartu a v příštím zápase si bude muset odpykat trest za nahromaděné žluté karty.
34
Rozehrávky se chopil Jonathan Viera, který se nerozpakoval a tvrdě vypálil pod břevno, ale míč mířil do středu brány, takže Cuéllar dokázal střelu vyrazit na roh.
33
Mascarell fauloval těsně před vlastní šestnáctkou a bude z toho nebezpečná standardka pro Las Palmas!
31
Las Palmas teď dlouho drží balón na svých kopačkách a zklidňuje tempo hry.
29
Hosté mají k dispozici hromadu standardních situací, ale zatím se jim nedaří je využívat. Tentokrát si na přímý kop ve vápně vyskočil Guerrero, jehož hlavička končí nad bránou.
27
Viera rozvlnil síť za Cuéllarem, ale veškeré vzrušení domácích ochozů bylo předčasné, jelikož gól padl po odmávaném ofsajdu.
26
Mascarell rozehrál rohový kop Gijónu, jenže ani tentokrát z toho nebyla střelecká šance. Míče se zmocnili domácí.
24
Tana se odhodlal ke střele zpoza šestnáctky, ale Cuéllar mohl zůstat v klidu, jelikož rána prolétla vysoko nad jeho bránou.
22
Gijón více drží balón a domácí se soustředí spíše na pevnost své obrany a vyrážejí do rychlých protiútoků.
20
Další rohový kop Gijónu byl rozehrán na krátko a následný centr do vápna byl nepřesný.
18
Rohový kop našel pouze hráče ve žlutém dresu, dopředu mohou jít hráči Las Palmasu.
17
Guerrero dostal zajímavou přihrávku do vápna, ale tam ho zpacifikovala domácí obrana. Pro Gijón z toho bude alespoň roh.
15
El Zhar dostal na pravé straně hodně prostoru a rozhodl se pro centr, ale tomu chyběla přesnost. Domácí však míč nakonec přesto udrželi na svých kopačkách a mohou nadále dobývat šestnáctku Gijónu.
13
Následný přímý kop končí jen na rukavicích brankáře Varase, který si situaci pohlídal.
12
Jony nabral s míčem na útočné polovině rychlost a Lemos ho zastavil jen za cenu faulu, za nějž vidí žlutou kartu.
9
Přetažený centr z pravé strany propadl až k Sanabriovi, který chtěl z voleje překvapit Varase, jenže střela mu nesedla a prolétla vysoko nad břevnem.
7
Jeden z hráčů Sportingu prodloužil centrovaný míč na Pereze, který zakončoval hlavou, ale přestřelil.
6
Hosté budou zahrávat rohový kop a poprvé v zápase mohou ohrozit bránu domácích.
5
Domácí měli k dispozici rohový kop, ale nic nebezpečného z toho nebylo.
3
Las Palmas právě vstřelilo branku!
Z následné standardní situace vzešel první gól zápasu! Tana poslal dlouhý centr do vápna, kde se k hlavičce dostal PEDRO BIGAS, který zakončil přesně k tyči. Asistence: Tana.
2
Už ve druhé minutě musí rozhodčí vytasit žlutou kartu, protože hostující Pablo Perez zcela zbytečně zajel do protihráče.
1

UD Las Palmas: Varas – D. Castellano, Lemos, David García (C), Bigas – Mesa, V. Gómez – El Zhar, Tana, Viera – Araujo.
Náhradníci: Lizoain – Ángel López, Garrido, Momo, Montoro, José, Simón.

Sporting Gijón: Cuéllar – Lora (C), L. Hernández, Meré, Isma López – P. Pérez, S. Álvarez, Mascarell, Jony – Guerrero, A. Sanabria.
Náhradníci: Alberto García – Aït-Atmane, Carmona, C. Castro, Halilović, Ndi, O. Vranješ.

Rozhodčí: Alberto Undiano – Roberto Díaz, Jesús Zancada.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky! V rámci 33. kola španělské Primera División nás čeká souboj mezi desátým UD Las Palmas a osmnáctým Sportingem Gijón. Domácí tým se nachází ve skvělé formě, v posledních šesti zápasech pětkrát slavil vítězství a jen jednou prohrál. Dobré výsledky z posledních kol vyhouply celek z Kanárských ostrovů do středu tabulky a zbavily ho sestupových starostí. Ty však tíží jeho dnešního soupeře, který momentálně ztrácí na nesestupovou pozici dva body. Gijón v posledních osmi zápasech zaznamenal pouhou jednu výhru a z venkovního hřiště si odvážel tři body naposledy v lednu. Podaří se mu urvat důležité tři body v zápase s rozjetým soupeřem?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.